Aile olmak

4 yıldır evliyim.Bilenler var buradan Eşimin bekarken aldığı ortak araba yüzünden kvlerle aramıza mesafe koydum.Size şunu sormak istiyorum.Böyle olması normal mi? Öncelikle eşim ve ben halimizden aşırı memnunuz.
Bu 4 yılda özelikle son aylarda maddi olarak çok sıkıştık.Ben çalışmıyorum,şubatta işten çıktım.Evimiz kira.Daha önce yeni evliyken eşim işsiz kaldı.Eşimin ailesinden maddiyi bırakın manevi destek hiç görmedim.
İyi haberler alıyoruz yanımızda yoklar.Kötü şeylerde de yanımızda yoklar.Derdimizi zaten paylaşamıyoruz.Herşeyi benim kardeşime,anneme anlatıyoruz.Sanki hayatımızda yoklar.
Ben işten çıktım.Çok sıkıştık.Kv sadece dua et diyorlar.Evimiz arabamız yok.Ev sahibimiz vicdansız kafalarına zerre takmıyorlar.Bizim için hiç üzülmüyorlar.Varsa yoksa diğer oğulları.Onlar birsey teklif etse zaten reddederim ama eşimi de düşünsünler isterdim.
Merak ettiğim şu.Biz kız kardeşim ve sevgilisi ile sık görüşüyoruz.Evimizde defalarca mangal yaktık.Kaynimlarla hiç yakmadık.Kvlerin iki oğlu iki gelini var.İnsan iki gelinimde gelsin,evlatlarımı sık görüşeyim demez mi?Kaynım ve eşimde sık görüşmüyor.
Demez. Demesinler hayatınıza bakın ya.

4 yıldır evliyim.Bilenler var buradan Eşimin bekarken aldığı ortak araba yüzünden kvlerle aramıza mesafe koydum.Size şunu sormak istiyorum.Böyle olması normal mi? Öncelikle eşim ve ben halimizden aşırı memnunuz.
Bu 4 yılda özelikle son aylarda maddi olarak çok sıkıştık.Ben çalışmıyorum,şubatta işten çıktım.Evimiz kira.Daha önce yeni evliyken eşim işsiz kaldı.Eşimin ailesinden maddiyi bırakın manevi destek hiç görmedim.
İyi haberler alıyoruz yanımızda yoklar.Kötü şeylerde de yanımızda yoklar.Derdimizi zaten paylaşamıyoruz.Herşeyi benim kardeşime,anneme anlatıyoruz.Sanki hayatımızda yoklar.
Ben işten çıktım.Çok sıkıştık.Kv sadece dua et diyorlar.Evimiz arabamız yok.Ev sahibimiz vicdansız kafalarına zerre takmıyorlar.Bizim için hiç üzülmüyorlar.Varsa yoksa diğer oğulları.Onlar birsey teklif etse zaten reddederim ama eşimi de düşünsünler isterdim.
Merak ettiğim şu.Biz kız kardeşim ve sevgilisi ile sık görüşüyoruz.Evimizde defalarca mangal yaktık.Kaynimlarla hiç yakmadık.Kvlerin iki oğlu iki gelini var.İnsan iki gelinimde gelsin,evlatlarımı sık görüşeyim demez mi?Kaynım ve eşimde sık görüşmüyor.

Kayinbiraderimin sevgilisi var neredeyse benim kv ile birlikte yatip uyuyacaklar oyle samimiler. Gorumcem tapar abisinin sevgilisine, hergun muhabbet ederler.

Benim telefonumda aylardir aramalari dahi yok, 2 bebegim var, kv'mi en son Aralik ayinda gordum, gorumcemi Subat ayında, evlerimiz yurume mesafesinde.

Kafam cok rahat. Bence kayin aile ne kadar soguk o kadar iyi.

Niye hep arasın ,yazsınlar istiyorsunuz? Hiç bir seçenektede mutlu olmuyorsunuz asla. Ya burakın gelmesinler, aramasınlar. Ayrıca herkes yardım etmek zorunda değil ki? Gelseler, arasalar ayrı dert, gelmeyip aramasalar ayrı bir dert. Vallahi canınız sıkılıyor dert arıyorsunuz kendinize.

