akıl verin lütfen/ ayrılma kararı mı yoksa devam mı/çıkamadım işin içinden

konu aynı konu cutemın dedıgı gıbı hakkında hayırlısı ne ıse o olsun ama ıncır cekırdegını bıle doldurmıycak bısı bu yasadıklarınız agır baslılıkla efendılıkle oturup halledebılecegınız seyler karsılıklı saygınızın olması gerek kımse agac kavuğundan cıkmadı o sızın aılenızı sızde onun aılesını kabul etmek durumundasınız... evlılıkler bunu gerektırıyo kımse kımseyı sevmek zorunda degıl ama saygı gostermek zorunda ben bır daha dusunun derım bır yuva kolay kurulmuyo.Hataların buyuk cogunlugu sızden kaynaklı bu kadar gurur ıyı bısı degıl
daha cok gencsınız elin iyisi bulunmaz derdı buyuklerımız kımse dört dörtlük değil...

http://www.kadinlarkulubu.com/esi-e...yikilmasinda-son-demlerakil-verin-lutfen.html

benmı paranoyaklık edıyorum evlılık surelerı bıle aynı

bu kısının dıge rkonusunda avukatta ne kadarlık evlı oldugu yazıyor
ve tarz cok uyusuyor olaylar ıse ortusuyor

eger o kısı bu kısı ıse

esınde zerre akıl yok gerı donmek ıstıyorsa :26:

kk kadınlarından kaçmaz:KK1:

konu sahibi diğer üyeliğinde suçlu bulununca,yeni üyelikle bazı şeyleri saklayarak yeniden açmış konuyu,ne anlamı varsa:KK50:

http://www.kadinlarkulubu.com/esi-e...yikilmasinda-son-demlerakil-verin-lutfen.html

eger o kısı bu kısı ıse

CuteMom toplamda 3 konuda birbirinin aynı duruyor. Yanıtı konu sahibi gelince verecektir sanırım ki. 3 konuyu üst üste koyunca da söylenecek çok şey kalmıyor. Haklarında hayırlısı olsun demekten başka.

Merhaba babylon123 ;

Konuyu okuyanlar ne yazarsa ne yorum yaparsa yapsın öncelik sizin ne istediğiniz. Siz evliliğinizi sürdürmek istiyor musunuz ?
28 ekimde http://www.kadinlarkulubu.com/av-ne...y-lutfen-cevaplar-misiniz-bosanma-davasi.html şeklinde bir konunuz mevcut. İlgili konunuzu da gözönünde bulundurunca bu evliliği kafanızda bitirmiş gibi gözüküyorsunuz. Olumlu yorum yapamadığım için kusuruma bakmayın.

Sağlıcakla kalın.

Ben pek inceleyemedim ama aynı kişiyse dikkatinizden ötürü sizi kutlarım :))

O konuyu açan kişiye de hatalı olduğu söylenmişti, bu konuda da aynı şey söyleniyor. Hatta ben de aynı şeyi yazmıştım "aile resti çekmek yanlıştır" diye. Amaç nedir yani? Birileri çıkıp "oh iyi yapmışsın, devam et, haketmiş!" mi demeli?

O konuyu açan kişiye de hatalı olduğu söylenmişti, bu konuda da aynı şey söyleniyor. Hatta ben de aynı şeyi yazmıştım "aile resti çekmek yanlıştır" diye. Amaç nedir yani? Birileri çıkıp "oh iyi yapmışsın, devam et, haketmiş!" mi demeli?
bu olaya tek boyle yorum yapıcak bırını tanıyorum kk nın gozbebegı natlusben :KK1:
gerısı aynı yorumu yapacaktır gorunen koy kılavuz ıstemez

