akıl verin lütfen/ ayrılma kararı mı yoksa devam mı/çıkamadım işin içinden

babylon123

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2013
7
0
34
Merhabalar bana akıl verin lütfen ben şimdi nasıl bir yol izlemeliyim;

4 aya yakın olucak evliliğim ama biz eşimle sürekli ailesi yüzünden kavga ettik.Ailesi dışında küçük tartışmalarımız olsada seviyoruz birbirimizi yada ben öyle düşündüm hep.Nişanlılık süresinden gelen annesinin karışmaları lafları yüzünden soğukluk tartışmalar oldu hep.Evlendik ben ve annesi hep sürdürdük tartışmaları eşim ikimiz arasında kaldı.Ben ailesine gitmedim onlar bizim eve hiç gelmedi.Eşim bundan hep rahatsızlık duydu ailesinede evlendikten sonra ayrı bir düşkün oldu.Bayramda ailesine gittik ama eve gelince biz kavga ettik annesinin tavırlarından dolayı öyle boyutlandıki eşim bugüne dek içinde tuttuğu herbirşeyi resmen kustu bana;ailemi tercih ediyorum,senin yüzünden onlarla konuşamıyorum,dayanamıyorum sana,onlarla vakit geçirmek istiyorum,benim annem ne yaptı sana,onlardan uzakta tuttun bu evi buraya gelip gidemiyorlar,en pahalı eşya aldırdın borçlardan bıktım vs çıkardı içindekileri.Bende ailense git ailenin yanına dedim ve gitti.Ertesi günde evdeki eşyalarını alıp gitti.Bende anahtarları elinden aldım otur şimdi çok sevgili ailenle dedim.Aradan 2 hafta geçti arayıp sormadı bende hiç arayıp sormadım ama beni hep izlemiş kontrol etmiş.Dün gece telefon açtı avukat telefonunu istiyor ne düşünüyorsun dedi bende sen ne düşünüyorsun dedim.Ayrılmak istemiyorum dedi.Ama bana şart koşuyor annemi yanlış anladığını vs söylicekmişim annesine bende asla söylemem annen bu yuvayı yıkmaya çalıştı dedim ikide bir ayrıl gel oğlum diyodu buna.şimdi annen mutlu mu yanındasın işte dedim mutlu değil dedi.ben asla ailene öyle bir şey demem dedim.neden araya onu bunu koyuyorsunuzda annen yapıcı olsa gelir konuşur benim ailemle dedim.O da annem seninle yüzyüze gelmek istemiyor demezmi bana.Bende bak aynı duygular bende de var senin annenden nefret ediyorum ve aklımda diyerek konuşamam rol yapamam ben dedim.unutamıyorum arkadaşlar hatayı sineye çeken bir insan olamadım hiç.Bnede sende benim ailemden özür diliceksin dedim ben özür falan dilemem dedi ailenin ayağına gidip dedi sinirlendi.Bne bir şey yaptığımı düşünmüyorum dedi.Eşim yapıp çatıp ailemle asla yüzyüze gelip konuşmuyor.Sinirlendi düşün taşın top sende dedi.1 ay kendimizi dinleriz ondan sonra aileme gideriz onlar gelir dedi.tek derdi beni annesinin ayağına götürmekve annesini bizim eve getirip ağırlamak.Babamı aradım böyle böyle söylüyor neyapayım ben dedim ailemin dediği(bu arada ben kendi evimden çıkmadım ayrılsamda ailemin evine dönmem ben hayatıma kendim devam ederim düşüncem bu) ben onun özrünü istemiyorum benim kapımada ayak basamaz o kişi artık.yaşam senin kızım biz bugün varız yarın yokuz hertürlü arkandayız sana ailesi konusunda baskı yapmayı kesip yuvasına bakıcaksa sen bilirsin ama 4 aydır senin gözyaşın dinmedi şapkanı önün ekoy sen kararını ver dedi.Ben napıcam şimdi arkadaşlar bana akıl verin lütfen;

-iyi bir işim var,ayrılırsam ailemin evine asla dönemem bunu kendime yediremem milletin lafını sözünü çekemem zaten şimdiden dedikodular aldı yürüdü.
-ev sahibine ayrılma durumumuz olduğu söylemiş ev sahibide öyle bir durum olursa ben yengeyi tek otutturmam buna müsaade etmem demiş ona.bende sanane ya kiramı verdikten sonra ne karışıyor neden pislik yapıyorsun beni zora itiyorsun dedim.ama sana asla boyun eğmicem ben kiramı verdikten sonra ha burası ha başka bir ev farketmez dedim.
-ayrılırsam kendimi nelerin beklediğini bilmiyorum.toplumun boşanmış bir kadın olarak bakışı.yalnızlık. bilmiyorum 
-takı eşya vs hiçbirşey almadı.boşanma sürecinde nasıl bir çirkinlik yaşarım bilemiyorum.ama takı kadına düşüyor diyor bu sitedeki avukat.dün akşamda neden takılar senin annende duruyor dedi.takılar evde dursun dedi.bende annemd edurucak takılar dedim.takılar senin annende dursaydı ben şimdi isteseydim bana takı mı vericekti senin annen dedim.bana zamanında takıların kp yada kv de de durması gerektiğini söyledilerdi bende geçin onları demiştim anneme teslim etmiştim.bende benim annem hırsızmı sen benim namusumu kirlet şimdide ailem de eeee benim elime ne geçti dedim.takının evde durmasını istemesi acaba numara mı arkadaşlar bir oyun mu çeviriyor bu diyede düşünüyorum.
-işyerindeki patronuma durumumu aktardım hem akıl almak için .insanların yüzünede bakamıyorum ne hale düştüm utanıyorum herkesten.

