Ailem, sevgilimle evlenmeme karşı çıkıyor nasıl ikna ederim?

Merhaba. Biraz uzun olacak ama fikirlerinize ihtiyacım var.

Ben ve erkek arkadaşım 5 senedir beraberiz ve artık evlenmek istiyoruz. Fakat ailem kesinlikle istemiyor. Aslında bazı haklı sebepleri var ama sevgilim çok değişti artık. Eskiden sürekli kavga eder ayrılırdık, küfürlü tartışmalarımız da oldu tabi ve ailemin de bunlardan haberi oldu maalesef kötü bir şekilde. O zaman da benimle evlenmek istiyordu ama benim sınavım vardı ve erteliyordum. O da buna öfkelendi, oyaladığımı düşündü ve ailemi arayıp ben kızınızı istemiyorum dedi. Ailem bu durum karşısında bana çok kızdı, bir daha görüşmememizi istediler, birlikteliğimize karşı çıktılar asla olmaz dediler. Biz de ayrıldık fakat 3 ay zor dayandık birbirimizin değerini o zaman anladık ve başka kimseyle yapamayacağımızı fark ettik. O kendini çok düzeltti. Bana saygısız davranmıyor çok pişman olmuş gözlerinden anlaşılıyor. Kısacası artık evlenmek istiyoruz çünkü uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz bu durum ister istemez yıpratıyor insanı da.

Ailemle konuşmamı istiyor benden. Ben konuştuktan sonra o da hemen tanışmaya gelecekmiş. Ama ben korkuyorum. Annem ve babam kötü bir tepki verir de her şeyimi elimden alırlarsa diye. Ne sevgilim ne de ben başkasını sevebiliriz. Ailemi nasıl ikna edebilirim?
Benzer durumdayım napıcaz 😕

Ailen çok haklı. Malesef köprüyü geçene kadar öyle. Ailemi arayıp kızınızı istemiyorum dese suratına bakmam. Birkere kavgalar bile 2 kişi arasında olur. Böyle ailenin nefretini de kazanmış işte iyi halt etmiş olgunlaşmamış biri belli ki. Mutlu olamazsınız ileride de.

Son düzenleme:
Eski sevgilimle seninle benzer şeyleri yaşadım kesinlikle ailenin lafını dinle. Ben kendim ayrılmıştım mevzu aileme gitmemişti ama duysalardı onlar da kabul etmezdi seninkilerle aynı şekilde. Küfür huyu değişmez seni ikna etmek için rol yapıyor emin ol evlendikten sonra kavga ettiğinizde yine küfür edecek yol yakınken dön derim.

Aileni arayıp hangi akla mantığa dayanarak kızınızı istemiyorum dedi ki zorla veren mi vardı? Erkek arkadaşını çok çiğ buldum umarım kendini düzeltmiştir. Ben insanların kolayca değişebileceğine pek inanmam. Değiştiği düşüncesine girmenin atanmanla bir alakası var mı?
Resmen adam aklınca kızı cezalandırmak istemis bak ailene şikayet ettim seni diye bu adamın mı gözlerinden pismanlıgı anlasılıyormus?

Merhaba. Biraz uzun olacak ama fikirlerinize ihtiyacım var.

Ben ve erkek arkadaşım 5 senedir beraberiz ve artık evlenmek istiyoruz. Fakat ailem kesinlikle istemiyor. Aslında bazı haklı sebepleri var ama sevgilim çok değişti artık. Eskiden sürekli kavga eder ayrılırdık, küfürlü tartışmalarımız da oldu tabi ve ailemin de bunlardan haberi oldu maalesef kötü bir şekilde. O zaman da benimle evlenmek istiyordu ama benim sınavım vardı ve erteliyordum. O da buna öfkelendi, oyaladığımı düşündü ve ailemi arayıp ben kızınızı istemiyorum dedi. Ailem bu durum karşısında bana çok kızdı, bir daha görüşmememizi istediler, birlikteliğimize karşı çıktılar asla olmaz dediler. Biz de ayrıldık fakat 3 ay zor dayandık birbirimizin değerini o zaman anladık ve başka kimseyle yapamayacağımızı fark ettik. O kendini çok düzeltti. Bana saygısız davranmıyor çok pişman olmuş gözlerinden anlaşılıyor. Kısacası artık evlenmek istiyoruz çünkü uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz bu durum ister istemez yıpratıyor insanı da.

Ailemle konuşmamı istiyor benden. Ben konuştuktan sonra o da hemen tanışmaya gelecekmiş. Ama ben korkuyorum. Annem ve babam kötü bir tepki verir de her şeyimi elimden alırlarsa diye. Ne sevgilim ne de ben başkasını sevebiliriz. Ailemi nasıl ikna edebilirim?
Madem kimseyi dinlemeyeceksin her yorumun altına ama şöyle ama böyle yazacaksın ne diye fikir danışıyorsun insanlara bildiğini oku iki yıl sonra da en ufak olayda bana küfür ediyor aileme hakaret ediyor ama çok seviyorum başkasını sevemem insan değişemez mi gibi vıdı vıdı eder durursun insan dediğin karakter olarak değişmez kardeşim miş gibi yapar ama ilk fırsatta yapacağından geri kalmaz. Ayrıca okumuş öğretmen olmuş üniversite görmüş insanları şu şekil akıl tutulmaları yaşıyor olması beni benden alıyor ben çocuğumun öğretmeni olmanı istemezdim şahsen

X