Akıntım var korkuyorum

iyiyim çok sükür... ilaydanın kalan esyalarını yıkadım onları topladım az önce... kazakları yeni aldığımız cıtcıtlı badyler falan bir gör bebek gibi kokuyor resmen

senin hazırlıklar ne alemde ?

Ay yerim ben onun cicilerini bende başladım hazırlıklara az bir eksimiz kaldı onlarıda aldımmı yıkamaya başlicam valizide hazırlarım sen naptın çantanı hazırladınmı

bebişin çantası hazır darısı başıma... 3 4 takım zıbın koydum... bir tane tam hastane cıkısı koydum hmm hastane cıkısındaki dahil 2 tane battaniye var. eldivenler ağız mendilleri her ihtimale karsı 125 ml.lik biberon, ufak havlular, bir paket ıslak mendil ( ilayda için ), bir tane emzik, bir tane de yastık koydum alt açma setinden olanı bilmiyorum daha ne koyarım içine... darsı benim çantamın basına

Cimcimenin çantası hazır sıra sende :) darısıda bana

Yaramazlık yapıyormu cimcime benimkiler yukarı çıktılarmı nefes aldırmıyorlar birde tam yemek vakti çıkıyorlar İkisi aynı anda tekmeliyorlar bazen korkuyorum bişe oldu sanıyorum

Yaramazlık yapıyormu cimcime benimkiler yukarı çıktılarmı nefes aldırmıyorlar birde tam yemek vakti çıkıyorlar İkisi aynı anda tekmeliyorlar bazen korkuyorum bişe oldu sanıyorum

Karnın için yağ yada krem falan kullanıyormusun canım

karnım için bebe yağı kullanıyordum tatlım ama şimdi yaz olduğundan sık sık dusa girdiğim için son 1 aydır falan kullanmıyorum sürekli nemli oluyor zaten ama bundan sonra tekrar baslıcam. suan için herhangi bir çatlama olmadı dilerim bundan sonra da olmaz...

nefes alamama konusunda sorma bazen bir yayılıyor hanfendi oturduğumda ya da uyurken nefesim daralıyor resmen... neyseki geçici bir sürec katlanıcaz artık rabbim yardımcın olsun bir de senin iki tane... oldukca zor olmalı ama tatlı zorluklar işte

Evet tatlı yorgunluk iki tane olunca dahada zor oluyor:) senin cimcimedeyaramaz :)bende krem kullanıyorum ihmal etme yagını sür canım inş çatlamassın son aylarda daha çok şişiyor insan dikkat et sonra ne yapsan geçmez

Son düzenleme:
Evet tatlı yorgunluk senin cimcimede yaramaz :) bende krem kullanıyorum ihmal etme yagını sür canım inş çatlamassın son aylarda daha çok şişiyor insan dikkat et sonra ne yapsan geçmez

1 2 ay öncesine kadar her dustan cıktığımda sürerdim simdi haftada bir kez kullanıyorum ya da nemlendirici krem sürüyorum hepten boşlamadım yani

kızlar onlıne takipte gördüm yorum yazmadan geçemedim.çatlaklar için kesinlikle lıerac öneririm.ben kullandım çok memnun kaldım

selam arkadaşlar,
yaklaşık 3-4 gündür tüm yazışmalarınızı okudum.
hamile kalan arkadaşları şimdiden tebrik ederim.
ve bana umut oldunuz?
4 yıllık evliyim, ve son 6 aydır çocuk düşünüyoruz.
benimde mayıs ayında klomen kullanmakla başladı tüm serüvenim..
9 tane yumurtam oluşmuştu, eşiminde sperm sayısı normalden 2 kat fazlaydı, tek tek gün saydık ama olmadı..
haziran ayında klomenin etkisiyle 1 adet yumurtam oluştu, ama sonuç yine hüsran.
temmuz ayında yine klomen atkisiyle 1 yumurtam oluştu, ama yine olmadı.
ağustos ayında adetimin 3.günü klomen kullandım, 5 gün sonra 75ml'lik dozlar halinde GONAL-F kullandım.
9.ağustos günü aşılama yapıldı.toplam 8 adet yumurtam vardı.

19.ağustos günü kahverengi lekelenmelerim gelmeye başladı, yaklaşık 5 gün devam etti.
22.ağustos günü adet olacakmışım gibi şiddetli bir kasık ağrısı, sonrasında kahverengi leke..dedim heralde adet olacağım.
26.ağustos günü eşimle beraber olduk..2 saat sonrası bir parça lekelenme tarzında pempe kan geldi.

28.ağustos benim normal adet günüm ve hala tık yok..27.ağustos kan testi yaptırdım, negatif çıktı..idrar testi yaptırdım negatif.

(bu arada 19-25 ağustos arası yaşadıklarımın hepsini tatilde yaşadım, sadece usulca denize girip çıktım kendime zarar verecek bişey yapmadım)

ama belim ağrıyor, gözümü uykudan açamıyorum,kahverengi lekelenmeler bitti,sabahları karnım kazınıyor ama hemde miğdem bulanıyor, ve hala adet olmadım..

sizce hamile olabilirmiyim? test yapmaya korkuyorum..hamile kalan arkadaşlar bilgilendiriseniz sevinirim..

çünkü kan vermeye de korkuyorum, idrar testi de yapmaya, 3 gün geçti adetimden.

birde bu aşılama maddi olarak çok yoruyo, gonal-f bile 400 lira, aşılama da cabası, çalışıyorum sürekli izin alamayacağım için haftasonu çalışan özel bir hataneye gidiyorum, muayene başı 100 TL..

uzun oldu ama ne yapacağımı bilmiyorum..sizler aylardır yazışmışsınız bir bilgilendirin beni.

