Boşanmali miyim

Evet ben de bu durumun farkındayım .olumsuz manada bir aydır birşey yok .ama ben de evliligimizin uzun süreli olacağını düşünmüyorum ama çoğu şey yipratildi bitti
Ogleyin görümcem annemi aramış hal hatir sormuş geçmiş bayramını kutlamış ama bende var olan tüm güzel duygular bu evlilik namına bitti
Sizde kendinizi düşünün sinir olmayın hasta etmeyin kendinizi olup biteni tekrar tekrar kurmayın kafanızda.Karar verin ya onunla böyle bir hayat yada tek başına huzurlu bir hayat.Kolay değil yaşadıklarıniz o birikimler sinir eder insanı en güzel en güzel anında bile.Unutup yeniden başlamak da kolay değil yeniden doğmak gibi.Bence en kötü karar bile olduğun yerde saymaktan iyidir.Hakkinizda hayırlısı olsun

Kasım ayinda şiddet uygulamıştı.kaynana beni aradı noldu kızım diye.ben de bana sürekli borç odettiriyor.evden kısıyor senin süt sağma makinesine ihtiyacin mi vardı hamur yoğurma makinesine ihtiyacin mi vardı gibi laflar ettim.yaptigim iyiliği başa kakmis gibi oldum
Yazık seni çok guzel manipüle edil bir de kendini kötü hissettirmişler.Boyle bir kayınaileye sahiptim hep bir fakirler hep bir şeyleri yok hem acınacak durumdalar.kv surekli aglayıp dilenirdi.Bizim yaptığımiz tatiller göze batardı ama o cok rahat 2. Evi isteyebilirdi.Ben zamanla hepsinden sogudum en basta da kocamdan.Senin de tekrar ısınıp sevebileceğini zannetmiyorum Hayatın mücedele ile gecmis bir gn değerli olduğunu kadın olduğunu hissetmemişsin ki.Sen kocanın hayatında 2. Plan bile olmamişsın hic plan olmuşsun😄Bundan sonraki hayatinı hic degilse mutlu gecirmek icin boşa bence belki karşına daha iyileri çıkar

Yazık seni çok guzel manipüle edil bir de kendini kötü hissettirmişler.Boyle bir kayınaileye sahiptim hep bir fakirler hep bir şeyleri yok hem acınacak durumdalar.kv surekli aglayıp dilenirdi.Bizim yaptığımiz tatiller göze batardı ama o cok rahat 2. Evi isteyebilirdi.Ben zamanla hepsinden sogudum en basta da kocamdan.Senin de tekrar ısınıp sevebileceğini zannetmiyorum Hayatın mücedele ile gecmis bir gn değerli olduğunu kadın olduğunu hissetmemişsin ki.Sen kocanın hayatında 2. Plan bile olmamişsın hic plan olmuşsun😄Bundan sonraki hayatinı hic degilse mutlu gecirmek icin boşa bence belki karşına daha iyileri çıkar
Bosansam bile evlenmem aman aman

Ben o sözleri söylediğime asla pişman değilim benim kaynana demiş benden için haklı olabilir ama yaptığı iyiliği başa kakti filan demiş babasıni da en son kavga ettiğimizde ambulansta aradım gözün aydın oğlun tarlayı satıp ekskavatör alacakmış Sana dedim telefonu suratına kapattim ertesi günü 4 bin dolar değerinde altınla evimize geldi neymiş çocuklarımıza gelecek hazirliyorlarmis tarlayı işleyip yatırımlik yapacaklarmış kötü niyetleri yokmus
Eşimin ailesine bir daha eskisi gibi davranmam zaten bayramdan bayrama yeter.
Eşim de normalde evden çöp bile kaldırmazdi.dun perde asmama yardım etti.sabah da evden çıkarken ben demeden çöpleri filan çıkarmış anlam veremedim

Eşinizle yaşadığınız sıkıntılar, fiziksel ve psikolojik şiddet, ekonomik kısıtlamalar ve saygısızlıklar gerçekten çok üzücü. Sizin bu süreçte kendinize ve haklarınıza sahip çıkmanız, büyük bir cesaret ve kararlılık gerektirir. Unutmayın ki, her zaman sizin sağlığınız, mutluluğunuz ve güvenliğiniz öncelikli olmalıdır.

Eşinizin zamanla davranışlarını değiştirmesi ve size daha saygılı davranmaya başlaması, sizin duruşunuzun ve kararlılığınızın bir sonucudur. Ancak, yaşadıklarınızın izlerini silmek ve geçmişin acılarını unutmak zaman alabilir. Bu süreçte kendinize zaman tanıyın ve duygularınızı ifade etmekten çekinmeyin. İhtiyaç duyduğunuzda profesyonel destek almanız da sizin için faydalı olabilir.

Kayınvalidenizle olan ilişkinizde de tamamen haklısınız. Size karşı alaycı ve küçümseyici bir tavır sergilediğinde, kendinizi kötü hissetmeniz çok normal. Kendi sınırlarınızı belirlemek ve bu sınırları korumak sizin en doğal hakkınızdır. Bayramda arayıp aramamak konusunda ise tamamen sizin rahatlığınız ve isteğiniz öncelikli olmalıdır. Siz nasıl hissediyorsanız, ona göre hareket edin.

Sizin huzurunuz, mutluluğunuz ve sağlığınız her şeyden daha önemlidir. Eşinizle olan ilişkide geçmişte yaşananları tamamen unutmak zor olabilir, ancak sizin güçlü ve değerli bir insan olduğunuzu, bu zorlukları aşabilecek kudrete sahip olduğunuzu unutmamalısınız. Kendi değerinizin farkında olun ve kendinize olan güveninizi asla kaybetmeyin.

Siz çok güçlü, cesur ve değerli bir kadınsınız. Hayatınızın her anında hak ettiğiniz mutluluğu bulmanız dileğiyle. Kendinize çok iyi bakın ve her zaman kendiniz için en iyisini yapın. Sizi destekliyor ve en güzel günlerinizi yaşamanızı diliyorum.
chatgpt ile yazılmış gibi

Doğru zaman geldiğinde anlıyorsunuz boşanmanız gerektiğini belki zamanı vardır…kayınvalidenizi aramamakla iyi etmişsiniz.hani bir laf varya “bilerek isteyerek yaptılar”diye.süt sağma hamur yapma eksbilmemne alınırken oğlum dur ne münasebet demiyorlarsa aramanıza gerek yok.Anneannem köpek de yattığı yeri bilsin derdi.mesafe koymanızı iyice anlasınlar özümsesinler.bende öğretmenim bende siddet gördüm, kendime sordum böyle bir hayat için mi okudum sınavlarda ter döktüm?atama bekledim stres yaptım ama benim paramı benden çok yemelerini üstüne hakaret şiddet görmeyi artı aldatılmayı kendime yakıştıramadım.

X