Son düzenleme:
Daha çok yenisiniz evliliğin ilk başlarında böyle olaylar oluyor ben de yaşadım daha yeni. 3 aylık evliyim ben de görümce kaynaklı sorunlar yaşıyorum halen. İşin içine kaynanamı da dahil etti çok sinir bozucu konular seni anlıyorum. Ama evliliğe alışmak biraz zaman alıyor sanırım ben öyle düşünüyorum. Eşinizin evli kardeşi falan var mı bilmiyorum ama erkek anneleri de geline biraz dengesiz yaklaşabiliyorlar ilk başta. Belki size fazla karışması bir alışma sürecidir zamanla eşin ve senin ortak tavrınızla rayına oturur. Ama eşinin davranışı çok yanlış ve bence sen de kendi aileni ortaya koyup eşine diretmekle işleri daha da inada bindirmişsin. Keşke sabretseydin biraz aileme git özür dile falan demeden önce

Merhaba mairuj ,

konu sahibesinin profilinden baktım. Aslında bana da başka bir arkadaşın yorumu hatırlattı. Sizin başka konunuz yok muydu yazılınca bende benzer birşey okumuştum diye profile baktım.

Konu dışına çıkmamak adına yorumsuz kalmak daha iyi olacak sanırım :KK66:

eger o kısı bu kısı ıse

sizi tebrik ederim ben de daha konunun ilk paragrafını okur okumaz anladım aynı kişi olduğunu.

Hani kayınvalidesinin evini ailesiyle basıp, kocasının yüzüne tükürdükten sonra, annesinin de kocasına tokat atmasına izin veren bayan bu..

Nasıl bir bencilliktir bu, hala kendini haklı görebiliyor..

Beddua etmek hiç huyum değildir ama İnşallah ilerde oğlun olur da gelinin sana daha beterini yapar.

Acıdım eşinin ailesine.. İnşallah en kısa sürede senden kurtulurlar..

eger o kısı bu kısı ıse

paronayaklık değil canım.
Bu benzerlik benim de dikkatimi çektiğinden hemen konunun başlarında konu sahibine yanıtlaması için yazmıştım o konu sahibi de sen misin diye.
Konudan bahsetmedim.Aynı kişi ise açıklar diye düşünmüştüm.
Ancak bir diğer arkadaşın mesajında ben değilim demiş.
Aslında benim tarzım değil konu sahibinin geçmiş konuları ve mesajlarının peşine düşmek.
Açıkcası pek çoğumuzun da tarzı değil.
Dikkat çekmemin sebebi ise;
Oradaki mesajlarda verilen ayrıntılar bu konuda atlanıyorsa yapılan yorumlar anlamsızlaşır.
Çünkü bahsetmediği olaylar çok ciddi olaylar ve ayrılık kararını etkileyecek ailesel konular.
Bunları yok sayarak bizler yorum yaparız burada ama dediğim gibi anlamsız olur, gerçekçi bir
yaklaşım olmaz.Kendisinin de bir işine yaramaz.
Eşini seviyor musun önemli olan bu demeye çalıştım en sonunda da ama ona da cevap vermedi.
Eminim yazılanları bir süzgeçten geçirecektir.
Aynı kişi ise de açıklamasını tavsiye ederim.
Buraya peşpeşe konular açıyorsa yardıma ihtiyacı var diye düşünürüm.
Yeter ki paylaşımlarında net olsun.
Yaptıklarında hatalısın denildiğinde dursun bir kendini tartsın.
Hatalarını kabul edecek ki insan ,hayatında yanlış giden olayları düzeltebilsin.
Hep ben doğruyum ve haklıyım demekle hiçbir yere varılamaz.
Kaybettiğiyle kalır insan.
Yuvasını dağıtmak istemiyorsa-eskilerin tabiri ile şapkayı önüne koyup düşünecek,hatalarını kabul edecek,
karşı tarafın hatalarını da sakinlikle ifade edecek,karşılıklı atabilecekleri adımları tartacaklar ve birdirlerinin
gönlünü almak ve yuvalarını kurtarmak adına birbirlerine adım atacaklar.
Var mı başka yolunu bilen.
Bunları yapabilmek için de tabiki birbirlerine duydukları sevgiye ihtiyaçları olacak...

