Aile hayatı, Sağlık Problemleri

rahim2

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2024
24
-83
İyi geceler arkadaşlar yurtdışında yaşıyorum şuan burda saat 00:52 derdimi anlatacağım kimsem yok buraya geldim. Evliyim iki bebeğim var. Sorun kendi ailem annem aslında şöyle annem hasta ve günlerdir çok üzüyor bu durum beni annem yıllardır çalışan bir kadındır emekçi çile çekmiş kaderine razı ezilen bir kadın. Astım hastasıydı annem son günlerine kadar çalıştı şuan iyi değil nefes alamıyor öksürük halsizlik herşey var hastane randevu vermiyor doktor Hematoloji bölümüne yönlendirmiş kan değerleri yüksek diye çok korkuyor. Ben uzakta birşey yapmıyorlen yanında bir abim bir kız kardeşim var onların umurunda değil hele ki kız kardeşim çok saf bir kız aslında bütün kötü huyları bana benimle yıllardır konuşmuyor sebebi gülünç basit birşey yüzünden. Anneme hiç yardım etmiyor kadın hasta yok yAni bir yardımı yok ve ben anneme birşey olursa o ne yapacak onu düşünüyorum hep düşünen benim bekarken annemi düşünürdüm evlendim yine aynıyım. Ailemin maddi durumu iyi değil Türkiye’deki durumlar biliyorsunuz herşey pahalı onlar kiracı çalışan ypk annemdi o da çalışmıyor abim desen sorumsuz kız kardeş dünya umurunda değil toz pembe hayaller dünyasında yani var öı içiniz de böyle şeyler yaşayanlar bana bir destek plum

Nasıl bir destek ? Siz eşiniz ve 2 çocuğunuzla yurt dışında yaşıyorsanız; kardeşinizin annenize yardım etmediğini nereden biliyorsunuz ?

Annenize destek olmak istiyorsanız, gelip ziyaret etme imkanınız yok mu ?

Siz de yurtdışındasınız. Sırf yakındalar diye tüm sorumluluğu kardeşlerinize yüklememelisiniz.

zaten bu son 2,3 aydır böyle bir sağlık problemi ile karşı karşıyayız benim 15 aylık bir oğlum 4 aylık bir kızım var uzaktan sadece maddi destek verebiliyorum. Bebekler küçük olduğu için Türkiye’ye gidemiyorum vize durumumdan dolayı da abim orda annesinin rahatsızlığı bile çok umrunda değildir bile kız kardeşim odasından dışarıya zoraki çıkar bir iş yapmaya aciz annem ile hastaneye bile gitmiyor özgüvensiz kendi yolunu bulamayan biri şuan onu düşünüyorum anneme birşey olursa ne yapacak diye

Aslinda bazen es aileleine kiziyoruz ama iste bizimde basimiza geliyor cig konusmamak lazim. Eger esin iyiyse Allah gecinden versin anenne birsey olsa kizkardesini yurtdisina aldirma sansin olurmu bilmiyorum.onu dusundugunu yazdigin icin soyledim. Maddi olarak durumun iyiyse o sekilde destek olabilirsin. Ama biraz ablalaik damarin tutmali suan gidemiyorsan yonlendirme yapabilirsin evde oturup karalae baglamakla olmaz. Birsekilde toplaman lazim kardesinle abinle net konus bak bu kadin rahatsiz birsey olsa siz ortada kalacaksiniz. Ben maddi olarak yardim edeyim sizde hastane islerinde yardim edin suan gelemiyorum ama gelsem zaten ben hallederdim diyin. Tuekiyede durumlar gercekten zor umarim esin iyidir o belki annene birsekilde destek cikar.maddi manevi.

Siz şu an yurtdışındasınız. Emin olun annenizin yanında olan kardeşleriniz her ne olursa olsun sizden daha fazla destekler. Farkında olmadan yanında olmaları bile destek işte en azından yalnız değil kadın. Her şey maddiyat değil. Anneniz fenalaşsa, alıp doktora götürecek veya ambulans arayacak olan yine sizin destek olmadığını düşündüğünüz kardeşleriniz. Ayrıca madem kardeşleriniz bu kadar ilgisizdi, siz annenizi bu kadar düşünüyordunuz neden şu an yurtdışındasınız ? Sizin yapabileceğiniz tek şey annenize maddi olarak destek olmak. Eğer onu da yapmıyorsanız bence hiç kardeşlerinizi eleştirmeyin. Çok düşünüyorsanız dönün kendiniz destek olun. Uzaktan konuşmak çok kolay.

Bu yurt dışında olanlar hem gelip ilgilenmiyorlar hemde yanında olan kişiye sürekli talimat verip eleştiriyorlar.uzaktan talimat verip yada 1 haftalığına 10 güne gelip ilgilenmekle yada sürekli grill onların deyimiyle mangal yedirmekle olmuyor bu işler.Birde surekli orda burada fotoğraf paylaşıp ah anam ah babamla demeyle hele hiç olmuyor.Bizde aynı seyleri yaşadık bu gurbetcilerden ne yazık ki.Cok düşünüyorsalar gelecekler onlarda bakacaklar yok gelemiyorlarsa milleti eleştirip durmayacaklar.Senin nasıl hayatın varsa buradaki insanlarinda hayatları çoluk çocukları var .hiç kollay değil öyle uzaktan uzulmekle olmaz.Benim babam erkek haliyle annesinin altından aldı.annesi ölene kadar yanındaydı.babannem ölünce niye sunuda yapmadım niye bunuda yapmadin diye cenazede soylendiler.evlat olaydinizda yanınızda vefat etseydi.elini tutsaydiniz destek olsaydınız.

Uzakta yaşayan kişiye durumlar daha kötü görünüyor. Anneniz bahsettiğiniz kadar zor durumda olsa mutlaka bir çözüm bulmaya çalışırlar. Sizin uzaktan yapabileceğiniz bir şey yok, kendinizi üzdüğünüzle kalırsınız

Valla madem gelemiyosunuz ve bu kadar çok düşünüyorsunuz o zaman gönderebileceğiniz kadar çok para gönderin
Mesela kirasını ödeyin annenizin. Ama uzaktan akıl vermeyin bir işe yaramıyor.
Kardeşim başka şehirde türkiyede. Benim olduğum şehirde babam var. Hastane vs işleriyle ben ilgileniyorum. Kardeşim anca akıl veriyor x doktora götür falan diye. Çok antipatik oluyor ya gel ya gelemiyosan maddi açıdan destek ol yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…