Ağustos-Eylül Gebelik Planlayanlar🍀🤰💗

Eklentiler

• Screenshot_2024-07-13-08-46-43-107_com.bm.android.thermometer.jpg
    Screenshot_2024-07-13-08-46-43-107_com.bm.android.thermometer.jpg
    62,4 KB · Görüntüleme: 29
Selam herkese önceki grup uğurlu gelmişti hamileydim. Geçen hafta sonlandırmak zorunda kaldık maalesef. Bebeğimin beyin gelişimi durmuş kafa tası oluşmadığı için beyni kafasının dışına çıkmış amniyon sıvısında yürüyordu. Kısaca anensefali deniyormuş buna. Sat Bat henüz belli değil. Maksat kafa dağıtmak benim şimdilik. Umarım herkesin hayırlı haberler aldığı bir topik olur. Eylül gibi bende hazır hissedersem istiyorum gebe olmak. Eylül sonu Ekim başı alırsam güzel haberi inşallah Ekim'de evlilik yıl dönümümüzde sürpriz yapabilirim ♥️

Bence en sağlıklı yöntem regl bitiminden itibaren 1 dolu 1 boş ilerlemek. Ben mesele erken yumutluyormuşum döngü 14 gün ya ben 10 ya da 12. Gün çatlıyormuş benimki. Fark edince çok kolay bir şekilde hamile kaldım anlamadık bile nasıl oldu. Gerçi sonu hüsran oldu ama vardır bunda da bir hayır. Rabbim böylesini uygun görmüş bizee

Detay vermeyi unuttum tabi. Çatlatma iğnesi oldum 7. Günüm bugün
Bende 11 temmuzda çatlatma oldum ve o gün hafif bir akıntım vardı sonrasında kesildi. Aşırı yoğun bir ağrı yaşadım vurulduktan sonra sol tarafımı oyuyorlarmış gibi hala arada bir ağrılarım yokluyor. Birde diğer aylarda yumurtlama zamanı aşırı akıntım oluyordu bu kez ilk gün biraz oldu ve kesildi. Senin nasıldı acaba ? Acaba çatlama olmadı mı diye düşünmüyor değilim 🤦🏻‍♀️

Bende 11 temmuzda çatlatma oldum ve o gün hafif bir akıntım vardı sonrasında kesildi. Aşırı yoğun bir ağrı yaşadım vurulduktan sonra sol tarafımı oyuyorlarmış gibi hala arada bir ağrılarım yokluyor. Birde diğer aylarda yumurtlama zamanı aşırı akıntım oluyordu bu kez ilk gün biraz oldu ve kesildi. Senin nasıldı acaba ? Acaba çatlama olmadı mı diye düşünmüyor değilim 🤦🏻‍♀️
İğne çatlatma olanağını arttırır. Ama kesin çatlatır diyemiyor hiç bir doktor. Havuçla destekliyorum bende. Ben iğneden sonra 6. Güne kadar hiç belirti yaşamadım. 7. Günden itibaren bel ağrısı, kasıklarımda sızı bazen iğne batmaları oluyor. Ama tatlı sızı derler ya o şekilde. Bir de burnuma iki gündür hiç bir şey olmamasına rağmen sanki evin içinde pişmiş gibi yemek kokuları,hamur isi kokuları geliyor. O kadar güzel kokuyor ki içime çekiyorum sanki benim mutfağımda pişiyor o derece. He bir de hafif hafif 2 gündür mide yanmalarim var😅

Son düzenleme:
Bence en sağlıklı yöntem regl bitiminden itibaren 1 dolu 1 boş ilerlemek. Ben mesele erken yumutluyormuşum döngü 14 gün ya ben 10 ya da 12. Gün çatlıyormuş benimki. Fark edince çok kolay bir şekilde hamile kaldım anlamadık bile nasıl oldu. Gerçi sonu hüsran oldu ama vardır bunda da bir hayır. Rabbim böylesini uygun görmüş bizee
Bende dış gebelik geçirdim canim cok uzucu oluyor geçmiş olsun. Herşey de vardir hayır üzülme Rabbim dogru zamanda versin hepimize insallah ✨🙏 catlama belirtilerin nedir ?

