aldatılma zinciri

uzun süreli ilişkimde aldatıldığımı öğrendim. daha sonra inkar etti beni sevdiğini söyledi. aradan biraz zaman geçti ve bu sefer öğrendiğim şey şuydu, benle ilişkisi varken benden bir yıl önce başka birisiyle ilişkisi varmış ve devam ediyormuş, yani o kızıda benimle aldatmış, üstelik hepimize evlenelim dedi, benden önceki kız her şeyi öğrendi ve hiçbir şey olmamış gibi şu an nişan hazırlığı yapıyorlar, resmen kullandı beni, kimseye güvenmiyorum artık, bunlar nasıl insanlar? kıza biz ayrı olduğumuz dönemde hata yaptım demiş, oysa biz uzun süredir ayrıl barış da olsa devam ediyorduk ve evlenelim diyordu
(şu an sorunum bütün bunları nasıl aşacağım? inanıp güvendiğim ve kimseyle yaşamadıklarımı yaşadığım kişi tarafından bunlara maruz kalmak beni çok üzdü psikolojim bozuldu, herkes sende affetmişsin demiş, yaşanan detayları bilmeden acımasız yorumlar yazmışsınız…bizim aramızda cinsel şeyler yaşandı, birbirinizin ilkiyiz sanıyordum, evleneceğimizi söylediği için böyle şeyler olacağı aklımın ucundan bile geçmemişti, biz ayrıyken beni aldattığı kızla sadece bir kere görüştü, ama işte sonra bunları öğrendim hala kendime gelemiyorum)
Önüne bakacaksın artik. Ve maalesef bazı erkekleri anlamak cok zor. Güvenme kimseye hemen unut olanları kendini düşüncelerle yorma

Bundan sonra ki ilişkilerinizde affetmenin tekrar aynı şeyleri yaşamanıza ortam hazırladığını unutmamış olursunuz bu da acıda olsa bir deneyim olarak hayatınızın bir döneminde yer etmiş oldu, önünüze bakın ve bu süreçte size tavsiyem hemen yeni bir ilişki yaşamayın, kadınlar bu konuda en büyük hatayı burda yapıyor, kendinize bunu aşmak için zaman tanıyın.

Öncelikle yaşadığınız cinselliğin sorumluluğunu alıp karşı tarafı suçlamaktan vazgeçin. Bakın iki yetişkin olarak evlenmeden cinsellik yaşamışsınız. Kimse sizi zorlamamış, şu ama biz evlenecektik masalını söylemekten vazgeçin. Adam aldatmış sizi affetmişsiniz ama karşı taraftaki kız sizin yaptığınızın aynısını yapınca yazım dilinizden anlağım kadarı ile kıza kızıyorsunuz. Oturun düşünün sizin yaptığınızın onun yaptığından ne farkı var. Belki onlarda sizin gibi cinsellik yaşadı, kızda aklınca sizin gibi kendini mecbur hissediyor nereden biliyorsunuz. Bana sorarsanız ikinizde çok büyük hata yapıyorsunuz da neyse. Üstelik sizin derdiniz aldatılmakda değil, terk edilmek adam sizi seçip sizle evlilik yoluna girse aldatılmanız umrunuzda bile olmayacaktı.
Bakın çocuk değilsiniz burada yazılanlara ağır yazıyorsunuz şöyle böyle demekten vazgeçin, madem cinsellik sizin için bu kadar önemliydi, evlenmeden yaşadığınızda sorun edecektiniz neden yaşadınız. Hadi bir cesaret yaşadınız neden adamı suçluyorsunuz, sizde istemişsinizki olmuş. Aldatılmışsınız, adam diğer kadını seçmiş önüne bakıyor sizde bakın. Zaten o karakterdeki afamla yapılan adamın evliliğin hayır getirmeyeceği, adamın gene aldatıp, evlliliği o kızada kendinede zehir edeceği ortada zaten. Size verebileceğim tek tavsiye bundan sonra yaptıklarınızın sorumluluğunu almayı yaptığınız ve yaşadığınızın arkasında durmayı öğrenin. Arkasında duramadığınız şeyler içinde başkalarını suçlamaktan vazgeçin. Eski erkek arkadaşınız sizi aldattığı için gayet karaktersiz biriymiş bu doğru ama sizinle sizin rızanızla cinsellik yaşadığı için hiçbir suçu ya da sorumluluğu yok. Onun tek sorumluluğu bu cinsellik sonucu eğer bir çocuk doğsaydı ona baba olmaktı o kadar. O halde bile sizinle evlenmek zorunda değildi.
Bu ülkede kızların bir şeyi kabul etmesi gerekiyor, cinsellik yaşamak tamamen kişinin sorumluluğunuzla ilgili bir durum. Adam size istediğini söyler, ikna etmek için ama azıcık aklını ve mantığını kullanan bunların boş laf olduğunu bilir zaten.

