Ağlıyorum iki gündür..

Arkadaşlar bilenler hatırlayanlar vardır. Ücretli öğretmenliğe başladım, köy öğretmenliği hayalim vardı. Bu gün ikinci günüm ve ben iki gündür ağlıyorum. Maddi anlamda çok madurlar. Terlikle okula gelenler mi dersiniz, montsuz sabah sıraya girip üşüyerek içeri girenler mi dersiniz. Yırtık kazaklar, yamalı pantolonlar... tabi tüm öğrenciler böyle deil,abartılı olanı yazdım, az sayıda dediklerim ama genel anlamda durumları iyi deil. Evet maddi anlamda güç durumda insanlar olduğunu hepimiz biliyoruz ama içlerine girince ne kadar farklıymış her şey. Derneklere katılırım sürekli orada anlatırlar böyle şeyleri ama; ahh canım diyip üzülmekle, onlarla bişeyler paylaşmak çok farklı şeylermiş. Birde o tatlılıkları yok mu, ay saç ıslatıyorlar öne yapıştırıyorlar teneffüslerde bu havada :)
İlk gün sırada ben yeni olduğum için herkes bana bakıyordu, Birkaç çocuk çok güzel kokuyorsunuz dedi. Tebessüm ettim saol diyemedim, boğazımda düğümlendi kelimem, sırada sabah titreyen çocukları görünce, ağlamamak için zor tuttum kendimi. Müdürle görüşmeye odasına gittiğimde bir kadın yardım gelirse bana da yollayın diyordu,3 aydır kiramı ödeyemiyorum 150 lira bulamıyorum dedi, bacaklarım titredi. Utandım çok utandım. yediğim yemekten, içtiğim kahveden, sıktığım parfümden........ Nelere para harcıyoruz insanlar ne zorluklar yaşıyor. Doktorumla görüşücem hafta sonu, aradım anlattım durumu, bu gözümün dolmalar,ı ağlamamak için kendimi sıkmam, eve gelince de durmadan ağlamam, baş ağrısıyla dolaşıyorum... Bir de öyle bişey ki daha yeni başladım ama kaynaşıyorsunuz, önemsiyorsunuz, özel buluyorsunuz.
Bazen yardım edecek yoksul insan bulamaz ya insan çevresinde. Hemen bir okula gidin, idarecisiyle ya da bir öğretmenle görüşün. Onlar çok iyi biliyorlar kimlerin ne madurluk yaşadığını, sizi yönlendirirler.
vallahi siz anlatırken içimden birşeylerin aktığını "koptuğunu" hissettim çünkü ben iyi bir ortamda okudum,yetiştim,büyüdüm...

yazdıklarınız gözümde canlanınca onların yerine koydum kendimi:

üşümedim ki ben hiç dedim sobam vardı ayakkabım vardı en iyisinden montum vardı...

aç kalmadım dolapta ne aradıysam buldum...

kira ödemedim çünkü ev vardı zaten o işlere büyükler bakardı...

meğer ne boş hayat geçmiş!!!!

size helal olsun ki en azından etkilenmişsiniz...

işiniz hayırlı olsun inşallah... :KK9:

Benim ikinci üyeliğimdi. Çoook özür diliyorum herkesten, ve çook pişmanım. ,Sabah konuyu kapatmak ve kaydımı sildirmek için girecektim zaten... Tedavi aşamasındayım.. Çoook özür dilerim tekrar. Üyeliklerimi iptal ettirip bir daha da girmiycem siteye. Özür diliyorum özür diliyorum özür diliyorum... tedavi olduğum bir rahatsızlığım var, böyle yapıp sonra pişman olduğum.. Çok özür dilerim çok özür dilerim. affedin çok özür dilerim.. hemen sildirmeye çalışıcam kaydımı bir dahada rahatsızlık vermiycem kimseye... Çook özür dilerim tekrar..

Allah şifa versin .KK çok gördü bu hastalıkları , kendi konusunda kendi ile konuşanları ...

Yönetimin açıklaması gerekirken siz yapmışsınız , teşekkürler . Çünkü kendi konularınızda kendinize yorum yapıp yazacak kadar aktif bir üyesiniz , bilmemiz haktı .