Onlara bıraksan onlar hep bekler.İş sende bitiyor.Gitmeye gitmeye alışırlar. Benim eşimin ailesi de yapışık yaşamaya bayılıyor.Bizim aramızda tatsızlık oldu.Ondan beri gidip gelme yok aramızda.
Kaynım evlenecek.Bayramda mesela eltimle onlar erkenden kv ye gittiler.Biz bayaa sonra gittik.Onlar kvden çıkmıyor,biz hiç gitmiyoruz.Kvleri aliştirmayacaksin.
Başka bir konuda böyle yazmışsın. Bugün yazdıklarının cevabı da bu

bizim durumumuza benziyormuş sizin de yaşadıklarınız.
Eşimin 3 kardeşi daha var, annesi babası hep diğerlerini düşünüyor. Eşim evlendikten sonra askere gitti bi merak bile etmediler adam 12 ay askerlik yaptı giderken vedalaşmaya gitmiştik benim anneannem bile atlet çorap almış para koymuş yazık kadın 80 yaşındaki haliyle düşünmüş ama kendi annesi ve babası aa güle güle dedi sadece :) askerden geldi işsizdi eşim bulunduğum şehirden çok çok uzaklara çalışmaya gitti aylarca ayrı kaldık, ama diğer oğulları için bağlantılarını kullanarak iş buldular, eşim yazık değil iş bulmaları bunu teklif etmelerini bile ancak rüyasında gördü. Zor günlerimizde zaten el açmadık ama bir kere sadece 1 adet halı istedik, evde kullanmadığın eski bir halın var mı diye. Ama kayınvalidemler vermedi. Bunların üstüne zamanında eşimin üstünden bi satış yapıp vergisini mi harcını mı ne ödememişler. Eşim askerdeyken çok çok küçük eski bir arabamız vardı ona yakalamalı haciz çıkmış. 700 tl gibi bir şeydi, arabanın değeri 4000 idi. Eşim askerde ben işe giderken arabayla yakalancam diye korktum ilk kez başıma geliyor. Annenler ödesin dedim tabi ödemediler, ben kredi kartının son kuruşuna kadar nakit çekip ödedim ama yani dibin dibini gördüm öyle diyeyim.
Aradan Yıllar geçti bizim ikimizin de işleri iyi oldu, evimizi arabamızı aldık, güzel yaşıyoruz yani şu an. Çocuğumuz oldu, ona elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Ama eşim bu yaşantılarının yeni yeni farkına vardı ve önce babasıyla, sonra kardeşiyle, en son da bu bayram annesiyle iletişimini kesme kararı aldı. Zor zamanlarda yanımda olmayanlar şimdi sefasını süremez dedi. Böyle çok rahatız. Artık çevremizde verdiğimiz değerin karşılığını görmediğimiz insanları asla tutmamaya karar verdik.
Eşim ailesi için gerçekten çok fedakarlık yaptı. Her işlerine koştu, kardeşi boşanma aşamasındaydı ona maddi manevi destek sağladı, diğer kardeşi üniversitede okuyor ona hala aylık bursunu gönderiyor, diğerinin bebeği var ona kendi çocuğumuz için aldıklarımızın benzerini yapıyordu ama birgün bile yanımızda olmayan insanlar için artık emek harcamıyoruz.

Ve bu bir yerden sonra üzmemeye başlıyor insanı. Malesef bazı aileler böyle, kabullendiğinizde ve sınırınızı koyduğunuzda siz de daha mutlu olacaksınız ve eksik ya da dışlanmış hissetmeyeceksiniz.

