Aldığım karar doğru mu yanlış mı?

yasemun6

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2022
385
705
Selamlar hepinize,
Buraya sizinle bir derdimi paylaşmak ve fikrinizi almak için geldim.
Nişanlılık döneminde Kayınvalidemle çok iyi bir ilişkimiz vardı. Kendi eltim, görümcemin eşi, kayınvalidemin eltileri dahi onu kötülerken ben hep bana tavrına baktım. Olumsuz sözlerden etkilenmedim. Sağolsun o da benimle ilgilendi.
Ama biz evlendikten sonra kadına bir haller oldu. Biz başka şehirde yaşıyoruz bize geldiklerinde eşimin yanında yatmasını istedi, sürekli evladı doğuruyorsun yetiştiriyorsun el kızı gelip alıyor gibi tuhaf şeyler söyledi. Üstelik her konuşmamızda ve ziyaretlerde eltimi, kayınbiraderimi, görümcemi, görümcemin eşini kötülemeye başladı. Ben dinlemek istemediğimi, boşvermesini söylüyordum genellikle. Ama artık yakınmaları dayanılmaz bir hal aldı. Sonra hamile olduğumu öğrendik. Hep torun isterken (diğer kardeşlerin henüz çocuğu yok) habere sevinmedi bile. Tavırları hepten garipleşti. Kocasından boşanmak istedi biranda. Oğluna kocasıymış gibi Tuhaf davranışları da eklenince son geldiğinde patladım. Neden herkesin arkasından ona kötü dediğini, neden kimseyle anlaşamadığını sordum. Bana yaşatılanları bilmiyorsunuz, ben hepsine fedakarlık yaptım, benim çocuklarım karı ağızlı, evlendiler hepsi hanım köylü koca köylü oldu. Bin tane avrat koca bulunur ama ana bulunmaz dedi. Bu lafına çok içerledim. Ben de yazıklar olsun dedim odayı terk ettim. Sabahına evimizden çıkıp gitmiş biz uyurken, beni ve ailemi de engellemiş.O günden beri görüşmüyoruz, bir kere bile aramadı.
Ben eşime annesidir sonuçta diye düşünüp aramasını söyledim. Ben de aradım ama engelli olduğumdan sanırım direk meşgule düşüyordu. Sonra bir öğrendik ki meğer gitmiş laf ettiği eltimgil ve görümcemgille arayı düzeltmiş bizi kötülüyormuş beni kovdular vs diye. Eşimin ve benim demediğimi sözleri demişiz gibi anlatıyormuş. Ortalık karıştı, herkesle yüzleştik. Durumu anlattık.
Üstelik anlatılanlar doğruymuş, çok yalan söylüyor. Dediği şeylere asla demedim diye yeminler ediyor. Herkese laf taşıyor üstüne beş koyarak. Oğlumu aldı eline parasını yiyor diyormuş. Oysa ki ben çalışıyorum ve eşimden çok kazanıyorum şükür. Lafı bile olmaz ama bu denir mi? Hadi dedin bana nasıl diyorsun.

Araya büyükler girdi alttan alın özür dileyin dediler. Neymiş doğumumda yardıma ihtiyacım olacakmış. E kim gelecekmiş başka.
Ben de geri adım atmıyorum, çünkü kendi saçmaladı, kendi küstü. Eltime de aynısını yapmış. Eltim o kadın asla hata kabul etmez dedi.
Eşim çok üzülüyor farkındayım. Ama yanlış mı yapıyorum? Bir özür dilemesi gerekmez mi? Hadi ben el kızıyım ama karnımdaki onun kanından. Hala şaşırıyorum, nişanlılık dönemindeki kadınla bu kadın aynı mı diye.

Haklısınız geri adım atmayın. Yaptığı şeyler gerçekten bir anneye, kayınvalideye yakışmayan hareketler. En azından evden çekip gitmiş, neler duyuyoruz, okuyoruz.. Bir de yüzsüzlük yapıp gitmeyenler de var. Bence kayınvalideniz psikoloğa gitsin acilen.

Sonuna kadar haklısınız. Özür dilesin diye diretmeyin ama bu kadar haklıyken de sırf doğumdan sonra ihtiyacınız olabilir diye asla özür dilemeyin. Kavgaya münakaşaya girmeye de gerek yok. Böylece kalsın iletişiminiz burada. Eşinizin annesi sonuçta. O istediği zaman arasın, görüşsün ve torunu doğduğu zaman davet etsin. Eğer gelirse evinize, resmi bir şekilde ve fazla muhatap olmadan konuşabilirsiniz diye düşünüyorum.

