aldatılmak

dak_2007

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2008
11
2
mrb arkadaşlar ben 4 ay önce eşim tarafından aldatıldım ama sonuçta affettim çocum var onu babasız büyütmek istemedim çünkü bende babasız büyüdüm ne demek oldugunu biliyorum eşimle severek evlenmiştik şimdi halen içim içimi yiyor bana yemin etti bir daha olmaz diye ama üzerimden bi türlü atamıyorum ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım bana yardım edin

Çok zor bir durum Allah sabırlar versin evli olup üstüne birde çocuk olunca insan inanın ne yapacağını bilemiyo ama boşanamıyorsanız bile iyiceeeee burnunu sürtün o da sizi kaybetme korkusu yaşasın ki siz olmayınca hayatta ne kadar yanlız olduğunu anlasın bir süre ayrı kalmak da iyi olacaktır ...ya da birlikte uzmana gidin çoğu zaman sorunun temeline inmek daha iyi oluyo

Üstünden 4 ay geçti diyorsun. Bu aşamada aranızda nasıl bir iletişim oluştu bilemiyorum. Yani şunu yap bunu yap diyecek zamanı geçmişsiniz galiba. Aldatılma durumlarında öncelikle yapılacak şey bir müddet burnundan fitil fitil getirtmektir. Ki olayı ciddiye aldığını bir daha şansının olmadığını bilsin. İnşallah bunu yapabilmişsindir. Bu aşamayı geçtikten sonra unutacaksın arkadaşım. Daha doğrusu unutmuş gibi yapacaksın. Bir kere kabul ettiysen devam etmeyi, o olaya tekrar tekrar geri dönmeyeceksin, pişirip pişirip önüne koymayacaksın. Bu hem seni yıpratır hem de onu, ve de ilişkinizi. Evlilik danışmanına gitmenizi öneririm. Eğer maddi gücünüz yetiyorsa. En güzel yolu bu..

eğer affettiyseniz malesef sineye çekmek durumundasınız..hiç bir şey yokmuş gibi davranmaya devam etmek..yasakkelime
güvenmekten..en azından güvenmeye çalışmaktan başka çareniz yok..benneyaptımki
bu şekilde yaparak hem kendinizi hem ilişkinizi daha sürümceye sokarsınız..:1ninca:

ben affedemezdim. siz affetmissiniz madem, bu saatten sonra yapilacak tek sey aile terapisine gitmeniz diye düsünüyorum. neden esiniz düsünmemis acaba benim bir cocugum var ben karimi nasil aldatirim diye

bence ona bunun sadece bir kez sineye çekildiğini son şans verildiğini ona her fırsatta hissettir.yoksa işi yüzsüzlüğe vurup ne de olsa affediyo yapayım demesin...
güvenmen için elinden geleni yaptır...senin için çabalamasını sağla ki ne kadar zor olduğunu görsün yeniden kalbini almanın. korksun ve bi daha aklına bile getirmesin...
hemen kendini ona bırakma yani ağırdan al...
madem affettin bundan sonra yapıcağın tek şey bir daha yapmamamsını önlemektir...
zor bir dönem allah kolaylık versin...

madem afettin sineye çekip oturcaksın nasıl davranim nasıl yapimleri geçtin yani...hiç birşey yokmuş gibi çünkü af ederken bilerek af ettin bunları düünmeliydin evet babasızlık çok zor babasız çocuk büyütmekte madem çocuğum var die afettin çocuğun var diyede susup paşa paşa kabul edip oturcaksın...Allah sabır versin...

affetmişsin madem bu olayı beyninden sileceksin. tekrar tekrar pişirip önünede koymayacaksın. bu evliliği zedeler. kişiler arasında soğukluğa ve hatta kopma noktasına getirir.
onu evine bağlama yollarını arayacaksın. tabii birazda sorumluluk almasını sağlayacaksın.
baktın beyninden atamıyorsun terapistte gidin derim.