Devam edersem peki;
-nasıl onun sözlerini unuturum unutamam.ben onunla nasıl aynı yatağı paylaşırım nasıl hiçbirşey olmamış gibi davranırım.ben unutamıyorum arkadaşlar.
-sözlerinden benim ailemden nefret ettiğini anladım varsa yoksa kendi ailesi.aynı düşüncelerde bende de geçerli.özellikle annesinden.iki çift laf edemem ben annesiyle kadını görünce cinlerim tepeme geliyor.
-yılbaşı günü onun aynı zamnada doğum günü ben başbaşa geçirmek için sürprizler düşünüyorum o ise ailesiyle geçirme planlarında değişmiyor.annesi ailesi ben nerdeyim hep 2.planda.
-iyi olmasana iyi ama odun romantizimden yoksun.bend eyengeç burcuyum çok duygusalım.istiyorumki romantik olsun.evlendik evleneli ne bir çiçeğini gördüm ne bir sürprizini.o evde kendimi özel hissetmiyorum hissettirmiyor.bunu söyledim kendimi ben buyum diyor.
-bazen çok konuşuyor.sinema ve tv kültürü çok yüksek bense zayıfım.yabancı oyuncuların isimlerini söylüyor izlemediği film yok bana filmi anlatıyor uyuz oluyorum.
-kıyafet kültürü zayıf.kıyafet alıyorum bunları giy diyorum zoruna gidiyor saçma sapan tshirt kazak giyyiyor.bende gömlek üzerine kazak vs giymesini istiyorum.ben aynı giyinmek istiyorum ama nerde onda o düşünce.
-ben 4 ay boyunca ağladım hep.biz ilişkiye giremedik başta 1,5 ay bunun için yıprattık kendimizi.vajinusmusmuşum ben.sonra bu site sayesinde ben kendi kendime mücadele ederek aştım.kendimi bu konuda hep ezik hissettim ezildim birgün bizim ne cinsel hayatımız ne özel hayatımız hiçbirşeyimiz düzgün değil dedi ondan sonra yuvamı kurtarmak için mücadele edip en sonunda aştım ve normale döndüm.yani ben evliliği anlamadım daha.yanyana bile yeni uyumaya başlamıştık düzenlice.cinsel hayatımız düzene girince bu 360 derece bana döndü istediğini aldı ya erkek milleti değil mi ama bayramda aile mevzusunda patladık işte.ben ailesiyle içiçe olmak istemiyorum.

Beynimin yarısı ayrıl ona muhtaç değilsin diyor ,diğer yarısı yuvanı yıkma diyor ama beni yine ağlatırsa yine ailem derse.ben kendimi kullanılmış hissediyorum arkadaşlar.beni kullanıp yine dediğini yaptırıyor hep.

Napıcam ben şimdi,siz olsanız ne yapardınız?

Canım, benim son konuma bakarsan ben nişanlıyım ve kayınvalidem tarafından
hem bana karşı hem anneme karşı sorunlar çıkarıldı ve hala çıkarıyor ileri ki zamanlarda da
çıkaracak biliyorum ama nişanlıma söyledim ben senin anneni seni çok sevdiğim için
çekiyorum sevmesem emin ol çekmem şuan nişanlım benim yanımda ama kendisine şunu da
söyledim birgün olur da ben haklıyken annen haksızken benim yanımda değil de annenin
yanında olursan anneni çekmeme gerek kalmaz çünkü senin için çekiyorum demiştim
oda yaptıkları yüzünden ailemden utanıyorum, merak etme senin yanında olucam dedi
şuanlık yanımda olmadığı anda çekmem böyle bir aileyi.. Eşinde kendisi gitsin ailesine
seni zorlamasın ama sende ailene gitme diyemezsin bırak kendi gitsin görsün gelsin
ama yeter ki beyni yıkanmasın orda sana karşı..Sizde sevmeseniz de hatta nefret
etseniz de bayramdan bayrama gidin ellerini öpün saygınızı gösterin onun dışında da ayda yılda
bir arayın sorun gidin gelin çok sıkı fıkı olmayın..

