Akşam yatmaz, sabah kalkmaz ben!

Ramazan'da sahura kadar uyuyup uyanınca yiyemediğim için hep sahura kadar oturdum, bidaha hala o uyku düzene girmedi.. Ay dur iki olsun kalkarım, bir hafta sonra saat üç, şu an dört buçuk beşte anca uyuyup öğlen kalkıyorum ve gün bitiyor, ben de böyle geç uyuyup sabah erkenden kalkıp yorulduğum bir gün geçirince yatağa erken gidiyorum ve düzene giriyor bu hafta yapayım bari işime geliyor çok seviyorum gece yalnız oturmayı ama uyumakta güçlük çekiyorsanız dalamıyorsanız iki fincan papatya veya rezene ile mışıl mışıl uyursunuz

Geç yattığınız halde sabah erken kalkın gün içinde yürüyüş yapın kendinizi yoracak şeyler yapın gece yorgun olun makul bir saatte uykunuz gelecektir diye düşünüyorum bir iki gün denemede. Ramazan sonrası uyku düzenimi nu şekilde eski haline döndürdüm ben. Sabah namazına kadar uyumayıp öğleden sonra kalkıyordum. Bayramda erken kalkarak düzenledim uykumu ilk gün uyumakta zorlandım sadece. Gece oturmayı çok sevmemeyi çalışın :) öğleye kadar uyumak mutsuzluğa sebep oluyor ben de ayrıca buna inanıyorum.

Uyku düzenini 2. Öğretim olup universitede bozmuş biri olarak konuşuyorumamaaan ne de olsa erken kalkmayacağım diye istediğim saatte yatardım.malasef ki çok tehlikeliymis.benim uyku sapıtmıştı bazen hic uyuyamiyordum bu uyku bozukluğu panik atağa dönüştü.eyvah ! Hiç uyuyamayacağım demeye başladım hepten tırladım.amma velakın gel zaman git zaman toparladım hala düzenli uyumadıgımda uykum bozuluyordu.evlendik çocuk derken benim uyku kalın çorap gıbı toparlanmaz hal aldı.Çocuk büyüdükçe benı gün içinde o kadar yormaya başladı ki o uyudugunda mecbur kendımı bi yerde uyur buluyorum e mecburda o uyanınca uyanıyorum.boylece düzen oturdu.yanı aynı saatte yatıp kalkma vücudun biyolojik saatını oluşturuyor.

Şu saatte yazan biri olarak ben de en etkili yöntemi bulmaya çalışıyorum. Çalıştığım dönemlerde dahil hiç uykum düzene girmedi.

Uykusuz olmama rağmen hala ayaktayım bu nasıl bir psikolojidir, uyursam sanki bir şeyleri kaçıracakmışım hissi var. Sizlerde de oluyor mu bu?

keşke ben de çare bulabilsem.sabah 6gibi yatıyorum 11 gibi kalkıyorum ama tüm gün çocuklardan fırsat bulabildikçe hep uykulu modda olduğum için gece yine geç yatıyorum.gündüz uyumadığım zamanlar da oluyor ama yine de sabahı buluyor uyumam,mesela dün gece, pardon sabah 7de yattım 11de kalktım ve bütün gün hiiiç uyumadım ama saat 5 olacak hala uyuyasım yok.erken yatmayı çok istemiyorum 2-3gibi yatsam yeter bana

Yaklaşık 23 yıldır yaşıyorum bir o kadar süredir de bu dertten muzdaripim tek çözümü uyanmak için sebep üretmek çalıştığım için biraz daha düzene girdi ama evdeki günlerimi hatırlıyorum mümkün değil düzelmiyodu hergün bi saat geç yatıp geç kalkıyodum hatta nerdeyse vardiyalı uyuyodum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…