İğne çatlatma olanağını arttırır. Ama kesin çatlatır diyemiyor hiç bir doktor. Havuçla destekliyorum bende. Ben iğneden sonra 6. Güne kadar hiç belirti yaşamadım. 7. Günden itibaren bel ağrısı, kasıklarımda sızı bazen iğne batmaları oluyor. Ama tatlı sızı derler ya o şekilde. Bir de burnuma iki gündür hiç bir şey olmamasına rağmen sanki evin içinde pişmiş gibi yemek kokuları,hamur isi kokuları geliyor. O kadar güzel kokuyor ki içime çekiyorum sanki benim mutfağımda pişiyor o derece 😅
İğne etkisinden muhtemelen o, doktorum gebelikteki belirtiler gibi hissedebilirsin demişti, koku, kusma, iştah veya iştahsızlık vs. bu tarz belirtiler olabilir demişti. Benim normalde çatlama sıkıntım olduğunu hiç düşünmüyorum çünkü vücudumu biliyorum her ay yumurtlama akıntısı görüyorum mutlaka yanı sıra belirtileride tabi. Ama işte yumurtayı kaliteli kılmak adına takviyeler sonrasında çatlama yapıldı. Havuç yiyorum, normalde asla dahi yiyemem ama dünden beri sanırım 3 büyük boy havuç yedim. Bakalım artık gerisi Allah’a kalmış. Bizler elimizden geleni yapıyoruz

İğne etkisinden muhtemelen o, doktorum gebelikteki belirtiler gibi hissedebilirsin demişti, koku, kusma, iştah veya iştahsızlık vs. bu tarz belirtiler olabilir demişti. Benim normalde çatlama sıkıntım olduğunu hiç düşünmüyorum çünkü vücudumu biliyorum her ay yumurtlama akıntısı görüyorum mutlaka yanı sıra belirtileride tabi. Ama işte yumurtayı kaliteli kılmak adına takviyeler sonrasında çatlama yapıldı. Havuç yiyorum, normalde asla dahi yiyemem ama dünden beri sanırım 3 büyük boy havuç yedim. Bakalım artık gerisi Allah’a kalmış. Bizler elimizden geleni yapıyoruz
Evet bende öyle düşünüyorum ama ilk 6 günü hiç bir şey yoktu. İlk iğnemde ilk günden başlamıştı. Vücut artık bağımlılık yaptı iğneye😅 benim zaten ilk iğnemin etkisi 11. Gün bitmişti. 11. Gün regl olmuştum

Evet bende öyle düşünüyorum ama ilk 6 günü hiç bir şey yoktu. İlk iğnemde ilk günden başlamıştı. Vücut artık bağımlılık yaptı iğneye😅
Peki ya akıntın oldu mu ? Bende saldım aslında bu ay pek takmamaya çalışıyorum ama sadece kafama akıntı mevzusu çok takıldı yoksa gerisini takmıyorum. Çatlamadı mı diye düşünüyorum.

Evet onu da duymuştum şifa olsun canım ben ozaman kür yapmim bu ay zaten spor yapıyorum belki o etki eder bide takviye almaya başladım omega3 ve inovitol inşallah faydası olur tabloya benide eklermisin cano 😊 sat reglin ilk günü demek dimi ozaman 12 Temmuz
Aynen şimdilik kür yapma kuzum zaten takviye kullanıyormuşsun inşallah faydası olur

İğneden sonraki ikinci gün parlak parlak akıntım geldi evet
Bende ilk gün geldi ama dışarıdaydım günler öncesinden yapılmış bir organizasyondu ve iptal etmek istemedim ama aşırı ağrım vardı yanı sıra akıntımda vardı pekte takip edemedim dışarıdayım diye gece, neyse ya olmadıysa da yapacak bişey yok artık

Bende ilk gün geldi ama dışarıdaydım günler öncesinden yapılmış bir organizasyondu ve iptal etmek istemedim ama aşırı ağrım vardı yanı sıra akıntımda vardı pekte takip edemedim dışarıdayım diye gece, neyse ya olmadıysa da yapacak bişey yok artık
Olacağı varsa olur kafana takma

X