Son düzenleme:
Ben düşüncelerinizi çelişkili buldum. Siz "asla annene gitmem" diye diretiyorsunuz, "annesinden nefret ediyorum" diyorsunuz ama eşinizin aynı şeyleri sizin aileniz için söylemesini hazmedemiyorsunuz. Ben "ya ailen ya ben" restini çok yanlış buluyorum. "Eşim benim için ailesinden vazgeçmeli ama ben onun ailesinin ziyaretine bile dayanamam." demiş oluyorsunuz bir nevi. Yani küçük bir fedakarlık yapmak yerine eşinizden devasa (bana göre) bir fedakarlık bekliyorsunuz. Eşinize sizi suçladığı bazı konularda hak verdim bu açıdan.

Söylemek istediğim bir şey de şu; bir erkekle işi inada bindirseniz yapmak istemediği şeyi bile sırf inadından yapar. "Git o zaman ailene" derseniz içinden gelmediği halde kendini gitmek zorunda hissedebilir. Bu düşünceme bazen tepki alıyorum ama akıllı kadın olmak, bu konularda alttan alıp durumu idare etmeyi bilmek lazım. Eşinizi eve bağlayacak olan sizsiniz, böyle yaptığınız sürece ailesine bağlılığı artarak devam edecektir. Hala bu evliliği kurtarabilirsiniz, bir yuva kolay kurulmuyor ve düzeltilmeyecek bir durum da yok bana göre.

k.validenle olan sorunlarını ne olduğunu tam anlayamadım.. karışıyor vs. demişsin evliliğin başında öle şeyler olur. kaldı ki ailemizlede zaman zaman ters düştüğümüz olmuyor mu? hakaret vs. gibi şeyler mi yaşandı... anlamadım...

eşinin ailesine hiç gitmek istememeni anlayamam. sonuçta özler. onun ailesi. eşininde yanında görmek ister... çok büyük şeyler olmadıkta bu konuda sıkıntı çıkartmanız yanlış... eşin gibi işler senin ailene döner...

ayrıca annesi yüzünden sürekli tartışmanızda saçma. siz evlisiniz aynı evdede yaşamıyorsunuz. kapıyı kapatıp evinizin içine bakmanız lazımdı...

eşinizin giyimi vs. birden pat diye değiştiremezsiniz. düşünsene eşim kıyafetime çok karışıyor diyen hatunları nasıl destekliyoruz dimi?...

bence evliliğin ne demek olduğunu öğrenememişsiniz... ilk önce aile danışmanına gidin. bir görüşün.. eşinde gelsin hemen ayrılmak olmaz. yazık etmeyin sevginize...

yazdıklarını okudum çok üzüldüm keşke yaşanmasaymış bunlar bence eşler birbirleri için bazı şeyleri sineye çekmeliler tabi gerçekten seviyorlarsa daha yolun çok başındasın evlendikten sonra bambaşka bir hayata başlıyorsun bunu kabullenmek zor bekarken tek başına yaptığın çok şeyi yapamıyorsun bu da insanı bazen zora sokuyor kayınvaliden içinde geçerli bu eskiden sadece ona ait hissettiği çocuğunu başkasıyla paylaşıyor keşke karşılıklı anlayış içinde olabilseydiniz bence oturup konuşmayı deneyin önce eşinizle ayrılalım demek kolay da o süreç çok zor olmalı tabi sonrasında pişmanlıkta olabilir çünkü yalnızlık çok zor yalnız ve bayan olmak daha da zor eğer konuşup eşinizle bir karara varabilirseniz gidip kararınızı kayınvaldenize de bildirin ondan isteklerinizi de belirtin bir yuva kolay kurulmuyor pire için yorgan yakmayın derim ben

Eşinin ailesine yakınmı oturuyosunuz?
Belli ki canım annesi fena doldurmuş esini..Ama eşinin ailesine gidip geldikten sonra eşinle kavga ederek yada senin ailen böyle şöyle diyerek hata yapmışsın..Ben senin yerinde olsam eşimi alıp karsıma konusurum,ailesini asla kötüleme bi şans daha ver ama kendi tarafına çekmeye çalış eşini..Asla ailesini kötüleme..O kadını sevindirme boşanarak anladığım kadarıyla aranıza fesat sokan o çünkü..Üzerine düşenleri yap,eşinin ailesini yemeğe al evine,hafta 1 defa git 2 saat otur gel..böylelikle evlilik düzene giriyo bende 4 aylık evliyken kabus gibiydi kavga ediyoduk hep..Ama simdi akıllandım eşimi kendi tarafıma çektim çokta mutluyum..Eşim suan sadece ailesini haksız görüyo..Ben gidip orda 2 saat oturuyorum ve herseyi yapıyorum hizmetlerini falan herseyi yapıyrum eşimde görüyo bunu mutlu oluyo ailesi huzursuzluk çıkarınca benim karım gelip sizin herseyinizi yapıyo diyo..Bende bu kadarcık şeyden dolayı boşanma canım bi şans ver ve işini bill kendi tarafına çek eşini:KK34: evliliğin ilk zamanları kabus gibi gecer zaten hep..

