Ailemin kilomla dalga geçmesi

Melek_melek11

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2015
536
605
Merhaba hanımlar ben 30 yaşında 2 çocuk annesi bir bayanım çocukluğumdan genç kızlığıma kadarda hep kiloluydum öyle aşırı değildi ama hep normal indexten hep 5 veya 6 kilo fazlam olurdu genç irisi ve balık etliydim hep, sonra sonra 20 yaşlarına gelince kendime kendime kilo verdim 70ten 57ye kadar düştüm gayet iyi gidiyordum evlendim, yine kilo aldım bu sefer 66lara kadar çıktım ama sıkıntı etmedim hamile kaldım sonra 81 kilo ile doğuma girdim eve geldim 72 ye düşmüştüm sonra eşim askere gitti türlü sıkıntılar, üzüntüler derken yine 57 kiloya kadar düştüm daha sonrası 63e yine çıktım ve bir kaç sene bu böyle hep sabit kaldı derken 2.ci hamileliğimi öğrendim ve 88 kiloyla doğuma girdim bu sefer plesenta previa olduğum için mecburi sezeryan oldum eve geldiğimde karnım torba gibi sönmüş balon gibiydi zaten moralim çok bozuktu ama o arada da hep eleştirildim lohusa halimle, sonra yavaş yavaş biraz toparladım kilomu, bayağı sıkıntılar yaşadım lohusalıkta, bebek emmeyi reddetti, ağır mastit geçirdim iğneler kullandım, oğlumda 1 haftalık bebekken böbrek sıkıntıları çıktı falan derken, aylarca uğraştım durdum ama 18 kilom gitmişti bile şimdi 70 kiloyum ve daha da veremedim şuan, yazdan beri 70im oğlum şuan 17 aylık,
ben elimden geleni yapıyorum ama kilo serüvenlerim zaten hep sıkıntıydı benim için al ver al ver böyle çok kolay kilo alabiliyorken o kadar doğum, aile sıkıntıları vs. Şeyler yaşamışken ailemin tutumu beni çok üzüyor annem, babam, kardeşlerim sürekli beni eleştiriyor her gördüklerinde sözleşmiş gibi sen farkında değilsin ama iyice kilo aldın, bu kadar kilo fazla falan diyip duruyorlar bunu diyen babamda 95 kilo yani zayıfta değil, annem şeker hastalığından dolayı bayağı zayıfladı 57den 49a falan düştü bak ben nasıl fitim bu yaşta sen bayağı irisin diyip duruyor, kardeşimde güya şaka yaptığını sanıyor bana, görüntülü konuşurken kek dilimliyordum misafirlere ucu bıçakta kaldı ağzıma attım bana diyorki az ye az yani sözleşmiş gibi neden benim üzerime bu kadar geliyorlar anlamıyorum bunu diyen kardeşimde inanın o kadar kiloluydu ki zamanla verdi ve şimdi ben çok düzenli besleniyorum ben şöyleyim ben böyleyim diyip diyip söyleniyor hepsini çok seviyorum ben onları bir gün bile kıracak fiziksel özelliklerine kasıtta bulunacak bir tek cümle etmedim ama onlar sürekli beni eleştirip kalbimi kırıyorlar.
dün eşimin yanında da kekten yeme kilolusun gibi birşey söylediler, oda sinirlendi kimseyi ilgilendirmez siz mi alıyorsunuz kiloyu dedi. ben tabağımı mutfağa koydum canım sıkıldı çünkü obez muamelesi görüyorum ve ailedeki en uzun kişi benim yani bayanlarda 169 boyum ve hiç 70 kilo göstermiyorum inanın ki, o anda eşim sinirlendi kek tabağını geri getirdi ye lütfen diye, açıkça söylüyorumda kırıldığımı ama hiç laftan anlamıyorlar nasıl bir tutum izlemeliyim sizce? Kim kilolu olmak ister Allah aşkına sinirlerim zıplıyor artık