Aslında adımda beklemiyorum.Sadece hoşnut olmaları tuhafıma gidiyor
Emin ol rahatsızlar bu durumdan ama gelip konuşup napacaklar? Biz de mesafeliyiz bayramdan bayrama görüşüyoruz. Benim evime kaynım 1 kere, kv 2 kere geldi 1 senede davet etmedim çünkü. Farkındalar her şeyin ve suçlarını biliyorlar. Bu yüzden sorun yokmuş gibi davranıyorlar. Şimdi kv bana gelse dese noluyo neden böyleyiz ben hiç diyip susup oturacak mıyım? Ne bk yedilerse tek tek önlerine sericem o da hatasını kabul etmek belki özür dilemek zorunda kalacak. Hiç böyle bişey isterler mi allah aşkına?

Sizin araba mevzusundan dolayı mesafe koyduğunuzu biliyorlar mı? Bilmiyorlarsa, niye mesafeli olduğunuzu anlamıyorlardır. Ve yaklaşmıyorlardır.
Eşim de ben de bekarken ailelerimiz araba alırken yardım ettik. Şuan kendi aracımız var. O yüzden sorun etmiyoruz. Ama sizin aracınız yokmuş. O aracı kullanma hususunda size öncelik verebilirler. Herkes eşit para verdiyse mal da eşit kullanılır. Ama eşiniz ses çıkarmıyorsa sizin yapabileceğiniz bir şey yok.
Ayrıca bir karar vermişsiniz ve onlarla görüşmüyorsunuz. Kararınızın arkasında durun ve onların yaptıkları veya yapmadıkları sizi ilgilendirmesin artık.

Şimdi ki insanları da anlamıyorum yani hem gel istemezler hem gitmezler hemde bana soğuklar beni istemiyorlar derler karma karışık duygular insanlar artık nasıl yaklascagini ne yapacağını sasirdi. Hem koca ailesi hiç olmasın isterler hem nerde bu ailesi derler yani genel böyle bı duygu buhranı var insanların çoğunda ne istiyorsunuz ona karar verin önce.
Birlik olmak isteniyorsa niyeti olan olmaya çalışır olur baktı karşı taraf olmuyor uzaklaşır.
Hiç denemeden bilmeden bunu nasıl anlayabilirsiniz trip atarak kendine kendine tavır alarak olmaz iletişim sorunu var çoğunlukla

Emin ol rahatsızlar bu durumdan ama gelip konuşup napacaklar? Biz de mesafeliyiz bayramdan bayrama görüşüyoruz. Benim evime kaynım 1 kere, kv 2 kere geldi 1 senede davet etmedim çünkü. Farkındalar her şeyin ve suçlarını biliyorlar. Bu yüzden sorun yokmuş gibi davranıyorlar. Şimdi kv bana gelse dese noluyo neden böyleyiz ben hiç diyip susup oturacak mıyım? Ne bk yedilerse tek tek önlerine sericem o da hatasını kabul etmek belki özür dilemek zorunda kalacak. Hiç böyle bişey isterler mi allah aşkına?
Benim eşimin ailesi de birsey yok gibi davranıyorlar.Kimse birsey yokken durduk yere tamamen elini ayağını çekmez.Bu şekilde aşırı rahatım.Ama sadece merak ediyorum.Sonuçta iki gelini iki oğlu var.Hepsi bir arada gelsin diye istekleri oluyor mu

Benim eşimin ailesi de birsey yok gibi davranıyorlar.Kimse birsey yokken durduk yere tamamen elini ayağını çekmez.Bu şekilde aşırı rahatım.Ama sadece merak ediyorum.Sonuçta iki gelini iki oğlu var.Hepsi bir arada gelsin diye istekleri oluyor mu
Zaten bunun böyle olacağını çoğu biliyor. Zamanında bunlar bana kötülük yaptığında annem dahil laf arasında "Vignette çok kincidir. İyi kötü yapılan hiçbir şeyi unutmaz. Babasıyla bile görüşmüyor." dedi. Çok umrunda olsaydı zaten bunları yapmazdı kv. Geçen gün eşimle konuşurken bana şey dedi "Onlar bana aile gibi davranıp manevi olarak yanımda olmamış sen onlar için kimsin ki sana yapsınlar, çok mu muhtaçsın benim annemin sevgisine? Neden bu kadar çok umursuyorsun ben bile sevgi beklemiyorum onlardan". Doğru söylüyor. Hatasını bildiği için de gelip konuşamıyor. Konuşsa ben söylicem sen zamanında ne verdin de ne istiyorsun diye. Keşke bi gelse.