Merhabalar bana akıl verin lütfen ben şimdi nasıl bir yol izlemeliyim;

4 aya yakın olucak evliliğim ama biz eşimle sürekli ailesi yüzünden kavga ettik.Ailesi dışında küçük tartışmalarımız olsada seviyoruz birbirimizi yada ben öyle düşündüm hep.Nişanlılık süresinden gelen annesinin karışmaları lafları yüzünden soğukluk tartışmalar oldu hep.Evlendik ben ve annesi hep sürdürdük tartışmaları eşim ikimiz arasında kaldı.Ben ailesine gitmedim onlar bizim eve hiç gelmedi.Eşim bundan hep rahatsızlık duydu ailesinede evlendikten sonra ayrı bir düşkün oldu.Bayramda ailesine gittik ama eve gelince biz kavga ettik annesinin tavırlarından dolayı öyle boyutlandıki eşim bugüne dek içinde tuttuğu herbirşeyi resmen kustu bana;ailemi tercih ediyorum,senin yüzünden onlarla konuşamıyorum,dayanamıyorum sana,onlarla vakit geçirmek istiyorum,benim annem ne yaptı sana,onlardan uzakta tuttun bu evi buraya gelip gidemiyorlar,en pahalı eşya aldırdın borçlardan bıktım vs çıkardı içindekileri.Bende ailense git ailenin yanına dedim ve gitti.Ertesi günde evdeki eşyalarını alıp gitti.Bende anahtarları elinden aldım otur şimdi çok sevgili ailenle dedim.Aradan 2 hafta geçti arayıp sormadı bende hiç arayıp sormadım ama beni hep izlemiş kontrol etmiş.Dün gece telefon açtı avukat telefonunu istiyor ne düşünüyorsun dedi bende sen ne düşünüyorsun dedim.Ayrılmak istemiyorum dedi.Ama bana şart koşuyor annemi yanlış anladığını vs söylicekmişim annesine bende asla söylemem annen bu yuvayı yıkmaya çalıştı dedim ikide bir ayrıl gel oğlum diyodu buna.şimdi annen mutlu mu yanındasın işte dedim mutlu değil dedi.ben asla ailene öyle bir şey demem dedim.neden araya onu bunu koyuyorsunuzda annen yapıcı olsa gelir konuşur benim ailemle dedim.O da annem seninle yüzyüze gelmek istemiyor demezmi bana.Bende bak aynı duygular bende de var senin annenden nefret ediyorum ve aklımda diyerek konuşamam rol yapamam ben dedim.unutamıyorum arkadaşlar hatayı sineye çeken bir insan olamadım hiç.Bnede sende benim ailemden özür diliceksin dedim ben özür falan dilemem dedi ailenin ayağına gidip dedi sinirlendi.Bne bir şey yaptığımı düşünmüyorum dedi.Eşim yapıp çatıp ailemle asla yüzyüze gelip konuşmuyor.Sinirlendi düşün taşın top sende dedi.1 ay kendimizi dinleriz ondan sonra aileme gideriz onlar gelir dedi.tek derdi beni annesinin ayağına götürmekve annesini bizim eve getirip ağırlamak.Babamı aradım böyle böyle söylüyor neyapayım ben dedim ailemin dediği(bu arada ben kendi evimden çıkmadım ayrılsamda ailemin evine dönmem ben hayatıma kendim devam ederim düşüncem bu) ben onun özrünü istemiyorum benim kapımada ayak basamaz o kişi artık.yaşam senin kızım biz bugün varız yarın yokuz hertürlü arkandayız sana ailesi konusunda baskı yapmayı kesip yuvasına bakıcaksa sen bilirsin ama 4 aydır senin gözyaşın dinmedi şapkanı önün ekoy sen kararını ver dedi.Ben napıcam şimdi arkadaşlar bana akıl verin lütfen;

