Jinekoloji Adet öncesi gerginliği (pms) derdi :(((

doğum kontrol hapi kullanmayi deneyebilirsin. hormonlari baskiladigi icin adet öncesi sendromlarini bayaga hafifletiyor ama şöyle bi sorun varki doğum kontrol hapi bazilarinda yan etki olarak sinir yapabiliyor :) yani deneyip işe yarayacak mi görmen lazim :)

Ben dogumda yapmadim benim neden oldu otuzlardami cikiyo acaba bu sey

Birseyler yapmadim pms etkisini azaltsin diye hayallerimin sonunda birilerini dovuyorum ama konu nasil oraya geliyor anlamiyorum
30'larda çıkmasının sebebi şeydir belki; hani günlük hayatın da vermiş olduğu stres falan da üzerine ekleniyodur hormonlar zaten acayip, üüüf sonra ayşe fatma hayriye haydi çifte telliye

d vit kullandin mi peki, o da onemli.
Hormonla alakasi var mi.bilmiyorum ama ben de cok gergin oluyorum yani kendimize mukayet olmaya caliscaz artik

bende de var aynı durum
öncesi dısında adet oldugum gun bır de deli gbi sancı cekıyorum
sende sinir oluyormuş
bende ağlama hali ve içime kapanma oluyor
şuanda o durumdayım ve işyerindeyım
kendımı değersiz hıssedıyorum , dunyanın en mutsuz insanı gbı hıssedıyorum yani

bir de haftasonu kvdemler gelecek ıyıce kafayı yıyeceğim bu psikolojı ıle

ben cozum bulamadım , naparsan yap yasıyorsun bu sıkıntıları

Ben de çok kötü oluyorum. Depresyona giriyorum hayat anlamsız geliyor, ağlamaklı ,sinirli ,duygusal, cok karamsar oluyorum. Bunu engelleyemiyorum . Bitince bu duygularım da geçiyor.
şuan aynen bu durumdayım
bır gun de gecıktı
kendımı çirkin mutsuz , dünyanın en değersiz insanı hıssedıyorum

yengem de inanılmaz bir insana dönüşüyor. abime ve çocuğuna yapmadığını bırakmıyor bu dönemde. psikologa gitmesi gerektiğini de kabul etmiyor maalesef.

solgarın bitkisel bir desteği var ecz sorup kullanabilirsiniz birde normal doktorunuza belirtirseniz hormon tahlili yapıyorlar sıkıntı varmı diye yoksa onlarda o dönem kullanacağınız hafif bazlı yatıştırıcı yazıyor

Bende de var pms.Eşim Allah'tan anladı artık,kendisi söylüyor regl in yaklaşmış diye ve yatıştırıyor beni.
Arkadaş sayım da az olduğu için herkes biliyor ve he deyip geçiyorlar
Bildiğin yaratığım çıkıyor benim de.

Eşim kavga çıkar ağla rahatla diyor artık

İşyerinde kalabalık iken tutar tutar kendimi ona sarardım

Şimdi öyle bir şey de yok hep eşime sarıyorum

Bir çok kadında var bu durum maalesef. Ama 40 altı jenerasyonda daha fazla sanki.
Bende o dönemde kendi mi mi pıçaklasam, karşımda kini mi pıçaklasam bilemiyorum.
Yada durum şundan ibaret

imdaaat bende de var .dün adetimin 2. günü adette hep elimden geldiğince dinlenmeye önem veririm.mısır unlu balık kızartması yeşillikli salata yedim yemez olaydım.bir daha gün öncede acile gitmiştim.kocama ne kadar anlatsamda sende alışkanlık olmuş iğne yemek diyor dalga geçer gibizaten yamulmuşum gecenin bi yarısı acile gitmek için uyandırmaya bayılmıyorum.dün yine tuttu bu sefer yemeklere isyan eden bağırsak midem yüzünden adet sancım eşlik etti.üzüldükçe daha çok ağrır zaten.adet zamanı bulgur nohut kuru fasülye mısır yiyemem.ama ne bileyim mısır unu bu kadar yamultacak beni..hadi iğne oldum diyelim zar zor geçti üstümden tren geçmiş gibi kansızlıktan bağışıklığım düşük.üstümde ağırlık psikolojim bozuk birini yamultuverecekmişim modundayım.tuttu mu tutuyor.doktorlar bi çare bulamıyor.tüp bebek doktorum bile adetli muayene etmişti yine bir çözüm önermemişti.

