Adım Adım Değişim

Merhabalar
Kaç zamandır stresli ve sabırlı olarak bekledim. İş durumuma değinmek istiyorum tüm o konuşmalar uydurmaymış meğer patron ile konuştum. Hala çalışıyorum ve işim var :)
"Ruhunu da doyur" adlı bir kitap aldım içinde Esma'lar da var. Kısmetse oradaki diyeti de uygulayacağım.
Ben hala ders çalışmıyorum :KK43:
Ve size yazamama nedenime de gelirsek oğlum geçen hafta uyumamak için inat ediyordu ve çok huysuzdu. Nedeni de içtiğim kahveler :KK43:
Şu an daha yolunda herşey...
Sabah insanı da değilim bu ara.. Kahvaltı bile edemedim.
Daha güzel bir Zaman da daha dolu şeyler yazacağım inş.
Sevgilerle

Günaydıııın :)
Ben bu gün nasıl oldu bilemiyorum ama 5.30'da uyandım. Mutfağı topladım (eşim akşam benden sonra baya dağıtmış :KK43: ) Biraz da bir şeyler okudum. Kitabın ismini gece yanlış yazmışım. "Artık Ruhunu da Besle" doğrusu bu. Gönderinin içinden düzeltmedim çünkü artık yaptığım hatalardan dolayı utanmak, üzülmek, sıkılmak yerine onlarla barışık yaşamanın hayatıma daha fazla katkısı olacağını biliyorum. Şöyle ki hatalarımı sevgi ile kabullenmek bir nevi geçmiş ile barışmak demek...
Açtığım başlığa uygun da adım atmamışım meğer... Demek ki korku ve endişe insana böyle şeyler yaptırıyor :)
Sizden bol bol özür dileyerek asıl yapmam gereken şeyleri yapmaya başlıyorum.
Öncelikler can dostu bir defter ve bir adet kalem alalım. Bu deftere 1 sene içerisinde ne yapmak istiyorsak o hedeflerimizi yazıyoruz evet üşenmeden yazıyoruz. Hedeflerinizi yazdıktan sonra 1 sayfa daha boş bırakın belki ilerleyen dönemde eklemek isteyeceğiniz birşeyler olabilir.
Benim listem şu an şu şekilde ve aklıma geldikçe bu listeme eklemeler ve buna göre düzenlemeler yapacağım:
1)Sağlıklı ve güzel bir vücuda sahip olmak bunun için 48 kiloya düşmek (şu an 62 kiloyum hamile iken 35 kiloya yakın aldım..)
2) Bakımlı ellere sahip olmak (strese girdiğim anda tırnaklarımı sömürüyorum..) Romatik, çekici, temiz görünümlü fransız manikürüne kayıtsız kalamadığımı belirtmek isterim.
3)Şükür dolu olmak (sanırım en önemli madde bu hatta böyle bir madde olmasa bile şükretmek çok ama çok önemli olacak..)
4)Gelirimi arttırmak istiyorum.
5) Yüksek lisans artık bitsin. Biliyorum ki ben zahmet edip çalışırsam bitecek...
.....
Listem bu şekilde uzayıp gidiyor ancak ben size kemik noktaları yazıyorum. Sanırım en önemli kısım ben bu tuhaf döngüyü kırınca başlayacak ne dir bu döngün derseniz? Ben bu şekilde yaptığım milyon tane liste çıkarabilirim size... Ancak sadece listelemek ve yapmaya çalışmak ile olmuyor bunları hatırlamak gerek. Nuray Sayar'ı nın yazısında okumuştum kendinize semboller oluşturun hedeflerinizi hatırlatacak demişti.
Liste oluşturduktan sonra kendimize bunları her an hatırlatacak notlar hazırlıyoruz. Mesela banyoda tuvalet kağıdının üstüne şöyle bir yazı yapıştıracağım " sağlıklı besleniyorum ve sağlıklı bir vücut döngüm var." ---(basur ve kanamalarımı da yiyecek değişikliği çok yapmadan çok ama çok azalttım onu da merak ederseniz ayrıca yazarım.)
Yatak odamdaki dolaba şöyle bir yazı olabilir "Giydiğim her giysi sağlıklı ve düzgün vücudumda şekil buluyor."
Banyodaki aynaya "Bu gün çok mutluyum, çok sağlıklıyım, çok neşeliyim"
Cüzdanımın içine " Para beni seviyor , Evren bana bol bol para gönderiyor. Parayı sevgi ile kabul ediyorum ve para bir araç..."
Ve diğer hedeflerim için benzer şekilde görebileceğim her yere kartlar asacağım. Yapacağım çalışmalar başta düzenli olsa da ileri de aksayabileceği için telefonuma da hatırlatmalar koyacağım. Örneğin muhteşem bir hayatım var 5 adet şükür." böylece hayatımdaki pozitif şeyler için farkındalık oluşturacağım.
Sadece farkındalık yetmez insan içten içe kendini kıyaslayacaktır. Bunu da aşmak için 3 adet "Bu gün kimden daha şanslıyım? " cevabı oluşturacağım. Örneğin yolda giderken araba üstüme su sıçrattı çamur oldum,ıslandım.. akşam yatmadan önce gece lambasının yanına koyduğum bu soru ile güne ait olumsuz bu durumu olumluya çevireceğim. Bu gün yürüyemeyen ve dışarı çıkamayan ....... beyden daha şanlıyım." gibi
Becerebilirsem fotoğraf koymayı da düşünüyorum.
Bu hafta benim 1. haftam ve bu hafta bu yazdıklarım ile ilgili çalışacağım.