Öncelikle şunu belirteyim bu olayı bence asla unutamayacaksınız ve sindiremiyeceksiniz bunu beklemeyin kendinizden psikolojiye aykırı...
Ha peki napacaksınız kendinizi oyalayıp sosyal olmaya çalışın çok fazla aklım-nıza gelmesin, bu konuyu ısıtıp ısıtıp eşinizin önüne koymayacaksınız. aksi taktirde sorunlar ikinizinde hayatında bitmez. Siz bence affetmekle kendinizi cezalandırmışsınız. Umarım hiç olmazsa acınız biraz hafifler.

neden hep evliliğini ve çocuğunu düşünmek zorunda kalan kadın oluyor..neden bir erkekte peşinde koşan kadınla birlikte olmak istese bile ,karım duyduğunda üzülür,eskisi gibi olamayız,oğlumuzda var yapmamalıyım diyemiyor ve karısı öğrendiğinde karıcığım yuvamızı yıkma cümlesini kuruyor.yuvayı yıkan acaba kzın mı erkekmi?

evet affediyorsunuz ama şöyle üstünden bir onsene geçecek.ve tabiki olay bir daha tekrarlanmıyacak.bu bir kadının başına gelebilecek en kötü tecrübelerden biri.bunu eşine yaşatan bütün erkekleri şiddetle kınıyorum.ve onları biryerlerine sahip olmaktan aciz zavallı yaratıklar olarak görüyorum.saygım ve sevgimde bunula doğru orantıda oluyor.aslında bize değil kendilerine yapıyorlar.aslında biz boşsakmı diye düşünüyoruz ya aslında akılları olsa onlar boşar.çünkü böyle birolay yaşanmış evliliklerden pek hayır gelmiyor.yada devam ediyorsa her iki taraf içinde çok yorucu oluyor.kadına yemeğin tuzu fazla kaçmış dese erkek hadi olay bir bakıyorsun zaten beni aldattın bide saray yemeğimi bekliyorsuna dönüyor.yine en iyisini siz bilirsiniz.

çok zor bi durum, ben evli deilim ama sözlüm tarafından aldatıldım, ayrıldım.. tekrar güvenmek zor oluyo ama sen affetmişsin, güvenmeye çalışmak zorundasın sanırım. allah yardım etsin cnm

sonucta affetmiştin bence affettisen herseyi silmelisin yani ama affetmedisen burnundan getirebilirsin canım kendini yıpratma onun hatası senin hatan diil. yanı düsünme o kendini affetmesin sen onu aldatmadın kı düsünesin kendini topla canım kadınlar güçlüdür o kendini affetmesin

madem çocuğunuz için affettiniz o zaman çocuğunuz içinde evde huzuru bozacak bir ortam yaratmamaya çalışacaksınız. mutlu aileyi oynayacaksınız ve istemesenizde sineye çekeceksiniz. hem affettim hem burnundan getiriyim derseniz; uğruna aldatılmayı kabullendiğiniz evladınız maalesef ki sağlıksız bir ortamda yetişir..

.allah kolaylık versin ne diyim.üzüldüm. aslında allah vermeli cezasını böyle erkeklerin bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
gerçektende çok zor bir durum.çoğu insan çocukları için evliliklerini devam ettirmeye çalışıyor ama bu bana yanlış geliyor.sonuçta siz aynı evde olduğunuzda sen ona surat yaptığında,konuşmadığında,yan yana oturmadığında sonuçta çocuk bunu anlayacak.sizin evliliğinizde olmayabilir ama bazı evliliklerde dyak bile var.kadın yerim dayağımı otururm diyor.neden?çocuklarım için ama bu yanlış sonuçta çocuklar daha kötü etkileniyor.
sizin karar vermeniz gereken şey şu:siz evli olduğunuzda mutlu olup çcuğunuzu da mutlu edebilecekmisinz yoksa ayrıdığnızda mutlu olup çocuğunuzu mutlu edebilecekmisiniz? bazen evlilikler çocukları mutlu etmez ayrılmak en iyisidir.burada size ayrıl yada zyrılma demek herkes için çok zordur o yüzden bir takım gerçekleri size göstererk karar vermenizi sağlamak sanırım en iyisi.ya bu olayı bir daha hiç açmayacaksız yada içinize sindiremediyseniz terkedeceksiniz.aynı evde olalım ama ben surat yapıp ,ısıtıp ısıtıp önüne getireyim derseniz o zaman çocuğum için ayrılmadım demeye de hakkınız olmaz............................

X