Aile evinden ayrılmak

Iyi geceler arkadaşlar,

Bundan bir kaç gün önce içime sinen bir daire için kira sözleşmesi imzaladım. Daire 2 ay sonra boşalacak ve ben taşınacağım. Sorun şu ki, ailemin bundan haberi yok. Bu işi onlardan gizli yaptım, çünkü asla böyle birşeye izin vermezlerdi.
Iş yerim çok uzak, bu yeni daire iş yerime daha yakın. Aileme bir kaç kez söyledim, iş yerime yakınlaşmak için ayrı bir daire'ye çıkmak istiyorum diye. Çok yoruluyorum dedim. Ama onlar olmaz, gidemezsin, o zaman çalışma dediler (ben çalışmazsam, bana para verecek kimse yok + her günümü evde iş görerek geçirmek istemiyorum). Ben 26 yaşındayım. Daha önce, bütün universite hayatım boyunca tek başıma yaşadım ve güzel bir deneyimdi.

Şimdi düşünüyorum, bunu onlara nasıl söyleyeceğim? Evde kıyamet kopacak. Korkuyorum arabamı elimden alacaklar, eşyalarımı evden almama izin vermeyecekler diye...

Sizce doğru mu yapıyorum? Ne yapmalıyım?
Ailesi katı olupta tek başına ayrı eve çıkmış olan var mı? Nasıl tepki verdiler ?
Valla ben olsam çocuğum mutlu olsun yeterki derim izin veririm,bence tatlı dille konuş annecim babacim lütfen saygı duyun evi tuttum sizi üzmek istemiyorum ama ayrı eve çıkmam lazım diye,araya onları ne kadar sevdiğini,herzaman onların desteğini beklediğini falan tatlı tatlı şeyler sıkıştır,ama sakın sinirlenme inan tamam diycekler başka çareleri yok

allahım ben de kızımı evden gönderemiyorum
bunun ortası yok mu
özel yurda vereyim diyorum yok
ev tutayım diyorum yok
gitmiyor evden çocuk

Iyi geceler arkadaşlar,

Bundan bir kaç gün önce içime sinen bir daire için kira sözleşmesi imzaladım. Daire 2 ay sonra boşalacak ve ben taşınacağım. Sorun şu ki, ailemin bundan haberi yok. Bu işi onlardan gizli yaptım, çünkü asla böyle birşeye izin vermezlerdi.
Iş yerim çok uzak, bu yeni daire iş yerime daha yakın. Aileme bir kaç kez söyledim, iş yerime yakınlaşmak için ayrı bir daire'ye çıkmak istiyorum diye. Çok yoruluyorum dedim. Ama onlar olmaz, gidemezsin, o zaman çalışma dediler (ben çalışmazsam, bana para verecek kimse yok + her günümü evde iş görerek geçirmek istemiyorum). Ben 26 yaşındayım. Daha önce, bütün universite hayatım boyunca tek başıma yaşadım ve güzel bir deneyimdi.

Şimdi düşünüyorum, bunu onlara nasıl söyleyeceğim? Evde kıyamet kopacak. Korkuyorum arabamı elimden alacaklar, eşyalarımı evden almama izin vermeyecekler diye...

Ailesi katı olupta tek başına ayrı eve çıkmış olan var mı? Nasıl tepki verdiler ?
Merhaba ben de bu yıl Şubat ayında ailemden ayrı eve çıktım. 34 yaşındayım. Ben de üniversite de ve yurt dışında olduğum dönemde ailemden ayrı yaşamıştım. Bunun harici hep birlikteydik. Sanırım bizim durumumuz biraz farklı, benim ailem bana karşı hiç katı olmadı. Ancak annem daha önceden lafını etmeme rağmen birkaç gün epey karşı çıkmıştı. Ailemden onay alıp çıkmak istedim. Çünkü her daim destekçimler. Maddi olarak tüm yükü kendim göğüsledim tabi ki.

Böyle bir durumda olmana üzüldüm zamanla alışacaklar. Önce kendi mutluluğumuz gelmeli. Kendi isteklerimize göre yaşamalıyız. Hakkında hayırlısı olsun. Seni destekliyorum. Ailene evdeki son zamanlarında olabildiğince iyi ol, belki açıklama fırsatı bulabilirsin. Ne kadar katılar bilmiyorum ama senin adına çok üzüldüm. Kendimden biliyorum en mutlu olman gereken zamanlardan biri şu an. Her şey gönlünce olur umarım.

Iyi geceler arkadaşlar,

Gemileri yakmışsanız o zaman parça parça evden eşyaları çıkarın, bir gün mektup bırakıp gidin, yerinizi de söylemeyin, bir kaç hafta sonra gelin konuşun o zamana da affederler herhalde

X