Ağustos-Eylül Gebelik Planlayanlar🍀🤰💗

Aynen git mutlaka anlatsın. Benim özel sağlık sigortam var iş sebebi ile. Özele gitmiştim ilk girer girmez reglin tarihine kadar anlatti. O günden hatirladiklarim 😂 sen tek tek sor bir şey olmaz. Demin de bir arkadaş reglden önce yumurtlarim sonra adet olurum hemen dedi. Belki vakti vardır daha senin de onu da sor bence.

Her şey olabilir ama bakalım ben biraz salayım rahat olayım kafasına girip boşlamıştım keşke en baştan gitseydim korunmayı bırakınca şimdi pişmanım

Sizin olduğunuz grupları sıkı takip ediyordum bir seneyi geçti ben hala yerimde sayıyorum.🥲 yarınki testini merakla bekliyorum
Rabbim tez zamanda kucağını doldursun inşallah sağ salim hayırlı bi evlat versin sana canım 🙏 inan bana bende şuan senin gibi olsaydım diyorum çok zor zaman geçirdim hafızamdan silemiyorum

İnşallah canım ya çok etkilendim ama gerçekten 🥹🥹
Öyle rüyalar unutulmuyor valla. Anneme diyorum ki rüyamda anne bu çok küçük ben nasıl tutarım nasıl emzirim. Kucağıma aldım Allah'ım bir kokusu vardı cennet sanki kucağımdaydı. 4 ay olacak nerde hem rüya hemde o koku hâlâ aklımda. Rüyası böyle muhteşem ise gerçeği kim bilir ne kadar muhteşemdir diyor insan. Rabbim isteyen herkese yaşatsın kimsenin kucağını boş koymasın inşallah. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🌹🌹🌹

İnsanız işte nefsimize kapılıyoruz dönem dönem. Çünkü safi inat doktora götüremiyoruz düzenli şekilde. Götürebildiğimizde de kandırarak zorla götürüyoruz. İnsanın iyileşmeye biraz umudu isteği olmalı böyle zorlamayla ardında hepimiz per perişan oluyoruz. Desteğin verdiğin moral motivasyon çok kıymetli bazen diyorum keşke yakın olsak ama insan anlaşabildiği insanla kilometreleri bile eritip gidiyo. Yakınlarımızda nice insanlar var bi nasılsın demeyen o yüzden yakınlığın uzaklığın önemi yok önemli olan böyle kurulan arkadaşlıklar iyi ki varsın ❤
Hasta bir insanı zorla doktora götürerek iyileştiremezsin ki. Kişinin içinde iyileşme arzusu olmalı motivasyon muhakkak olmalı aksi taktirde ufacık bir grip bile kansere dönüşür. Birde insanın iyileşeceğime inancı olması lazım. Şöyle bir şey anlatayım; eskiden çok ağır bir hastalığı olan bir adam varmış. Doktoru ona ilaç vermiş şunu, şu kadar süre iç iyileşeceksin demiş. Adam doktorun dediği gibi yapmış bir süre sonra konrole gittiğinde hastalığı tamamen geçmiş, iyileşmiş. Adam doktora “verdiğiniz ilaç çok iyi geldi” diyince doktor itiraf etmiş, “aslında o verdiğim ilaç bile değildi öylesine hiçbir özelliği olmayan bir şeydi, siz inancınızla yendiniz hastalığı” demiş. Demem o ki herşey kafa da bitiyor her hastalık gibi bizim stres yüzünden gebe kalamadığımız gibi.