ben ilk kez konu açtım başka açmamıştım bilmiyorum başka konuları.ben sinirlenince fevri davranıyorum bunu kabul ediyorum.çok kötü bir huyum var benim bana hata yapanı ben hayatımdan çıkartıyorum.annesiyle hiç uyuşmadık ağız dalaşı.çok sıkıfıkılar eşimle.şimdi benden bugün görüşmek ve kararımı soruyor ve ben korkuyorum.evde herşeyde hatırası var onsuz kendime bir hayat nasıl kurarım bilmiyorum.bu sefer dediği olmayınca bana baskı kuruyor dik dik konuşuyor benim sinirlerimi dahada alevlendiriyor.4 ay ben sürekli ağladım huzurumuz olmadı ve o ailesi tarafına çekildi.ben korkuyorum.nasıl yüzyüze bakılır nasıl söylenne hakaretler unutulur.kolay kolay unutamıyorum.ben bilmiyorum arkadaşlar.korkarak adım atıyorum.ayrılınca napıcağımı yada devam edeceğimde napıcağımı bilemiyorum.vajinusmus olayı beni çok yıprattı.zaman istedim zamana yay dedim sürekli bana baskı yaptı.o baskı yaptıkça bende ters tepti.ben akşama nasıl bir konuşma içerisinde olucağımı bilmiyorum.

Hatasız insan olmayacağına göre demekki senin etrafında kimse yok. Anlattıklarınız bir yuvanın yıkılmasını gerektirecek bir durum değil, hem ne demek benim namusumu kirletti, o senin eşin, kusura bakma ama bence sen k.validenden önce eşini sevmiyorsun, burada birçok insan evliliğinde neler yaşıyor ama gene de boşanmak en son şey oluyor. Sen küçüksün bir özür dilemek hele bu kişi eşinin annesi ise çok zor olmasa gerek. İnsanlara bu kadar tepeden bakmasan senin açından iyi olur canım.

işin içine aileler girince çok zor. kimse benim annem kötü demez. onlara göre anneleri dünyanın en iyi insanları. hiç kötü niyet beslemezler. herşeyi iyi niyetleriyle yaparlar bizi düşünürler. iki tarafta inatlık ve zıtlaşma var. doğruyu görmek değilde haklı çıkmak var. bence birlikte olduğunuzda eksinizi artınızı biryere yazın. doğruları ve yanlışları görmeye çalışın. eksi ne kadar artı nekadar kimse kimseyi suçlamadan bunları yazsın. ve birbirinize verin analizini yapın. sonra deki inan ben haksızsam özür diliycem haklıysam sen böyle yapmaya devam ediyorsan birdaha birlikte olamayız gibi şeyler... ne bileyim hayatım ya çok zor allah yardım etsin..

uzun bir zaman sonra yanıt sunayım çünkü süreç çok hoş ilerlememişti bu süre zarfında kendimi dinlemek ve hayatıma nasıl bir yol çizeceğimi hep düşündüm ama boşanmanın arifesindeki bir bayan olarak hayat üstüme üstüme geldi.evd eheryerde onun hatırası onun özlemi herşeye rağmen nefret edemeyen bir kalple ona olan tutkum hep ağır geldi.ağlama krizlerine girdim hiçbiryerlere sığamadım ne o beni aradı nede ben onu ama bu süre zarfında o avukata telefonumu verdi avukatı beni aradı ve anlaşmalı yoldan boşanma isteği olduğunu ve işleme başlıyacağını söyledi.bende kendi avukatıma vekaletimi verdim ve süreç başlasın dedim.taki cuma günü bana son olarak tekrar düşüncen nedir diye mesaj atana kadar.uzun bir telefon görüşmesi sonrası yüzyüze geldik ve olmıyacağını ikimizde anladık.seviyoruz birbirimizi.ne o ne de ben birbirimizsiz yapamıyoruz.bana gelirken annesi demişki gidiyomusun oğlum demiş o da gidiyorum demiş.kadın oturmuş ağlamış unut o zamna bizi sil at demiş.biz evimizde konuştuk tekrar yaşadıklarımızı ara ara yine tartışmalar yaptık ama özlemle sarıldık birbirimize.annesinin hala oğlunu vicdan muhasebesi yapmasına inanamıyorum oğlum yuvana dön mutlu ol diyeceğine unut sil diye bir tercih yaptırmasına sinir oluyorum.eşime de dedim iyi bir anne olsa bu şekilde konuşmaz hala benimle savaşıyor dedim.ben eşimle ailesi konusunda anlaşamıyoruz.eşim diyor ki söz veriyorum seni ezdirmicem tek istediğim 15-20 günd ebir ailemin evine seninle gidelim 2-3 saat oturalım ama surat asmadan onlar arada bu eve gelsen vs diyor.annesi laf koymadan duramıyor o llafı sokunca bende altta durmuyorum.

