Aldatıldımm:(

Yasin daha 20 coluk yok cocuk yok bu adam denen musfetteyi ne cekiyosun cik gitt durma 1 dk durdugun hata

Beni yanlış anlamayın ama kafa yapınız kocamdır yapar gibiyse bunu düzeltmenizi tavsiye ederim.Aile de destekmiş tehdit falan mı oldu?

Şuan ailem kararı tamamen bana bırakmış durumda ama öyle bir ortamda büyüdüm ki sanki ben aldatmışım gibi davranıyor lar
sonra ben tek kızımı silerim deyince bana büyük konuşma diyorlar
yemiyecem yedirecem giymeyecem giydirecem ki yaptım bunları
el bebek gül bebek büyütecem kendine bunları reva görecek
silerim arkadaş ne hali varsa görsün

Böyle erkekleri affetmeyin . Baba olmalarına izin vermeyin . Çocuğunuz oldu diyelim herşeye şahit olucak. Eşin bu sefer Onunla tehdit edicek çocuğu vermem diye. Ayrılın hayatınızı yola sokun sonra evleniceğiniz insanı da iyi seçin .

ben bu aileleri de anlamıyorum arkadaş sizi hangi kafayla hangi görgüyle büyütüyorlar
ben kızım yirmi yaşındayken hangi üniversitede olacak yaz tatilinde hangi ülkeye dil öğrenmeye gidecek
mesleğini nasıl geliştirecek derdindeyim
size ne yedirip içiriyolar da bu yaşlarda evlenip bi de çocuk derdine düşüyosunuz
üstelik de böyle insanlarla
allahım sen şaşırtma

kararı da buna bırakmışlar töbe ya rabbim sürükleyerek nasıl götürmediler
okudukça sinirleniyorum

Cesaret almayı.korkuyorum annem babam dışında herkes karşı rezil perişan olursun diyorlar oysaki babam üniversiteye devam etmemi bile teklif etti
insan babasının evinde neden rezil perişan olsun
akıl mantık var şu lafın nesine inandınız
ama insanın canı isteyince işte

Haklısınız ama bazı çocuklar da okumak istemiyor ve akıbetleri evlilik oluyor. Bu biraz aileye göre de değişir.Mesela benim ailem beni oku oku diye sıktılar.Lise ortamını sevmediğim için bırakacaktım İzmir'den dayılarımı bile çağırdılar.Bazı aileler de okumuyorsa okumasın diyorlar.Bu ne derece doğru ne derece yanlış tartışılır.

okumak istememek diye bi şey olabilir mi
insan öğrenmeyi bilmeyi görmeyi sevmez mi
bu tamamen aileden yanlış yönlendirip yetiştirmekten böyle bence
okumayıp da pişman olmayan var mı hiç görmedim ne iş yaparsan yap oku öğren öyle yap
hele ki bu devirde bu ülkede okumayan kadın ne yapar nasıl yaşar

Benim okulla aram hiç iyi olmadı özellikle de lise dönemim feciydi.Çalışırım dedim çalış diye blöf yaptılar akşam bir baktım İzmir'deki bütün akrabalar bizim evde.Üniversite de uzadı ama çalışıp dayaz okulunda aldığım yüksek notlar bana motivasyon oldu.Sevgilim vardı onunla evlendirin beni dedim çocuk ortaokul mezuny sorun olmaz mı bir de sen önce okulunu bitir diye izin vermediler.İyiki de vermemişler gerçek yüzünü çocuğun aylar sonra öğrendim.Bu devirde maalesef kadın için eğitim, kendini geliştirme şart.

Burda sana kimse bosan demekten baska hic bisey diyemez bosan bosan bosannnnn

Yok ben diyorum sakın boşanma diye. 20 yaşında bir genç kız ilim irfan öğrenmek istemiyor. Bilim b’sinden haberi yok. Okuduğu kitaplar Cin Ali serisinden öteye gitmemiştir. Boşanıp napacak. Sımsıkı tutsun kocayı. Tutsun ki en azından bir asalağı bizim kızlarımızdan uzak tutsun. Sinirleniyorum gerçekten.

İllede hayatimi mahfedip burnumdan getircem.Ayaklarimin ustunde durmuycam her turlu eziyeti cekcem diyolar.Cunku koca kitligi es kitligi war ulkemizde zaten.Yada ewlenmeden duranlara hayat haram.Yazdigi yazinjn icinde cewabi ama asla bunu yapmamaya yemin etmis.Bizim dememiz gereken op saril kocayo daha nerde bulcan ister dowsun ister sowsun demeliyiz.

Ben de 20 yaşındayım ama bu yazdıklarını okuyunca üzülemedim kusura bakma canım .Kuzenlerim de aynı senin gibi 16 da nişanlanıp 17 de evlenenlerden.Boşuna elinizi yorup yazı yazmayın sayın kadınlar kulübü üyeleri .Ben böyle kızları iyi tanırım.Ataerkil zihniyette büyürler .Yaşamak için erkeğe ihtiyaçları vardır .Trk başlarına kendilerini bi hiç olarak görürler .Hayattaki en büyük amaçları kocalarına evlat vermek olan bu kadınların kendileri için boşanmak ihtimali yoktur .Siz buraya ne yazarsanız yazın konu sahibi BO ŞAN MAZ .bazı arkadaşlar kendine saygın Yok mu falan demiş .Komik cidden .Kendine saygısı olsaydı 17 yaşında eğitimini yarıda bırakıp evlenir miydi ???

Adam aldatıyor üstünede dayak atıyor
Baban gel kizim hatta üniye git diyor
BBabam sana koca bir hayat sunuyor farkındamısın? O kocan olacak ve aileside seni sindirmeye çalışıyor. Boşan net!! Neye toparlanamican? Seni aldatıp üstüne yumruk atan adamdan kurtulduğun içinmi toparlanamican

Daha 20 yasindasin, ve bence hayatinin gelecegini böyle bir adamla maf etme. koca bir ömür var önünde, daha kimler gelir gider. Ileride seni seven ve saygi gösteren bir Adam gelir ona bir cocuk verirsin. ve siddet uyguluyan birinden asla ne koca olur nede Adam. kendine bu kötülügü yapma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…