Aldığım karar doğru mu yanlış mı?

Adım atmam. Eşime de olumlu yönde konuşmalar yapmam. Ha annesidir kendi görüşür beni ilgilendirmez. Ama ara, git demem. Dertsiz başıma dert almam.

Acikcasi ne o özür dilesin ne siz özür dileyin. Birakin boyle sogukluk olsun uzak dursun sizden. Dogumdan sonra lohusa psikolojisi ile bu kadinin manyakliklariyla ugrasacagina hic olmasin daha iyi bence.
Ay doğru valla hiç bu açıdan düşünmemiştim. Aynen o da özür dilemesin sanki değişecek mi. Teşekkür ederim cevabınız için.

senın ailenden kimse yokmu doğumda yanına gelebilecek birileri ,

hamıleyken sana kıymet vermeyen doğumda senınle ilgilenecekmi zannediyorsun ,

doğumda ihtiyacım olacak diye sakın özür falan dileme , allah de sadece o sana yardım eder

Geri adım atmayın derim. Sonra eşiniz alışır sizi bir şeylere mecbur eder, hiç gerek yok bence

Var annem, kız kardeşim var çok şükür. Ben böyle kibirli davranırsam Allah bizi ona muhtaç edermiş eşimin dedesi böyle söylüyor. İlerde benim evladım da bana aynısını yaparmış. Anneye öf bile denmezmiş. Saçma sapan konuşuyorlar ilk hamileliğim, evladım üzerinden bana oynuyorlar resmen.

Niye bu heriflere ve ailelerine bu kadar izin veriyorsunuz ?
Ah yazık kocanıza demek üzüldü hee…
Ay daha neler derim de banlanmak istemiyorum.
Eşim beni savundu, ağzını açıp bir kere bile annemle görüşsek mi demedi ama ben üzüldüğünü fark ediyordum. Doğru söylüyorsunuz ama belamı aramayayım değil mi?

evet sende kv yaptıklarını yaparsan evlandında sana aynısını yapar ,
ne saçma örnekler

Adım atmam. Eşime de olumlu yönde konuşmalar yapmam. Ha annesidir kendi görüşür beni ilgilendirmez. Ama ara, git demem. Dertsiz başıma dert almam.
Eşime ben ara dediğim halde eşim kendi isteğiyle aramadığı halde eltimgile oğlumu dolduruyor diyormuş. 30 yaşıma gelmişim insanları tanıyamamışım annemi bile diyor eşim, o da farkında da o büyükler hep yaşattığını yaşarsın falan diyor.

o kaynanaya ne edersen o yaşarsın değil kendi anne babana ne yaşatırsan aynısını yaşarsın ,

kafa bulmasınlar bizle ,

zaten kocanada sen konuş diyorsun

ozaman konu kapanmıştır

Anlattıkların bu kadarla sınırlıysa, kesinlikle sen haklısın. Asla taviz verme, çünkü taviz tavizi doğurur.

Biz başka şehirde yaşıyoruz bize geldiklerinde eşimin yanında yatmasını istedi, sürekli evladı doğuruyorsun yetiştiriyorsun el kızı gelip alıyor gibi tuhaf şeyler söyledi.

Tavırları hepten garipleşti. Kocasından boşanmak istedi biranda. Oğluna kocasıymış gibi Tuhaf davranışları da eklenince son geldiğinde patladım
Bunun adı ensest.
Kulağa ağır geliyor ama öyle.
Işiniz zor.
Eşiniz size destek olmuş. Hiç arayı düzeltmeye gerek yok bence. Dağınık kalsın. Bu tür insanlar geri adım atmış gibi görünse de yakınınızda olunca yine iş çevirmeye devam ederler. Uzakta dursun. Eşiniz isterse görüşsün.
Yaşlıların saçma sapan laflarına da bakmayın. Onlar sadece yaşlı olmanın, anne baba olmanın ekmeğini yemek istiyorlar. Saygı, sevgi, hak, hukuk umurlarında değil.

cahil kaynanalardan çeken gelin kardeşlerime çok üzülüyorum allah yardımcın olsun. baştan içlı dışlı olmasayın keşke dicem de öyle insanlar değiller anladığım kadarıyla.

kaynananın tavırları çok çiğ ve sakıncalı. valla bana da ensest gibi geldi.

asla arayı düzeltmeyin, kötü bilsinler arkanızdan konuşsunlar ne var. siz sağlam durun ve kocanız yanınızda olsun. diğr başka şeyler önemli değil.

Anlattıkların bu kadarla sınırlıysa, kesinlikle sen haklısın. Asla taviz verme, çünkü taviz tavizi doğurur.
Canımı sıkan çok fazla davranışları vardı görüştüğümüz son zamanlarda. Hepsini yazmam mümkün değil. Düşünüyorum düşünüyorum başka nasıl çözülebilirdi diye ama yok midem kaldırmıyor ve o hareketlere göz yumacak kadar dervişane bir yapım yok. Yine iyi sabrettiğimi düşünüyorum. Teşekkürler cevap için.

Yani diyemedim kendime bile itiraf edemedim bu düşünce aklıma gelince hep yok artık kötü düşünme dedim ama ben de şüpheleniyorum. Normal değil. Keşke görüntülü yayınlayabilsem. Mesela kahvaltı bitiyor çay içmeye devam ediyoruz. Eşim masadan kalkarken bana oğluşumun bardağında kat ağzının değdiği yerde içeyim dedi ben şok. Eşim de anne manyak mısın sen dedi aldı bardağını makineye koydu. Eşim işten gelince sarılırız öperiz birbirimizi onu öptüğün yeter az da beni sev dedi. Ben yine şok.

Bu kadın biz nişanlıyken hiç böyle değildi. Eşim bile annemin bana bu kadar düşkün olduğunu bilmiyordum diyor.

Eltimlerde de durum aynı. Onlar aynı şehirde oturuyor. Sürekli yemek götürüyormuş benim oğlum başkasının yemeğini yiyemez diye. Bizim evde de yapmaya çalıştı aynısını anne otur sen misafirsin bu evde yemekleri ben yaparım merak etme diye terslemiştim.

Çok teşekkür ederim amin hepimizin inşallah başta o kadar farklılardı ki.
Normalde soğukkanlı ve mantıklı bir şekilde davranmaya gayret ederim. Hamileliğimden beri çok duygusallaştım. Ama yine de bu hareketlerde yenilir yutulur bir taraf göremiyorum.

hamilelik haberine sevinmeyen kaynana mı yardımcı olacakmış uzak olsun daha çok yardımları olur valla
Aynen öyle valla oh ben şanslıymışkm kocam bana pervaneymiş onda da öyle koca olsa 10 tane doğururmuş ama şimdikiler 1 taneyi bile zor doğuruyormuş. Kadın biriktirdiği tüm zehirleri evlendikten sonra kusmaya başladı adeta.

Ensest değilse bile, muhtemelen yalnızlık ve menopoz takviyesi almış takıntılı bir kadın. Uzak dur!

Ensest değilse bile, muhtemelen yalnızlık ve menopoz takviyesi almış takıntılı bir kadın. Uzak dur!
Menopoza girmedi daha, eşiyle problemleri var. Benim hamileliğime ilk verdiği tepki şuydu: “Bende de oğlum gibi düzgün koca olsa bu yaşımda doğururum evlat dediğin uçup gidiyor yuvadan”.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…