şimdi artık fevri hareket etmek istemiyorum.ben hep hayatı düz yaşadım doğru ve yanlış olarak.rol yapamam yağ çekemem içimden gelmiyorsa gülemem birine kızdımsa içimden iyi davranmak gelmez.eşimin annesine iyi duygular beslemiyorum hiç hemde.ama bu saatten sonra ben ne yapmalıyım?zaten iki ailede birbirini sevmiyor.ailem bu barışmaya ne sıcak nede soğuk baktı evet yuvamın yıkılmasını istemiyorlardı ama aynı şeyleri yaşamakta istemiyorlar.ailesi konuusnda nasıl bir yol izlemeliyim beni yönlendirirmisiniz lütfen?eşime dedim gideceğiz dersin gideriz o iyi bir evsahibi olursa bende iyi bir gelin olurum dedim.hiçbir işine karışmam laf atarlarsa cevap veririm 1 bardak çay koyarsa onu içerim bu kadar benden bişey bekleme dedim.eşim onada kızıyor daha ne yapayım dedim yine tartışıyoruz.ağzımla kuş tutamam vallahi.eşimide çok seviyorum.ben ne yapmalıyım?

P.S.: o bahsettiğiniz kişi ben değilim bayanlar ortaklık bulmaya çalışmışsınız ama ben değilim.çelişkilerle dolu bir yaşam tarzım olmadı.bunu yaparakda elde edeceğim bir kazancım yok.bilgilerinize.

öncelikle bizim ne düşündüğümüz önemli değil...yalnız daha çok yeni evlisin şunu söyle sen eşini seviyormusun anneside annesi demişsin inatlaşmışsın onla seviyorsan bunu gözardı etmelisin ve şunu bil ki herkes öyle olacak yani herkesin ailesi değerlidir yalnız artık aile eş olmuştur.eşinin bunu kavraması gerekli aile biryere kadar sende azıcık huyuna git erkek adam sonuçta seven insan böyle şeyleri bahane etmez kimse senin istediğin gibi olmaz flört dönemiyle evlilik farklıdır birbirnizi tanıma aşamasındasınız zaman verin bence ayrıca onunla güzellikle konuş...

Merhabalar bana akıl verin lütfen ben şimdi nasıl bir yol izlemeliyim;

