Ailem, sevgilimle evlenmeme karşı çıkıyor nasıl ikna ederim?

Ailenin istemediği işte bir sıkıntı çıkıyor genelde. Sonradan çok değişti olayına ben de inanmıyorum ne yazık ki. Önce aileni ikna etmeye odaklanmak yerine sen bu adamdan emin misin onu düşün. Ve sizin aranızdaki kavgada tutup aileni araması ne mana cidden? Ayrıca küfür olayı da hiç hoşuma gitmedi. Lütfen iyi düşün
Haklısınız kafam çok karıştı yorumlardan dolayı. Çok mutsuzum 1 aydır bu yüzden. çıkmazdayım sanki

Evet fevri biraz. Çok pişman o da bu hareketi yaptığı için her gün ah ediyor nasıl ararım aileni öyle saygısızca diye ama hiçbir yolu yokmuş gibime geliyor kafam çok karıştı buradaki yorumlardan dolayı da :KK43:
İyi niyetli birisin belli. İyi tarafından bakmaya çalışıyorsun hep. İlişki içinde sen farketmiyorsun ama ailen bazı şeyleri daha iyi görüyordur. Bu bahsettiğin iki olay dışında sevgilinde takıldıkları başka şeyler de var mı?

Ailene kızınızı istemiyorum demiş. Eğerdüzgün bir adamsa aileni gelsin ikna etsin. Bir çuval inciri berbat ederken iyiydi.

Benim hiç hoşuma gitmedi bu aday. Üç kızım var. Damat adayı bunu yapsa kalbim doğrulur muydu bilmiyorum. Aranızdaki konudan ötğrü ailene şarlaması ne kadar ayıp ya ne insanlar var. Terbiyesiz. Cok sinir oldum.
Kusura bakmayın ama sormak istiyorum nasıl ikna edebilir? Siz olsanız nasıl ikna olurdunuz bir tavsiyeniz olur mu? Kafam çok karışık üzgünüm

Uzun zamandır benimle evlenmek istiyordu ve benim bunu ertelemem onu sinirlendirmiş çevresindeki arkadaşları falan da hep evli. Biz de 5 senelik ilişkimizin 4 senesini uzaktan idare etmeye çalıştık hem o hem de ben yorulduk yıprandık. Gerçekten değiştiğine inanıyorum çünkü abim de böyle bir insandı ve yengem için öyle bir değişti ki eskisiyle alakası yok bu yüzden inanıyorum aslında ama ne yapacağımı bilmiyorum.

Uzaktan yürüttügünüz iliskide adami ne kadar taniyabilirsiniz ki, pismanligini ne kadar bileceksiniz? Biraz realist olun. Ailenizi birde utanmadan "ben kizinizi istemiyorum" diye aramis daha önce. Bunun bir tek ötesi "pilini pirtini topla babanin evine s* g*" bundan sonra.

İyi niyetli birisin belli. İyi tarafından bakmaya çalışıyorsun hep. İlişki içinde sen farketmiyorsun ama ailen bazı şeyleri daha iyi görüyordur. Bu bahsettiğin iki olay dışında sevgilinde takıldıkları başka şeyler de var mı?
teşekkür ederim. hayır başka bir şey bilmiyorlar çünkü daha hiç yüz yüze tanışma fırsatları olmadı sevgilim başka şehirde olduğu için

Uzaktan yürüttügünüz iliskide adami ne kadar taniyabilirsiniz ki, pismanligini ne kadar bileceksiniz? Biraz realist olun. Ailenizi birde utanmadan "ben kizinizi istemiyorum" diye aramis daha önce. Bunun bir tek ötesi "pilini pirtini topla babanin evine s* g*" bundan sonra.
1 yıl yüz yüzeydik daha sonra her ay yanıma geldi görüştük. Sadece aynı şehirde yaşamıyoruz. Haklısınız bunu da dğşündüm çok o yüzden fikir almak istedim

Aileniz yerden göğe kadar haklı, sizi geçtim onun eğiteceği çocuklara da acıyorum.Aklınızı başınıza toplayın, bu heriften ne eğitmen, ne de koca olur.
Ayrılsak nasıl dayanırım bilmiyorum. Belki aciz diyeceksiniz ama ben gerçekten seviyordum onu o da beni çok sevdi hataların kurbanı olduk. :KK43:

teşekkür ederim. hayır başka bir şey bilmiyorlar çünkü daha hiç yüz yüze tanışma fırsatları olmadı sevgilim başka şehirde olduğu için
Siz bu insandan yüzde yüz emin misiniz? Bana sanki aileniz dışında siz de tereddütler yaşıyorsunuz gibi geldi genel olarak. Ha eminseniz ikna edilmenin yolu bir şekilde bulunur. Siz değil de sevgilinizin de yediği haltı düzeltmesi lazım tabi

