Adım Adım Değişim

ben hayatımı değiştirmek amaçlı kişisel gelişim kitaplarını hatim etmiş biri olarak diyorumki bilinaçltı değişmeden hiçbirşey olmuyor.. subniminal cd ler yada psikolog tedavileri pek bir şey değiştirmedi sanırım dirençli blokajlarım var.hipnoz yaptırmak istiyorum olumlama denemedim hiç. şu bir gerçekki kendimizi ne kadar seversek o kadar seviliyoruz,ne kadar değer verirsek o kadar değerliyiz ve ne kadar saygı duyarsak o kadar saygı duyuluyoruz. ama bunu direk görmek ve değiştirmenin yolu bilinçaltı.. araştırmalarım devam ediyor...

Günaydın
Sizlere bir şey soracağım ben pek hayır diyemiyorum ve sonra da içten içe karşı tarafla konuşma planları yapıyorum. Tabi konuşamıyorum
Benim bakıcım bu gün acayip bir emrivaki yapıp çocuğu evine götürdü kalakaldım. Bir de anneanne ye ne olacak bu gün diye oğlumla konuşuyordu. Ben de ne olacak iyi dedim o da yok benim annemi diyorum dedi ben şok!!
Oğluma dediklerimi tam anlamıyla yapmasa da iyi bakıyor keyifli gözüküyor oğlum.
Dışarıya da çıkıyorlar döndüğümde yine neşeli...
Ama gidipgeliyırum bakıcı değiştirmek pek işime gelmiyor.
Nasıl konuşsam ne desem kestiremiyorum ben Nasıl istemediğim birşeye hayır diyebileceğim??

vanilya kokan ev helal olsun sana yaa samimiyetle söylüyorum evet belki bazı şeyleri yapmaya devam ediyor olabilirsin ama kararlı küçük küçük adımlarla değişim yolunda ilerliyorusun. Vallahi ben bu kadar kararlı olsaydım şu anda bu halde olmazdım. yani evet karaarlıyım ve bir sürü şey yapıyorum ama düşe kalka ... HHHAAARİKASIN.

henüz çocuğum yok evime bri sürü kadın getirmek zorunda kaldım, narinim çabuk yoruluyorum, yapmam gerken bir sürü şey var ve yaşım küçük. İlk etap bir abla vardı bize gelen çok ciciydi. elini öperdim kapıdan girince terlik veriridim. hakikaten çocuk olsa baksın isterim. İşini çok iyi yaptığı için kadını kaptılar. Şimdi bana gelecek vakti yok. Ondan sonra çok kadın değiştirdim ve hepisne aynı davrandım ama kaldıramadılar. Samimiyeti insanların çoğu kaldıramıyor. ben de küçüküğüm kendini kötü hissetmesin diye önlerinde takla atıyoum çayları kahveleri, el kremleri, sigaraları yemekleri aaaa baktım millet saçmalaıyor. sorsan hiçbirinin içi rahat etmiyor böyle yarım gün temizliğe eeee banyoyu neden bana bıraktın bacım ? o bezler ne o zman leş gibi?.

Şimdi bir kadınım var elini öpmüyorum. Abla falan demiyorum ... Hanım diyoruz birbirimize. Çok güleryüzlüyüm, yorulursa dinlensin v.s. o ayrı... geçen telefon açmış size haftada bir gün geleyim mi diyor. dedim ben en başından verebileceğim parayı söyledim ben seni tam gün alamam nokta... yerse....

Velhâsıl gelmek istediğim yer: Mesafeli olursan dediğini de yaptırabilirsin canıma cicime bağladıysan hanıma çevirmek olmaz ama mesafe davranışlarda. kızar diye düşünebilmeli. Annane konusu sorulabilinir ama sana haber vermeden çocuğu bir yerlere götürmesi zinhar... tatlı tatlı konuş cnmcım

slm kızlar.bende yaşım 28 ama işimden dolayı insanlar saygı vs...
baktım hizmetli bile geyigi kurdu yiş yaptıramıyorum hemen mesafeyi koydum yeni geldğim yerde.sonra hep hanım bey olarak kaldı.iş yaptırmak zorunda oludğum insanlara mesafeli ve soğuk davranıyorum arada bir iki espiri yapıp sonra yine mesafe.öyle olunca iş dolayısıyla onu yaptıgımı biliyorlar.yani baştan doğru tavır gerekli
eğer sonra ları sorun oluyorsa
arkadasımda büyüğümde olsa eger bişey konusulacaksa ben cekinmem kırmadan samimi ve iyiniyetli olduğumu belirterek söylerim.ama söyleyemedikçe insanın içinde kalıyor onu büyütüyor ve herşeyi batmaya başlıyor bu mesele küslüğe yada kavgaya kadar giderr.
vanilyakokanev canım eşinle sanki buzlar erimiş gibi yazmıssın umarım sende doğru taktiklerle bunu devamını sağlarsın ve inşallah o da buna meyillidir.
öpüyorum hepinizi...