4 aya yakın olucak evliliğim ama biz eşimle sürekli ailesi yüzünden kavga ettik.Ailesi dışında küçük tartışmalarımız olsada seviyoruz birbirimizi yada ben öyle düşündüm hep.Nişanlılık süresinden gelen annesinin karışmaları lafları yüzünden soğukluk tartışmalar oldu hep.Evlendik ben ve annesi hep sürdürdük tartışmaları eşim ikimiz arasında kaldı.Ben ailesine gitmedim onlar bizim eve hiç gelmedi.Eşim bundan hep rahatsızlık duydu ailesinede evlendikten sonra ayrı bir düşkün oldu.Bayramda ailesine gittik ama eve gelince biz kavga ettik annesinin tavırlarından dolayı öyle boyutlandıki eşim bugüne dek içinde tuttuğu herbirşeyi resmen kustu bana;ailemi tercih ediyorum,senin yüzünden onlarla konuşamıyorum,dayanamıyorum sana,onlarla vakit geçirmek istiyorum,benim annem ne yaptı sana,onlardan uzakta tuttun bu evi buraya gelip gidemiyorlar,en pahalı eşya aldırdın borçlardan bıktım vs çıkardı içindekileri.Bende ailense git ailenin yanına dedim ve gitti.Ertesi günde evdeki eşyalarını alıp gitti.Bende anahtarları elinden aldım otur şimdi çok sevgili ailenle dedim.Aradan 2 hafta geçti arayıp sormadı bende hiç arayıp sormadım ama beni hep izlemiş kontrol etmiş.Dün gece telefon açtı avukat telefonunu istiyor ne düşünüyorsun dedi bende sen ne düşünüyorsun dedim.Ayrılmak istemiyorum dedi.Ama bana şart koşuyor annemi yanlış anladığını vs söylicekmişim annesine bende asla söylemem annen bu yuvayı yıkmaya çalıştı dedim ikide bir ayrıl gel oğlum diyodu buna.şimdi annen mutlu mu yanındasın işte dedim mutlu değil dedi.ben asla ailene öyle bir şey demem dedim.neden araya onu bunu koyuyorsunuzda annen yapıcı olsa gelir konuşur benim ailemle dedim.O da annem seninle yüzyüze gelmek istemiyor demezmi bana.Bende bak aynı duygular bende de var senin annenden nefret ediyorum ve aklımda diyerek konuşamam rol yapamam ben dedim.unutamıyorum arkadaşlar hatayı sineye çeken bir insan olamadım hiç.Bnede sende benim ailemden özür diliceksin dedim ben özür falan dilemem dedi ailenin ayağına gidip dedi sinirlendi.Bne bir şey yaptığımı düşünmüyorum dedi.Eşim yapıp çatıp ailemle asla yüzyüze gelip konuşmuyor.Sinirlendi düşün taşın top sende dedi.1 ay kendimizi dinleriz ondan sonra aileme gideriz onlar gelir dedi.tek derdi beni annesinin ayağına götürmekve annesini bizim eve getirip ağırlamak.Babamı aradım böyle böyle söylüyor neyapayım ben dedim ailemin dediği(bu arada ben kendi evimden çıkmadım ayrılsamda ailemin evine dönmem ben hayatıma kendim devam ederim düşüncem bu) ben onun özrünü istemiyorum benim kapımada ayak basamaz o kişi artık.yaşam senin kızım biz bugün varız yarın yokuz hertürlü arkandayız sana ailesi konusunda baskı yapmayı kesip yuvasına bakıcaksa sen bilirsin ama 4 aydır senin gözyaşın dinmedi şapkanı önün ekoy sen kararını ver dedi.Ben napıcam şimdi arkadaşlar bana akıl verin lütfen;

-iyi bir işim var,ayrılırsam ailemin evine asla dönemem bunu kendime yediremem milletin lafını sözünü çekemem zaten şimdiden dedikodular aldı yürüdü.
-ev sahibine ayrılma durumumuz olduğu söylemiş ev sahibide öyle bir durum olursa ben yengeyi tek otutturmam buna müsaade etmem demiş ona.bende sanane ya kiramı verdikten sonra ne karışıyor neden pislik yapıyorsun beni zora itiyorsun dedim.ama sana asla boyun eğmicem ben kiramı verdikten sonra ha burası ha başka bir ev farketmez dedim.
-ayrılırsam kendimi nelerin beklediğini bilmiyorum.toplumun boşanmış bir kadın olarak bakışı.yalnızlık. bilmiyorum 
-takı eşya vs hiçbirşey almadı.boşanma sürecinde nasıl bir çirkinlik yaşarım bilemiyorum.ama takı kadına düşüyor diyor bu sitedeki avukat.dün akşamda neden takılar senin annende duruyor dedi.takılar evde dursun dedi.bende annemd edurucak takılar dedim.takılar senin annende dursaydı ben şimdi isteseydim bana takı mı vericekti senin annen dedim.bana zamanında takıların kp yada kv de de durması gerektiğini söyledilerdi bende geçin onları demiştim anneme teslim etmiştim.bende benim annem hırsızmı sen benim namusumu kirlet şimdide ailem de eeee benim elime ne geçti dedim.takının evde durmasını istemesi acaba numara mı arkadaşlar bir oyun mu çeviriyor bu diyede düşünüyorum.
-işyerindeki patronuma durumumu aktardım hem akıl almak için .insanların yüzünede bakamıyorum ne hale düştüm utanıyorum herkesten.