uzun süreli ilişkimde aldatıldığımı öğrendim. daha sonra inkar etti beni sevdiğini söyledi. aradan biraz zaman geçti ve bu sefer öğrendiğim şey şuydu, benle ilişkisi varken benden bir yıl önce başka birisiyle ilişkisi varmış ve devam ediyormuş, yani o kızıda benimle aldatmış, üstelik hepimize evlenelim dedi, benden önceki kız her şeyi öğrendi ve hiçbir şey olmamış gibi şu an nişan hazırlığı yapıyorlar, resmen kullandı beni, kimseye güvenmiyorum artık, bunlar nasıl insanlar? kıza biz ayrı olduğumuz dönemde hata yaptım demiş, oysa biz uzun süredir ayrıl barış da olsa devam ediyorduk ve evlenelim diyordu
(şu an sorunum bütün bunları nasıl aşacağım? inanıp güvendiğim ve kimseyle yaşamadıklarımı yaşadığım kişi tarafından bunlara maruz kalmak beni çok üzdü psikolojim bozuldu, herkes sende affetmişsin demiş, yaşanan detayları bilmeden acımasız yorumlar yazmışsınız…bizim aramızda cinsel şeyler yaşandı, birbirinizin ilkiyiz sanıyordum, evleneceğimizi söylediği için böyle şeyler olacağı aklımın ucundan bile geçmemişti, biz ayrıyken beni aldattığı kızla sadece bir kere görüştü, ama işte sonra bunları öğrendim hala kendime gelemiyorum)
Cinsel şeyler yaşamışsınız, evleneceğinizi düşünerek. Şu an sizi tutan tek şey adamın sizden önce zannettiğiniz kadın ile nişanlanıyor olması, ayrılık bunun üzerine gerçekleşmiş. O kadını bıraksa gelse ayağınıza bile kapanmasına gerek yok, uça uça kabul edersiniz.

Cinsellik yaşayıp sonrasında, buna çok anlam yükleyip,ne yaparsa yapsın ayrılamayacaksanız,lütfen yaşamayın...evlenmeden önce yapmayın diyoruz bir ton laf işitiyoruz.. eee hadi yapın o zaman ,bir ayrılıkta ruhsal olarak çöküyorsunuz..

Hala evlenme vaadiyle sevişen kadınlar olması çok tuhaf değil mi?
Çok üzücü ya, çok üzücü. Kadın kendi bedenini bilmiyor, kadın kendi potansiyelini bilmiyor, kadının kendi cinselliği hakkında bir fikri yok, kadın bedeni erkek cinselliğine malzeme oluyor. Bu kullanılma değilse ne?

O kızla da uzun surmeyebilir ilişkisi.Dusensenize oda aldatılmış.Sizce de sağlam bir ilişki olur mu?

Diğer detayları bilmiyorum ama, bundan sonra ince eleyip sık dokumaniz lazim biriyle tanışırken.Hersey zamanla geçiyor Kendinize zaman verin.Dusunmemeye çalışın.Bir sekilde hepimiz zaman zaman bunyemize ağır gelen şeyler yaşıyoruz.Durumlar farklı olsada sonuçlar hep ayni.Insan moralmen çöküyor,kötü oluyor.Ama kaldırmak yine kendi elimizde.Gerekirse bir süre acinizi yaşayın ağlayın,sızlayin.Icinizdekini boşaltın.Sonra temiz bir sayfa açın kendinize.

O kızla da uzun surmeyebilir ilişkisi.Dusensenize oda aldatılmış.Sizce de sağlam bir ilişki olur mu?

