Ailem

Bence kariyerinde başarılı olmak istemek çok haklı ve geçerli bir sebep ayrıca 2 saatlik yol dediğin nedir yahu. Ailen ilk evlenen olduğun için demek istiyorum ama bu da geçerli bir sebep değil bence, fazla abartmışlar. Ne yani 2 saat uzağa gitsen ne olur sanki gidilmez yol. Bilmiyorum belki benim ailem farklı olduğu için garip geldi. 3 saatlik yerde 3 ay okumak için gittiğimde arayıp sormazlardı bile evlendiğimde de aynı şekilde devam etti 7 saatlik yerde 3 ayda bir görüştük. Sanki ailen eşine güvenmiyor sana iyi bakamıyor, baskı yapıyor diye düşünüyorlar gibi hissettim. Mühendis olmayı başarmış bir kadının kendi ayakları üzerinde durması gerekir, çalışma imkanı da varsa.

Evet öyle düşündüklerini biliyorum, ama öyle değil yaşadığımız şehirde imkan olsa asıl mesleğimi icra etmeyi istiyorum zaten ama yok işte. O yüzden büyükşehre gitmek istiyorum alanımda kendime güvendiğim için. Ki kendi memleketimde 2.5 sene özel sektörde çalıştım neler yaşadığımı biliyorlar ona rağmen yanlarına gelmemi istiyorlar. Ben üniversiteye başladığım ilk günden beri ordan kurtulmak istiyordum zaten. Şimdi de istediğim şehre gitmek varken sevmediğim yere dönmek çok mantıksız.
Eşimin de beni ne kadar el üstünde tuttuklarını biliyorlar aslında ama en ufacık birşey de hemen hiç problem yapılmayacak birşeyi sorun edip bana sunuyorlar.

Bence kendi bildiğinizi okuyun bu konuda er geç alışacaklardır. Hakkınızda hayırlısı olsun,canınızı sıkmamaya çalışın. O gittiğiniz şehirde çok iyi çok mutlu olduğunuzu gördükçe onlar da sizin adınıza sevineceklerdir.

Umarım öyle olur yorumlarınız benim icin cok kıymetli tesekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…