Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Bu ilac isi onemli, neye gore belirleniyor , sen memorial a gittiginde naturel transfer degil de ilacli transfer de ne kullandiriliyormus?
Bulent hoca jel veriyor mu Y Yazalaz ?

Estrofem olabilir tam bilmiyorum.
Bülent Hoca jel değil iğne veriyor diye biliyorum ama o da hastaya göre değişiyordur belki. Benim orada olsaydı iğne olacaktı. Burada ne olacağını bilmiyorum transfer hiç konuşmadım.

Ne kadar kullanimi sorun oluyormus?
Transfer oncesi kan degerlerine bakiliyor mu?
Y Yazalaz sana kan testlerini yenilet dediler mi?

Bizimkinden östrojenine bakalım diyip kan almışlar bugün. Sadece östrojen mi bilmiyorum tabi. Transfere kadar sürekli bakılır mı onu da bilmem.
Bu arada Acıbademin mobil uygulamasından tedavi sırasında bakılan bütün tahlillerimi görüyordum. Memorial’da bulamadım. Yarın sorayım.

Reglisi düzenli olanların rahmi normal yolla kalınlaşıyor galiba.bana bunu sordular ve de tedavide her gittiğinde endometrum u da ölçüyolar ya o takiple anlıyolar sanırım

Şeker ben onun yolunu buldum.bende acıbadem uyg dan bakıyordum.memorial da e nabızda ertesi gün çıkıyo

Transferden önce taze transferim olsaydı. Ben crione jel ,antibiyotik ve bağışıklık baskulayıcı vermişlerdi

Şeker ben onun yolunu buldum.bende acıbadem uyg dan bakıyordum.memorial da e nabızda ertesi gün çıkıyo

Ostrojen e2 degeri degil midir?@elexus
E2 benim bildigim folikulun ici dolu bos olup olmadigi konusunda fikir veren deger diye biliyorum ama transfer oncesi nasil
Belirleyici oluyor.

Bülent hoca iğne verdi. Semra hoca crinone jeli verdi. Opudan sonra transfer ihtimali için embriyoyu baüışıklık reddetmesin diye bi hap verdi semra hoca. Bağışıklık içinmiş
Simdi iki merkez arasindaki naturel olmayip ilacli transfer icin,
Bulent hoca ; ilk adetin 15.gun lucrin depo igne veriyor. Bu da yumurtlamayi baskiliyor .semra hocada bu uygulama yok mu?
Bulent hoca,ikinci adet ile estrofem agizdan alinan ilac veriyor , rahim kalinlastirmak icin. Bunu 14 gun kadar kullanip 15.gun transfer seklinde dedi hemsire bana.
Simdi sira geldi en sevdiginiz bolumesorular
1) IIgne ya da jel hangi asamada kullaniliyor? Ne ise yariyor?
2) transfer sonrasi bagisiklik reddetmesin denilen tablet bulent hoca veriyor mu?
3) gebelik asisi ve transfer sonrasi serum uygulamasi semra hocada var mi?
Simdilk sorular bunlar.tabi cevaplariniza gore sorularim olabilir.hazirlikli olun

1. İğne yada jel transferden birkaçgün önce başlıuor.
2.semra hoca verdi.
3. Bilmiyorum ama grupta hiç yazmıyolar .uygulasa yazarlar.
4. Benim çarşamba histeroskopide pek ağrım olmadı ama dün ve bugün biraz ağrılarım var. Belimde ağrıyor. Sizlerde de oldu mu.biraz evde iş yapıp. Birde dışarılarda gezdim. Kendimi hasta gibi hissetmedim ama abarttımmı acep.yatmalımıydım

Reactions: 2be
-Igne ya da jel uygulamasi her iki merkezde de var o zaman, zamanlamasi transferden bir kac gun once,dogru mu anladim
-Semra hoca tablet verirken bulent hoca serum kullandiriyor transfer sonrasi bagisiklik baskilansin diye, embriyo tutunup , onu yabanci cisim sanmasin diye
Gelelim 4.ye senin soruya :)) cok sorun olacagini sanmam adet yaklastigi icin olabilir mi agrilar? Deneyimlemedigim icin bilemedim, hemsirene ne dedi?

Sana da hep unlu denk gelmis1,5 senedir 1 tane bile mi goremedim sansa bak
Belki prp ye gelmistir.menapoza gireceklere filan ertelemek icin de diyorlardi
Valla her gidişte bir ünlü ile karşılaştım desem yeridir eşim de çok görüyordu adını bilmediğim bir ünlü gördüm aşagıda diyordu

Ben daha önce transfer yaptırmıştım estrofem bende progesteron yükselttiği için o ay transfer iptal edilmişti . Bir dahaki ay bant vardı onları kullanmıştım çok daha iyi etki göstermişti rahim kalınlığında ve tsh lh e2 ve progesteron bakıyorlar genelde transfer sürecinde ama hoca nelere dikkat eder bilemem

Reactions: 2be
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…