Bize mi diyosun testere disli diye sen
Diyosunda nasil yapilir anlatsan dinlerim ben :)
EVET size diyorum

Bu bir bitki
aktarlarda satılıyor.
adet düzensizliği
hormon düzenlemesi
prolaktin hormonu dengeleyici
adet ağrısı sancısı için
adetin 2. günü başlanıyor içmeye günde bir bardak az kaynatarak içiliyor. 10 gün devam ediliyor.
bir sonraki ay pamuk gibi oluyorsunuz.
sonraki adetten yine baslayabilirsiniz. gecmiş olsun

Bendede var bu sorun. Normalde zaten agresifim o zamanlar iyice deliriyorum. Saracak birini yada birsey bulmadiysam kendi kendime oturup hickirarak agliyorum. bir nebze iyi geliyor

Bendee de var. Yillar once aldirmazdim aman ne nazli kadinlar var birde regl oncesi vs diye bahane uretiyorlar trip atiyorlar derdim. Sonra kendimi gozleme alinca farkettim. Regl once ve sonrasi aglak, sinirli hassas vs duygu durumu karisikligi yasiyorum resmen. Reglim baslamadan ciddi ciddi birgun boyunca cocuk dogururmus gibi agrilar yasiyorum..sonraki regl gunlerimde bi rahatlama bi pamuk gibi oluyorum vsvs. En yakin dostumla birbirimizin huyunu suyunu okadar ogrendik ki..nezaman regl den dolayi o veya ben sinirli olsak veya kucuk seyleri abartip aglama sinir krizlerine girsek birbirimizi uyariyoruz yatistiriyoruz artik o derece

Ben de senin gibiyim maalesef En çok da kızım için üzülüyorum. Bir anda sinirlenip bağırıyorum sonrasında çok pişman oluyorum. Ben de çözüm bulamadım.
Bende de oluyor çocuğa karşı tahammülsüzlük, o durumda odadan çıkıyorum, banyoya geçiyorum. Ama bunu sadece çocuğa karşı uyguluyorum :))
ben de bu dertten muzdaribim ama benimki doğumdan sonra oldu galiba, ya da değil. tam emin olamadım
ve kafeini kesersem herhalde daha beter olurum, kahvem canım benim bebeğim
+15384959 benim de doğumdan sonra ve kafein azalsa da bitebilemezzz :)

Hah işte aslında merak ettiğim böyle bişey. Acaba hormon dengesizliği var da bir hormon tedavisi ile bu iş yoluna sokulabilir mi? Sonunda dayayacam kendime testesteronu rahat edicem

d vit kullandin mi peki, o da onemli.
Hormonla alakasi var mi.bilmiyorum ama ben de cok gergin oluyorum yani kendimize mukayet olmaya caliscaz artik
Evet kullanıyorum. İşte tek yol mukayyet olmaksa insanız yani, hiç öyle hissetmesek de fren ihtiyacı da olmasa :)

Sancı falan başım gözüm üstüne, içerim bir ağrı kesici geçer. Ama bu hal geçmiyor. Belki yapıyla alakalı farklıdır tepkiler ama sonuç aynı anladığım :/ kv yi kes gitsin, pms idim, hatırlamıyorum ne yaptığımı dersin

yengem de inanılmaz bir insana dönüşüyor. abime ve çocuğuna yapmadığını bırakmıyor bu dönemde. psikologa gitmesi gerektiğini de kabul etmiyor maalesef.
Ben kabul ediyorum da gitmemin koşulları yok kısa vadede :/

TESTERE DİŞLİASLAN PENÇESİ diyorum.
Evet bir dişli aslan kesilip herkese pençe atıyorum ve herkesi testere ile doğurmak istiyorum yorumu alıntıya eklerken anlamamıştım nedir diye soracaktım ama aşağıda açıklamanı okudum. İlk kez duydum bu otları ben genelde Melisa papatya falan içiyorum da pek etkisizler

Benimki de anlıyor ama insan kendini kötü hissediyor. Alttan alınan şımarık çocuklar gibi de olmaz ki her ay her ay

Ama sizinki çok daha zor ve farklı. Yani fiziksel sorunlar alerjik durumlar falan. Çok geçmiş olsun, en azından bunlar çözülür umarım :)

Aaaa degisikmis baya faydasi var tesekkurler.Neyseki pms de degilim pencelerimi cikarmadim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…