Ağlıyorum iki gündür..

izmir'in neresındesınız.ben de izmir'deyım ve burada verecek yer bulamadıgımdan beledıyenın sosyal market adında acılmıs yerıne bırkıyorum.

Daha özel bilgiye girmeyeyim, nolur affedin. Belediyede doğru yerlere ulaştırır. Sizin muhitinizi bilmiyorum ama bi okullardan birine bi girin müdürle bi konuşun, onlarda yönlendirir.

anlıyorum sizi bende konu çocuklar olduğu zaman dayanamıyorum..onalara hiç kıyamıyorum..sizin okulunuz gibi binlerce okul var milyonlarca çocuk var.. çoğu zaman lüks olan şeyler bile gözümüze az geliyor.. imkanlarımız çoğaldıkça şükrümüz azalıyor galiba:KK43:

bu arada duyarlılığınız için tebrik ederim..elimizden gelen bişey olursa küçükte olsa yardım etmek isterim..

Aslında o kadar nankörüz ki...Yazdıklarınız çok etkiledi.:KK14:

İzmir'e yarım saat uzaktayım,elimden bir şey gelirse çok memnun olurum.:KK31:

canım bu okul için yapılacaklar hallediliyor zaten, yazdıklarım bir örnek teşkil etsin civar okullarınızı bir yoklayın nolur. hiç bir şey olmasa bile okul çıkışında şöyle bir göz atın çocukların ayakkabılarına montlarına.. zaten hemen belli olurlar.

tüylerim ürperiyor okudukça bu yazıları :KK5:
sevgilimde doğuda öğretmen. aynı şeyler oradada geçerliymiş. beden dersinde oynayacak topları bile yok. çoğu sinemaya bile gitmemiş hiç. eğer atanırsam o okulun beden eğitimi dersi ihtiyaçları için yardımda buluncam inşallah. birde projeksiyon cihazı alıp her ay bi çocuk filmi izlettirmek için müdürle de konuşurum. patlamış mısırda olur :) tek hayalim bu benimde

hatırlıyorum konunuzu sizin durumunuz çok iyiydi, aile şirketi vardı galiba, sizde hayalinizi gerçekleştirmek için ücretli öğretmenliğe başlayacaktınız. Ne güzel olmuş oradaki çocukların ailelerin ihtiyaçlarını giderirsiniz, ki haftaya halolacak demişsiniz. bir süre sonra durumlarına alışırsınız bence. ilk günler gibi etkilemez sizi...

Yazdıklarınız asıl bize ibret olmalı, dediğiniz gibi yakındaki okulların önüne gidip çocukların çıkış saatinde bile önüne gidip bi üste başa bakılsa, yada müdüre gidip okulda ihtiyacı olan bir çocuğa ayakkabı hediye etmek istiyorum falan desek nolur sanki. yada kış günü mont hediye etsek. yada ailesine ulaşıp hiç deilse 50- 60 bikaç şey versek. ihtiyaçlarını alırlar. Yarın ilk işim yakınımdaki okulun müdüryle görüşmek olacak ihtiyaç sahibi bir ile varsa yardımda bulunmak istiyorum diycem yettiğince para brakıcam o versin.

Bu arada bir şey merak ettim. ilk konunuzla ilgili okula giderken arabanızla mı gittiniz, birde öğretmenler sizin durumunuzun iyi olduğunu biliyorlar mı?

Yakın zamanda böyle bir konu vardı,taşladılar beni.Fakir bir kadına eskimiş elbiseler veriyordu jiplere binen zenginler...Neyse..Ben sizi samimi buluyorum,yaptıklarınızı destekliyorum.Bazen işin vehametini içinde olmadan anlayamayız,o yüzden sizde şok yaratmış.Yaptığınız iyilikler size geri dönsün inşallah.Siz yazmadan da sizin yardım ettiğinizi anlamıştım.Boşverin kimse bilmesin,sizin içiniz rahat olsun yeter.Cüzdanının olduğu kadar kalbi de zengin insan bulmak zor bu devirde..

Son düzenleme:
Çok iyi olur, nolur müdürlerle iletişime geçin, sevinen bir aile bir ailedir. Belki o sırada çok acil bir ihtiyaçlarını gidermiş olacaksınız..
Ki çocuklar içinde giyim çok önemli, yeni bir ayakkabı, yeni bir kazak nasıl mutlu eder onları...