-iyi bir işim var,ayrılırsam ailemin evine asla dönemem bunu kendime yediremem milletin lafını sözünü çekemem zaten şimdiden dedikodular aldı yürüdü.
-ev sahibine ayrılma durumumuz olduğu söylemiş ev sahibide öyle bir durum olursa ben yengeyi tek otutturmam buna müsaade etmem demiş ona.bende sanane ya kiramı verdikten sonra ne karışıyor neden pislik yapıyorsun beni zora itiyorsun dedim.ama sana asla boyun eğmicem ben kiramı verdikten sonra ha burası ha başka bir ev farketmez dedim.
-ayrılırsam kendimi nelerin beklediğini bilmiyorum.toplumun boşanmış bir kadın olarak bakışı.yalnızlık. bilmiyorum 
-takı eşya vs hiçbirşey almadı.boşanma sürecinde nasıl bir çirkinlik yaşarım bilemiyorum.ama takı kadına düşüyor diyor bu sitedeki avukat.dün akşamda neden takılar senin annende duruyor dedi.takılar evde dursun dedi.bende annemd edurucak takılar dedim.takılar senin annende dursaydı ben şimdi isteseydim bana takı mı vericekti senin annen dedim.bana zamanında takıların kp yada kv de de durması gerektiğini söyledilerdi bende geçin onları demiştim anneme teslim etmiştim.bende benim annem hırsızmı sen benim namusumu kirlet şimdide ailem de eeee benim elime ne geçti dedim.takının evde durmasını istemesi acaba numara mı arkadaşlar bir oyun mu çeviriyor bu diyede düşünüyorum.
-işyerindeki patronuma durumumu aktardım hem akıl almak için .insanların yüzünede bakamıyorum ne hale düştüm utanıyorum herkesten.

Devam edersem peki;
-nasıl onun sözlerini unuturum unutamam.ben onunla nasıl aynı yatağı paylaşırım nasıl hiçbirşey olmamış gibi davranırım.ben unutamıyorum arkadaşlar.
-sözlerinden benim ailemden nefret ettiğini anladım varsa yoksa kendi ailesi.aynı düşüncelerde bende de geçerli.özellikle annesinden.iki çift laf edemem ben annesiyle kadını görünce cinlerim tepeme geliyor.
-yılbaşı günü onun aynı zamnada doğum günü ben başbaşa geçirmek için sürprizler düşünüyorum o ise ailesiyle geçirme planlarında değişmiyor.annesi ailesi ben nerdeyim hep 2.planda.
-iyi olmasana iyi ama odun romantizimden yoksun.bend eyengeç burcuyum çok duygusalım.istiyorumki romantik olsun.evlendik evleneli ne bir çiçeğini gördüm ne bir sürprizini.o evde kendimi özel hissetmiyorum hissettirmiyor.bunu söyledim kendimi ben buyum diyor.
-bazen çok konuşuyor.sinema ve tv kültürü çok yüksek bense zayıfım.yabancı oyuncuların isimlerini söylüyor izlemediği film yok bana filmi anlatıyor uyuz oluyorum.
-kıyafet kültürü zayıf.kıyafet alıyorum bunları giy diyorum zoruna gidiyor saçma sapan tshirt kazak giyyiyor.bende gömlek üzerine kazak vs giymesini istiyorum.ben aynı giyinmek istiyorum ama nerde onda o düşünce.
-ben 4 ay boyunca ağladım hep.biz ilişkiye giremedik başta 1,5 ay bunun için yıprattık kendimizi.vajinusmusmuşum ben.sonra bu site sayesinde ben kendi kendime mücadele ederek aştım.kendimi bu konuda hep ezik hissettim ezildim birgün bizim ne cinsel hayatımız ne özel hayatımız hiçbirşeyimiz düzgün değil dedi ondan sonra yuvamı kurtarmak için mücadele edip en sonunda aştım ve normale döndüm.yani ben evliliği anlamadım daha.yanyana bile yeni uyumaya başlamıştık düzenlice.cinsel hayatımız düzene girince bu 360 derece bana döndü istediğini aldı ya erkek milleti değil mi ama bayramda aile mevzusunda patladık işte.ben ailesiyle içiçe olmak istemiyorum.

Beynimin yarısı ayrıl ona muhtaç değilsin diyor ,diğer yarısı yuvanı yıkma diyor ama beni yine ağlatırsa yine ailem derse.ben kendimi kullanılmış hissediyorum arkadaşlar.beni kullanıp yine dediğini yaptırıyor hep.

Napıcam ben şimdi,siz olsanız ne yapardınız?

çok erken henuz. toparlayabilirsiniz. bu iş muhtaçlıla alakalı değil.onun ailesi yuzunden kavga etmeyin umursamayın.yani ne desem boş bu kadar kolay boşanmadan bahsedilmemeliydi

Ben hiç bir zaman yuvanın yıkılması taraftarı değilim. Özellikle boşanma aşamasında biri olarak.

Sana bir abla tavsiyesi eğer boşanmayıp yolunuza devam edecekseniz her kavgada boşanalım kelimesini kullanmayın. Bu kelimeyi bıçak kemiğe dayandığında kullanmak gerekiyor, boşanalım kelimesinden sonra da icraata geçilmeli. Sürekli boşanalım deyip işi icraata dökmeyince nasılsa boşanmıyor deyip bildiklerini yapmaya devam ediyor erkekler.

Sana burdan gördüğüm kadarıyla şunu söyleyebilirim. Gerçekten boşanmak isteyen bir erkek telefon açıp da avukata telefonunu veriyim mi demez, direk avukata vekaletini verip işlemleri başlatır. Bu sadece senin gözünü korkutmak istiyor.

