Aile sosyal yardım alıyorudm ve evlendim

Ayni ikamette oturan kisilerden sadece biri yardim alabiliyor. Eğer kayınvalide de aliyorsa birinden birininki kesilecek. Sanirm onu anlatmaya calisti.

aldığı yardımı açılmasını istemeyen eş ailesinden gizliyor
kesilir mi kesilmez mi merak ediyor
kesilmezse görecekler mi edevlette diye korkuyor

aldığı yardımı açılmasını istemeyen eş ailesinden gizliyor
kesilir mi kesilmez mi merak ediyor
kesilmezse görecekler mi edevlette diye korkuyor
Resmen yorumları okurken gülme krizine giridm kusura bakmayın konu nerden nereye gelmiş şimdi ben evlenmeden önce sosyal yardım alıyordum 1 aydır evliliğim var kaynanamla aynı evde yaşıyorum oda sosyal yardımdan faydalanıyor ve pazartesi yatacak ikimizde alacaz ama ona söylemek istemiyorum aldığımı o yüzden sordum o bu duurmdan öğrenir mi aldığımı ve hala iptal olmadı iptal etmek istiyorum nasıl olacak.(Kusura bakmayın o gün telaştan mesajı karışık yazmışım anlamamanıza sebep olmuş ve girip bakmadım da mesajlara )inşallah bilen biri vardır

Kızlar aile sosyal yardımdan 950 TL alıyprudm evliliğimi yaptım kesilir mi ve kaynanamla yaşıyorum onun e devletinde görünür mü
Kesilir. Kaynanda neden görünsün ? Esinde bile çıkmaz sadece o sed başvurusu yaparsa - ki evlilik dahilinde almamissin yardımı - hanenizde xxxxxxx TC numaralı xxx kişi alıyor benzeri bir reddelis görür.

Sen gidip sosyal hizmetlere bildireceksin evlendigini kesilip kesilmedigini onlar söyleyecek. Şu 6 ay verilen sonradan 1 yıla uzatılan yardımdan bahsediyorsan zaten bu ay son ödemeler yapıldı. Bitti o yardım. Yani öyle yazmışlardı haberlerde.

Kızlar aile sosyal yardımdan 950 TL alıyprudm evliliğimi yaptım kesilir mi ve kaynanamla yaşıyorum onun e devletinde görünür mü
Size PTT kart verilmiştir. Paran oraya yatar istediğinde çekersin. Ya da e devlete gir PTT uzerinden yapılan ödemelere gir orada hesabıma aktar diyor varsa başka devlet bankasinda hesabın (ziraat,halk ya da vakıf) oraya aktarirsin.

Eklentiler

• Screenshot_2024-08-10-02-00-36-80_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    70,3 KB · Görüntüleme: 18
Yıl sonuna kadar alınacak dendi diye biliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…