Acik bakarmısınız cift cizgi ama biri silik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
doktora götürürler mi seni? Gebesin, kese kalp atışı hepsi görünür o kadar net çizgi çıkmış. Doğum sonrası doktora söyle de sana gebelik önleyen spiral, iğne bir şey yapsınlar bu şekilde kaç tane çocuğun olur kim bilir, vücudun kaldıracak mı o şekilde devamlı doğum yapmayı?

Cok sacma sapan oldu herşey tam ayrılmak üzereydik hamile oldumu ögrendim o da askere gitti ayın 13nde
Peki adamın resmi nikahlı eşi yok değil mi? Ya bu adamlar da cahil. Adama biri düzgün bi eğitim vermiş olsa evlilik vs hakkında o da bu kadar dan dun olamaz. Sen bebeni doğunca çok seveceksin o sana arkadaş olacak inş eşinle de güzel anlaşırsınız ama resmi nikahsız olmaz be kuzum

Cok sacma sapan oldu herşey tam ayrılmak üzereydik hamile oldumu ögrendim o da askere gitti ayın 13nde
Tam ayrılmak üzereydik ne demek ya? Hamile olduğunu yeni öğrendiğine göre en fazla iki hafta önce ilişkiye girmişsiniz demektir. İki haftada kim ayrılmaya karar verir ki? Ya da ayrılmayı düşündüğü insan ile ilişkiye girer ki? Üstüne kim bilir kaç kadın daha gelecek? Değerin yok, çocuğunun değeri yok. Marketten patates alır gibi kızı alıp eve getirmişler. Çok acı...

Sen reşit bile değilsin dimi.. Ah be yavrum ah. Ailenle misin şimdi

Çok şey. Bekara karı boşamak kolay derler bilir misin. Bir evlilik nedir kaç tür evlilik vardır insanlar nasıldır bir koca ideal bir koca değilse neler yaşatabilir. Bekarlar hiç evlenmemiş olanlar bunu bilemez.
Evliyim cocugumda var ayrica fakir edebiyatinizi ayakta alkisliyorum evli olduguma gore yeni sacmaliginiz ne olacak sacmalik diyorum ki kac tur evlilik varmis evlilik nedirmis koca ideal koca degilseymis mahkeme var bosarsinizzzzzz bekarda degilim ama nede guzel soyledim dimi hanim efendi size kimse zorla bisey yapamaz konu sahibinede yapamaz ayricaaa 2023 yilindayiz korunma diye bisey var sizin verdiginiz bu akilla bu kadin her yil hamile kalir niyee koca ideal degil ya yapar durur........ayrica konu sahibi şu sekilde yazmis dogulular rahat durmuyor iki kere zorla yapiyor......dogulular diye boyle bi genelleme var mi bu ne cirkinlik ya siz benim neye kizdigimi anlayacak kapasitede degilsiniz yada sizinde insanlari konu sahibi gibi dogulh batili diye ayiran bi suzgeciniz var hemde konu cinsel iliskiyken!

Bilmiyorum biz ilk eve gittimizde onlarla tanışmaya gitmiştik sonra bizde yanlış anliılır en azından aranızda nikah olsun dediler ikinci gün nıkah kıydılarben ilk basta kabul etmedim sonradan eger simdi kabul etmezsen daha evlenemezsin onla dediler bende sveiyordum oda aglıcak gibiydi kabullendim ettim sonra mehir olarak 800tl verdiler ben bu az değilmi dedim bizim burda normalde 500tl sana fazla bile verdiler dedi eşim daha sonra cesitli olaylar yasadım biraz siddet gördüm anamın evine döndüm o sırada telefondan beni aradı üç kere bol ol dedi arapcada tekrarladı kendisi Arap urfalı acaba nikah düştümü diye düşündük hpcaya sordu hoca gelse kabul edermisin demiş evet demiş ozaman niaknız geceerli demş bilmiyorum savma dağan oldu hayatım simdi tam kurtuldum derken bu bebek olursa bilmiyorum nolcak

Çarpıntım vardı iyice arttı seni dinleyince. Keşke yardım edebilsek sana. Ama sana senden başkası yardım edemez şuan. Sana tek tavsiyem ailen arkanda duruyorsa o evliliğe geri dönme