Bizde bu saçları değirmende ağartmadık , okuduğumuz şey iğreti ise yazıyoruz genelde , durduk yere kimseye sarmıyoruz , kıskanmıyoruz .Bu konuda yaptığım yorumlarda aldığım eleştirileredir bu cevap , konu sahibine değil .

Son düzenleme:
Benim ikinci üyeliğimdi. Çoook özür diliyorum herkesten, ve çook pişmanım. ,Sabah konuyu kapatmak ve kaydımı sildirmek için girecektim zaten... Tedavi aşamasındayım.. Çoook özür dilerim tekrar. Üyeliklerimi iptal ettirip bir daha da girmiycem siteye. Özür diliyorum özür diliyorum özür diliyorum... tedavi olduğum bir rahatsızlığım var, böyle yapıp sonra pişman olduğum.. Çok özür dilerim çok özür dilerim. affedin çok özür dilerim.. hemen sildirmeye çalışıcam kaydımı bir dahada rahatsızlık vermiycem kimseye... Çook özür dilerim tekrar..
off off off,nedense 2.üyelikler ortaya çıkınca hep hasta olunuyor:KK14:
Bu üyenin daha önceki bütün konularına yorumlarım olumsuz olmuştu .

Anlattıklarında içime sinmeyen , yapay bir durum vardı hep tıpkı bu konusunda da olduğu gibi.

Bende artık lütfen ve lütfen 2. üyeliklerin asıl üyeliklerinin açıklanmasını istiyorum sevgili MUNE .

Zaten sahte bir konu açmak için sahte alınan isme ceza vermek yaptırım değil ki.

Arkadaş açıklamış zaten kim olduğunu.......................................
evet bu açıklama neden yapılmıyor anlamıyorum.2. üyelikkler deşifre edilse bu kadar kandırılmayız belki:KK50:
yani.. ne diyelim ki şimdi? herşey o kadar ortada ve netken biz doğruları söyleyince kıskanç moduna sokulduk kaç konudur
söylenecek çok şey varda susalım en iyisi..

bu arada, 2. üyelikten banlanmış bu üyeliğin dolayısıyla 1. üyeliğinde banlı. buda banlı olmadığına göre 3. üyelik.
kaç tane daha üyeliğin var acaba?

yok canım,2.üyelik ortaya çıkınca diğer üyeliği banlanmıyor.kaç kişide gördüm bunu.aslında yapılmalı:KK50:

Sizin hemen hemen tüm konularınıza denk geldim ve hatırlıyorum.
Merak ettiğim birkaç şey var;

1. Bundan 1 ay önce konu açmıştınız öğrenmenlik yapmak istediğinizle ilgili. Merak ettiğim 1 ay içinde nasıl gerçekleşti hayaliniz? çünkü ücretli öğretmenlik için belli başvuru tarihleri var. Mesela en son ağutos-eylül/2013 tarihlerinde yapıldı. Genelde her yılda o tarihlerde yapılır. Yani siz konuyu ocakta açtığınıza göre 1 sene sonra başvuru yapabilirsiniz ancak. O kısmı anlamadım. Şunu da belirteyim; eğer doğum izni, ölüm vs. gibi durumlar olduğunda daha önce başvurup kabul edilmeyen öğretmenler alınır ücretli olarak. Siz nasıl hemen yer edinebildiniz şaşırdım.

2. Okulda kaç öğrenci var merak ettim?
Hepsinin "tüm" maddi ihtiyaçlarını ben karşılıcam demişsiniz. Kendi branşınızı icra ettiğinize göre ilkokul değil, ortaokulda görev yapıyorsunuz ve başka öğretmenlerde var. Yani dizilerde gördüğümüz tek sınıflık bir okul olmasa gerek?
Çoookkkkk zengin bir aileden geldiğinizi biliyorum Allah daha çok versin ama neden ısrarla yardım talebinde bulunmak isteyen diğer hanımlara okulla ilgili ayrıntı vermekten kaçınıp "hepsini ben hallediyorum" diyorsunuz? Sonuçta yardım yardımdır ne kadar çok olursa o kadar iyi değilmi? İlginç ve çelişkili doğrusu.
(Bu arada belirtmek istedim benimde ailem oldukça varlıklı ama hiçbir zaman ne arkadaş ortamımda ne de başka biryerde bunu belirtip "aşırı zengin bir aileden geliyorum, eğitimim şu, ayakkabım şu kadar, spor arabam var vs demedim, demem. Durumum iyi derim ama bu ayrıntıları vermek bende "sahte" izlenimini yaratıyor:) Şaşırmıştım da zaten o konunuzu okurken ama yinede yorum yapmadım.