Anneanne diye kendi annesi için diyor Benim annem için değil... Oğlumu da annem diye seviyor çok üzüldüm çok streslendim

Daha önceki sayfalarda evliliğinin oluru olmadığını yazmışsın ona istinaden yazdım. Oğlunu bahane ederek boşanmayı bir seçenek olarak görmediğini düşündürdü bana yazdıkların ama son sayfaya yazdıklarından olumlu gelişmeler olduğunu anladım ve sevindim.

Bana da toplum olarak en büyük sıkıntımız iletişimsizlik gibi geliyor. Maalesef duygularımızı beklentilerimizi söyleyemiyoruz sonra da aynen dediğin gibi küslükler kavgalar başlıyor.

Evet oluru yok gibiydi fakat böyle düşünmemin nedeni boşanmayı ön plana çıkarmamın nedeni oğlum içindi. Benzer noktaya yine gelsem yine gitmek isterim hatta alır çocuğu giderim. Fakat buraya yazılan yorumlardan biri ailesi boşanmış birinin ben kavga bile olsa ayrılmalarını istemem şeklindeydi bu cümle beni çok etkiledi
Ben de madem öyle kavgasız yaşamayı öğrenmeye çalışmaya karar verdim.
Bu gün bir adım daha ilerideyim

Ben inanıyorum ki sen pozitif oldukça hayatında olumlu gelişmeler olacak. Her şey insanın kendisinde bitiyor.

Anneanne diye kendi annesi için diyor Benim annem için değil... Oğlumu da annem diye seviyor çok üzüldüm çok streslendim
hımm bir keresinde bize gelen b ir abla vardı ben oz amnlar küçüğüm. 9 kardeşler mi ne ... bana sürekli kardeşinden bahsediyor kardeşim aşağı kardeşim yukarı.... annem bir doktor hanım ayarlamıştı ona meğer kardeşim dediği doktor hanımın 2 yaşındaki kızıymış öyle sahiplenmiş çok hoşuma gitmişti. bak çocuğum olsa o da baksın isterim inşaallah
belki öyle düşünmüştür diye dedim ama evet ortada bir annem olayı varsa konuş tatlı tatlıııı.. tamam ? duymuş olamayayım bir daha de meselâ ... tatlış tatlış .. herkes birbirinin yüzüne bakıyor aman .... napacan mecbuuurrr....

Ayyy öyle de diyemem benden çok büyük ama teyzem diyebilir mesela... Çocukta kavram karmaşası olmasın insanın içine oturuyor ....

bu arada kednime saygı projem kapsamında abla geldi bugün eve bende çalıştım o da çalıştı ev missss ohhh
şimdi bir çay demlerim raporuma otururum bugün kendime yine saygı kapsamında çalışma günü ilân ettim

Günaydınlar,
Hemen sizlere yazmak istedim. Dün eşimin evrak işi olduğu için işten izin almış anahtarda bakıcımızdaydı (hatırlarsanız çocuğu alıp evlerine gitmişlerdi sabah) Doğal olarak eşim anahtarsız kalınca anahtarı almak için onlara gideceğini söyledi ben de gitmişken çocuğu da al dedim. Almış eve getirmiş ve bakıcı da sanırım istemiyor vanilyakokanev çocuğu götürmemi diyince eşim de haklı olarak istemiyor demiş.. (zaten biz başta bizim evde bakılsın diye konuşmuştuk ki gün yapacağı için 1 tam gün gitmelerine de tamam demiştim ayrıca gün içinde de 1-2 saat gezmeye gidebileceklerini söyledim) ayrıca eşim d-vitaminini de unutmuşsunuz çok mühim o demiş.
Sabah bakıcımız geldi belli ki küsmüş gibi... anahtara gerek yok çıkmayacağız dışarıya bu gün dedi. Sonra da d-vitaminini unutuyorum ben hatırlat dedi bana (onlara saat saat ne yapılacağını yazan bir yazı da hazırlamıştım oysa ki)
Eşim ben konuşurum güzel bir şekilde tekrar hatırlatırım isteklerimizi böyle takma kafana dedi. Akşam bol bol rahatlatmaya çalıştı beni, sarıldı falan. Hatta ikimizin çocuğu o ben tabi ki tüm yükü sana bırakmayacağım dedi.
Kendimi çok mutlu ve destek gören biri olarak hissettim. Sabah da gayet iyi bir şekilde işe doğru ayrıldık.
--olumlama-----ben bu gün daha sağlıklı daha mutlu ve daha huzurluyum
--olumlama-----kendimi seviyorum ben ben ile tam bir bütünüm evren ile uyum içindeyim.

Merhabalar günaydın kızlar ben bu gün kendime saygı kapsamında bazı konularla ilgili kafama taktklarımı "SALLAMAMAYA " karar verdim arkadaşlar ayrıca ömrüme saygı kapsamında bazı bir takım özel şeyler de yapacağım. neden çünkü 70 yaşına gelince pişman hissetmek istemiyorum, cumanın hayrı bereketi üzerimize olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…