Sizin araba mevzusundan dolayı mesafe koyduğunuzu biliyorlar mı? Bilmiyorlarsa, niye mesafeli olduğunuzu anlamıyorlardır. Ve yaklaşmıyorlardır.
Eşim de ben de bekarken ailelerimiz araba alırken yardım ettik. Şuan kendi aracımız var. O yüzden sorun etmiyoruz. Ama sizin aracınız yokmuş. O aracı kullanma hususunda size öncelik verebilirler. Herkes eşit para verdiyse mal da eşit kullanılır. Ama eşiniz ses çıkarmıyorsa sizin yapabileceğiniz bir şey yok.
Ayrıca bir karar vermişsiniz ve onlarla görüşmüyorsunuz. Kararınızın arkasında durun ve onların yaptıkları veya yapmadıkları sizi ilgilendirmesin artık.
Biliyorlar.2 sene önce kaynım masayı terk etti.Birbirimize girecektik.O günden beri gitmiyorum.
Onlar şimdi kız tarafına kendilerini zengin göstermeye çalışıyor.Kaynım sürekli aracı kullanıyor.Biz defalarca araba kiraladık.Biliyorlar ihtiyacımız olduğunu.
Bu saatten sonra samimiyet olmaz zaten aramızda.Ama ogullarını düşünebilirler.Ben kendim için maddi manevi yardım istemiyorum.Zaten kabul etmem.Eşimin işi aşırı zor.Bu sıcakta dışarıda çalışıyor.Geçen gün kaza yaptı.Ama kardeşi,ailesi gram üzülmüyor.Bu tuhafıma gidiyor.

Zaten bunun böyle olacağını çoğu biliyor. Zamanında bunlar bana kötülük yaptığında annem dahil laf arasında "Vignette çok kincidir. İyi kötü yapılan hiçbir şeyi unutmaz. Babasıyla bile görüşmüyor." dedi. Çok umrunda olsaydı zaten bunları yapmazdı kv. Geçen gün eşimle konuşurken bana şey dedi "Onlar bana aile gibi davranıp manevi olarak yanımda olmamış sen onlar için kimsin ki sana yapsınlar, çok mu muhtaçsın benim annemin sevgisine? Neden bu kadar çok umursuyorsun ben bile sevgi beklemiyorum onlardan". Doğru söylüyor. Hatasını bildiği için de gelip konuşamıyor. Konuşsa ben söylicem sen zamanında ne verdin de ne istiyorsun diye. Keşke bi gelse.
Tabiki.Sorsalar söylerim hepsini bende.

Biliyorlar.2 sene önce kaynım masayı terk etti.Birbirimize girecektik.O günden beri gitmiyorum.
Onlar şimdi kız tarafına kendilerini zengin göstermeye çalışıyor.Kaynım sürekli aracı kullanıyor.Biz defalarca araba kiraladık.Biliyorlar ihtiyacımız olduğunu.
Bu saatten sonra samimiyet olmaz zaten aramızda.Ama ogullarını düşünebilirler.Ben kendim için maddi manevi yardım istemiyorum.Zaten kabul etmem.Eşimin işi aşırı zor.Bu sıcakta dışarıda çalışıyor.Geçen gün kaza yaptı.Ama kardeşi,ailesi gram üzülmüyor.Bu tuhafıma gidiyor.
İnan herkes zor şartlarda çalışıyor.
Neden üzülmek gerekiyor?
Ekmek parası işte…

Sen de yatarak çalışmıyorsun di mi?

Huzursuzluk çıkacağına hepsi bir araya gelmesin diye düşünüyorlar bence.

Kabullenemediğiniz şeyleri anlıyorum ama düşünerek sadece kendinize zarar veriyorsunuz,onlara bir şey olmuyor.

X