Okula arabamla gitmedim, orta halli bir araba ayarlayıp onla gittim. Müdür dışında kimse bilmiyor durumumu, müdüre de söylememe gerek yoktu aslında ama yapılacak yardımlar için gerekliydi, okulun acil birkaç ihtiyacını çözdük çünkü.. Öğretmenlere de eşimin ticaretle uğraştığını söyledim. e yalan da değil, zaman içinde elbetteki bilirler sır değil sonuçta, ayıp bişey de değil.

Bu yazdıklarım samyelipoyraz üyesinin sorusuna yönelikti alıntı yapmayı unuttum

Son düzenleme:
Yakın zamanda böyle bir konu vardı,taşladılar beni.Fakir bir kadına eskimiş elbiseler veriyordu jiplere binen zenginler...Neyse..Ben sizi samimi buluyorum,yaptıklarınızı destekliyorum.Bazen işin vehametini içinde olmadan anlayamayız,o yüzden sizde şok yaratmış.Yaptığınız iyilikler size geri dönsün inşallah.Siz yazmadan da sizin yardım ettiğinizi anlamıştım.Boşverin kimse bilmesin,sizin içiniz rahat olsun yeter.Cüzdanının olduğu kadar kalbi de zengin insan bulmak zor bu devirde..

Çoook saolun çok, bana mesajlar gelmeye başladı yardım etmek için saolsunlar, buraya da yazdılar. Ondan dolayı yardım işini hallettik demek için bilgilendirmede bulundum.

Bu arada konudan bağımsız soruyorum. Bölüm mezunu musun yoksa öğretmenlik mi? Diğer konularından biliyorum hemen atanmışsın ücretli öğretmenliğe ilgimi çekti. Kuzenim de ücretli öğretmenliğe başvurdu ama iki senedir bekliyor cevaplarsan sevinirim arkadaşım.

Çoook saolun çok, bana mesajlar gelmeye başladı yardım etmek için saolsunlar, buraya da yazdılar. Ondan dolayı yardım işini hallettik demek için bilgilendirmede bulundum.

Onlara da ayrıyetten teşekkür ederim.Herkes çevresinde bu durumda olanlara elindeki imkanı en iyi şekilde kullanarak yardım etmeli.

Bu arada konudan bağımsız soruyorum. Bölüm mezunu musun yoksa öğretmenlik mi? Diğer konularından biliyorum hemen atanmışsın ücretli öğretmenliğe ilgimi çekti. Kuzenim de ücretli öğretmenliğe başvurdu ama iki senedir bekliyor cevaplarsan sevinirim arkadaşım.

benim bir tanıdığım var.geçen sene ücretli öğretmenliğe başvurdu haftasında başladı.üstelik öğretmen de değildi.belki yaşanan yerdeki öğretmen açığına göre alıyorlardır:KK34:

Sizin hemen hemen tüm konularınıza denk geldim ve hatırlıyorum.
Merak ettiğim birkaç şey var;

1. Bundan 1 ay önce konu açmıştınız öğrenmenlik yapmak istediğinizle ilgili. Merak ettiğim 1 ay içinde nasıl gerçekleşti hayaliniz? çünkü ücretli öğretmenlik için belli başvuru tarihleri var. Mesela en son ağutos-eylül/2013 tarihlerinde yapıldı. Genelde her yılda o tarihlerde yapılır. Yani siz konuyu ocakta açtığınıza göre 1 sene sonra başvuru yapabilirsiniz ancak. O kısmı anlamadım. Şunu da belirteyim; eğer doğum izni, ölüm vs. gibi durumlar olduğunda daha önce başvurup kabul edilmeyen öğretmenler alınır ücretli olarak. Siz nasıl hemen yer edinebildiniz şaşırdım.

2. Okulda kaç öğrenci var merak ettim?
Hepsinin "tüm" maddi ihtiyaçlarını ben karşılıcam demişsiniz. Kendi branşınızı icra ettiğinize göre ilkokul değil, ortaokulda görev yapıyorsunuz ve başka öğretmenlerde var. Yani dizilerde gördüğümüz tek sınıflık bir okul olmasa gerek?
Çoookkkkk zengin bir aileden geldiğinizi biliyorum Allah daha çok versin ama neden ısrarla yardım talebinde bulunmak isteyen diğer hanımlara okulla ilgili ayrıntı vermekten kaçınıp "hepsini ben hallediyorum" diyorsunuz? Sonuçta yardım yardımdır ne kadar çok olursa o kadar iyi değilmi? İlginç ve çelişkili doğrusu.
(Bu arada belirtmek istedim benimde ailem oldukça varlıklı ama hiçbir zaman ne arkadaş ortamımda ne de başka biryerde bunu belirtip "aşırı zengin bir aileden geliyorum, eğitimim şu, ayakkabım şu kadar, spor arabam var vs demedim, demem. Durumum iyi derim ama bu ayrıntıları vermek bende "sahte" izlenimini yaratıyor:) Şaşırmıştım da zaten o konunuzu okurken ama yinede yorum yapmadım.