Diğer detayları bilmiyorum ama, bundan sonra ince eleyip sık dokumaniz lazim biriyle tanışırken.Hersey zamanla geçiyor Kendinize zaman verin.Dusunmemeye çalışın.Bir sekilde hepimiz zaman zaman bunyemize ağır gelen şeyler yaşıyoruz.Durumlar farklı olsada sonuçlar hep ayni.Insan moralmen çöküyor,kötü oluyor.Ama kaldırmak yine kendi elimizde.Gerekirse bir süre acinizi yaşayın ağlayın,sızlayin.Icinizdekini boşaltın.Sonra temiz bir sayfa açın kendinize.
teşekkür ederim. kendimi aptal gibi hissediyorum, o kadar salakmışımki onunla ilk tanıştığım zaman, onu işinde gücünde iyi niyetli biri sanıyordum, bana kurduğu cümlelerden ilk sevgilisiyim sandım ilk öptüğü benim sandım, ben nasıl bir kafadaymışım diye soruyorum kendime. ya ben bunları sanarken böyle duygularla ilişkiye başlarken hayatında başkası varmış resmen inanamıyorum ne kadar aptal olduğuma. ve o da bende ailelerimiz otoriter cinsellik tabu, ben ona güvenip inanmıştım ilkiz birbirimizin tekiz sanıyodum böyle olduğunu ya da olacağını bilsem muhatap bile olmazdım ama ben böyle zannederken işte bunlar oldu. şimdi o kız bunca şeyi duyup tepkisizce nişan hazırlığı yapıyo o da garibime gitti çünkü ben bile çok kötü etkilendim ben böyle kolay adapte olup nişan hazırlığı yapamazdım diye düşünüyorum. kısacası bu olaydaki kimseyi anlayamadım kendimi de. malesef. ve gelecekte ilişki yaşamak lafı bile uzak geliyor şu an bana, ve bundan korkuyorum artık

İşte erkekler bunu yapmıyor. Biten ilişkisiyle ilgili konuşan erkek çok bulunmaz. Ayrıca herkesin karakteri bir değil size en uygununu tecrübe ede ede bulacaksınız.

Yaş kacti ikinizin.gecermi yara mi kalir orasi senin iradene kalmis ama sanma öteki ile mutlu olacak.boyle tipler asla ikili iliskilerinde mutlu olmaz.ben çok gördüm.O kizda inan beni seçti benle niisanlanoyor diye zafer nidasiyla yuruyor başına gelecekten habersiz .bir kere aldatma karakteri varsa 50 60 yasina gelsene gitmiyor cok kart zampara gördü bu gözler is hayatinda marifet gibide anlatirlar bozuk karakter bozuktur.gececek ama şimdi degil senin sabrın önemli

Merhaba; o kızı sürekli aldatacak bir koca adayını hayatınızdan def etmiş olmanın sonsuz mutluluğunu yaşayın bence. Kocanız tarafından sürekli aldatilacaginizi bilerek yaşayabilir misiniz? Bunun garantisi elbette olmaz. Belki hayatınıza girecek yeni insan da bunu yapacak. Ama bunu bile bile kabul etmek çok başka bir şey. Bosverin... Allah kalbinize göre birini önünde sonunda çıkaracaktır. Cinsel anlamda bir şeyler yaşamış olabilirsiniz. Bir talihsizlik yaşanmış diyelim. Ama inanın; sizi gerçekten seven birisi karşınıza çıktığında bunun hiç bir önemi kalmayacak. Her şey gönlünüzce olsun :)

benzer seyler yasadim。beni aldattigi kiz herseyi ogrendigi halde dvm etti basima gelmeyen kalmadi。en son ben evlendim baska biriyle onlar ayrilmis gordugum kadariyla simdi bile bazen dusunurken hazmedemiyorum olanlari nasil atlatirsan banada soyle😏

Yaş kacti ikinizin.gecermi yara mi kalir orasi senin iradene kalmis ama sanma öteki ile mutlu olacak.boyle tipler asla ikili iliskilerinde mutlu olmaz.ben çok gördüm.O kizda inan beni seçti benle niisanlanoyor diye zafer nidasiyla yuruyor başına gelecekten habersiz .bir kere aldatma karakteri varsa 50 60 yasina gelsene gitmiyor cok kart zampara gördü bu gözler is hayatinda marifet gibide anlatirlar bozuk karakter bozuktur.gececek ama şimdi degil senin sabrın önemli
adam 30 yaşında, ben yirmi sekiz, diğer kız 23 yaşında. o kadar kötüki bana yaşattıkları, bin pişmanım tanıştığıma hatta bazen kadere soruyorum neden tanıştımki diye. bana evlenelim diyen kendisiydi cinsellik yaşama kısmında hep daha fazlası diye ısrar eden kendisiydi. madem başkası vardı neden bana bunları yaşattı hiç anlayamıyorum. dediğiniz gibi kız o kafalarda hatta ben ve diğer kız sanki onların ilişkisine kast etmişiz sanki biz adama aşıktık gibi bir durum çizdi adam ben seni seviyorum ayrı olduğumuzda hata yaptım demiş kıza. ama tam olarak durum öyle değil senelerce mi defalarca mı hata yapar insan. hem hata diyip geçmek öyle kolay mı benim hayatımı duygularımı nasıl etkilediğini biliyordur bence. ben aptal gibi birbirimizin ilkiyiz falan sanıyodum ne kadar salakmışım ilk sevgilisiyim ilk benle öpüştü sanıyodum