İkincisi erkekler nedense evlendikten sonra (eski evlerini mi özlüyorlar bilmem) "anneci" oluyorlar. Bu sorunu evli olan kadınların bir çoğunda bulabilirsin. Bekarken annesine düşkün olmayan erkekler bile nedense evlenince anne müptelası oluyorlar. Biz de eşimizi sevdiğimizden, annesini sevmesek de hep alttan alıp, istemeye istemeye katlanmak durumunda kalıyoruz. Erkekler eğer eşlerinin ailesinden haz etmezlerse onlarla görüşmeyebiliyorlar da bayanlar nedense aynı sebeplerden araya mesafe koyamıyorlar kp ve kv'ye, daha doğrusu erkek baskısı buna izin vermiyor. Dakika bir gol bir, sizde de ailesinden başlamış problemler. İlk yıllar alışma dönemidir zaten ve kavgalar çok olur ve nedense hep de aileler yüzünden olur, şu gençleri kendi hallerine bırakmazlar ki...

Ben şöyle düşünüyorum. Maalesef evlilikte o imzayı atanlar iki kişi de olsa aslında çiftler değil, aileler evleniyor. Siz ne kadar eşinizle iyi anlaşsanız da aileler birbiriyle görüşmezse o evililiklerin sonu hep kötü bitiyor. Bir de şöyle bir durum var, bazen de çiftler anlaşamayabiliyor ama ailelerin birbiri ile diyaloğu iyi ise çocuklarına destek olup o evliliği toparlayabiliyorlar.

Diyeceğim o ki sen her ne kadar eşin ile evlenmiş olsan da onun ailesinden eşini soyutlayamazsın. Sen nasıl ailenden vazgeçemiyorsan, eşin de asla vazgeçmeyecektir. Neler yaşadınız bilmiyorum ancak belki araya mesafe koyabilirsin. Şunu da ilave ediyim takılar annen de kalsın, böylesi daha iyi. Sabırlı ol, acele karar verme. Unutma öfkeyle kalkan zararla oturur. Ben toparlayabilirsiniz bu evliliği diye düşünüyorum. Sadece işi inatlaştırmadan, aranızdaki diyaloğu koparmadan ve işi iktidar savaşına dökmeden oturup konuşun derim ben.

Son düzenleme:
Evliliğinize devam edecekseniz eşinizin dediklerini yapmak zorundasınız.
Annesinden özür dilerim sorunlara sünger çekerim derseniz problem yok
Ama tavrımı hala devam ettiririm derseniz verdiğiniz ayrılma kararının kesinlikle arkasında durun
Lütfen barışsanız dahi uzun süre çocuk düşünmeyin,yıkılan yuvalarda ben ençok çocuklara üzülüyorum

Konuyu daha önce okuduğum bir konuya benzettim.Aynı kişimisin canım sormadan edemedim.Eğer aynı kişiysen o konudaki bazı detaylar gerçekten önemliydi.Ben de arkadaşlar da epeyce dil dökmüştük orada.
Herneyse aynı kişi değilsen üzerinde durma bu yazdıklarımın:))
Konuya gelecek olursak,ayrılma-ayrılmama arasında bocalıyorsun ve ayrılmaya daha meyilli olduğun izlenimine kapıldım sıraladığın maddeler nedeniyle.
Ayrılmayı gerçekten istemeyenler çoğunlukla-eşimi çok seviyorum -gibi cümleler kuruyorlar ki senin mesajında yuvanı yıkmama sebebi olarak eşine olan sevgini göremedim.
Dediğimi doğru ifade etmeye çalışayım ; eşine gerçekten büyük bir sevgi ve aşkla bağlıysan bu tür aile ile ilgili sorunları gözardı edebilmen,bir miktar görmemezlikten gelmen-yeri gelir eşinin hatrına ailesine güleryüz gösterebilmen gerekir.
Evlilik bu şekilde karşılıklı hoşgörmelerle yürür.Birbirini taşımak budur.
Eşleri ailelerinden koparmaya kalkmak ve bizler gibi onların da ailelerine tavır almalarını istemek-evde istememek -ler evliliklere dinamit koyuyor.Kimse ailesinden vazgeçmez.O bahsettiğim konuda da aynı mesajlarım var.Hassas sınırları zorlamamak lazım diye-burda da tekrar edeyim.İnsanların hassas noktasıdır aileleri.Kötü de olsa kötü dedirmez kimse.
Ha arada çok büyük ailevi sorunlar yaşanmıştır-hiç açık kapı kalmamacasına ipleri koparacak büyük meseleler vardır tamam anlarım birdaha yüzyüze gelmemeyi.Buna da hak verilir durumuna göre.Ama aşılabilecek kadar ufak sorunları durduk yerde büyütmek,çözmek yerine daha da abartarak kin ve nefrete dönüştürmeyi yanlış buluyorum.