Benim bir arkadaşım vardı. 3 yılımı geçirdim onunla. Sürekli olmayan şeyler üretirdi. Biri onu takip ederdi, biri kaçırırdı, biri tehdit ederdi, şunu yapardı bunu yapardı, birine yardım ederdi sonra onunla kavga ederdi neler neler :) Gerçek değil ama kendi uydururdu. Sevgilisi vardı kavga ederlerdi üzülüp ağlardı ben destek olurdum. Sonra öğrendimki kendi numarasını telefonuna kaydedip, hayali sevgilisi atıyormuş gibi kendi kendine msj atıyormuş. Sonrada ağlıyormuş :) Ben tam 3 yıl sonra kendi gözlerimle görerek farkettim bunları. Umarım şimdi düzelmiştir. Ailesiyle de görüştüm, umarım yardım almıştır. Çünkü "yalan" değildi söyledikleri, kafasında kurup inanıyordu bunlara. Yüzüne vurduğumda garip tepkiler veriyordu. Hastalıktı kısacası.

Bunu anlatmamın sebebi ben sizi ona benzetiyorum. Lütfen yanlış anlamayın sadece gözlem. Gerek yazış tarzınızdan, gerek söylediklerinizde bende o izlenim oluştu ilk konunuzdan beri. Umarım yanılıyorumdur.

Sevgiler.

1. Bundan 1 ay önce konu açmıştınız öğrenmenlik yapmak istediğinizle ilgili. Merak ettiğim 1 ay içinde nasıl gerçekleşti hayaliniz? çünkü ücretli öğretmenlik için belli başvuru tarihleri var. Mesela en son ağutos-eylül/2013 tarihlerinde yapıldı. Genelde her yılda o tarihlerde yapılır. Yani siz konuyu ocakta açtığınıza göre 1 sene sonra başvuru yapabilirsiniz ancak. O kısmı anlamadım. Şunu da belirteyim; eğer doğum izni, ölüm vs. gibi durumlar olduğunda daha önce başvurup kabul edilmeyen öğretmenler alınır ücretli olarak. Siz nasıl hemen yer edinebildiniz şaşırdım.

Hepsinin "tüm" maddi ihtiyaçlarını ben karşılıcam demişsiniz. Kendi branşınızı icra ettiğinize göre ilkokul değil, ortaokulda görev yapıyorsunuz ve başka öğretmenlerde var. Yani dizilerde gördüğümüz tek sınıflık bir okul olmasa gerek?
Çoookkkkk zengin bir aileden geldiğinizi biliyorum Allah daha çok versin ama neden ısrarla yardım talebinde bulunmak isteyen diğer hanımlara okulla ilgili ayrıntı vermekten kaçınıp "hepsini ben hallediyorum" diyorsunuz? Sonuçta yardım yardımdır ne kadar çok olursa o kadar iyi değilmi? İlginç ve çelişkili doğrusu.
(Bu arada belirtmek istedim benimde ailem oldukça varlıklı ama hiçbir zaman ne arkadaş ortamımda ne de başka biryerde bunu belirtip "aşırı zengin bir aileden geliyorum, eğitimim şu, ayakkabım şu kadar, spor arabam var vs demedim, demem. Durumum iyi derim ama bu ayrıntıları vermek bende "sahte" izlenimini yaratıyor:) Şaşırmıştım da zaten o konunuzu okurken ama yinede yorum yapmadım.