Öpüldünüz.

Merhabalar,
Ben bahsettiğim yazılardan hazırlayıp evde bazı yerlere yapıştırdım. Kombinin üzerine, buzdolabına, çocuk odasına, giysi dolabına, banyo aynasına, tuvaletin oradaki duvara. Şu anda çok fazla maddem yok o yüzden 8-9 adeti geçmez yazılarım.
Bu gün tezime resmen çalışmaya başladım. Bunun için olan notu dolabıma astım. Her dakika görebilmek için, yabancı dil için çalışmaya başladım her gün 5 kelime ve 5 grammer sorusu şu an için yeterli olacaktır.
Küçük bir not defterine gün içinde ne yaptığımı, ne öğrendiğimi not alıyorum ki ezberlediğim kelimeler veya yediklerim veya gün içinde kendimi kötü hissettiren ve üzerinde çalışmam gereken olayları unutmamak için.

asena87 asena87 , aranız düzeldi mi yoksa bitti mi yazdığın gibi merak ettim :) ?
evet suan bitti.yani kendi düzenimi kurmaya başladım yavaştan.yani beni özlemedini ve hiç aklına bile gelmedğimi söyledi guya inanmadım ama üstelemeninde gereği yok.cok seviyorum canımda yanıyor ama bu kaçan kovalanır mantığı tek psikolojik cümle bence net:)
adam şuan bitirdiği için kendini 1-0 önde görmenin rahatlığıyla durabiliyor.bende eminim terkedilmenin acısıyla böyle kötüyüm.

belki de alışkanlık olmuştur ? Hem üzme kendini bence gayet iyi üstesinden geleceksin. Terk edildim deme bence çok kötümser bir cümle gibi geldi yerine daha pozitif birşey bulduğum anda yazacağım

Merhabalar,
İkinci hafta yazımı dün sabah yazmayı planlıyordum ancak uyumayı tercih ettim :)
Ne demiştik hedef listesi oluşturup bize hatırlatıcı notlar asacaktık.
Bu hafta ise gerçekten ne istediğimizi belirlemekte. Bunun için kol testi denilen bir test var.
-Kolunuzu yere paralel şekilde uzatın. Diğer elinizi ile paralel uzattığınız kolun bileğine yerleştirin. Şimdi kendi kendinize bir cümleyi veya soruyu sorun ve cevap verin. Mesela "ben kahveyi seviyorum" eğer bu gerçekten doğru ise eliniz ile bileğinizi ittirdiğinizde ve ittirmeye direnç gösterdiğinizde kolunuz aşağıya doğru inmeyecektir fakat tersi doğru ise istediğiniz kadar kendinizi kasın kolunuz aşağıya inecektir.
Olmaz işe yaramaz demeyin ve kesinlikle deneyin. Böylece kendi kendimize ne tür yanlış inanışlar içindeyiz görebileceğiz.
Ben kendimi kahve sefer bilirdim fakat değilmiş. bedenim bu test ile bunun yanlışlığını bana belirtti.
Hedeflerimiz için aynı testi uygulayacak ve bunları gerçekten isteyip istemediğimize karar vereceğiz. Ayrıca artık rutinimizi oluşturmaya da başlayacağımız bir hafta olacak.
Sevgilerle