Merhaba; o kızı sürekli aldatacak bir koca adayını hayatınızdan def etmiş olmanın sonsuz mutluluğunu yaşayın bence. Kocanız tarafından sürekli aldatilacaginizi bilerek yaşayabilir misiniz? Bunun garantisi elbette olmaz. Belki hayatınıza girecek yeni insan da bunu yapacak. Ama bunu bile bile kabul etmek çok başka bir şey. Bosverin... Allah kalbinize göre birini önünde sonunda çıkaracaktır. Cinsel anlamda bir şeyler yaşamış olabilirsiniz. Bir talihsizlik yaşanmış diyelim. Ama inanın; sizi gerçekten seven birisi karşınıza çıktığında bunun hiç bir önemi kalmayacak. Her şey gönlünüzce olsun :)
teşekkür ederim. evet ben duyduklarımla ağladım baya yıkıldım kendime gelemedim, o kız ne kadar güçlüyse hemen nişan hazırlığı yapabiliyor bunca şey duymasına rağmen. adama sorsanız varya kimseyi aldatmayan dünyanın en sadık erkeği. o kıza da biz ayrı olduğumuzda hata yaptım demiş… oysa bana evlenelim diyordu. o kadar karışıkki her şey. çok üzgünüm

benzer seyler yasadim。beni aldattigi kiz herseyi ogrendigi halde dvm etti basima gelmeyen kalmadi。en son ben evlendim baska biriyle onlar ayrilmis gordugum kadariyla simdi bile bazen dusunurken hazmedemiyorum olanlari nasil atlatirsan banada soyle😏
hazmetmek çok zor, ben demiştim onlara 50 yaşıma da gelsem bu olanları unutamam diye. kendimi aptal gibi hissediyorum zaten. kullandı mı beni kandırdı mı aldattı mı naptı anlamadım hayatımın içine etti orası kesin.

teşekkür ederim. evet ben duyduklarımla ağladım baya yıkıldım kendime gelemedim, o kız ne kadar güçlüyse hemen nişan hazırlığı yapabiliyor bunca şey duymasına rağmen. adama sorsanız varya kimseyi aldatmayan dünyanın en sadık erkeği. o kıza da biz ayrı olduğumuzda hata yaptım demiş… oysa bana evlenelim diyordu. o kadar karışıkki her şey. çok üzgünüm
Şu an uzulun tabi ki. Olması gereken bu maalesef. Ama aradan biraz zaman geçince 'O salağın arkasından üzüldüğüme inanamıyorum,' diyeceğiniz günler hiç uzak değil 😉

adam 30 yaşında, ben yirmi sekiz, diğer kız 23 yaşında. o kadar kötüki bana yaşattıkları, bin pişmanım tanıştığıma hatta bazen kadere soruyorum neden tanıştımki diye. bana evlenelim diyen kendisiydi cinsellik yaşama kısmında hep daha fazlası diye ısrar eden kendisiydi. madem başkası vardı neden bana bunları yaşattı hiç anlayamıyorum. dediğiniz gibi kız o kafalarda hatta ben ve diğer kız sanki onların ilişkisine kast etmişiz sanki biz adama aşıktık gibi bir durum çizdi adam ben seni seviyorum ayrı olduğumuzda hata yaptım demiş kıza. ama tam olarak durum öyle değil senelerce mi defalarca mı hata yapar insan. hem hata diyip geçmek öyle kolay mı benim hayatımı duygularımı nasıl etkilediğini biliyordur bence. ben aptal gibi birbirimizin ilkiyiz falan sanıyodum ne kadar salakmışım ilk sevgilisiyim ilk benle öpüştü sanıyodum
Merak etme herkes hak ettigi gibi yaşıyor. Biraz dinlen otur agla. iyi düşün ilerde onunla evlenip surekli aldatılma psikolojisi ile yasayacaktin bu tipler degismez inan bir şekilde yine aldatir karisini .

Birşey yaşamışsınız. Ama bunun altında ezilmeyi bırakın. Çünkü sizde biliyorsunuz ki hiçbirşey değişmeyecek ve değişmeyecek birşey için kendinize eziyet etmenin anlamı yok. Muhtemelen yaşadığınız şey yüzünden bu kadar affedici davrandınız. Ama böyle bir karakterle mutlu olamazdınız. Silin, kendinizi sevin ve yolunuza bakın. En güzel intikam unutmak ve mutlu olmaktır.

X