adet geçikmesi. testler negativ :(

nutella2708

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2018
24
7
33
Merhaba Arkadaşlar :)
konu başlığında da anlaşıldığına gibi adetim ilk defa son adet tarihimden bu yana 42 gün geçikti. geçen hafta idrar testi yaptım negativ çıktı. 2 gün önce de kan testi yaptırdım yine negativ. ,
geçen ay bir hafta erken adet oldum 6 gün sürdü. bu ay hiç adet olmadım. mayısın ilk haftası kadın doktoruna gitmiştim rutin kontrole yumurtalıklarım, rahmim temiz çıktı. sorunum yok yanı. ama ilk defa bu kadar uzun geçikti. adet olacakmışım gibi belirtilerim var zaten göğüslerim çok ağrıyo ve çok şişmiş hissediyorum birde kasıklarımda arada bir batma geliyor ve rahmimin içinde sanki birşeyler geziyormuş gibi. yani adet olacakmışım gibi belirtiler var. akıntım bi ara çok yoğundu şimdi normal. kusura bakmayın çok uzun yazdımm ama belki benim gibi aynı durumda olanlar vardır aranızda. bu forumda çok var geçikmesi olup testler negativ çıkıp sonradan positiv olan ondan umutluyum biraz belki benimde bebişim olur :) bu arada 1,5yıllık evliyim 5 aydır çocuk yapmaya karar verdik :) sizce napayım arkadaşlarrr tekrarmı idrar testi denesem? ve ya bu kadar uzun adet olmayan varmı? varsa hamilelik oldumu sonradan?

angel_s3 merhaba cevabim icin tesekkürler :) adet döngüm iki üc günlük fark ile her ay degisiyor maalesef /: yani mesela bi ay 27di günds bir oluyorum bi ay 28 günde bir bazen 33günde bir gibi.
Kan testimin sonucu 0,100 cikti. Hayir vitamin hic kullanmadim.

anladim rica ederim )) adetinize yakin gunlerde yumurta aki kvaminda akinti oldumu peki sandiginiz ovulasyon gununuzdeki degil yani adetinize sayili gunler kaldiginda belki gec yumurtladiniz belki iki kez de olabilir
ilki tutmadida ikincisi tuttumu acaba. oyle olsa gec dollenme olur. mesela eger olduysa oyle akinti adete yakin o akinti kac gun surdu, o surecte ilişkiniz oldumu, diyelim 5 gunakinti oldu, demek ortasinda catlamiştir son 2 gununden sayarak 14 gun sonra 15 gun adet olunmasi gerekir olmazsaniz tekrar test yapilmali gine negatif se demek ki heyecan ve stresstan dolayi

angel_s3
Evet cok yogun bir akinti oldu bir kac gün hatta bir günü o kadar yogunduki ben cok sasirdim cünkü daha önce bu kadar yogun görmemistim. Bu akintim asil olmam gereken adet tarihinden sonra oldu hatta dedim bir kac güne olurum ama hala olmadim /: suan akintim normal. Gögüs agrilarimda dindi sadece adet olacakmis gibi agrilarim var. Arada bir gelip gidiyorlar am adet olucam hissini hala kasiklarimda hissediyorum. Napiym bilemedim bende gec döllenme olmustur belki diye düsündüm cünkü haytimda ki stress günlük stres daha önce de böyle birsey hic basima gelmedigi icin belki aranizda benim gibi olan vardir diye düsündüm :)

ben varim şu an ayni durumdayiz benim bugun 44 . şimdi, o akintindan 14 gun at ileri ve 15 gun test yap

angel_s3 sende durumlar nasıl peki :/ aynı ağrı sızı sende de varmı? test yaptırdın mı?
o yoğun akıntı hangi gün oldu bilmiyorum ama o gün ilişkiye girmedik onu hatırlıyorum. bide bu tarz yoğun akıntı hamilelik berlirtisi oluyormuş ama olsaydım testlerde çıkardı ben geç döllenmeden şüphelendim burda da benim gibi testi negativ çıkıp sonra dan positive dönüşen arkadaşları görünce bir acaba oluştu kafamda birde dediğim gibi iki gün önceye kadar göğüslerim fena şişmişti ve ağrıyordu. dün yok oldu birden onun yerine aşağ kısımda bir çekme bi ağrı var hani adet olmadan önce olur ya o ağrıdan biri bitti diğeri başladı onuda anlamadım normalde adet olmadan bir hafta öncesinden sivilcelerim çıkardı bide gögüslerim ağrırdı kasıklarımda bu kadar sancı olmazdı ondan da biraz süphelendim ama testte çıkmıyor. şimdi 15gün boyuncamı test yapayım yoksa 15gün sonramı?