Ben daha iyiyim :) sorunlar tabiki var ama Hayatımda daha bol mutluluk var. Her gün bilgisayar başına oturduğumda okuduğum yazı ve söylediğim 3 şükür motivasyonumu sağlıyor hem iş için hem de özel hayatımda. Eşim ile daha yolunda herşey ben kendime Zaman ayırıyorum ve daha girişkenim mesela yemek yarışmasına katıldım burada ve bir kaç grupta daha yazmaya başladım. Pozitif oldukça pozitif kişilerle konuşmaya başladım. Arada kederleniyorum veya kızıyorum işte o zamanda kızdığım kişiden daha şanslı olduğumu düşündüğüm bir şeyi söylüyorum. Bu da kızgınlığımı dindiriyor. Bazen de neden böyle oldu ne tür yanlış içindeyim almam gereken ders ne diye düşündüğümde enterasan bir şekilde beni kızdıran kişi benden özür diliyor. Artık sınırıma göre davranıyorum hem tertemiz ev hem tencereler dolusu yemek hem çocuk hem iş... Böyle değilim böyle olmadığım içinde kendime Zaman ayırabiliyorum. Ve bu şekilde eskisine göre daha da kolay yetiyorum herşeye baya uzun oldu sanırım :KK70:

hayır süper oldu ben de tertemiz ev tencereler dolusu yemek olayını bıraktım kendime biraz zaman ayırmaya başladım ve emin ol hayatım düzene girdi .. çok da abartmamamk gerek ama :KK70:. şu ben ne yanlış yaptım diye ben de çok düşünüyorum ama kimse oturup benden özür mözür dilemedi hatta dedikodularım gidecektir şimdi oraya buraya Allah nazarlardan saklasın yaaa üüffff :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: bazı insanlardan uzak durmak istiyorum cidden ... eşin iş buldu mu bu arada ? hayatının daha iyi olmasına çok sevindim bizi başka guruparla aldatma lütfen :KK70:

hayır süper oldu ben de tertemiz ev tencereler dolusu yemek olayını bıraktım kendime biraz zaman ayırmaya başladım ve emin ol hayatım düzene girdi .. çok da abartmamamk gerek ama :KK70:. şu ben ne yanlış yaptım diye ben de çok düşünüyorum ama kimse oturup benden özür mözür dilemedi hatta dedikodularım gidecektir şimdi oraya buraya Allah nazarlardan saklasın yaaa üüffff :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: bazı insanlardan uzak durmak istiyorum cidden ... eşin iş buldu mu bu arada ? hayatının daha iyi olmasına çok sevindim bizi başka guruparla aldatma lütfen :KK70:

Eşim iş buldu yazmadım mı :s 1 ay oldu hatta. Ben neyi yanlış yaptım diye düşünmüyorum sadece bu kişi bana böyle davrandı acaba ne tür bir ders almam gerekiyor neyi fark etmem gerekiyor diye soruyorum kendime artık.
Mesela dün saçma sapan bir facebook grubunda tartşma yaşadım tavır hiç hoş değildi ve sordum kendime ben neden böyle bir şey yaşıyorum? Önemli olan soru sormuş birisine canı gönülden yardımcı olmaktı hem de doğru bilgilerle.. Sonra durdum ve cevabımı buldum. Bu tür olaylara çok takılıyorum o ne yazdı aman tanrım kendi bilgim doğru ve kanıtlamam gerek... Hayır kimseyi bir şeye inandırmak zorunda değilim sadece yol gösterebilirim direnmem faydasız. İşte cevabım buydu ve inan ki 2 dakika geçmeden 1 bildirim aldım "yanlış okumuşum.. " benim için bu yeter ve artar.
Ancak arada kendi bildiklerimi de sorgulamam gerektiğini fark ettim.
Hayatımın son bir kaç ayına bakacak olursak yaşadıklarım hep bu çıkarımı yapmam yönündeydi.
Umarım net bir şekilde açıklayabildim.
Dedikodun bırak gitsin sen doğru ol yol bir şekilde doğrulur :KK54:

Eşim iş buldu yazmadım mı :s 1 ay oldu hatta. Ben neyi yanlış yaptım diye düşünmüyorum sadece bu kişi bana böyle davrandı acaba ne tür bir ders almam gerekiyor neyi fark etmem gerekiyor diye soruyorum kendime artık.
Mesela dün saçma sapan bir facebook grubunda tartşma yaşadım tavır hiç hoş değildi ve sordum kendime ben neden böyle bir şey yaşıyorum? Önemli olan soru sormuş birisine canı gönülden yardımcı olmaktı hem de doğru bilgilerle.. Sonra durdum ve cevabımı buldum. Bu tür olaylara çok takılıyorum o ne yazdı aman tanrım kendi bilgim doğru ve kanıtlamam gerek... Hayır kimseyi bir şeye inandırmak zorunda değilim sadece yol gösterebilirim direnmem faydasız. İşte cevabım buydu ve inan ki 2 dakika geçmeden 1 bildirim aldım "yanlış okumuşum.. " benim için bu yeter ve artar.
Ancak arada kendi bildiklerimi de sorgulamam gerektiğini fark ettim.
Hayatımın son bir kaç ayına bakacak olursak yaşadıklarım hep bu çıkarımı yapmam yönündeydi.
Umarım net bir şekilde açıklayabildim.
Dedikodun bırak gitsin sen doğru ol yol bir şekilde doğrulur :KK54:
hayırlı uğurlu olsun kocanın işi cnm ... yaa takmıyorum artık dedikodulara eskiden çok üzülürdüm de... yapsınlar yaaa ama nazar etmesinler fesat insanlar onun için istemiyorum ... maşaallah sevindim durumuna.... ben çok fazla bura harici guruplara pek takılmıyorum... yazılı iletişim zaten zor vurgu yok bir şey yok insanlar da çok fesat ve sinirli .. bıraktım yani :)

hayırlı uğurlu olsun kocanın işi cnm ... yaa takmıyorum artık dedikodulara eskiden çok üzülürdüm de... yapsınlar yaaa ama nazar etmesinler fesat insanlar onun için istemiyorum ... maşaallah sevindim durumuna.... ben çok fazla bura harici guruplara pek takılmıyorum... yazılı iletişim zaten zor vurgu yok bir şey yok insanlar da çok fesat ve sinirli .. bıraktım yani :)
Ay evet fesat ve sinirli insanlar şu yazılı ortamda hiç çekilmiyor...

kesinlikle şuanda tam ihtiyacım olan konu... güzel duygularımı enerjimi yaşam sevincimi sömüren bir ilişkiden yeni çıktım. henüz yeniydi, 3 aya yaklaşıyordu ama bu 3 ay boyunca doyasıya mutlu olduğumu, sevildiğimi hissettiğimi güvende hissettiğimi hiç hatırlamıyorum. niye bu kadar uzattım bana zerre kadar uygun olmayan sevgisiz ilgisiz bir adamla bilmiyorum. sanırım sevilme ihtiyacı.. 4 seneye yakındır hayatımda kimse yoktu, belki de bunun verdiği boşluk.. yaşım da 30 u geçiyor(31:KK48:) onun da etkisi var, bir an önce yuva kurma çocuk sahibi olma özlemi.. ama dedim ki kendime ben bu adamla evlensem her gün ölürüm mutsuzluktan. bu adam beni asla haketmiyor dedim. ve görüşmemi noktaladım. gerçekten işin püf noktası şu ki, kendimizi neye layık görüyorsak onu yaşamımıza çekiyoruz. düşündükçe nefret ediyorum, bana sürekli kendimi suçlu gibi hissettiriyordu, çok kıskançmışım bilmem ne. oysa ilgilenmeyen sevgi vermeyen kendisiydi.neyse geçmişi arkamda bırakıyorum. konuyu takipteyim. yolumuz açık olsun:KK68:

