Adalar ıssız mı?

İlk buluşma için ne adası diyorum ben de.
İlk buluşmalarımı genelde kafelerde yaptım hep ben. Birer bardak kahve alıp oturursun, sohbet edersin. Sarmıyorsa kalkıp rahat rahat gidersin. Yemeğe, sinemaya ya da adalara falan gitmeli şeyler bence çok fazla ilk buluşma için. Bunlar sonraki işler çünkü.
Ha bana kalırsa ben olsam internetten hakkında çok şey bilmediğim, bildiklerimin de teyidinin olmadığı biriyle buluşmazdım. Daha gençken yapmıştım 1-2 kere ama pek iyi olmadı sonuçları.

Yinede birinin polis, doktor, mühendis vs olması düzgün olması icin yeterli değil gibi geliyor. Birkaç buluşmadan sonra baş başa kalınca bişey yapmayacagi da garanti değil ki. Evine gitsen başına tatsız olaylar gelse gitmeseydi diyecekler, başka bir sürü şey...ben açık açık seni doğru dürüst tanımıyorum, kalabalık yerlerde buluşalım demiştim. O şekilde liseliler gibi kafelerde buluşuyorduk

Artık bu devirde kalabalık yerde buluşmakta bir şey fayda etmiyor ki. Son zamanlarda gördüğümüz şeyler hep kalabalık yerlerde olan olaylar değil mi zaten? Buluşacaksanız yanınızda mutlaka biber gazı taşıyın yasal değil diyorlar fakat kullandığın duruma göre serbestmiş. Elektroşokta taşıyabilirsiniz (3 saniyeden fazlası zararlı o yüzden dikkatlı kullanmak lazım) ben de sipariş edeceğim mecbur.

Evine gitmedim tabii ki bende hemen, üniversite civarındaki kafelerde takılıyorduk fkfmf ona rağmen uzun süre 3 arkadaşıma konum atıyordum. Dönüp bakınca çok cesaretliymişim diyorum yine de dkfk

Evine gitmedim tabii ki bende hemen, üniversite civarındaki kafelerde takılıyorduk fkfmf ona rağmen uzun süre 3 arkadaşıma konum atıyordum. Dönüp bakınca çok cesaretliymişim diyorum yine de dkfk
Ben anneme söylüyordum hatta canım annem 'sen bu çocuğun diplomasini gördün mü, hiç doktora benzemiyor sahtekar olmasin' demişti

ayrica öldürülen kadınların hakkinda istatistik vardi. en büyük çoğunluk koca, sonra da abi/baba vs akrabaydi
erkekler tarafindan öldürülme korkusu olan evlenmesin asıl. kkda bile görüyoruz konu bosanmaya gelince hemen ölüm tehditleri/ cocuk kaçırma tehditleri geliyor.

Tanınan kişiler güvenli demiyoruz elbette. Ancak internet ortamında sevgili arayanlardan ne bekliyorsunuz ki? Onlar daha tehlikeli demek istiyoruz. Yoksa kimseyle vakit geçirmeden, mimiklerine, tavırlarına bakmadan tabi ki tanıyamazsınız. Ancak internette sana yazan kaç kişiye daha yazmıştır. Bulup evlenen de var ama onlar mucize bana göre. Polisi de yazıyor doktoru da fakat bu işler mesleğe bakmıyor. Ben internetten umutlananların niyetini sorguluyorum sadece.

Valla neredeyse 10 sene oldu eşimle ilk buluştuğumuz zaman arabasıyla almak istemişti ama ben açık açık onu tanımadığımı söylemiştim. Adalarda merkez kalabalık olur ama tenha yerler de var bence de buluşmayın.

Bu ülkede 20 yıllık kocan bile seni öldürebilir maalesef. Ama durum bu diye önlem almaktan riski en aza indirmeye çalışmaktan vazgeçemeyiz. Çağın gerçeği de internet, bari flört amaçlı değil de okul hobi çalışma grubu atölye gibi daha profili belli yerlerden tanışmak lazım. İlk birkaç buluşma kamusal ve kalabalık ortamlar olmalı ve asla eve bırakmasına evi öğrenmesine izin verilmemeli. Sadece kendisini değil az çok aile ve arkadaş çevres hakkında da iyi referanslar öğrenmeden yakınlaşmamalı. Hele ilk buluşmada imdat diye bağırınca kendinizi güvende hissedeceğiniz bildiğiniz bir cafe avm daha uygun

kendi sosyal çevresinde anlaşacak birini bulamamış
hele de nette birini arayıp ayarlayacak kadar vakit bulan boş birine nasıl güvenilir
ha bu devirde herkes internette buluyor diyebilirsiniz
meslek grubu olur,sosyal grup ,hobi-gezi grubu vs olur ,ordan bi tanışır hoşlanırsın amenna
ama kadın avına çıkmış boş beleş tiplerden ne beklenir

Aynı bölüm fakat farklı okullarda okuyoruz zaten bölüm gruplarından görüp tanışmıştık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…