Kusura bakmayın ama sormak istiyorum nasıl ikna edebilir? Siz olsanız nasıl ikna olurdunuz bir tavsiyeniz olur mu? Kafam çok karışık üzgünüm
Yaptığı sey o kadar sacma ki nasıl düzeltilir bilmiyorum. Ben aslında ailene hak veriyorum. Bu adamdan olmaz bence. Ama gelsin adam gibi konuşsun babanla annenle. Ben bi anlık öfkeme yenildim haddimi astım desin. Simdi sizin rızanızı alıp elinizi öpmek istiyorum desin. Baban annen kabul eder mi bilemem. İçleri kacmiş haklı olarak.

Ayrılsak nasıl dayanırım bilmiyorum. Belki aciz diyeceksiniz ama ben gerçekten seviyordum onu o da beni çok sevdi hataların kurbanı olduk. :KK43:
Sanki olayda anlatmadığın şeyler var gibi geliyor. Ailenle daha önceden tanışmış mıydı ki anneni babanı aradı kavgada?

Merhaba. Biraz uzun olacak ama fikirlerinize ihtiyacım var.

Ben ve erkek arkadaşım 5 senedir beraberiz ve artık evlenmek istiyoruz. Fakat ailem kesinlikle istemiyor. Aslında bazı haklı sebepleri var ama sevgilim çok değişti artık. Eskiden sürekli kavga eder ayrılırdık, küfürlü tartışmalarımız da oldu tabi ve ailemin de bunlardan haberi oldu maalesef kötü bir şekilde. O zaman da benimle evlenmek istiyordu ama benim sınavım vardı ve erteliyordum. O da buna öfkelendi, oyaladığımı düşündü ve ailemi arayıp ben kızınızı istemiyorum dedi. Ailem bu durum karşısında bana çok kızdı, bir daha görüşmememizi istediler, birlikteliğimize karşı çıktılar asla olmaz dediler. Biz de ayrıldık fakat 3 ay zor dayandık birbirimizin değerini o zaman anladık ve başka kimseyle yapamayacağımızı fark ettik. O kendini çok düzeltti. Bana saygısız davranmıyor çok pişman olmuş gözlerinden anlaşılıyor. Kısacası artık evlenmek istiyoruz çünkü uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz bu durum ister istemez yıpratıyor insanı da.

Ailemle konuşmamı istiyor benden. Ben konuştuktan sonra o da hemen tanışmaya gelecekmiş. Ama ben korkuyorum. Annem ve babam kötü bir tepki verir de her şeyimi elimden alırlarsa diye. Ne sevgilim ne de ben başkasını sevebiliriz. Ailemi nasıl ikna edebilirim?

Annen haklı. Bu ilişkiyi bu kadar uzatarak aileniz ikna olacak sanmışsınız ancak olan sizin yıllarınıza olmuş

Yaptığı sey o kadar sacma ki nasıl düzeltilir bilmiyorum. Ben aslında ailene hak veriyorum. Bu adamdan olmaz bence. Ama gelsin adam gibi konuşsun babanla annenle. Ben bi anlık öfkeme yenildim haddimi astım desin. Simdi sizin rızanızı alıp elinizi öpmek istiyorum desin. Baban annen kabul eder mi bilemem. İçleri kacmiş haklı olarak.
Şimdi şehir dışından gelip direkt hiçbir şey demeden evimize gelirse babam onu net kovar. Bu konuşmanın olması için bir ön konuşma yapılmış olması gerek, bunu bilemiyorum. Eğer bundan sonra bile ailem istemez ise o zaman vazgeçmekten başka çarem olmaz zaten. :KK43:

Sanki olayda anlatmadığın şeyler var gibi geliyor. Ailenle daha önceden tanışmış mıydı ki anneni babanı aradı kavgada?
Hayır tanışmamıştı. Sadece olası bir kötü durumda yakınlara ulaşmak için ev telefon numaramız duruyordu daha önce konuşmadılar.

Huylu huyundan vazgeçmez evlenince küfrü hakareti doruklarda yaşarsın hemde çocuğuna dahi küfür hakaret eder... Çocuğuna böyle bir baba seçme..valla çok güzel seviliyor guzel adamlar var dikkat et etrafına biraz

X