Akıntım var korkuyorum

sorma canım yaa o ağrılar bu haftalarda daha da coğalıyor yani ani sırtına vuran sancılar kasıklarının ağrısı sağa dön sola dön uykusuz geceler şimdiden basladı yani... artık bebişlerimiz dr.unun da dediği gibi doğum pozisyonuna dönmeye basladı bunun için ağrılar daha da olurmus büyüdükleri için de alan daralıyo ağrılar coğalırmıs ee bir de yalancı doğum sancıları... mesela suan cevremde 4 yastık var koltukta uzanıyorum ama belim rahat değil cok fenaaaa :KK43::KK43::KK43::KK43: bu ağrılar tuttuğunda hep meryemgulmira aklıma geliyor o bir de ikiz bebiş bekliyor ya rabbim yardımcısı olsun...

hazırlıklar konusuna gelince... ben normal büyüyen yatak aldım bir de annem park yatak aldı... henuz bebek arabası düsünmüyorm zaten kış bebeği olcak ondan marttan sonra alıcaz şimdilik düsüncemiz bu alsak ta kenarda duracak zaten... arac koltuğu da ilk etapta düsünmüyorum zaten el kadar cocuk nasıl oturacak. bir arkadasımın yaptığı gibi portbebe sanırım o bebeği içine koydukları canta gibi olan sey var ya :KK17: ondan alıcam daha ii olur... benim işte ilk 3 ay için kıyafet sıkıntım var onları da bu ayın 15inden sonra tamamlıcam... ikeadan cibinlik alıcaz bayıldım ona... düsünürsen 30 tl herseyi içinde... cantalarımız hazır kızımın da benim de :KK1: bir tek doğması kaldı. artık bu konuda bizim de sabrımız kalmadı bakalım napcaz :KK1: hoş az kaldı biraz daha sabır ama öfff

işte bu sıcak basmaları ve dediğin çarpıntılar olmasa daha iyi olacak ama olsun ne yapalım gülü seven dikenine katlanır mı diyelim yoksa anne olmak gerçekten zormuş mu diyelim güzelim hangisi sence :KK9::KK9:

Allah yardımcımız olsun valla. dün gece mesela hiç uyuyamadım. bi de sola yatmamız gerekiyo ya, bende hep sağa yatmaya alışkınım okadar zor oluyo ki uyumak anlatamam.

gerçi iyi oluyo, şimdiden uykusuz gecelere prova yapmış oluyoruz.:KK34:

doğru haklısın araba konusunda ama bizim burada kış diye bişey olmadığı için araba kullanılabiliyo kış aylarında bile.

elbette gülü seven dikenine katlanır:KK9: biz o güllere kavuşmak için az uğraşmadık, o yüzden hiç şikayet etmemiz gerekiyo

Mrb kızlar nasılsınız bakim bebişler nasıl:KK19: ben iyice agırlaşmaya başladım ya :KK5::KK5:Bu gece hiç rahat uyuyamadım arkama yanlarıma yastıllarla destek yaptım oturur vaziyette yattım resmen nefesim darlıyor kalbim çarpıyor sabaha kadar kos koca yata sıgamadım eşim ben rahat edim diye yan odada yattı belimde agrı oluyor biraz ayakta durdummu arada kasılma oluyor 21de doktora gidecem bakim bebişlerim nasıllar birde dogum günü hediyesi olur bana bebişlerimi görmek:emir_bebek::emir_bebek::nazar::KK16::KK16:

Son düzenleme:
Mrb kızlar nasılsınız bakim bebişler nasıl:KK19: ben iyice agırlaşmaya başladım ya :KK5::KK5:Bu gece hiç rahat uyuyamadım arkama yanlarıma yastıllarla destek yaptım oturur vaziyette yattım resmen nefesim darlıyor kalbim çarpıyor sabaha kadar kos koca yata sıgamadım eşim ben rahat edim diye yan odada yattı belimde agrı oluyor biraz ayakta durdummu arada kasılma oluyor 21de doktora gidecem bakim bebişlerim nasıllar birde dogum günü hediyesi olur bana bebişlerimi görmek:emir_bebek::emir_bebek::nazar::KK16::KK16:

canım ya valla Allah yardımcmz olsun. bende geceleri uyuyamıyorum, bi de ellerim ve ayaklarımda şişkinlkler de olmaya başladı. kolay değilmiş hamilelik onu anlamş olduk:26:

doğum günün mü 21i? kaç yaşına girdin? mutlu nice seneler dilerim canım doğum gününü şümdiden kutlayayım:KK54:

merhaba arkadaslar nasılsınız ?

