Akraba evliliğiyle ilgili fikriniz nedir?

anne-10

eşim ve oğullarıma aşığım
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2007
1.049
4
38
SakıncaLı olmasına rağmen günümüzde hala akraba evlilikleri devam etmekte sakat çocuklar dünyaya gelmekte bu bilinçsizlik nereye kadar devam edecek bilmiyorum ama umarım en kısa zamanda bir son bulur..
Bence dışardan birine kız vermem yada gelin almam gibi düşünceler son derece yanlış ya sizin fikirleriniz nedir arkadaşlar çevrenizde yada ailenizde bunu onaylayan birileri var mı?

Ben tam bu olayların içindeyim benim canım gibi sevdigim kuzenim başka ülkedeydi pek görüşemiyoduk senede yada 2 senede bir.. Neyse benim haberim yok 5 senedir beni seviyomuş bana bunu dedi şok oldum onu çok seviyordum kırmak istemiyordum.. kuzenim intihara bile kalktı 25 kilo verdi buyüzden ve en son depresyonda tedavi görüyo .... bunalrın hepsi benim yüzümden.. çok tuhaf bi durum.. yanii ben öyle bi duruma gelmiştimki nerdeyse o üzülmesin diye evet d,iycektim ama konu başka ülke filan olunca bide benim mutlulugum .. şimdi görüşmüyorum ama bu yüzden ailelerde arasına sogukluk girdi.. kötü bişey yaa...

benim annemle babam akrabalar ama allaha şükürler olsun bende bi sakatlık filan yok.Ailede böyle bişey yapılmış önceden ama artık herkes çok karşı akraba evliliğine

Annemle babam uzaktan akrabalar..

Annem ilk iki çocuğunu doğduktan hemen sonra kaybetmiş..Nedenini bilmiyorlar..Ama ben akraba evliliğine karşıyım..Çünkü çok yakın akrabalar arasında evlilikler hem sakat doğumlara sebep oluyor hemde evlilik kötü giderse aileler arasında sorun çıkıyor, iş içinden çıkılmaz hale geliyor..

Akraba evliliğine şiddetle karşıyımkafkas kökenliyim bizim millette asla uzak akrabaya bile kız vermezler...Bunlar bir yana akraba evliliği sonucu sakat ya da özürlü doğan çocukları gördükçe içim sızlıyor:çok üzgünüm:Benim annem zihinsel engelliler okulunda öğretmen hep o çocuklarla iç içeyim çoğunun anne ve babası ya kardeş çocukları ya da çok yakın akrabagerçekten günümüzün kanayan yaralarından biri de bu bence,keşke olmasasenağlama

ben kesinlikle akraba evliliğine karşıyım,,,ama akrabalarım arasında akraba evliliği yapan var,,,şükürki çocuklarda şimdilik bir sorun yok...

25 kilo mu verdi??Kac kiloydu,kilolumuydu:uhm:

Benim de annemin teyzesenin oglu beni seviyomus.Aslinda o benim cocukluk askimdi.Döndü dolasti beni buldu yani.Farkli sehirlerde oturuyorduk cünkü.Onu en son canli olarak 7 ya da 8 yaslarinda görmüstüm.Bir daha hic canli kanli konusamadik:)Simdi msn den görüsüyoruz camli mamli:Roflol:Yani kisacasi birbirimizi seviyoruz,insallah hayirlisiyla olacak gibi:teytey:

bende çok karsııyım akraba evliliğine bizim aile içindede hiç olmadı bu akraba evliliklerii biz kuzunlerimizle hep kardeş gibiyiz ne kadar uzak olursa olsunlar (kimi yurt dışında kimi şehir dışında) ama biz kardeşiz nasıl teyse anne yarısı amca dayı baba gibiyse onlarada kardeş ya nasııl böyle birşeyi onaylıyolar anlamıyorumm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…