Evlilik çocuk oyuncağı değil arkadaşım :KK20:. Ben sende kibir gördüm. Yuvanın bekası için adım atmak seni küçük düşürmez aksine yüceltir.

Adama demediğin kalmamış, ne yaşanırsa yaşansın eşin o insanların evladı nasıl ailesini silmesini beklersin?. Bu ne bencillik.

Ne olurdu kayınvalidenin evine gitsen, anne ben sana şu şu konulardan dolayı çok kırgınım ama eşimin hatırına yeni bir sayfa açalım deseydin?

Ayrıca sanane eşinin ne giydiğinden, insana bu kadar baskı yapılır mı ya? Sen adamın anasını babasını evine sokma sonrada çiçek bekle :KK53:.

Yazdıklarından eşinin sende hiç hatırı olmadığını anladım. Maddi bağımsızlığında varmış ya, yoktan yere boşan bence. Ailesine zerre kadar değer vermeyen bir adamla evlenirsin. İlerleyen dönemlerde oda aile kavramının ne olduğunu bilmediği için başka sahalara göz diker. Sende mutlu olursun...

geçen gün benzer bir konu vardı aynı kişi misiniz bilmiyorum ama olaylar aynı.
yaptığın yanlış. senin ailen ne kadar değerliyse onunki de değerli

arabulucu olamamışsın, eşin aranızda kalmış tam tersi senin onların arasında köprü görevini görmen, bazı şeylerde alttan alman veya kırmadan kendi isteğini düzgünce dile getirmen gerekiyordu. eşinin ailesini eve almamak ne demek ya??? çocuk oyuncağı mı bu hemen evlenince kendi istediği yönde eşini kontrol etmeye çalışıyorsunuz... o zaman adam için de ailesi değerli olur tabiki. ben seni haksız buldum
annesinin ne yaptığını bilemiyorum ama çok da önemli değil bu tavır değişmedikçe kadın melek olsa batar. birde annesinin ayağına gitmem diyorsun. tabiki gitmek zorundasın eğer evliliğini yürüteceksen.bu kişiler eşinin ahbapı, kuzeni, dedesi vs değil.ANNESİ BABASI yani, ben nefret edince hatayı affedemem diye kestirip atmak olmaz. sen büyüğüne böyle davranmayı mı yakıştırıyorsun kendine

ben bunu çekemem diyorsan boşan zaten ama tekrar da evlenme yani yoksa yine aynı şeyleri yaşarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
daha çok yenisiniz
k.bakma da ben seni hem fazla fevri hem de kibirli gördüm
azıcık idare etmeyi deneyebilirsin.. hiç hoşgörülü olmamışsın
ailesini görmeyecek demişsin anladığım kadarıyla olur mu öyle şey!!!
siz ikiniz anlaştıktan sonra o senin sen de onun ailesiyle çok sık görüşmezsiniz olur biter
ama birbirinize yasak olmaz
sen görüşmezsin ailesiyle arada, bayramda gider gelirsin.. 40 da bir de çağırırsın olur biter
azıcık idare...

geçen gün benzer bir konu vardı aynı kişi misiniz bilmiyorum ama olaylar aynı.
yaptığın yanlış. senin ailen ne kadar değerliyse onunki de değerli

arabulucu olamamışsın, eşin aranızda kalmış tam tersi senin onların arasında köprü görevini görmen, bazı şeylerde alttan alman veya kırmadan kendi isteğini düzgünce dile getirmen gerekiyordu. eşinin ailesini eve almamak ne demek ya??? çocuk oyuncağı mı bu hemen evlenince kendi istediği yönde eşini kontrol etmeye çalışıyorsunuz... o zaman adam için de ailesi değerli olur tabiki. ben seni haksız buldum
annesinin ne yaptığını bilemiyorum ama çok da önemli değil bu tavır değişmedikçe kadın melek olsa batar. birde annesinin ayağına gitmem diyorsun. tabiki gitmek zorundasın eğer evliliğini yürüteceksen.bu kişiler eşinin ahbapı, kuzeni, dedesi vs değil.ANNESİ BABASI yani, ben nefret edince hatayı affedemem diye kestirip atmak olmaz. sen büyüğüne böyle davranmayı mı yakıştırıyorsun kendine

ben bunu çekemem diyorsan boşan zaten ama tekrar da evlenme yani yoksa yine aynı şeyleri yaşarsın.

ben ilk kez konu açtım başka açmamıştım bilmiyorum başka konuları.ben sinirlenince fevri davranıyorum bunu kabul ediyorum.çok kötü bir huyum var benim bana hata yapanı ben hayatımdan çıkartıyorum.annesiyle hiç uyuşmadık ağız dalaşı.çok sıkıfıkılar eşimle.şimdi benden bugün görüşmek ve kararımı soruyor ve ben korkuyorum.evde herşeyde hatırası var onsuz kendime bir hayat nasıl kurarım bilmiyorum.bu sefer dediği olmayınca bana baskı kuruyor dik dik konuşuyor benim sinirlerimi dahada alevlendiriyor.4 ay ben sürekli ağladım huzurumuz olmadı ve o ailesi tarafına çekildi.ben korkuyorum.nasıl yüzyüze bakılır nasıl söylenne hakaretler unutulur.kolay kolay unutamıyorum.ben bilmiyorum arkadaşlar.korkarak adım atıyorum.ayrılınca napıcağımı yada devam edeceğimde napıcağımı bilemiyorum.vajinusmus olayı beni çok yıprattı.zaman istedim zamana yay dedim sürekli bana baskı yaptı.o baskı yaptıkça bende ters tepti.ben akşama nasıl bir konuşma içerisinde olucağımı bilmiyorum.