bugun yine carsıdaydım :) 9 aydır gezmediğim kadar cıkıyorum carsıya bu gidişle bol hareketten erken doğuruvericem :p neyse

bebek süslerimizi aldık :) lavanta kokularımızı :) bebek arabamızı pusetimizi kapı süsümüzü cok kokos bir kızım olacak maşaAllah :))

http://www.baby2go.com.tr/UrunDetayTR.aspx?urunId=18

kızlar bebişime bu bebek arabasını sipariş ettik bugun :) kırmızı grisini

http://www.baby2go.com.tr/UrunDetayTR.aspx?urunId=28

bir de bunu sipariş ettik aynı renk yine kırmızı gri :) kısmetse 2 gune gelicekmiş cok beğendim inşaAllah sorunsuz elimize ulasır:)

Son düzenleme:
merhaba arkadaslar nasılsınız ?

bugun yine carsıdaydım :) 9 aydır gezmediğim kadar cıkıyorum carsıya bu gidişle bol hareketten erken doğuruvericem :p neyse

bebek süslerimizi aldık :) lavanta kokularımızı :) bebek arabamızı pusetimizi kapı süsümüzü cok kokos bir kızım olacak maşaAllah :))

Marvel Bebek Arabası | Baby2go

kızlar bebişime bu bebek arabasını sipariş ettik bugun :) kırmızı grisini

Ana Kucağı | Baby2go

bir de bunu sipariş ettik aynı renk yine kırmızı gri :) kısmetse 2 gune gelicekmiş cok beğendim inşaAllah sorunsuz elimize ulasır:)

ikiside çok güzel, güle güle kullansın inşallah. ben daha araba almadım, sonra alırım dedim ama şimdi de dediğin gibi pek gezemiyorum heralde bende netten sipariş veririm. var mı güvenilir bulduğun bi alışveriş adresi?

bu arada uzun zamandr ses seda yok kimseden başlığımızı boş bırakmayalım lütfen anılarımzla dolu:KK34:
herşe yolundadr umarım. ne kadar kaldı senin? doğum şekline karar verdinmi?

ikiside çok güzel, güle güle kullansın inşallah. ben daha araba almadım, sonra alırım dedim ama şimdi de dediğin gibi pek gezemiyorum heralde bende netten sipariş veririm. var mı güvenilir bulduğun bi alışveriş adresi?

bu arada uzun zamandr ses seda yok kimseden başlığımızı boş bırakmayalım lütfen anılarımzla dolu:KK34:
herşe yolundadr umarım. ne kadar kaldı senin? doğum şekline karar verdinmi?

merhaba tatlım...

bunları ben evkurdan sipariş ettim nasipse ya yarın ya da pzt gunu elimde olacakmıs...

netten alısveriş yaptığım yer yok ama eğer bu araba ve puset hosuna gittiyse kendi sitesinden de alabiliyorsun...

bebek arabasının kullanılısı cok rahat kapattığında da cok yer kaplamıyor. bayıldım resmen :KK70:

bizim topikteki arkadaslar ekim annelerindekiler www.unnado.com sitesinden cok alısveriş yaptılar bir de butik bebeden. istersen oralara da bir bak. haftalık indirimleri oluyor

gecen pzt dr.daydım artık riskli dönemi atlattınız, bundan sonra heran doğum olabilir dedi. bebek asağı dönmüş normal doğum pozisyonunu almıs sadece

kanala girmesi kalmış. bakalım artık bekliyoruz :) sadece kızıma diyorum ki " bak ilaydacım, araban ve pusetin gelsin öyle gel sende :KK70:"

tabi rabbim bilir artık ne zaman olur doğum bakarsın gününü bekler bakarsın hemen gelir belli olmaz ama kasıklarımda ağrılar basladı

akıntım coğaldı falan bilmiyorum :)

siz napıyorsunuz iyi misiniz ? hersey yolunda mı ?