İmam nikahı denen şey Allah katında karı koca olmaktır dua dan ibaret değildir. Resmi nikah dünyada hak talebindir bir Müslümanın asıl evliliği imam nikahıdır
Yani şöyle evet imam nikahı dediğiniz gibi fakat maalesef resmiyette hukuken bir geçerliliği yok. Kendi aile hukukuna göre kuralları var hakları var kadının ama adam bu hakları vermezse devlet hukuken bir şey yapamaz sorun orda. Hep diyorum imam nikahlarınızu daha düğüne 1 2 yıl varken yaptırmayın bi hafta kala ya da kınadan önce vs yaptırın.

Sen haklısın arkadaşım

Ben kimseyi ayrım yapmıyorum yapsam urfalı arap ile evlenmezdim ben onu seviyordum sonradan değişti ev aile ortamı tamaen farklı biri cıktı normalde üç yıldır ailem ben tanıypduk ama böyle değildi meger o zamanlar iyi davranıyormus beni kimse yanlış anlamasın ben bıraya bugun ilk defa kayıt oldum

Senin konun tamamen fake iyi gunler

Haklısın çok haklısın da konu sahibi kişi evlilik çağında bile değil diye düşünüyorum kaçıp evlenmiş

Evli değilsin, aile evine geri dön. Kendine bakacak durumun yok çocuğa bakamazsın ve küçüksün. Koca dediğin oğlan çocuğu da küçük. Ufacık çocukları aynı odaya koyup başka çocuklar yapsın diye bekleyen yetişkinlerde suç.

Seni yanlış anlamıyoruz ama burda o kadar çok eğlencesine duygularımızla oynayan insan var ki bazen hayret ediyoruz sinir oluyoruz... Bir çare bir akıl istiyorsan verdiğimiz öğütler kendi hayatına göre şekillendirme sana kalmış birşey dediğim gibi tek çözüm senin kendine sunabileceğin şeylerdir. Evlenmek ne kadar normalse ayrılmakta o kadar normaldir. Ben sana olacakları söyleyeyim sen bebek var diye ayrılmayacaksın belki düzelir bebekle diyeceksin ama aksine daha kötü olacak bebekle o evlilikte kayonvalidenle yaşayıp yalnız kalacaksın...
Bu en kötü senaryo. En iyisini de söyleyeyim sevgi hiç bir işe yaramıyor tecrübe ettiğin gibi ve kocam dediğin kişi senin için hayırlı değil bu bes belli.
Ailenle herşeyi mutsuzluğunu konuşman gerek ve bir karar alman almanız gerek... Ben ayrıl diyemem sana asla ama şunu diyebilirim eşin askerden dönene kadar ve seni geri kazanmak için gerçekten çabalayana kadar ailenle kalabilirsin ne zaman sen değil ailen o çocuk sana gerçekten sahip çıkıyor çıkar diye ikna olur o zaman resmi nikah ve ayrı ev ile evlenebilirsin...
Ama bu demek değil ki düzelir karakter olarak.. Ben hiç sanmıyorum

Hepinize teşekkür ediyorum Allah razı olsun hepinizden iyi kötü yorumlarınız benim için değerli ben çok cahillik yaptım ben Urfa’ya gelmeden önce 40kg dün sonra aç kaldım sıcak beni bunalttı çok strest yaptım eşimlede anlaşamadım beni daraldı ben bu arada Karadenizliyim Samsun ben hayatımda evet gayet kötü ve saçma sapan olaylar oldu daha fazlasıda var ama subaylık bu konu hakkında bilgi için yazmıştım hepinizin cevapları kıymetli kimseyi kınamıyorum kazmıyormuşsunuz hepinize teşekkür ederim elbetteki en hatalı benim yanlış tercihler ve zoraki şeyler beni kötü hallere getirdi bende böyle istemezdim ve böyle olmanı düşünmedim şimdi hatamdan dönmek için biraz geç oldu anneme hamile olabilim dedim annem biraz tedirgin oldu hastane randevusu almaya çalıştık bu ay randevu yokmuş özele gidicem en kısa zamanda lütfen beni kinclemeyin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…