Aşırı bir kilon yok
10 kilo rahat verirsin
70 sen boyun var 60 ol gayet fit olursun
Ben de diyetteyim aç geziyorum hiç kolay değil
Biraz dikkat et evde spor yap gider kilolar
Ailenin yaklaşımı çok çirkin özellikle eşinin yanında yapmaları ama eşini takdir ettim laf söyletmemiş oda onlara katılıp laf söylememiş
Bende 170 falanım 64 kilolardaydum baktığında öyle çok değil ama çevrem hep eleştiriyordu beni zayıf görmeye alışkınlar belki ondan bende çok alınganlık yapıyordum üzülüyordum .sonra kendime geldim amann dedim buna mı üzülecem veririm kilo ne olucak 60 lara geldim şimdi 55 olmak için uğraşıyorum .
İnsanların tepkisi benide üzüyordu yok göbeğin çıkmış yok popon büyümüş iyice vs gerçekten gına gelmişti dedim dikkat edicem kimseye laf vermicem artık bu kilo mevzusu çok derin özellikle kendi hemcinslerimizden gelmesi daha kötü

Aşırı bir kilon yok
10 kilo rahat verirsin
70 sen boyun var 60 ol gayet fit olursun
Ben de diyetteyim aç geziyorum hiç kolay değil
Biraz dikkat et evde spor yap gider kilolar
Ailenin yaklaşımı çok çirkin özellikle eşinin yanında yapmaları ama eşini takdir ettim laf söyletmemiş oda onlara katılıp laf söylememiş
Bende 170 falanım 64 kilolardaydum baktığında öyle çok değil ama çevrem hep eleştiriyordu beni zayıf görmeye alışkınlar belki ondan bende çok alınganlık yapıyordum üzülüyordum .sonra kendime geldim amann dedim buna mı üzülecem veririm kilo ne olucak 60 lara geldim şimdi 55 olmak için uğraşıyorum .
İnsanların tepkisi benide üzüyordu yok göbeğin çıkmış yok popon büyümüş iyice vs gerçekten gına gelmişti dedim dikkat edicem kimseye laf vermicem artık bu kilo mevzusu çok derin özellikle kendi hemcinslerimizden gelmesi daha kötü

Çok teşekkür ederim cevabınız için bende uğraşıyorum işte daha öncede bir çok kez verdim azimliyimdir kaç kere kilo verdim bunu onlarda gayet iyi biliyor ve alındığımı bile bile neden söylüyorlar anlamıyorum öyle basenim falanda yok kollarım bacaklarım incecik ve omuzlarım çok geniştir herkes yüzücülük yaptın mı diye sorar sporlada hep haşır neşirdim zaten bir tek işte göbeğim var tek dert davada göbeğim galiba

Ailen çok terbiyesiz.Toplum içinde yapılan eleştiri nasihat değil , hakarettir.Hiç değilse eşinin tutumu güzel.Siz istiyorsanız zayıflayın , istemiyorsanız hiçbir şey yapmanıza gerek yok.Benim boyum da 1.70 , 70 kilonun nasıl duracağını tahmin ediyorum.Hiçte bu kadar abarttıkları gibi değildir.Aileniz bir daha kiloyla ilgili konuşursa sizi ilgilendirmez deyin geçin.

Ailen çok terbiyesiz.Toplum içinde yapılan eleştiri nasihat değil , hakarettir.Hiç değilse eşinin tutumu güzel.Siz istiyorsanız zayıflayın , istemiyorsanız hiçbir şey yapmanıza gerek yok.Benim boyum da 1.70 , 70 kilonun nasıl duracağını tahmin ediyorum.Hiçte bu kadar abarttıkları gibi değildir.Aileniz bir daha kiloyla ilgili konuşursa sizi ilgilendirmez deyin geçin.
Yani artık o raddeye geldim açıkça sizi ilgilendirmez demessem daha beterlerinide duyacağım galiba

Karın için videolar var nette yap bunları
Evdede spor yapabilirsin iyi gelir hem moralinde yükselir

Alay hoş değil tabi ama şunu söylemek istiyorum.
Kilolu birinin asıl düşmanı "böyle iyisin, süpersin, laf eden senin totonu yesin" modunda konuşandır.
Beden olumlama adı altında kiloluluk da güzel, kimseye hesap vermek zorunda değiliz diyen bir güruh türedi.
Kilo normal, iyi filan değildir, esmer ya da sarışın olmak gibi bir şey değil bu.