Merhabalar :)

Ablam 9.Ekim.2012 Salı günü Saat: 12.50'de dayısının bitanesi İlayda normal doğumla dünyaya geldi. 3.350 Gr Boyu 50 Cm. :). Ablam size haber vermemi istedi hepinize selamı var.

Ablam 9.Ekim.2012 Salı günü Saat: 12.50'de dayısının bitanesi İlayda normal doğumla dünyaya geldi. 3.350 Gr Boyu 50 Cm. :). Ablam size haber vermemi istedi hepinize selamı var.

canımmmmm yaaaa gözünüz aydın:nazar::nazar::KK71:. Allahım uzun sağlıklı sıhhatli huzur dolu bi ömür nasip etsin inşallah ilaydaya annesiyle babasıyla. darısı başımıza artk. ablana slmlar. kendine ve ilaydaya çok iyi baksın

ilayda'nin kocaman mutlu mesut bir omru olsun...annesi de tez zamanda ayaklansin, bebisi ile gezmelere gitsin:KK34:

şekerlik nasıl gidiyor? herşey yolundadır inş. ilaydacık ne yapıyo üzmüyo demi annesini kuzum:KK54: sende bi ara gir de tecrübelerini paylaş benle, son günler geçmek bilmiyo çok stresli

selam kızlar sayfaya goz gezdırdımde yogun kıvamda akıntı hamılelık belırtısı olabılıyomus olemı :44:

canım hayırlı olsun ALLAH analı babalı büyütsün sağlıklı uzun ömür versin inş amin.. darısı bana artık:KK34: benim yerimede bir güzel kokla annesi ilaydamızı :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

mrb kızlar herkes iyidir inş teachern sende dogurmuşundur yada bugün yarın dogurursun şimdiden hayırlı olsun canım :KK19:bende 5 kasımda dogum yapacam ALLAH'ın izniyle yani 1 hafta kaldı bebişlerimi kucama almaya sabırsızlanıyorum herşeyleri hazır bekliyoruz bakim:KK52::KK52::KK52:erken dogum riskim vardı neredeyse 2 aydır annemin oradayım bir yemege bir laboya kalkıyordum kızım evimizi özledim diye aglamaya başladı son günlerde dayanamadım bayramda eşimde evde oluca için geldik o bakıyor eve bize zar zor çıktım 4 katı kızımın gönlü olsun diye :KK5: yarın geri gidecem anneme dogumdan sonra 20 gün falan daha kalacam evime gelecem inş benden haberler böle kendinize ve bebişlerinize iyi bakın öpüyorum hepinizi :KK54::KK54::KK54:

kızlaaarr slm. nasılsınız? nerelerdesiniz? şekerlik ilayda nasıl? fırsat vermiyo mu nete girmene? bu arada bizde sümeyyemize kavuştuk çok şükür. 20 ekimde 4 kasım diye beklerken. Allah isteyen herkese yaşatsın bu duyguyu inş. meryem sende yaptın mı doğum yoksa? haberdar et bizi minklerden?

şekerlik nasıl gidiyor? herşey yolundadır inş. ilaydacık ne yapıyo üzmüyo demi annesini kuzum:KK54: sende bi ara gir de tecrübelerini paylaş benle, son günler geçmek bilmiyo çok stresli

canım benim kesin doğum yapmıssındır ama anca girebiliyorum nete. gelen iden ve ilaydamız izin vermiyor bazen nete gelmeme simdi de bıkırdanıyo zaten uyksunda :)

tecrübeler derken hmm bizimkisi cok sımarıklık ağlaması yapıyor bir de emzirmeye calısırken eğer birden memeden ağlayarak ayrılıyor ve etrafı yıkıyorsa anlıyoruz ki çişini yapmıstır :)

garip bakıslar, sıkınmalar ve tatlı şaşı bakıslar atıyorsak ta kesin büyük tuvalet geliyor demektir :))

gazımız cıkmıs, tuvaletmiz yapılıp altımız değiştiyse ve karnımız da toksa anlıyoruz ki babayla oynama saatimiz gelmiş :)