canim ben şimdi kahvaltimi yapiyim sana durumumu yazarim nerdeyse ayniyiz

Negatif*

angel_s3 tamam bekliyorum. afiyetolsun :)

geldim saol, şimdi benim son adet tarihim 18 nisan. dongumun 13 de uzayan şefaf akinti başladi ve 18 bitti 19 beyaz kremsi akintim başladi ve adet gunune kadar nerdeyse devam etti. bu arada dongumun 17 sinde grip başladi ve tabi bende antibyotike başladim bir hafta ictim. yani dedimki belki antibyotik beyaz akinti yapmiştir. bi sorunum oldugunu zannetmiyorum jinekologa bi kac ay once gitmiştim bi sorun yoktu. adetim korunmayi birakinca dongusu şaşti tabi onun icinde heyecan ve acaba duşunceleri oldugu icindir neyse 24 bi damla kan geldi ve 26 bi damla kan ve pembe akinti sandim tamam bu yerleşme kanamasidir. tahmini 28 ve 29 şidetli sol kasigim igne batti hereketi kesicek kadar. en baştan grip oldugum gunden beri yuzum bi guzel purusuz yanaklarim kirmizi kirmizi di.
sonra hatirlamiyorum tam hangi donem yuzume ekzema cikti ilk defa her yanakta 3 taneden boynumda yani kirmizi noktaciklar kaşintili. sonra hafiff baş donme, karnimin sol tarafi gidiklanma kasiklarda. 30 gunu gogus hassasiyetim başladi ve ayni gun gine şefaf uzayan tam yumurta aki kivaminda akinti başladi şaşirdim oncekisinde daha yogun ve uzayan 35 kadar devam etti 36 37 adet olmam lazimdi sumuk gibi sari akinti geldi 37 38 de. 38 cuma gunu tamam dedim ben hamileyim tirnaklarimi boyadim guzelce bakim yaptim testimin resmini elimde cekersem tirnaklarim bakimli olsun ileride ogluşuma gosteririm resimi diye hahah :) predictor 6 gun oce testinden sabah ilk idrarla yaptim, cikmadi uzulmedim adetimi bekledim akintilarim bitti, hala yuzum purusuz gogus hassasiyetim hala var daha az olsada, sadece yeni olan iki gun bacaklarim agridi bisiklet binmiş gibi ve gogusumun yanlari agriyo dokununca koltuga gecen kismi ve adet olacakmişim gibi bi gun cok agridi kasigim arada hafif ve dun gine sari akinti vardi az. ve bu ay komple hep uyumak istiyodum akşama yakin 5 6 gibi ve ani sabahin korunde uyani verip geri uyuyodum oglen 12 kadar. normalde ani hic uyanmam oglen kalkinca hayatta 6 5 gibi gine uyumazdim. ve bu ay hep ani acikiyodum hemen birşeyler yemezsem midem bulanicak gibiydi. normalde adet agrimda fazla olmuyo. adetim geldigi an agri olur bi gun ve gecer. oyle iste :) her akintimi degerlendirdim ve bu ay gunde iki uc tane vitamin killandim folik trio denen

şu an biliyosun 44 gunu ve sanirim haziranin 7 sinde test yapacagim inşallah hamileyizdir. istersen sende hesapla ona gore test yap

angel_s3 geçmiş olsunn ( kan testi yaptırdın mı peki? evet o vitamini doktor banada önermişti.
daha kaç gün bekliyeceğim test yapmak için sürekli bu ağrıyla gezmekt hiç eğlenceli değil. sıkıldım artık yaklasık bir aydır kasıklarımda ağrı hissediyorum bir şey gelcekmiş gibi ama gelmiyor. gelmiycekse de testte çıksın yeter

yaa evet millet adetine 10 gun kala ogreniyo biz se surunuyoz bilmiyorum ya uzulmek te istemiyorum boş yere 4 denememiz ve ilginç ben bu kadar zor olacagini hic bilmiyorum heleki ay da bir gunu hamile kalinacagini bilince şok oldum yani tabi daha yeni 4 deneme biri okursa der daha neler ama her insan her kez gibi olmak zorunda degilki şu an olmasini istiyorum ve bu kadar olur inşallah sadece kendimi strese getirmemek lazim. kan testi gecen ay yaptim babam sonucu getirdi eşimin babasi yani guldu sonuç negatifti o ayda biz pek bilgili degildik heyecandan stresten gecikmişti ama bu ayki gibi hic degildi yani. utandim yani :) o yuzden inşallah varsada ciksin haziranda

vitamini al bence kullan bak yurutladim resmen bu ay hayatimda gormedigim akintiyi gordum sayesinde inşallah tutmuştur, adet oncesi olan akintili gunumun orta gununde sadece bi gun ilişki olmuştu o yuzden inşallah tutmuştur

angel_s3 madem işe yarıyor bende kullanayım hahah evet bende bu ay hayatımda görmediğim akıntıyı gördüm. şimdi bu akıntı yumurtluyosunn mu demek? ben akıntıdan öncede sonra da büzenli bir şekilde ilişkiye girdim ama tuttumu bilmiyorum tekrar test yapacağım ama sonucundan korkuyorum artık off ne zormuş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…