Benim bir arkadaşım vardı. 3 yılımı geçirdim onunla. Sürekli olmayan şeyler üretirdi. Biri onu takip ederdi, biri kaçırırdı, biri tehdit ederdi, şunu yapardı bunu yapardı, birine yardım ederdi sonra onunla kavga ederdi neler neler :) Gerçek değil ama kendi uydururdu. Sevgilisi vardı kavga ederlerdi üzülüp ağlardı ben destek olurdum. Sonra öğrendimki kendi numarasını telefonuna kaydedip, hayali sevgilisi atıyormuş gibi kendi kendine msj atıyormuş. Sonrada ağlıyormuş :) Ben tam 3 yıl sonra kendi gözlerimle görerek farkettim bunları. Umarım şimdi düzelmiştir. Ailesiyle de görüştüm, umarım yardım almıştır. Çünkü "yalan" değildi söyledikleri, kafasında kurup inanıyordu bunlara. Yüzüne vurduğumda garip tepkiler veriyordu. Hastalıktı kısacası.

Bunu anlatmamın sebebi ben sizi ona benzetiyorum. Lütfen yanlış anlamayın sadece gözlem. Gerek yazış tarzınızdan, gerek söylediklerinizde bende o izlenim oluştu ilk konunuzdan beri. Umarım yanılıyorumdur.

Sevgiler.

Evet yalan söylüyorum. Bunu duymak istemişsiniz, kırmayayım sizi.

branşım canım, internet sitesinden başvurdum, ayrıyeten gittim milli eğitimle görüştüm.

Yeni isiniz hayirli olsun baslamaniza cok sevindim, birde tesekkür etmek istiyorum gönül zenginliginizden dolayi ve bizi düsünmeye sevk ettiginiz icin, herkes ben ne gibi bir bagis yapalirim derdine düstü, ne güzel, Allah razi olsun

tüylerim ürperiyor okudukça bu yazıları :KK5:
sevgilimde doğuda öğretmen. aynı şeyler oradada geçerliymiş. beden dersinde oynayacak topları bile yok. çoğu sinemaya bile gitmemiş hiç. eğer atanırsam o okulun beden eğitimi dersi ihtiyaçları için yardımda buluncam inşallah. birde projeksiyon cihazı alıp her ay bi çocuk filmi izlettirmek için müdürle de konuşurum. patlamış mısırda olur :) tek hayalim bu benimde

Hayelleriniz ne hos öyle, konuyu okuyunca birde bu yorumu görünce ben niye ögretmenlik okumadim dedim, cok kutsal bir meslek gercekten, Allahim hakkiyla yapmanizi nasip etsin,
senaryo gözümün önüne geldide; orda olmak vardi diye düsündüm :)
Allahim gönlünüze göre versin

Sevgiler.

bacım kadın ne dertte sen ne derttesin, bi önceki konusunda doğum iznine ayrılacak birinin yerine başlayacağını yazmıştı zaten. ayrıca okulla ilgili niye ayrıntı verip kendini deşifre etsin. sen yazıyon mu buraya çalıştığın yeri. ne zaman para mevzusu açılsa sarıyo kadına birileri.

ben bu konudan sonra nereye asıl yardımda bulunsam diye düşündüm. nasıl versem diye. bu sitedeki bit pazarında satmak istediklerim vardı vazgeçtim. Vericem ihtiyaç sahiplerine. burdan kazanacğımdan daha büyük işlere yarar.

bacım kadın ne dertte sen ne derttesin, bi önceki konusunda doğum iznine ayrılacak birinin yerine başlayacağını yazmıştı zaten. ayrıca okulla ilgili niye ayrıntı verip kendini deşifre etsin. sen yazıyon mu buraya çalıştığın yeri. ne zaman para mevzusu açılsa sarıyo kadına birileri.

Yazımın tamamını okusaydınız zaten doğum izni kısmını da belirttiğimi anlardınız,"BACIM"
Bilgilerim doğrultusunda zaten ayrıntılı bir şekilde yazdım. Öyle kolay olmuyor o işler. Başvuru tarihleri, o tarihlerde başvuran binlerce insan var. Doğum izni vs gibi durumlarda eski başvurulardan öğretmenler alınır.
Ayrıca eğer gerçekten amaç yardım etmekse ve konu bunun üzerineyse tabi ki paylaşılır daha fazla yardım yapılabilmesi, daha çok çocuğun iyi şartlara kavuşabilmesi için. Bunun deşifreyle ne alakası var. Kişiye özgü yada aile içi bir konu değil neticede.
Herneyse ben şahsi fikrimi paylaştım.
Konu maddiyat değil, konu bana inandırıcı gelmemesi.
Bu da size inandırıcı gelmesi kadar doğal bir durum.

Son düzenleme:
X