Evlerden uzak, yuva yıkan cinsten bir zır cahilmis kayınvalideniz. Ayrıca, kendi oglunun mutluluğunu bozan bir anne bozuntusu, karninizdakini mi dusinecek? Sakin barismayin. Özür dilerse bile barismayin. Diğerlerine yaptıklarından pişman olmamış size de aynısını yapmış, barisirsaniz yine yapacak.

Eşiniz küs olduğunuz için uzulecegine, neden böyle kötü bir annem var diye düşünüp ona üzülsün.

Bence çok çok doğru bir karar almışsınız. Nasıl bir insan bu kayınvalideniz. Bir benzeri de bende var ne kadar uzak o kadar gerçekten. Hiç üzülmeyin. Siz kendinize ve bebeğinize bakın. Geri adım atmamalısınız. Alışmış kudurmuştan beterdir derler. Bu kadını Allahtan başkası değiştiremez. İstediğiniz kadar siz adım atın, can çıkar huy çıkmaz.

Doğuma kimsenin gelmesine ihtiyaç yok. İlle yardım alınacak diye bir kaide yok. Dün torununu kıskanan babaneli bir başlık vardı, yatdıma gelen kayınvalide konu sahibinin daha çok psikolojisini bozmuş. Hiç gerek yok yardımı olma ihtimaline karşı zararı dokunma ihtimalinin daha büyük olduğu insanları evine almaya.

Bu konu neden bana çok tanıdık geliyor ki..

Başka bir üyelikle açtığınız oldu mu benzer bir konu?

Konunuza gelince, elbette haklısınız, bu kadar çekmeniz hata. Bence boşanın

Görüşmek zorunda değilsiniz.
Onca olay olmuş zaten.
Bırakın eşiniz annesiyle ilgilensin, gorussunler siz uzak kalın.

Doğumda kimseye ihtiyacınız yok. Eşiniz olsun yeter. Gözünüzde büyütmeyin. Bunu devamlı ağlayan, az uyuyan, aşırı gaz sancısı olan bir bebeği kv siz annemsiz büyütmüş bir kadın olarak söylüyorum.

Tavrıniz net ne güzel. Böyle devam. Bir kere geri adım atarsaniz tepenize çıkar. Alttan almayı hak etmiyor.

Muhtemelen asla özür dilemez. Mesafeli bir ilişkiye devam edebilirsiniz. Ama siz asla özür dilemeyin suçunuz yok. Hamile kadına yaptığına bak.

Teşekkür ederim bu güzel cevap için. Kayınvalidemi tanıyamıyorum. Gercekten ciddi bir sorunu var. Psikolog kesmez.

İnanın ben de alttan almayı hiç istemiyorum, geri adım atmayacağım inşallah. Biran eşime haksızlık mı yapıyorum diye düşünmüştüm ama zaten görüşme annenle demiyorum ki.

Reactions: Kuf
Daha hamileyken sinir etti beni. Doğumu düşünemiyorum. İstemiyorum da zaten Allah muhtaç etmesin.

Yanarım yanarım da anne gibi gördüğüme yanarım.

Teşekkür ederim . Asla özür dilemek istemiyorum. Çünkü ben kendimden eminim yanlış bir şey yapmadım. Yine de laf işiten ben oluyorum. Evime gelmesini hiç istemem, ama sonuçta eşimin annesi hayır diyemem. Dediğiniz gibi muhatap olmamak en iyisi.

Ne kadar doğru yazmışsınız, ağzınıza sağlık.

Acikcasi ne o özür dilesin ne siz özür dileyin. Birakin boyle sogukluk olsun uzak dursun sizden. Dogumdan sonra lohusa psikolojisi ile bu kadinin manyakliklariyla ugrasacagina hic olmasin daha iyi bence.

Küsmüş madem böyle kalsin ne özür isteyin ne de özür dileyin.
Yoksa daha çok çekersiniz bu kadindan.
Eşinize de üzülmeyin , aranizi bozup huzurunuzu hatta yuvanizi bozsa kendinize daha çok üzülürsünüz.
Böyle durumlarda ileri vadeli düşünün ilerde ikinizde üzüleceginize şimdi eşiniz biraz üzülsün.
Konuşmak istiyorsa eşiniz konusur görüsür siz tavrinizi koruyun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…