Yeterki kalpler bir olsun canım benim mesafe önemli değil 😊 sende iyi ki varsın

Her şey olabilir ama bakalım ben biraz salayım rahat olayım kafasına girip boşlamıştım keşke en baştan gitseydim korunmayı bırakınca şimdi pişmanım
Vardır bunda da hayır hiç bir şeyden pişman olma. Ben en başta gittim istemezsen testlerim normaldi düşününce gittim yine normal 6 ay sonra gittim normal 1 yıl oldu yine gitcem hsg ve sperm testi kısmına gecicwz en son öyle demişti. Yani olacağına varıyor gününü bekliyor. Rabbim bizi gebelik hazırlığı topigine kayıt olmayı nasip etsin İnşaAllah 😂

Rabbim tez zamanda kucağını doldursun inşallah sağ salim hayırlı bi evlat versin sana canım 🙏 inan bana bende şuan senin gibi olsaydım diyorum çok zor zaman geçirdim hafızamdan silemiyorum
Amin canım inşallah 🙏 Ahhh canım inan yerimde olmayı istemezdin ben o grupları takip etmeye başlamdan önce ikiz bebeklerimi erken doğumla kaybettim bir kız bir erkek meleğim var benimde Rabbim cennetinde kavuşmayı nasip etsin🙏 Yaşadıklarımın tek bir saniyesini bile unutmadım herşey dün gibi aklımda

Amin canım inşallah 🙏 Ahhh canım inan yerimde olmayı istemezdin ben o grupları takip etmeye başlamdan önce ikiz bebeklerimi erken doğumla kaybettim bir kız bir erkek meleğim var benimde Rabbim cennetinde kavuşmayı nasip etsin🙏 Yaşadıklarımın tek bir saniyesini bile unutmadım herşey dün gibi aklımda
Kıyamam ya herşey allahtan bişey diyemiyorum böyle olunca tam anlamıyla sözün bittiği yer bende meleğimi unutamıyorum unutulmuyor hiç bi zamanda unutulmucak maalesef

Vardır bunda da hayır hiç bir şeyden pişman olma. Ben en başta gittim istemezsen testlerim normaldi düşününce gittim yine normal 6 ay sonra gittim normal 1 yıl oldu yine gitcem hsg ve sperm testi kısmına gecicwz en son öyle demişti. Yani olacağına varıyor gününü bekliyor. Rabbim bizi gebelik hazırlığı topigine kayıt olmayı nasip etsin İnşaAllah 😂

Ya amin canım sağlıkla huzurla inşallah

Kesinlikle katılıyorum ve ben en büyük hatayı reglim düzenli oldugu için hep 10. İle 15. Gün deneyerek yaptim. sadece diğer günler yarım yamalak denedim. 10 gun oldugu oluyordu yapmayalı. geçen ay hariç olmuyor zaten diye rast gele düşünmedim denerken kimyasal oldu ama en azından oldu yani o da bişi. Aquaparkda yüksekten kaç kere kaydım saymadım bile
Evet işte bi kural çizilmiş ama herkesin döngüsü farklı yada aydan aya değişebiliyor. En iyisi iki günde bir şekilde adete kadar devam etmek 😅
Ya aquapark dedin de kaplıcalara gidip hamile kalan da çok acaba gitsem mi diye düşünüyorum 😅

Benimde öyle 19. Gün falan yumurtlama görüyorum 28 inde adet oluyorum o çok enteresan bir durum millet 14 gün sonra adet olur ben direk 9 gün sonra oluyorum bu ay ilk defa iki gün gecikmeliyim bakalım 🤷
Evet benimde öyle oluyor valla nasıl oluyor bilmiyorum 😅
Yaa inşallah gebelik vardır canım 🙏
Test yaptın mı 🥹

