Adım Adım Değişim

slm kızlar.bende yaşım 28 ama işimden dolayı insanlar saygı vs...
baktım hizmetli bile geyigi kurdu yiş yaptıramıyorum hemen mesafeyi koydum yeni geldğim yerde.sonra hep hanım bey olarak kaldı.iş yaptırmak zorunda oludğum insanlara mesafeli ve soğuk davranıyorum arada bir iki espiri yapıp sonra yine mesafe.öyle olunca iş dolayısıyla onu yaptıgımı biliyorlar.yani baştan doğru tavır gerekli
eğer sonra ları sorun oluyorsa
arkadasımda büyüğümde olsa eger bişey konusulacaksa ben cekinmem kırmadan samimi ve iyiniyetli olduğumu belirterek söylerim.ama söyleyemedikçe insanın içinde kalıyor onu büyütüyor ve herşeyi batmaya başlıyor bu mesele küslüğe yada kavgaya kadar giderr.
vanilyakokanev vanilyakokanev canım eşinle sanki buzlar erimiş gibi yazmıssın umarım sende doğru taktiklerle bunu devamını sağlarsın ve inşallah o da buna meyillidir.
öpüyorum hepinizi...
Çok güzel yazmışsın!Ben başta kendi gibi görüp samimiyet kuruyorum sonra tanıyınca herşey batıyor ve sonu hüsran!Bunuda düzeltmeye başladım kendimde.

Vanilya çok sevindim gelişmelere.Bakıcıya sohbet arasında söyle bence daha ileri gitmeden

Kizlar neler yapiyorsunuz???

Ben ayrildigim arkadasimla uzun zamandir uzatmalari oynuyorduk baris kus baris kus derken dunden sonra gorusmeyi kestik.gerci yine barisiriz gibime geliyo ama boylede uzattikca taraflarin kendine ve birbirine saygisi kalmiyo...o kadar bunaldikki en ufak seyleri buyutmekten resmen beraberiz doye bunalima girdik.ben bu kiskanclik ve kurgulama huyumu bitirmedigim surecede ne kadar herseyimiz uyarsa uysun mutlu olamayacagiz.bi insan bu kadar sacma olabilir mi yani ben :KK43:

Adam ugrasiyo yani yok illa sorun cikaricam.ayyy simdide hem bunalim hem bosluga dustum napicagimi bilemiyom...kendime gelip spora ve kitap okumaya agirlik vermeye baslamam lazim...

Kizlar neler yapiyorsunuz???

Ben ayrildigim arkadasimla uzun zamandir uzatmalari oynuyorduk baris kus baris kus derken dunden sonra gorusmeyi kestik.gerci yine barisiriz gibime geliyo ama boylede uzattikca taraflarin kendine ve birbirine saygisi kalmiyo...o kadar bunaldikki en ufak seyleri buyutmekten resmen beraberiz doye bunalima girdik.ben bu kiskanclik ve kurgulama huyumu bitirmedigim surecede ne kadar herseyimiz uyarsa uysun mutlu olamayacagiz.bi insan bu kadar sacma olabilir mi yani ben :KK43:

Adam ugrasiyo yani yok illa sorun cikaricam.ayyy simdide hem bunalim hem bosluga dustum napicagimi bilemiyom...kendime gelip spora ve kitap okumaya agirlik vermeye baslamam lazim...

Ayyy kitap okumak düşüncesi bile mükemmel ben de cumartesi gününden beri spor yapıyorum 30 günlük üç beş hareket eminim sana da mükemmel gelecektir.

Merhabalar
Aşı iznindeyiz Ben iğneden çok korkarım o nedenle kaçıyordum iğnelerden bu gün ilk defa oğlumun ellerini tuttum kaçmadım zaten o da anlamış gibi az ağladı
Babamız sonunda iş sözleşmesini imzaladı o nedenle işine uygun hırka ve gömlek aldık
Veeee cumartesi bir kaç spor hareketi yapmaya başladım hemen programı yüklüyorum
Bir de Nasıl desem cumartesi çok basur Ağrı'm oldu uyutmadı Çok da kanama oldu artık daha iyi beslenmeye başladım
Bu sabah erkenden 1 tatlı kaşığı kantaron yağı içtim yulaf ezmesi yedim ve Labada çayı içtim öğlen de mercimek çorbası içtim şimdi beni rezene çayım bekler

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    85,6 KB · Görüntüleme: 139
Günaydın kızlar gururla diyorum ki enterasan bir şekilde başa sarıyorum ama yılmayacağım. Dün akşam da spor yapmayı unuttum Ama bu gün telafi edeceğim