Benim bir arkadaşım vardı. 3 yılımı geçirdim onunla. Sürekli olmayan şeyler üretirdi. Biri onu takip ederdi, biri kaçırırdı, biri tehdit ederdi, şunu yapardı bunu yapardı, birine yardım ederdi sonra onunla kavga ederdi neler neler :) Gerçek değil ama kendi uydururdu. Sevgilisi vardı kavga ederlerdi üzülüp ağlardı ben destek olurdum. Sonra öğrendimki kendi numarasını telefonuna kaydedip, hayali sevgilisi atıyormuş gibi kendi kendine msj atıyormuş. Sonrada ağlıyormuş :) Ben tam 3 yıl sonra kendi gözlerimle görerek farkettim bunları. Umarım şimdi düzelmiştir. Ailesiyle de görüştüm, umarım yardım almıştır. Çünkü "yalan" değildi söyledikleri, kafasında kurup inanıyordu bunlara. Yüzüne vurduğumda garip tepkiler veriyordu. Hastalıktı kısacası.

Bunu anlatmamın sebebi ben sizi ona benzetiyorum. Lütfen yanlış anlamayın sadece gözlem. Gerek yazış tarzınızdan, gerek söylediklerinizde bende o izlenim oluştu ilk konunuzdan beri. Umarım yanılıyorumdur.

Sevgiler.

Bu da dün erken teşhis olmuş .

off off off,nedense 2.üyelikler ortaya çıkınca hep hasta olunuyor:KK14:

evet bu açıklama neden yapılmıyor anlamıyorum.2. üyelikkler deşifre edilse bu kadar kandırılmayız belki:KK50:

yok canım,2.üyelik ortaya çıkınca diğer üyeliği banlanmıyor.kaç kişide gördüm bunu.aslında yapılmalı:KK50:

Özellikle böyle büyümüş , olay içinde olay olmuş , üyeleri , yorum yazanları birbirine düşürmüş konularda ; asıl üyenin açıklanmamasına hiç anlam veremiyorum .

Sizin hemen hemen tüm konularınıza denk geldim ve hatırlıyorum.
Merak ettiğim birkaç şey var;

1. Bundan 1 ay önce konu açmıştınız öğrenmenlik yapmak istediğinizle ilgili. Merak ettiğim 1 ay içinde nasıl gerçekleşti hayaliniz? çünkü ücretli öğretmenlik için belli başvuru tarihleri var. Mesela en son ağutos-eylül/2013 tarihlerinde yapıldı. Genelde her yılda o tarihlerde yapılır. Yani siz konuyu ocakta açtığınıza göre 1 sene sonra başvuru yapabilirsiniz ancak. O kısmı anlamadım. Şunu da belirteyim; eğer doğum izni, ölüm vs. gibi durumlar olduğunda daha önce başvurup kabul edilmeyen öğretmenler alınır ücretli olarak. Siz nasıl hemen yer edinebildiniz şaşırdım.

2. Okulda kaç öğrenci var merak ettim?
Hepsinin "tüm" maddi ihtiyaçlarını ben karşılıcam demişsiniz. Kendi branşınızı icra ettiğinize göre ilkokul değil, ortaokulda görev yapıyorsunuz ve başka öğretmenlerde var. Yani dizilerde gördüğümüz tek sınıflık bir okul olmasa gerek?
Çoookkkkk zengin bir aileden geldiğinizi biliyorum Allah daha çok versin ama neden ısrarla yardım talebinde bulunmak isteyen diğer hanımlara okulla ilgili ayrıntı vermekten kaçınıp "hepsini ben hallediyorum" diyorsunuz? Sonuçta yardım yardımdır ne kadar çok olursa o kadar iyi değilmi? İlginç ve çelişkili doğrusu.
(Bu arada belirtmek istedim benimde ailem oldukça varlıklı ama hiçbir zaman ne arkadaş ortamımda ne de başka biryerde bunu belirtip "aşırı zengin bir aileden geliyorum, eğitimim şu, ayakkabım şu kadar, spor arabam var vs demedim, demem. Durumum iyi derim ama bu ayrıntıları vermek bende "sahte" izlenimini yaratıyor:) Şaşırmıştım da zaten o konunuzu okurken ama yinede yorum yapmadım.