Allah razı olsun dostlar sağolsun canım🙏
Hiç kullanmadım onu, burda öğrendim hatta ne işe yaradığını 🙈 hsg cekilmiştim ben ondan beridir böyle. Miktar olarak da azalma var önceden misal 2. Gece iki ped hem de uzunlardan takıp yatarken şimdi bi paket bitmiyo bile içinde 16 tane oluyo. Ama fix adet oluyorum. Hsg öncesinde 30-32 yi bulabiliyodu döngüm en düşük 28 günde bi. Şimdi 4 aydır 21-24 günde oluyorum. Alttan muayene ettikleri için amh isteyen olmamış. Ben ailemde erken menapoz var dememe rağmen
Ya amhı diğer değerler sıkıntılı çıkarsa istiyorlar genelde belki ondan istememişlerdir.
Hsgden ötürü bi azalma olmuş o zaman dimi. Hsg temiz çıkmış mıydı canım? Acaba o verilen ilaç gibi şeyden ötürü mü oldu?
Aslında düzenli şuan sıkıntılı bi durumda yok. Sadece kanama azalması nedendir bilemedim, benimde arada azalıyor ama 😕
Doktora sormadıysan sor bence canım bu durumunu anlat, umarım gönlünce olur 🙏

ArasaNillGerek ArasaNillGerek canım başınız sağolsun. Rabbim tez zamanda şifasını versin. 🙏🏻🙏🏻🌹🌹 Bu olaylar hep böyle iyi yada kötü gelince hep üst üste geliyor. Rabbim böyle sınıyor demek ki. Rabbim bir şer veriyorsa ardından hayrını da veriyor. İnşallah tez zamanda hayırlı haberler nasip eder.

Hasta bir insanı zorla doktora götürerek iyileştiremezsin ki. Kişinin içinde iyileşme arzusu olmalı motivasyon muhakkak olmalı aksi taktirde ufacık bir grip bile kansere dönüşür. Birde insanın iyileşeceğime inancı olması lazım. Şöyle bir şey anlatayım; eskiden çok ağır bir hastalığı olan bir adam varmış. Doktoru ona ilaç vermiş şunu, şu kadar süre iç iyileşeceksin demiş. Adam doktorun dediği gibi yapmış bir süre sonra konrole gittiğinde hastalığı tamamen geçmiş, iyileşmiş. Adam doktora “verdiğiniz ilaç çok iyi geldi” diyince doktor itiraf etmiş, “aslında o verdiğim ilaç bile değildi öylesine hiçbir özelliği olmayan bir şeydi, siz inancınızla yendiniz hastalığı” demiş. Demem o ki herşey kafa da bitiyor her hastalık gibi bizim stres yüzünden gebe kalamadığımız gibi.

Yeterki kalpler bir olsun canım benim mesafe önemli değil 😊 sende iyi ki varsın
Dün emekli bi hemşireye tanıştım. Anlattıklarının benzerini anlattı, bazen ağrım var diye geliyor bi hasta her türlü tetkiki yapılıyor kayda değer bişey çıkmıyor ama biz yine de bi serum fizyolojik veriyoruz hasta kendini toparlayıp dönüyor ve giderken diyor ki ne ilaç verdiyseniz Allah sizden razı olsun ağrım kesildi. Aslında hiçbir ilaç vermedik sadece su o buraya gelirken iyileşeceğinden emindi inanıyordu. Psikolojide bunun bişey etkisi diye bi adı varmış unuttum şimdi. Fiziki hastalıklarda genel geçer kabulu olunmuş bi durum bu ama psikolojik rahatsızlıkta hasta kendinin hasta olduğuna ikna olmuyor aslında bütün herşey buradan sebep. Bilinçaltında ne yaşıyor ben bunu cok merak ediyorum hatta hayatımda hiçbişeyi bu kadar merak etmemiştim diyebilirim. Allahım nerde şifa bekleyen varsa Şafi adıyla şifasını versin 🙏🙏🤎🤎

Combinol ben kullanıyorum. Çok memnunum. Onun da etkisiyle bu aya kadar ilaçsız adet oldum. Yumurtlama zamanlarımı gördüm
Bende geçen defa 2 ayın sonunda adet oldum yumurtlama görmedim ama combïnol kullandigimda yumurtlamayı kendim fark edip doktora falanca gün yumurtlamam oldu dedim

X