Balık etlilik de şişmanlığın bir tık altı demek değildir. Kalça, göğüs büyük, ince yapılı olmayan demektir. Yani iki kat göbek, sarkık etlerle balık etli olmazsınız. Kilolu, şişman olursunuz.

Geri dönülmez bir kilonuz yok sıkın dişinizi vermeniz gereken 10 kilo. 50-60 kilo vermek zorunda olan ve verenler var onlar ne yapsın?
Yemek yemeyi hepimiz seviyoruz, hele ben aşığım ama fit olmayı daha çok seviyorum:)
Kısa süreli hazlarla baş etmeyi öğrenmeliyiz.

Annenizde şeker varmış sizde de insülin direnci olabilir mi ? Kontrole gidiyo musunuz?

Kilolarınız tek biyere toplanmadıysa kol göbek tam tersi popo bacak gibi 1,70-70 yeme yeme obez muamelesi yapılacak bi kilo değil

Duymazdan gelmişsiniz yıllarca ya üstlerine gidin ya yine duymayın

Alay hoş değil tabi ama şunu söylemek istiyorum.
Kilolu birinin asıl düşmanı "böyle iyisin, süpersin, laf eden senin totonu yesin" modunda konuşandır.
Beden olumlama adı altında kiloluluk da güzel, kimseye hesap vermek zorunda değiliz diyen bir güruh türedi.
Kilo normal, iyi filan değildir, esmer ya da sarışın olmak gibi bir şey değil bu.

Balık etlilik de şişmanlığın bir tık altı demek değildir. Kalça, göğüs büyük, ince yapılı olmayan demektir. Yani iki kat göbek, sarkık etlerle balık etli olmazsınız. Kilolu, şişman olursunuz.

Geri dönülmez bir kilonuz yok sıkın dişinizi vermeniz gereken 10 kilo. 50-60 kilo vermek zorunda olan ve verenler var onlar ne yapsın?
Yemek yemeyi hepimiz seviyoruz, hele ben aşığım ama fit olmayı daha çok seviyorum:)
Kısa süreli hazlarla baş etmeyi öğrenmeliyiz.
Şimdi şöyle söyleyeyim ben az veya çok farketmez kilolu olduğumun farkındayım vermek mücadelem şuan çok aşırı yiyen birisi değilim öğünlerimiz düzenlidir ve öyle beden olumlamasına falan inanmıyorum kendini avutmaktır güzek bir dille söylem yapmaya her zaman eyvallah dedim ama kırıcı ve alaycı şekilde olması kırıyor beni

Ablacım bana çok fazla kilolu gibi gelmedin şu insanların sürekli birşeye takilmalari beni bitiriyor..

bana da herkes daha mı zayifladin şunu ye bunu ye der susmuyorlar . O yüzden canım ne zaman ne isterse onu yerim ! sadece diyeceğim şey çok fazla kilo alıp verirsen sağlığın için iyi olmaz :KK43: zaten kilolu değilsin herseyden ye ama az ye sabit bir kiloda kal umarım sıkıntını atlatirsin iyi akşamlar :kahve:

Annenizde şeker varmış sizde de insülin direnci olabilir mi ? Kontrole gidiyo musunuz?

Kilolarınız tek biyere toplanmadıysa kol göbek tam tersi popo bacak gibi 1,70-70 yeme yeme obez muamelesi yapılacak bi kilo değil

Duymazdan gelmişsiniz yıllarca ya üstlerine gidin ya yine duymayın
Evet olabilir bağırsak sıkıntılarım falanda var ama kontrole bende gitmek istiyorum insülin direnci şüphem var doğrusu dediğim gibi öyle yanlardan etleri dökülecek kadar bir kilom yok 40 bedenim tamam 38 beden değilim ama en azından 56 beden muamelesi görmemem lazım değil mi :KK43:

bence çok abartmuışlar ya. 1*.70 boya 70 kilo abartılacak bir kilo değil. bölgesel toplandıysa o bölgeye ağırlık verin. ben 1.74 boyundayım 70 kiloyken gayet fittim mesela kimse 70 olduğuma inanamıyordu. pilates yapıyordum çok faydasını gördüm.

