Acil yardım dış gebelik mi kimyasal mı ?

Benim işte bir kez düşüş gördüm o da perşembe günüydü bugün tekrar verdim 171 den 240 olmuş. Şimdi ben iğne yaptırayım mı yoksa bekleyeyim biraz daha bebeğin nerde olduğu anlaşılması açısından ?

Benim değerim ilk 24ten 145 e gitti artış çok güzeldi. Sonra 194 oldu. Bunlar hep farklı merkez.
Aynı merkezde iki gün ara ile kan verdim biri 271 diğeri 475 doktor direk dış gebelik dedi inanmadım başka doktora gittim. 475 çıkan değerimden 1 hafta sonra kan verdim beta 1380 çıktı. Değer düzensiz gitmiş ve rahimde kese yok dış gebelik netleşti.

Kimyasalda yaşadım kimyasalda değerlerim 57 114 131 ve 101 oldu. 101 olan gün kanamam başladı. Ve beta sıfırlandı sonrasında beta hiç artmadı. Hep düştü.

Kimyasalda düşmeye başlayınca beta sıfırlanmaya gidiyor. Ve beta düşünce kanama başlıyor. Ama dış gebelikte beta düzensiz artarken lekelenme ve kanama sürekli olabiliyor ya da ara ara gelip gidebiliyor. Sizde değer artmasına rağmen kanama var demiştiniz.

Eğer dış diyorsa doktorlar değeriniz düşükken güvenin. Değer yükselince düşmesi daha zor oluyor.

Canım dediğim gibi yaşadığın yer neresi bilmiyorum ama farklı doktora bir git o ne diyecek

Emin olsalar bir tanesi bile emin olsa diyeceğim ki tamam yapın ama bozulmuş gebelik mi normal gebelik mi dış mı bilemeyiz diyorlar soru işareti koyuyorlar tanının yanına. Ben nasıl güveneceğim bilmiyorum.

Ben Ankara da yaşıyorum adanalıyım normal de kendi memleketime bir gidebilsem şu an direkt kendi doktorum vardı önceden ona muayene olacağım ama yolculuk tehlikeli dedi buradaki doktor korkuttu gözümü iyice
Canım Ankara gibi biyerde bir tane değil bir sürü doktor var başka birine git bakalım o ne diyecek

kimyasal gebelikte ufak artışlar halinde betam artmıştı
en son 300lerde Zeynep Kamil hastanesi bana yatis vermişti kürtaj diye
sabahın da tekrar beta aldılar yine hafif yükselince kürtaj yapmadılar
özel bir kliniğe gitmiştim sonra adam bana kürtaja gerek yok atarsın sen bunu ve öyle de oldu
sonra kanamam başladı inseAllah seninde öyle olur
bu sağlıkli bir gebelik değil
ama dış gebelik olma ihtimali de var yarın tekrar bı kan ver bence

Çok sordum biliyorum çok özür diliyorum o kadar şey okuyorum ki kafam almıyor unutuyorum artık bu psikolojiyle. Tam olarak kaçıncı gün başladı kanamanız yani döngünün kaçıncı günüydü? Ve öncesinde hiç ara ara kanamanız olmuş muydu hic betanız düşmüş müydü

ilk gebeliğim de olmuştu ve betam ufak ufak arttı düşmedi diye hatırlıyorum
ara kanama olmuştu sonra da normal kanama basladi zaten
ama siz bugün tekar bir kan verin
kürtaj olmadan iğne ile dusuruler değer düşük iken

Ara kanamam var ama tüm kanama bir türlü başlamadı yarın gideceğim randevumum var iğne dedi ama şu saç döken iğne değildir umarım o da iyice korkuttular dış olmasından da korkuyorum tekrarlar dış gebelik diye

saç döken derken kemoterapi iğnesi vuruyordi sanırım ama tam emin değilim
inşallah hicbiseye gerek kalmadan atarsın ama şimdiye kadar da düşmesi gerekirdi
ne kadar oldu canım

saç döken derken kemoterapi iğnesi vuruyordi sanırım ama tam emin değilim
inşallah hicbiseye gerek kalmadan atarsın ama şimdiye kadar da düşmesi gerekirdi
ne kadar oldu canım
50 gün falan oldu son adet tarihimden kanamam 2 haftaya yakındır ara ara var ama tam başlamadı işte bende o iğneden korkuyorum

Ben o iğneden oldum ama halsizlik dışında yan etki yaşamadım. Saç dökülmem vs olmadı.

Halsizlikte belki psikolojik olarak zorlu bir süreçten geçtiğim içindi. 5 ağustostan bu yana iğnede yan etki yaşamadım.

İnşallah bende yaşamam gerçekten psikolojiyi mahvediyor bu olay. Hele ki ilk gebelikse

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…