Mrb canım doktorunu arayıp anlatmadınmı durumunu kahve rengi lekelerin oldunda keşke sonrasında eşinle beraber olmasaydın ve denize girmeseydin parça geldi diyorsun ardında pembe lekenmen olmuş bana kalırsa canım sen düşük yapmışın korkutmak istemem ama bende geçen sene düşük yapmıştım okumuşun fromu bendende kanamayla beraber küçük bir parça gelmişti 3haftalıktı daha bebişim parça incelendi gelişmedi için düşmüş dediler seninkide öle olmuş olabilir doktorunu arayıp bilgilendir bence bir kontrole git.bayada yumurtan oluyormuş canım sitres yapma olur bebişin eşindede sorun yokmuş ALLAH'ın izniyle 1 2 aya kadar hamiş kalırsın bence benim gibi seninde ikizlerin yada üçüzlerin olur inş sabret ALLAH'a dua et bol bol inş en kısa zamanda buraya güzel haberlerini yazarsın canım gelişmelerden bizide haberdar et

kızlaaaaarrrr slm. ben geldimmm. artk bol bol konuşuruz bebişlerimizi. nerelerdesiniz bakim, nasıl gidiyo?

kızlaaaaarrrr slm. ben geldimmm. artk bol bol konuşuruz bebişlerimizi. nerelerdesiniz bakim, nasıl gidiyo?

Hoşgeldin canım özlettin kendini ben buralardayım agırlaşmaya başldım ya bugün belim ağrıyordu bebişlerim iyiler şükür bir yaramazlık yok.sen nasılsın bebiş nasıl büyüdümü bakim yaramazlık yapıyormu

bende özledim valla ya. benimde herşey yolunda çok şükür ama artık ağırlaşmaya başladım bende dediğin gibi. bi de mersine döndük bi sıcak ki sorma. yaramazlk yapmaz olurmu, karnımı şekildedn şekile sokuyo cadı kızım benim

merhaba tatlımmmm biz iyiyiz saol seni sormalı

fındığın nasıl sağlığı yerinde mi ?

biz de dediğim gibi kızımla iyiyiz cok sükür 20sinde ve 1 ekimde kontrollerimiz var artık cok az kaldı...

bir de görenler diyorlar ki sen erken doğum yaparsın artık nerden anlıyorlarsa

bakalım hayırlısı hepimizin adına...

hazırlıklar ne alemde ?

tşk. çok şükür iyiyiz ikimizde.

benim fındık geçen gün korkuttu beni. kasıklarımda şiddetli ağrılar oldu, bi de aynı ritimli kasılmalar oldu bazen. doktora gittim. gayet normal bunlar beklenen şeyler dedi. bebek pozisyon değiştiriyomuş yavaş yavaş. malum az kaldı Allah ın izniyle. yine de nts ye gir dedi. aklımda kalmasın dedim girdim. sonuçta doktorun dediği gibiydi zaten.
bi de sende de oluyo mu? geceleri uyuyamıyorum ya nasıl kalbim çarpıyo hızlı hızlı nefes alıyorum, sağa dön sola dön

hazırlıklarda aldım bazı şeyleri ama daha çok eksiğim var. haftaya inşallah tamamlayacam onları da. bende internetten araba modellerine bakıyordum. var mı senin düşündüğün birşey ya da aldın mı?

sorma canım yaa o ağrılar bu haftalarda daha da coğalıyor yani ani sırtına vuran sancılar kasıklarının ağrısı sağa dön sola dön uykusuz geceler şimdiden basladı yani... artık bebişlerimiz dr.unun da dediği gibi doğum pozisyonuna dönmeye basladı bunun için ağrılar daha da olurmus büyüdükleri için de alan daralıyo ağrılar coğalırmıs ee bir de yalancı doğum sancıları... mesela suan cevremde 4 yastık var koltukta uzanıyorum ama belim rahat değil cok fenaaaa bu ağrılar tuttuğunda hep meryemgulmira aklıma geliyor o bir de ikiz bebiş bekliyor ya rabbim yardımcısı olsun...

hazırlıklar konusuna gelince... ben normal büyüyen yatak aldım bir de annem park yatak aldı... henuz bebek arabası düsünmüyorm zaten kış bebeği olcak ondan marttan sonra alıcaz şimdilik düsüncemiz bu alsak ta kenarda duracak zaten... arac koltuğu da ilk etapta düsünmüyorum zaten el kadar cocuk nasıl oturacak. bir arkadasımın yaptığı gibi portbebe sanırım o bebeği içine koydukları canta gibi olan sey var ya ondan alıcam daha ii olur... benim işte ilk 3 ay için kıyafet sıkıntım var onları da bu ayın 15inden sonra tamamlıcam... ikeadan cibinlik alıcaz bayıldım ona... düsünürsen 30 tl herseyi içinde... cantalarımız hazır kızımın da benim de bir tek doğması kaldı. artık bu konuda bizim de sabrımız kalmadı bakalım napcaz hoş az kaldı biraz daha sabır ama öfff

işte bu sıcak basmaları ve dediğin çarpıntılar olmasa daha iyi olacak ama olsun ne yapalım gülü seven dikenine katlanır mı diyelim yoksa anne olmak gerçekten zormuş mu diyelim güzelim hangisi sence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…