Üzülme arkadaşım ya.O zaman ben 163 boyla topaçtım yani.

Boyun uzun ki kilon normal bence.

Saçma geldi bana işleri yok demek ki.Verirsin kilo takma onları.

İnsanın ailesi neden böyle yapar anlamam,bana da benzeri şeyler oluyor bazen.Eşten yana sıkıntı olmasın da bunlar geçer .

Ablacım bana çok fazla kilolu gibi gelmedin şu insanların sürekli birşeye takilmalari beni bitiriyor..

bana da herkes daha mı zayifladin şunu ye bunu ye der susmuyorlar . O yüzden canım ne zaman ne isterse onu yerim ! sadece diyeceğim şey çok fazla kilo alıp verirsen sağlığın için iyi olmaz :KK43: zaten kilolu değilsin herseyden ye ama az ye sabit bir kiloda kal umarım sıkıntını atlatirsin iyi akşamlar :kahve:

Çok saolun dedim gibi öyle yav sen bayağı kilolusum görünümünde asla değilim evet az buçukta olsa kilo kilodur dikkat etmek en iyisi ama bu sonki alınan kilolar hep doğumlardaydı yoksa 7 seneye yakın hep 63 kiloda sabit kaldım gayet yakışıyordu o kilo bana amacım 10 kilo vermek 60a düşüp kilomu korumak inşallah başarabilirim hayırlısıyla :)

Üzülme arkadaşım ya.O zaman ben 163 boyla topaçtım yani.

Boyun uzun ki kilon normal bence.

Saçma geldi bana işleri yok demek ki.Verirsin kilo takma onları.

İnsanın ailesi neden böyle yapar anlamam,bana da benzeri şeyler oluyor bazen.Eşten yana sıkıntı olmasın da bunlar geçer .
Ayy moral oldunuz valla hepinize çok teşekkür ederim:) kadınlar kulübü iyiki var pozitif bir gaza geldim yemin ederim, takmayacağım söylenenleri ve kendime koyduğum hedefte kilolara elveda diyeceğim Allahın izniyle

Evet olabilir bağırsak sıkıntılarım falanda var ama kontrole bende gitmek istiyorum insülin direnci şüphem var doğrusu dediğim gibi öyle yanlardan etleri dökülecek kadar bir kilom yok 40 bedenim tamam 38 beden değilim ama en azından 56 beden muamelesi görmemem lazım değil mi :KK43:

Pazartesiye randevu alın dahiliyeden sonrada gezin tozun biraz kafanızı dağıtın
Ertesi gün sonuçları alınca diyetisyene sevk isteyin ( araştırma hastanelerinde var )
Eğer insülin direnci varsa evde dişinizi sıkmakla onu yemiyim bunuda yemiyim ay ben öliuim hiçbişey yemiyim demekle kilo veremezsiniz 3 gider 5 gelir
Ne yiyip ne yemeyeceğinizi öğrenirsiniz.
Eğer maddi imkanınız varsa diyetle birlikte sporada gidin. Fit kalmak zayıflamak heryerinden vermek isteyenlere tek önerim zumba
Haftada 2-3 gün gitseniz inanın 2 ay sonra değişime inanamazsınız

Ailenize kulaklarınızı tıkayın sonucunuzla muhteşem olarak konuşursunuz :)

bence çok abartmuışlar ya. 1*.70 boya 70 kilo abartılacak bir kilo değil. bölgesel toplandıysa o bölgeye ağırlık verin. ben 1.74 boyundayım 70 kiloyken gayet fittim mesela kimse 70 olduğuma inanamıyordu. pilates yapıyordum çok faydasını gördüm.

Bende yıllarca triatlon yaptım spora öok yatkınım ama çoluk çocuk derken saldım kendimi galiba tekrar toparlanma zamanı artık umarım muvaffak olurum çok teşekkürler

X