Benim bir arkadaşım vardı. 3 yılımı geçirdim onunla. Sürekli olmayan şeyler üretirdi. Biri onu takip ederdi, biri kaçırırdı, biri tehdit ederdi, şunu yapardı bunu yapardı, birine yardım ederdi sonra onunla kavga ederdi neler neler :) Gerçek değil ama kendi uydururdu. Sevgilisi vardı kavga ederlerdi üzülüp ağlardı ben destek olurdum. Sonra öğrendimki kendi numarasını telefonuna kaydedip, hayali sevgilisi atıyormuş gibi kendi kendine msj atıyormuş. Sonrada ağlıyormuş :) Ben tam 3 yıl sonra kendi gözlerimle görerek farkettim bunları. Umarım şimdi düzelmiştir. Ailesiyle de görüştüm, umarım yardım almıştır. Çünkü "yalan" değildi söyledikleri, kafasında kurup inanıyordu bunlara. Yüzüne vurduğumda garip tepkiler veriyordu. Hastalıktı kısacası.

Bunu anlatmamın sebebi ben sizi ona benzetiyorum. Lütfen yanlış anlamayın sadece gözlem. Gerek yazış tarzınızdan, gerek söylediklerinizde bende o izlenim oluştu ilk konunuzdan beri. Umarım yanılıyorumdur.

Sevgiler.
Lisede benimde bir arkadaşım vardı.. Annesinin öğretmen babasınında çoookk zengin bir kuyumcu olduğunu söylerdi.Sürekli hava atardı...Üniversite sınavında önce Astronomi ve Uzay bilimlerini kazandığını ,ertesi yıl Hukuk Fakültesini kazandığını iddia etti. :Bir sonraki yıl hukuğun (!)kendisine göre olmadğı için sınava tekrar girip Edebiyat fakültesini kazandığını söylemişti(bu seferki doğru idi çünkü kimliğini gösterdi en sonunda ) hiç bir söylediğine inanmadğımı belirtmedim.Hep inanmış gibi yaptım Yalan olduğunu bildiğim halde. Şimdi görüşmüyoruz ..Ama düşünüyorum bazen acaba yüzüne vurmalımıydım yalanlar söylediğninin farkında olduğumuzu.. :KK43:

Özellikle böyle büyümüş , olay içinde olay olmuş , üyeleri , yorum yazanları birbirine düşürmüş konularda ; asıl üyenin açıklanmamasına hiç anlam veremiyorum .

aynen,daha kim bilir kimler tarafından kandırılıyoruz:KK50:

yani.. ne diyelim ki şimdi? herşey o kadar ortada ve netken biz doğruları söyleyince kıskanç moduna sokulduk kaç konudur
söylenecek çok şey varda susalım en iyisi..

bu arada, 2. üyelikten banlanmış bu üyeliğin dolayısıyla 1. üyeliğinde banlı. buda banlı olmadığına göre 3. üyelik.
kaç tane daha üyeliğin var acaba?

Ben sana katılıyorum bade , eğer 1 üyeliği samyeli olsaydı , bu konuda kendi kendine yorum yazdığı için o da ceza alırdı , ayrıca konu kapanırdı :44:

Sanırım başka üyeliklerde var .