Devam edersem peki;
-nasıl onun sözlerini unuturum unutamam.ben onunla nasıl aynı yatağı paylaşırım nasıl hiçbirşey olmamış gibi davranırım.ben unutamıyorum arkadaşlar.
-sözlerinden benim ailemden nefret ettiğini anladım varsa yoksa kendi ailesi.aynı düşüncelerde bende de geçerli.özellikle annesinden.iki çift laf edemem ben annesiyle kadını görünce cinlerim tepeme geliyor.
-yılbaşı günü onun aynı zamnada doğum günü ben başbaşa geçirmek için sürprizler düşünüyorum o ise ailesiyle geçirme planlarında değişmiyor.annesi ailesi ben nerdeyim hep 2.planda.
-iyi olmasana iyi ama odun romantizimden yoksun.bend eyengeç burcuyum çok duygusalım.istiyorumki romantik olsun.evlendik evleneli ne bir çiçeğini gördüm ne bir sürprizini.o evde kendimi özel hissetmiyorum hissettirmiyor.bunu söyledim kendimi ben buyum diyor.
-bazen çok konuşuyor.sinema ve tv kültürü çok yüksek bense zayıfım.yabancı oyuncuların isimlerini söylüyor izlemediği film yok bana filmi anlatıyor uyuz oluyorum.
-kıyafet kültürü zayıf.kıyafet alıyorum bunları giy diyorum zoruna gidiyor saçma sapan tshirt kazak giyyiyor.bende gömlek üzerine kazak vs giymesini istiyorum.ben aynı giyinmek istiyorum ama nerde onda o düşünce.
-ben 4 ay boyunca ağladım hep.biz ilişkiye giremedik başta 1,5 ay bunun için yıprattık kendimizi.vajinusmusmuşum ben.sonra bu site sayesinde ben kendi kendime mücadele ederek aştım.kendimi bu konuda hep ezik hissettim ezildim birgün bizim ne cinsel hayatımız ne özel hayatımız hiçbirşeyimiz düzgün değil dedi ondan sonra yuvamı kurtarmak için mücadele edip en sonunda aştım ve normale döndüm.yani ben evliliği anlamadım daha.yanyana bile yeni uyumaya başlamıştık düzenlice.cinsel hayatımız düzene girince bu 360 derece bana döndü istediğini aldı ya erkek milleti değil mi ama bayramda aile mevzusunda patladık işte.ben ailesiyle içiçe olmak istemiyorum.

Beynimin yarısı ayrıl ona muhtaç değilsin diyor ,diğer yarısı yuvanı yıkma diyor ama beni yine ağlatırsa yine ailem derse.ben kendimi kullanılmış hissediyorum arkadaşlar.beni kullanıp yine dediğini yaptırıyor hep.

Napıcam ben şimdi,siz olsanız ne yapardınız?
Sabret kesinlikle daha çok erken bu problemleri yaşıyan sadece sen değilsin inan erkekler kolay değişmiyor daha vliliğin oturması lazım sen haklı dahi olsan kocana ailesini kötüleme yoksa baştan kaybedersin eşini kendine çekmeye çalış güzellikle canım diyerekten bana bir yaşlı teyze demiştiki kızım kocanın bilmemnesi olacaksın canım cicim cilve yaparak kazanmaya çalış

siz evlilik yürütecek karakterde birisine benzemiyorsunuz.
sadece kendi isteklerinizin peşindesiniz.
böyle bir şeyin ardından mutlu olmanız da imkansız,kısa bir süre sonra bir yerden patlar yine evliliğiniz.
niye zorla ailesinden koparıyorsunuz eşinizi,kadın pek bir şey de yapmamış anlaşılan,klasik kayınvalide tavırları işte.
incileriniz dökülmez arada bir gidip hal hatır sormayla.
bir gün siz de anne olursanız daha iyi anlarsınız bunları.

Valla böyle uzun yazıları okumaya üşeniyorum. Hele ki işyerimdeyken.. Kafam bi dünya zaten..

Ama kayınvalideler oğluna bağlıdır, karışırlar..
Bu noktada ne kadar karıştığı ve eşinin senin yanında duruşu önemli...

X