Günaydın sabah insanları :)
Ben bu haftanın olumlamalarını buldum. Bu hafta bir değişiklik yapıp her sabah yüzümü yıkadığımda aynaya bakıp "seni seviyorum" diyeceğim. Ve sık sık aşağıdaki olumlamaları tekrar edeceğim
-Şu anda sağlık, zenginlik, mutluluk ve kusursuz bir kendini ifadeyle dolu hayatım için şükranlarımı sunuyorum.
-Kendim olmaktan mutluyum. Yeterliyim. Burada ve şimdiyi kabulleniyorum

bana da çok uzun geldi cümleler...aynada kendine sedece gülümseyip yanağından bir bir makas alsan ...nasıl olur...iniş çıkışlarda bana iyi geliyor...

Selam kızlar vanilya vanilya kokan ev durumuna çok sevindim cnm. ben artık sosyal medyayı daha da ksıp alışveriş merkezlerinde daha az takılıp facebook v.s. yi neredeyse tamamen hayatımdan çıkartıyorum... fazla ayrıntıyla uğraşacak halim yok kızlar... burada daha az takılacağım gibi görünüyor burası da çok vakit alıyor. biraz spor yapıp ev falan toplayacağım... öpüldünüz

Merhabalar,
Yazamadım bir süre. Aslında ne yazacağımı bulamadım. Sabahları uyanamıyorum artık :KK43: Bu gün de bolca uyudum... Gerçi akşam 11'de yatmamın da etkisi olsa gerek :)
Dün kendime çiçek aldım. 4 adet kırmızı gül. Onu da fengshui'ye göre evin aşk köşesine koydum. Eşim geldiğinde sohbet ettik bana sarıldı beni çok sevdiğini söyledi. Belki de şu fengshui'den bolca yararlanmaya başlamam gerek :)
Ben ders programı yapmadım henüz sanırım birilerinin dürtmesine ihtiyaç duyuyorum. O nedenle kendi kendimi dürtüklemenin yollarını öğrenirsem hayat boyu bunu kullanırım :)
Kafamda uzun süre bakıcı stresi vardı.Annem ile konuşmayı akıl ettim ve herşey çözüldü. Sonuçta her anne çocuğunun öyle veya böyle iyi bakılmasını ister keyfi yerinde ise gün içinde kalan her ıvırzıvırı akşam yapacağım. Eğitici kartlar ile zaman geçirmesini istiyordum artık işten geldiğim zaman kartlar ile oyun oynuyoruz. Vitaminlerini de ben vermeye başlayacağım.
Belki de hayatta istediğimiz sonuçlara ulaşsak da sonuca değil olaylara bakarak keyfimizi kaçırıyoruzdur...
Olumlama----- Ben mutluyum, sağlıklıyım ve kendim ile bir bütünüm.
Sevgilerle

Selam kızlar vanilya vanilya kokan ev durumuna çok sevindim cnm. ben artık sosyal medyayı daha da ksıp alışveriş merkezlerinde daha az takılıp facebook v.s. yi neredeyse tamamen hayatımdan çıkartıyorum... fazla ayrıntıyla uğraşacak halim yok kızlar... burada daha az takılacağım gibi görünüyor burası da çok vakit alıyor. biraz spor yapıp ev falan toplayacağım... öpüldünüz

ben de en kısa sürede facebooktan kurtulacağım. komple hesabımı silmeyi planlıyorum.

Merhabalar
Bu gün sözleşmemin yenilenmeme ihtimalini öğrendim biraz kırıldım ve biraz da iş başvurusu yaptım ...
Böyle enterasan bir gün geçiriyorum..

birazcık ufacık tefecik değişiklerle ilerliyorum, 6 yıldır kişisel gelişimle ilgili 2kütüphane kitap okudum ve sadece çok azı bana dokunmayı başardı. belli bir yerden pnra daha karmaşıklaşıyor olay hani derler ya gelinlik bakarken bir yerden sorna hepsi sana aynı gelmeye başlar kafan daha da çok karışırı onun gibi birşey.... bir yerden sonrahayatınıza tam olarak uayrlayamadığımız tüm ayrıntılar sadece okunan birer cümle olarak kalıyor.