Ben sana katılıyorum bade , eğer 1 üyeliği samyeli olsaydı , bu konuda kendi kendine yorum yazdığı için o da ceza alırdı , ayrıca konu kapanırdı :44:

Sanırım başka üyeliklerde var .

dogaa nikli bir üye vardı.2. üyeliği ortaya çıkmıştı ve dogaa niki ceza almamıştı.ilk o zaman bu durum dikkati,mi çekmişti.neden ceza vermiyorlar bilmiyorum.hiç açıklama da yapılmıyor.:KK50:

ben de diyordum bu bir kişilik olamaz. yani olması mümkün değil böyle bir insanın. ilk konusunda cinnet geçirecektim neredeyse..
bu arada ben ilk konusuna yorum yazdığım zaman samyelipoyraz olan aynı kişi de beni özelden taciz etmişti. kadını neden kıskanıyorsun. madem kıskanıyorsun belli etme diye..
ben de çok şaşırmıştım. demek olayın iç yüzü buymuş..:KK51:

ben de diyordum bu bir kişilik olamaz. yani olması mümkün değil böyle bir insanın. ilk konusunda cinnet geçirecektim neredeyse..
bu arada ben ilk konusuna yorum yazdığım zaman samyelipoyraz olan aynı kişi de beni özelden taciz etmişti. kadını neden kıskanıyorsun. madem kıskanıyorsun belli etme diye..
ben de çok şaşırmıştım. demek olayın iç yüzü buymuş..:KK51:

Allah şifa versin diyelim .

Düşün ki kendi yakalanma hissi ile açıklamasaydı biz hiç bilmeyecektik , işte o yüzden yönetim bu durumu yeniden ele almalı ve açıklamalı.

çok ilgnç gerçekten.. ilk konusunda da öğretmen maaşı ayakkabılardan, ona buna yardım ettiğinden ve bir sürü saçmalığı vardı gözümü tırmalayan.
benim fıtratıma göre yardım eden sağ eli sol el bilmez. ama arkadaş o kadar aleniydi ki..
ben de bunu söyleyince bana bir sürü insan aruzvezni iyi niyetli sen yanlış anlıyorsun demişti.

çok ilgnç gerçekten.. ilk konusunda da öğretmen maaşı ayakkabılardan, ona buna yardım ettiğinden ve bir sürü saçmalığı vardı gözümü tırmalayan.
benim fıtratıma göre yardım eden sağ eli sol el bilmez. ama arkadaş o kadar aleniydi ki..
ben de bunu söyleyince bana bir sürü insan aruzvezni iyi niyetli sen yanlış anlıyorsun demişti.

Aynen öyle..
Yardım ediyorum diyordu ama, hizmetçileri spor arabaları bilmemneleri sayıyordu..

İyi halden ; şizofreni .

Kötü senaryo ; sadece dalga geçmek !
Belki de tek üyelik temiz kalsın, diğer üyelikle istediğim gibi eser savurur cezaları yerim mantığı :97:
Bireysel başarısızlıklar internette-forumlarda devleşme isteği yaratıyor belkide :KK31:
bunu ben de sürekli soruyorum.:KK31:
Egem abla, insanları anlamak çok zor ama dediğim gibi klavyeyi kapan he-man oluyor forumda :KK51:

Allah şifa versin diyelim .

Düşün ki kendi yakalanma hissi ile açıklamasaydı biz hiç bilmeyecektik , işte o yüzden yönetim bu durumu yeniden ele almalı ve açıklamalı.

kesinlikle. ve işin ilginç yanı forumda iki nick aynı anda kullanılıyordu. ilk konusundan aruzveznini ben mimlediğim için dikkatimi çekiyordu. bir konuya hem aruzvezni hem de samyeli olarak yorum yapabiliyordu. samyeli de eskiden hatırladığım bir üye. yeri gelip konu açmış ve yardım etmişizdir. insanların hakkına giriyorlar bu şekilde. yazk

psikolojik sorunlarından olmuyordur hep,ne bileyim samyelipoyraz bugünlerde dikkatimi çekmişti

ama yazıları öyle saçma sapan değildi ki yanı düzgün düşünebiliyor...

böyle ikinci kişilik yaratmakla ne oluyor hanı çok zengin,kusursuz bir aile böyle bir yaşantı isteyebilir hayal edebilir keşke hayalim diye konu açsa hiçbir başlığa uymayan topığe istediği kadar yazsa bu şekilde bilinçli kandırma gibi oluyor...

ama gerçekte dediği gibi hastada olabilir o zaman Allah sifa versin..

X