Evlilik 2 kişi arasında olan bişey başkaları yüzünden bozmaya ayrılmaya değmez.
Bende 5 aylık evliyim ilk 3 ay kavga kıyametten başka bişey yaşamadık hep ailesi dolduruşları yüzünden.
Evdende kovdum boşanalım da dedim sonra baktım salak mıyım ben niye başkası yüzünden huzurumu düzenimi bozayım.
Aileler gelinlerini istemiyo değiller onların istediği gibi olmadığın için istemiyolar olmak zorunda da asla değilsin.
Eşinle barış bunlar unutulmucak aşılmıyacak şeyler değil emin ol hemen hemen herkesde var aynı sorunlar.
Ailesine gitmek istemiyo olabilirsin ama belli zamanlar koyun ozamanlarda gidin onlarıda ara sırada çağır gelsinler pek fazla yanlarında oturma nebiliyim çayları tek tek koy getir git kahve yap enkısık ateşte zaten oturucakları 2-3 saat 1saatini mutfakta gel gitle geçirsen tamamdır.

kusura bakmayın ben konunuzu okudum ama fazla feminist buldum. bu sıraladığınız problemleri başka biri ile evlensenizde yaşayabilirsiniz bunun garantisi yok. hiç kimse ailesinden vazgeçmez. ailesi nasıl olursa olsun. Bende çalışan bi insanım haftada bi annemler 1 günde kayınvalideme giderim. özel günlerde bayramlarda yemeğe çağırırım. Çağırmadanda gelmezler. belki senden davet beklemişlerdir. tamam sevmeyebilirsin sevmekte zorunda değilsin oda seni sevmek zorunda değil . bi dene yemek hazırla çağır eşininde hoşuna gider. eşine hep ailesinin eksilerini anlatmışsanız ters tepmiştir.

o aılesını sevıyor dogal olarak
sen aılesını hıc ıstemıyorsun anormal olarak
nasıl olucakkı?
herkez kendı anneısnı secmezdı nefret edıyorum dıyorsun edersen et kendı ıcınden et kımseye soyleme veyahut kocana

bılemeıdm sızın ısınız bu sekılde cok yurumez gerı donsenız bıle

ve sızın bırıne cok benzettım gecenlerde konusunu okudum kocasının yuzune tukuren annesı cık gel dıyormus bazı cumleler cok benzıyor ya ıkıncı uyelgıınız var sız aynı kısısınız yada ben yanılıyorum

dip not bu da : bosanırsanız bır daha evlenmeye nıyetlenırsenız anasız babasız akrabasız bırılerını bulun
esım bu konuyu gorse keske dıye dusundum konuyu okuyunca

Son düzenleme:
ikinizde haksızsınız. evliliği oyun mu sandınız siz?
ortada ayrılmayı gerektirecek hiç birşey yok. pireyi deve yapmışsınız.
gidin gelin kv ye. öpün elini oturun bir köşeye. aynısını o da sizin aileniz için yapsın. ne kadar nefret etsenizde hiç mi hatırınız yok birbirinizde.
çiçek almadı , şiir okumadı bunları da problem etme. onun sana sıcacık bir sarılması bin çiçekten daha değerlidir.
evlilik böyle kaprisleri kaldırmaz. belki 50-60 yıl birlikte yaşayacaksınız. brbirinizin kıymetini bilin. ottu böcekti bunlar değersiz şeyler.........

Merhaba babylon123 ;

Konuyu okuyanlar ne yazarsa ne yorum yaparsa yapsın öncelik sizin ne istediğiniz. Siz evliliğinizi sürdürmek istiyor musunuz ?
28 ekimde http://www.kadinlarkulubu.com/av-ne...y-lutfen-cevaplar-misiniz-bosanma-davasi.html şeklinde bir konunuz mevcut. İlgili konunuzu da gözönünde bulundurunca bu evliliği kafanızda bitirmiş gibi gözüküyorsunuz. Olumlu yorum yapamadığım için kusuruma bakmayın.

Sağlıcakla kalın.

allah aşkına yaşlarınız kaç sizin? gerçi olgunluğun pek yaşla alakası da yok ama yine de çok küçük olduğunuzu düşünüyorum

X