Akciğer filmim böyle çıktı anlayan sağlık personeli var mı ?

bittercikolatambeniim

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Mart 2018
286
64
26
Merhaba arkadaşlar günlerdir çok yoğun nefes alırken batma sırta doğru ağrı hissediyorum acile gittim film çekti prömöni astım yazmış bir sürü ilaç varmış oranda enfeksiyon var dedi ben şimdi evhamlı biriyim korktum grip te yoktu nasıl oldu bu enfeksiyon diye doktor da pek bişi söylemedi filmin şöyle çıktı sol tarafımda iltihaplanma enfeksiyon varmış bu normal bişi mi anlayan bi sağlıkçı varsa bakalbilir mi ?

Hastanedeki canlı kanlı doktor size neyiniz olduğunu söylemiş, tatmin olmamışsınız.Burda hiç görmediğiniz birisi yorumlayıp şunun var deyince tatmin olacak mısınız?
Anlamıyorsunuz maalesef panik atak hastasıyım bende böle olmak istemezdim gerçekten ama elimde değil herkesi bıktırdım zaten
Sadece acil de normal yeni genç bi hekim baktı ve sonuçta onun aileni değil o acil de nöbeti olan bi doktor hani kafamda kurdum ya yanlışsa ya başka bir şeyse diye böyle olmayı hiç istemezdim ama insan engel olamıyor

Canım acil doktorları sana pek fazla bişey demez.göğüs hastalıklarına randevu al git bence.devlette randevu bulamazsan özele gidersin.en iyisini en detaylısını polikilinik sana söyler.

Şimdi bizler tıp doktoru değiliz kaldı ki olsak da buradan yorum yapmak sağlıklı değil.
Öte yandan ben bildiğim kadarıyla yorumlayayım içiniz rahat edecekse. Evet sol tarafta beyazlık yoğun olduğundan dolayı pnömoni var. Buzlu cam parçaları olarak da adlandırılıyordu sanırım. Zatürre olmanız aynı zamanda grip olmanız da demek değildir tabi ki. Yani zatürre gripten bağımsız olabilir ve covid kaynaklı da olabilir. Üst solunum yolu enfeksiyonunuz ilerlediği için zatürre olmuşsunuz. Hatta bazı insanlar zatürre olduklarının dahi farkında olmazlar. Antibiyotik tedavisi ve sağlıklı beslenme ile rahatça atlatırsınız.

Hekimin dediği dışında teşhis kısmına yazdığına aldırmayın. Bazı ilaçları reçete edebilsin diye yazıyorlar. Covid zamanındayken bana da zatürre yazmışlardı. Meğerse ilaç yazmak içinmiş. Bronş genişletici ve alerji hapı yazmıştı bu sayede.

Ama röntgende sol kısımda bir şeyler var ciğerde. Verdiği ilaçları kullanın. Geçecektir 1-2 haftaya. Randevu zor bulunan yerdeyseniz şimdiden 2 hafta sonrasına göğüs hastalıklarına randevu alın. İyileşirseniz iptal edersiniz. Sabah 10'da deneyin.

Zatürre de grip olması gerekmiyor mu işte ben grip değilim bi anda oldu bu ya işte panik atak bi insan olmak doktorlara bile inanmama sebep veriyor çok zor böyle yaşamak
Grip olmsı gerekmez bir gecede Zatüre olmuştum ben göğüs uzmanına muayene olun sağlıklı beslenip ilaçlarınızı kullanınca geçer

Merhaba ben böyle bi kafa yapısına sahibim insanlar konuştukça rahatlıyorum doktor benimle pek muhatap olmadı o yüzden burda sordum ben direk sağ altta ki yuvarlaktık var ya ona baktım siz galiba ortalara baktınız anlayan biriyle konuşmak bile rahatlatıyo benim saçma belki ama eğer çok kötü Allah korusun bi şey olsa belli olurdu dimi pratisyen hekim ana dalı olmasa da bunu farkederdi dimi ? Yani sizin gördüğünüz kadarıyla da hani ben şey düşündüm belki enfeksiyon değil o ama enfeksiyon dedi nasıl ayrımı oluyo bunun falan saçma belki ama işte .. maalesef hastalık hastası olunca insan böyle oluyo eğer bende dışardan kendime baksam kafayı mı yedin derdim işin içine girince yaptığın saçma şeylere düşüncelere engel olamıyor insan

Bakın aşağıdaki görselde gayet net görülüyor. Sağlıklı bir ciğer görüntüsü beyaz alanların azlığıyla doğru orantılıdır. Yani ne kadar çok siyahlık varsa ciğer de o kadar çok sağlıklıdır diyebiliriz. Sizin yuvarlak diye tabir ettiğiniz kısım meme dokunuzdur; bağımsızdır diğer kısımlardan. Ben dahi tıp doktoru olmama rağmen yorumlayabiliyorsam pratisyen hekim elbette daha doğru yorumu yapar. Siz göğüs uzmanına görünün; böylelikle içiniz rahat eder.

Sizin konuşmanız benim için yeterli oldu zaten hastalık hastası oldum iyice insanları ailemi bıktırdım herkes ben ağızımı açınca yine mi internetğğğğe baktınnn diyor
Hem siz tıp doktoruymusunuz sizin yorumunuz çok değerli rahatladım ben sadece o yuvarlak şeyi böle bi nodül bir şey sandım hayır ben kimsem doktorluk yapıyorum kendi kendime işte.. bunu bile bile düşüyorum bu hallere panik atak yüzünden . Bide çok yoğun acılar hissettiğim için uykusuz kaldığım için sanırım sacmalıyorum
Siz de dediniz sorun yok prömöni olabilir
Pratisyen hekim de dedi daha da dallandırmcam
Yorumunuz için size cok teşekkür ederim

Yok ben doktor değilim:)
Geçmiş olsun, ben de zatürre atlatmıştım.

Peki son bir şey sormak istiyorum bana bakan doktor pratisyen hekimdi bi sorun olsa anlar mıydı enfeksiyon diyip yollamazdı dimi
Hanımefendi siz zatürre nedir biliyor musunuz? Daha ne sorun olacak acaba? Doktor değilim, hemşire değilim, tıp eğitimi almadım, röntgende ben bile ne olduğunu görüyorum eğitimli acil doktoru mu göremeyecek? Küçümsediğiniz pratisyen hayat kurtarıyor hayat
Böyle yaşamak zorsa gidin tedavi olun kimse sizi tatmin etmek zorunda değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…