Bence değişmek için kafa toplamak bunun için de öncelikle dağınık toplamak gerek. size tuhaf gelebilir ama ev düzenli olunca düşünmek de düzenli oluyor... nereye enyi koyduğunuzu düşünmeden, başka şeyleri düşünebiliyorsunuz... bunun için ben kendi adıma yaptıklarımı anlatıyorum (burada böyle konuştuğuma baklmayın yanan devrelerim ve ben hiç iyi anlaşmıyoruz aslında :) )
önce evimi topladım, fazlalıklarımı attım,
hayatımdaki ben, aramayan fazla insanları attım,
bana karışanlarla ilgili hala başım accık dertte ama olsun onlarla da daha meafeliyim artık,
yapmam gereken resmi işlerin bir kaçını hallettim,
sade yaşamaya başaldım az alıyorum, manikür kaş bunlarla kafayı bozmuyorum,
az alınca koyacak yer düşünmüoyurm,
az yiyiyorum kilo verdim,
annemin evindeki falalıklarla da ben uğraşıyorum onları halletmem gerek...
Sade yaşamak kafayı çook rahatlatan bir şey...

Önümdeki ilk hedefim önümüzdeki 21 gün boyunca benim değerli olduğumu bana hissettiren şeyler yapacağım örneğin bugün salonumdaki kv bana zorla aldığı bibloları kaldırmak oldu. yarın annem onda daha çok kalıp daha çok ortlaık toplamam gerektiğini söyleyince hayır diyip kalkacağım... ilk hedef bu yoksa kendimizi değerli görmezsek ve bunu hayata uygulayarak birşeyler yapmazsak bu okunulanlar teknikler heppsi havada kalıyor. her gün buraya ne yaptğımı yazmak isterim inş. girersem..
hayata küçük görünür dokunuşlar en büyük telkin olacaktır bize...

Olayı çok iyi ozetlemissin değer duygusu cook önemli.Yıllarca gelisime kafa yordum sonuç bitek suymus değer duygusu...

Selam kızlar kac gündür yazmadım.hem zayıflama telaşından hem de moralimin bozuk olmasından.erkek arkadasımla limoniydik ama kesin bitirdik.ilk bata heryerden engelledim,kesin bitmeli dedim.sonra özledim,bitmesede ikimizinde burnu sürtsün sonra barısmayı hayal ettim falan.
onun beni çok sevdiğini ve en değer verdiği kişinin ben olduğumu biliyorum ama gel gör ki benimde katlanılmaz huylarım vardı kıskanclık ve kuruntuculuk.artık ayyuka cıktı ve kavgalarımız yüksek sesle olmaya başladı.neyse suanda oda özlüyordur eminim.ama o benden daha iradeli.bilemiyorum önümde kaderde ne var ama ben elimden geleni yapıyorum diyelim.
*onla son sürecimiz cok bağırmalı cağırmalıydı.10 gündür sakinleştim,bunun için ev temizliğimi yemek düzenimi kurdum,kilo vermeye başladım.
*o her zaman benim onu whatsapp,face ve intagramdan takip ettiğimi ,kızları araştırdığımı bilir bu kez onuda şaşırtıp heryerden engelledim hatta tlf arama ve msj kısmındanda.
*gecen akşam bir davette karşılaştık insanların içinde bozuntuya vermeden geldi tokalştı hal hatır sordu bende yüzüne bakmadan tşk ettim,uzatmadım konuşmayı.
*normalde ben küstüğümüzde hep arayan barışan taraf olurdum,bu kez oda şaşırmıştır ben hala aramadım ve mutluyum en azından normalim.
*önceden bahsetmiştim benim sohbetimi,esprilerimi,sürekli şirinlikle yemek yeme,içme,sunuşumu falan bayılırdı kesin onları özlemiştir çok :)
*ilişkimizin son zamanlarında kilo almıştım baya,haliyle özgüvenim azaldıkça daha cok kıskanclık yaptım galiba.şimdi sağlıklı bakıyorum da adam beni mutlu etmeye uğraşmış hep.o yüzden diyet ve bakıma girdim :)
*tahminim o 10 gün içinde beni arar bende baştan müsait olmadığımı,arkadaşlarımla olduğumu söyleyerek ona vakit ayırmayacağım,şayet görüşürsem sonrasında,eskileri açmayacağım,dırdırda yok şimdilik,ilgisiz,keyifsiz,şirin olmadan normal davranacağım.o da herkesin iyi ve kötü ozellklerinin olabileceğini,bu kadar iyi şeyin hatrına kıskancmıyım ona göre davranması gerektiğini öğrenir kac yasındada adam haaaa :)
*he diyeceksiniz ki aramayabilirde,belli olmaz evet ihtimalleri değerlendiriyorum şu an :)

neyse sözün özü:bunları sadece o geri dönsün diye yapmadım,kendime olan saygımıda azaltmamalıyım yani onla barışırız barışmayız hiç bir sey bizim bir sinir hücremizin ölmesinden daha önemli değil hee bende seviyorum ve biz uyumluyduk aslında o yüzden biraz daha cabalamak gerekebilir.sadece ben değil tabi :)

X