Akıl verin bana lütfennn 😩

mervesssss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2024
6
-3
24
Merhaba Hanımlar,

ben nişanlıyım, aramızda 3-4 saat mesafe var.
6. ayda nişanımız oldu, nişandan bir hafta sonra görümcemin nikahı vardı - annemle birlikte gittik.
Bakın bunlar hep Haziranda oldu geçti. E nişanlımın ailesi daha bize ayak basmadılar, normalde nişandan sonra bi gelinir değil mi? ilk başta hiç aldırmadım aman banane tarzı falan düşündüm ama şimdide düşünmeden duramıyorum. Ve şimdi iki hafta sonra görümcemin düğünü var, ben sandım ailecek bize gelirler davetiyeyi öyle verirler falan ama dün kayınvalidem whatsappten anneme davetiyenin resimlerini yollamış buyurun gelin yazmış… Gerçekten çok üzüldüm, annem sürekli laf vuruyor, sana değer vermiyorlar falan diye… ve şimdide annem düğüne ben gitmem diyor, e bi yönden haklıda… ben ne yapacağım bilmiyorum, tek başıma gitmek istemiyorum… ama banada kimse arayıp sormadı ne görümcem ne kayınvalidem. Sadece anneme yollamışlar…

En zor evreler nişanlılık evresi pire bile deve olur gerçekten.
Evet biraz düşüncesizlik olmuş ama kötü niyetliler mi önemli o belki görümcenin düğün koşturmasınsan dolayı akıllarına bile gelmemiş olabilir çünkü 3 ayda düğün telaşları varmış anladığım.
Ben her zaman şu taraftayım her şeyi açık açık konuşulmalı. Mesela nişanlına bunu söylemelisin bize gelmediniz annem biraz alındı sizinkilere bunu söyleme ama “anne düğünden önce gidelim bir ayıp oldu” tarzında annelerine söylemesini söyle bence tüm mesele çözülür.
Eğer demezsen ve annen düğüne gitmezse işler daha karışır.
Şu süreçte ikinizde ara bulmaya çalışmanız lazım.

Siz de haklısınız. Kayınvalidenler de haklı bence..düğün telaşeleri varmış.
Bu arada annelerin yapıcı olması gerekir. WhatsApp'tan düğün davetiyesi göndermek ayıp kaçmış olabilir. Pek ince düşünceli olmayabilirler.
İletişim ile çözüleceğine inanıyorum. Nişanlına dert yanmak yerine yol yordam ogretebilkrsin. Aşkım ayıp oldu, davetiyeyi WhatsApp tan atmış. Biliyorum basiniz kalabalik ama böyle de pek şık olmadı diye.
Şöyle yapın gelin bilmem ne deme..bakalım.ne yapacaklar?

Gelmeseler bile oradan değil telefonla arayıp davet etmeleri gerekirdi. Değersizlik değil ama ciddi bir düşüncesizlik var

Bizim ve esimizin ailesinin arasinda da mesafe vardi, o yüzden kimse bayrama seyrana gelsinler diye beklentiye girmedi. Bohca felan da yapilmasin diye anlasti aileler kimseye bosuna zahmet ve masraf olmasin diye. Ailelerin kültürü de ayni olmuyor. Ama bunun iletisimini siz ve es adayiniz ilk önce yapmali. Beklentiler neler, sizde ne yapilir onlarda ne yapilir. Aile büyükleri bu davet konularda daha titiz ve alinganlarda o yüzden daha dikkatli olmali. Nisanlinizla konusun o ne diyor

Haziran üzerinden 3 ay geçti keşke bir nişanlınıza sorsaydınız
ya da sordunuz mu nişanlınız ne diyor?
Nişanlıma sordum, ailenin nazını çekemicem bir ton işim var diyor, ki gerçekten çok yoğun çalışıyor bunu biliyorum ve üstüne gitmek istemiyorum o yüzden fazla uzatmıyorum kavga ederiz diye. Korkuyorum

O zaman kayın aileyi kendin arayıp gelip vermeniz daha uygun olurdu falan diyeceksin.
Kavga çıkacak.
Ayrılacaksın.
En azından içinde kalmamış olacak.

Ben olsam bu cevaptan sonra benim de bir dünya işim var. Ben de gelemicem o zaman ferdim. Bu ne böyle ? Sen annenle kaç saatlik yola çıkacaksın onlar için. Biri çekemicem der. Diğeri arama zahmetinde bulunmaz. Kim için, ne için gideceksiniz ? Gelemese dahi nişanlının da annesinin de enazından bir arayıp gönül yapmaları lazımdı

Aman takmayın diyecektim ama bana bile çok tuhaf geldi. Benim annem de gitmezdi sanırım, hatta ben de gitmezdim. Gelemediler kısmına bir şey diyemem olabilir ama insan düğüne davete de bi arar konuşur.
Evet dün ablamla konuştuk bu konuyu ve kendiside söyledi ablam insan bari en azından seni bi arar geliyorsunuz değil mi? Ne giyinceksin? Nezaman geliceksiniz tarzı şeyler…
Nişanlıma söylediğimde benim çok işim var annenin nazıyla uğraşamıcam diyor sadece bende konu uzamasın diye konuyu kapatıyorum…

Galiba söylediğiniz gibi yapıcam, işim var gelemeyeceğim diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…