primanın yeni doğan ıslak havluları cok güzel kullanmayı düsünüyorsan eğer bir de pişik için hametan krem kullanıyorum o cok iyi geldi. markaların pişik kremlerinden cok daha iyi ve sağlıklı... süt arttırsın diye ayva kaynatıp içiyorum boza, bol bol su ve corba içiyorum sanırım iyi geliyor bir de humana süt arttırıcı içtim bir süre. sunu denedim bir de. aksam 6dan sonra mesela ben rezene içiyorum sonra ilaydayı emziriyorum rahatlıyoruz beraberce sakinlestirice özelliği varmıs :)

simdilik ( uykusuz halde ) aklıma gelen bu kadar tatlım aklına takılan olursa yazarsın gördükce okurum cok öptümmm

canım hayırlı olsun ALLAH analı babalı büyütsün sağlıklı uzun ömür versin inş amin.. darısı bana artık:KK34: benim yerimede bir güzel kokla annesi ilaydamızı :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Allah razı olsun tatlım cennet kokuyor resmen ilaydamız. yarın bebek mevlüdümüz var cok şirin olucaz inşaAllah bakalım hayırlısı hepiniz adına öpüp kokladım meleğimi :) siz de meleklerinizi benim yerime öpüp koklarsınız emi

kızlaaarr slm. nasılsınız? nerelerdesiniz? şekerlik ilayda nasıl? fırsat vermiyo mu nete girmene? bu arada bizde sümeyyemize kavuştuk çok şükür. 20 ekimde 4 kasım diye beklerken. Allah isteyen herkese yaşatsın bu duyguyu inş. meryem sende yaptın mı doğum yoksa? haberdar et bizi minklerden?

oh oh hadi gözün aydın tatlım:) benim doğum günümden 1 gün önce doğmus ben de 21 ekim doğumluyum :)

kızlarımızın arasında 11 gun var anammm kırkları karıstı :)))) valla fırsat vermiyor tatlım nete gelmeme 2 saatte bir emmek istiyor bazen daha uzun sürüyor emdikten sonra hemen uyumuyor da cadı olcak benim kızım kök söktürüyor valla

Mrb kızlar ben geldim :KK3::KK3:30 Ekim de aldım bebişlerimi kucama 5 Kasım amaliyat gùnùmdù ama oluşlarım bekleyemediler sabah sancıya gittim hastaneye 18:20de dùnyaya geldi meleklerim hiç kùveze girmediler çok şùkûr saglıkları yerınde geceleri oturuyoruz gunduz yatıyoruz :KK9:evimize geldik bugûn kırkım çıkana kadar annemde kalacaktım ama kızım çok ağladı evimize gidelim artık diye babasının her gelmesine ağlama krızıne gırıyordu bügünde ağlayınca dayanamadık geldik annemde arada gelecek yardıma öle idare edecez artık sizler napıyorsunuz bebişleriniz nasıl bakim:KK16::KK16:

Mrb kızlar ben geldim :KK3::KK3:30 Ekim de aldım bebişlerimi kucama 5 Kasım amaliyat gùnùmdù ama oluşlarım bekleyemediler sabah sancıya gittim hastaneye 18:20de dùnyaya geldi meleklerim hiç kùveze girmediler çok şùkûr saglıkları yerınde geceleri oturuyoruz gunduz yatıyoruz :KK9:evimize geldik bugûn kırkım çıkana kadar annemde kalacaktım ama kızım çok ağladı evimize gidelim artık diye babasının her gelmesine ağlama krızıne gırıyordu bügünde ağlayınca dayanamadık geldik annemde arada gelecek yardıma öle idare edecez artık sizler napıyorsunuz bebişleriniz nasıl bakim:KK16::KK16:

canım benim kesin doğum yapmıssındır ama anca girebiliyorum nete. gelen iden ve ilaydamız izin vermiyor bazen nete gelmeme simdi de bıkırdanıyo zaten uyksunda :)

tecrübeler derken hmm bizimkisi cok sımarıklık ağlaması yapıyor bir de emzirmeye calısırken eğer birden memeden ağlayarak ayrılıyor ve etrafı yıkıyorsa anlıyoruz ki çişini yapmıstır :)

garip bakıslar, sıkınmalar ve tatlı şaşı bakıslar atıyorsak ta kesin büyük tuvalet geliyor demektir :))

gazımız cıkmıs, tuvaletmiz yapılıp altımız değiştiyse ve karnımız da toksa anlıyoruz ki babayla oynama saatimiz gelmiş :)