çok güzel birşeye değinmişsiniz Mutlu olmamamıza rağmen bir ilişkiye devam etmek... Ben de öyleydim ilişkilerimde bol acı olmasına rağmen sürekli suçlanmama rağmen vazgeçmezdim. Sonunda evlendim hem de başka biri ile... Hem de hiç düşünmeden.. Zaman Zaman keşke evlenmeseydim dediğimi bilirim sonuçta ben değişmedim o yüzden evlensem de yaşadıklarım değişmeyecekti ve değişmediler...
Oysa şu an ne Zaman aklıma keşke ile başlayan bir cümle gelse sahip olduğum en tatlı şeye bakıyorum ve bu güne kadar yaşadığım herşey için şükrediyorum. Yaşınızı düşünmeyin sonuçta ruhun yaşı yoktur değil mi? :)
Ben de iki haftadır keyif aldığım şeyleri hatırlamaya çalışıyorum kitap okumak şiir yazmak renkli kalemler kartpostallar çiçekler... Çok uzaklaşmışım kendimden şimdi şimdi yaklaşıyorum içimdeki küçük çocuğa ve ondan özür diliyorum onu yalnız bıraktığım için..
Umarım sizin de hayatınız da bir tık kadar bile olsa iyi şeyler olmaya başlar. Benimle birlikte haftalık çalışmalara katılır ve paylaşım yaparsanız birbirimizi de teşvik ederiz diye umuyorum Kocaman öptüm sizi

bebişinize sağlıklı mutlu pırıl pırıl bir hayat dilerim:nazar:

eşinizle aranızdaki sorunların tez zamanda tatlıya bağlanıp huzurla yaşamanızı sürdürmenizi de canı gönülden diliyorum. insanı duygusal ihtiyaçları karşılanmayınca hayata küsüyor. sevildiğini hissettmek öyle güzel ki. ben hissedemedim çünkü hiçbir zaman gerçekten sevilmemişim. acaba sırf çocuğum olsun diye bu sevgisiz adamla evlense miydim diye bile düşünüyorum. huyuna gidip bazı sorgulamalarımdan vazgeçip onun verdiği sevgi kadarıyla yetinirsem muhtemelen evlenirdi benimle. bilmiyorum, sanki başka biri karşıma çıkmayacak gibi geliyor:KK43:

bebişinize sağlıklı mutlu pırıl pırıl bir hayat dilerim:nazar:

eşinizle aranızdaki sorunların tez zamanda tatlıya bağlanıp huzurla yaşamanızı sürdürmenizi de canı gönülden diliyorum. insanı duygusal ihtiyaçları karşılanmayınca hayata küsüyor. sevildiğini hissettmek öyle güzel ki. ben hissedemedim çünkü hiçbir zaman gerçekten sevilmemişim. acaba sırf çocuğum olsun diye bu sevgisiz adamla evlense miydim diye bile düşünüyorum. huyuna gidip bazı sorgulamalarımdan vazgeçip onun verdiği sevgi kadarıyla yetinirsem muhtemelen evlenirdi benimle. bilmiyorum, sanki başka biri karşıma çıkmayacak gibi geliyor:KK43:

İnanın ki çok zor sevgisiz biri ile yaşamak çocuğunuz olunca daha da zor çünkü önceliğiniz sadece o iken bile problem olunca çocuk olduğu Zaman önceliğiniz daha da yoruyor insanı.. Bir de ya çocuğuna da sevgisiz olursa...
Karşınıza biri çıkacak tabiki ama önce kendimizi tam anlamı ile sevip kabul etmeliyiz.
Eşime de gelirsek amaaaaan boşverdim gitti :) üstünde durmadığımda daha az etkileniyorum :KK66:

bazen boşverebilmek öyle iyi geliyor ki insana.. ben de artık boşvermek istiyorum bazı insaları olayları. ve dediğiniz çok doğru, sevgisiz insanla aile kurmak, sonradan bin pişman olurum. ya çocukla da ilgilenmezse? bak daha birkaç gün önce bardağı taşıran son damlayı anlatayım, normalde onu öğle arasında hiç aramam. o keyfi isterse öğle arasında arar o da 2 dk! 1 saattlik öğle arasının son 2 dk sını o da canı isterse bana ayırır!o gün bir arayacağım tuttu, içime doğmuş gibi. dakikam da yoktu üç dört kez çaldırdım bu biraz sonra geri aradı bir hışımla. adımla hitap ederek açtı telefonu ne oldu aramışsın diye? çocuk azarlar gibi. neye uğradığımı şaşırdım. çok kötü oldum. öğle arandasın sesini duyayım diye aramıştım ne oluyo dedim. çalışıyorum ben dedi. işi uzamış da bilmem ne. çalıştığını ben nereden bilebilirim bu nasıl bir tavır böyle dedim. zaten bende ipler koptu. mesaj attım kapattıktan sonra , ben senin bu kötü muamelene maruz kalmak zorunda değilim bitti diye. başlarım böyle ilişkiye!

X