primanın yeni doğan ıslak havluları cok güzel kullanmayı düsünüyorsan eğer bir de pişik için hametan krem kullanıyorum o cok iyi geldi. markaların pişik kremlerinden cok daha iyi ve sağlıklı... süt arttırsın diye ayva kaynatıp içiyorum boza, bol bol su ve corba içiyorum sanırım iyi geliyor bir de humana süt arttırıcı içtim bir süre. sunu denedim bir de. aksam 6dan sonra mesela ben rezene içiyorum sonra ilaydayı emziriyorum rahatlıyoruz beraberce sakinlestirice özelliği varmıs :)

simdilik ( uykusuz halde ) aklıma gelen bu kadar tatlım aklına takılan olursa yazarsın gördükce okurum cok öptümmm

Allah razı olsun tatlım cennet kokuyor resmen ilaydamız. yarın bebek mevlüdümüz var cok şirin olucaz inşaAllah bakalım hayırlısı hepiniz adına öpüp kokladım meleğimi :) siz de meleklerinizi benim yerime öpüp koklarsınız emi

oh oh hadi gözün aydın tatlım:) benim doğum günümden 1 gün önce doğmus ben de 21 ekim doğumluyum :)

kızlarımızın arasında 11 gun var anammm kırkları karıstı :)))) valla fırsat vermiyor tatlım nete gelmeme 2 saatte bir emmek istiyor bazen daha uzun sürüyor emdikten sonra hemen uyumuyor da cadı olcak benim kızım kök söktürüyor valla

mrb canım. meleklerimizle yaşadıklarımız aynı şeyler nerdeyse:-))) dediğin gibi kızlar azcık cadı oluyo. benimde ilk 3 gün falan sütüm yoktu. kucakta mama verdim ayrıca. o yüzden kucağa alıştı kızım. yatağını hiç sevmiyor. şimdi biraz daha iyi yatağıyla arası. bi de bu bi iki gündür gaz sorunu çıktı. damla var kullanıyoruz, o iyi geliyor. ayın 20sinde de aşıya gidecez. siz yaptınız heralde aşınızı. merak ediyorum bu arada gelişimimiz ne alemde, inş sütümüz yarıyordur bebişlerimize. bi de benim kızım çok minik doğdu kuzum ya. ondan çok merak ediyorum kilo aldımı acaba? sizin nasıl? aylık kontrole kadar iyi kilo alabildi mi ilaydack? sende kokla kuzumu mis gibi kokuyodur canım şimdi:emir_bebek::nazar:

mrb canım. meleklerimizle yaşadıklarımız aynı şeyler nerdeyse:-))) dediğin gibi kızlar azcık cadı oluyo. benimde ilk 3 gün falan sütüm yoktu. kucakta mama verdim ayrıca. o yüzden kucağa alıştı kızım. yatağını hiç sevmiyor. şimdi biraz daha iyi yatağıyla arası. bi de bu bi iki gündür gaz sorunu çıktı. damla var kullanıyoruz, o iyi geliyor. ayın 20sinde de aşıya gidecez. siz yaptınız heralde aşınızı. merak ediyorum bu arada gelişimimiz ne alemde, inş sütümüz yarıyordur bebişlerimize. bi de benim kızım çok minik doğdu kuzum ya. ondan çok merak ediyorum kilo aldımı acaba? sizin nasıl? aylık kontrole kadar iyi kilo alabildi mi ilaydack? sende kokla kuzumu mis gibi kokuyodur canım şimdi:emir_bebek::nazar:

cnm benım merhaba senı bebışte erken gelmış sanırım bızımkıde 37 haftalıkken geldı 19 ekımde bızde pazartesı kontrole gıdıcez bende meraktayım kg aldımı dıye
3780 doğmuştu bakalım ne kadar oldu bebışın huyu nasıl sızınkı ne sebeple erken oldu cnm bızım acıl sezeryan oldu

canım gözün aydın hayırlı olsun bebişlerin inş.. iyi çok şükür sağlıkları yerindeymiş. zor olur şimdi ya iki tane bebiş. biz bi taneyle zorlanıyoruz. Allah yardımcın olsun. birinin yanında olması lazım ya, bi de kızın var.

X