Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Ay aklıma bi sahne geldi ama söylemicem
Çok sevindim işe yaramasına
Bence tamamdır Bitirdin bu işi hadi tebrikler şimdiden. Çok güzel zamanda hallettin transfere kadar çoktan unutmuş gitmiş olacaksın Harika

Ben de aradım yarın için randevu istedim.
Günseli hanım yokmuş yarın. Gönül hanım ve diğer isimleri saydılar ben Gönül hanımı seçtim.

Eşimin sperm sonuçları da çıktı. Bi enteresan geldi bana. Sayı düşmüş. 13 milyondu 10 milyon olmuş. Ama ileri hız yükselmiş. Galiba bu impryl ve klomen işe yaradı. Ama morfoloji hala 1 ve baş anomalisi de fazla, kaç hatırlamıyorum ama çoğu baş anomalili

☺☺suan biraz canım istiyor ama çabuk unutuyorum. Bikaç gün uykuya vericem kendimi sanırım. Bence sen de denemelisin..kendini en hazır hissettiğinde tabi.bence önemli olan zamanlama..

☺☺suan biraz canım istiyor ama çabuk unutuyorum. Bikaç gün uykuya vericem kendimi sanırım. Bence sen de denemelisin..kendini en hazır hissettiğinde tabi.bence önemli olan zamanlama..

Su içmeyi normal yolla bırakanlar da çok öneriyor. Aklına geldikçe su iç. Açık hava yürüyüşlerine mutlaka her gün çık, veya yoga yapıyorum diyordun ona dönebilirsin. Bir de Ayşe Arman bırakırken sıkça diş fırçalamayı önermişti aklımın bir köşesinde kalmış (belki de diş macunu reklamı almıştı bilemiyorum ) fırçalayıp fırçalayıp oh ne ferahmış köyü koku acı tat acı nefes yok diye birşeyler yazmıştı. Bir de yerinde olsam diş temizliğini de yaptırırım şu sıra. O da motive edebilir.

Valla bana kalsa hazır olmam zor da diyorum ki ngs’den inşallah iyi bir sonuç alayım öyle harekete geçeyim, çünkü o 20 gün kadar olan bekleme süreci benim için biraz stresli geçecek haliyle İkisiyle birlikte başedemeyebilirim. Kaldı ki bıraksam bile Allah göstermesin yine sağlıklı embriyo bulamazsak o üzüntüyle yakıveririm bi sigara onca emek heba olur
O yüzden şimdilik kafamdaki plan NGs sonrası başlamak.
Lucrini yaptın mı sen bu arada? Bugün müydü?

Evet ben de su içiyorum..sabah okadar güzel kalktım ki sadece bunun için bile bırakmaya değer..ne acayip bu hisleri biliyoruz bile bile sigara içiyoruz☺ kahvaltı yaptım sonrasında canım istemedi. Yani oruç gibiyim sabah ağzıma bişey attım sanki yememem gereken birşey miydi bu hissi vardı.belki de biorezonans böyle birşeydir.garip yani ilginç kelime bulamıyorum duruma .şimdiden eşimi daraltmaya başladım sende git sende git diyeo hala inanamadı bana galiba biraz daha beklicem diyo haklııııı
Bence de sen herşey bitsin embriyona emin ol öyle git bırak kafa rahat olur bi hedefin olur.haklısın ..

Lucrin i dün vurdum. . Kullanacak olanlar iğnesi diğer iğnelerden Çok kalın ve göbekten yapılıyor.belki senin gibi yapamayanlar varsa bir hemşireye yaptırmak isteyebilir diye söylüyorum. Ben zorlanmadım ama bi durup düşündüm nasıl vurucam diye..aklında olsun..

Şu sperm olayını çok anlamıyorum çıkınca haber et.hayırlısı olsun herşeyin.

Hadi bakalım transfer sürecin güzel başlamış oldu İnşallah herşey yolunda gidecek o bebek senin olacak!

Lucrin iğne ucunu hafızada tüp bebek dosyasına iğneler alt klasörüne kaydettim teşekkürler

Az önce hastaneye geldim ben de, bugün iğneler klasörünü açacağız yine bakalım

Şu sperm olayını çok anlamıyorum çıkınca haber et.hayırlısı olsun herşeyin.

Aslında ilacın olumlu etkisini gördük diyebiliriz. Yaşım genç olsa uğraşırdım bu sperm işi ile, çünkü zaman istiyor biraz. Bir de sanırım iyileşmeden emin olmak için aynı lab.da değerlendirilmesi gerekiyor.

Bu arada ilk günden fark ediyor mu sabah kalkma hali? Ne fark oluyor? Ağzının tadı mı daha iyi oluyor?

Benim işim bitti hastanede.
Yine bir yarım saat kadar bekledim, yarım saat kadar muayene. Sonrasında kan alıp eğitim odasına alıyorlar ve iğneleri anlatıyorlar.
Reçetemi verdiler tüm tedavide kullanılacak isimler belli ama dozlar SMS ile gelecekmiş ve arayıp teyid edeceklermiş.
Bu tedavide de yine Gonal F kullanacağım, (ama sadece Gonal F. Acıbadem’de Merional ‘da vardı)
Gönül hanım Bülent Hoca’nın tedavi şeklinin de bir mantığı olduğunu, çok yumurta hedefleyerek ngs’den sağlıklı dönüş ihtimali yükseltmenin de bir yöntem olduğunu ancak bende gerek olmadığını söyledi.
Ngs 0 dönüşü için de “sizin yaş grubu için 5 tanede bulamamış olmanız anormal değil zaten oranlar düşük” dedi.
Sperm seçimi için “IMSI yapılır büyük ihtimalle ama IMSI + Mikroçip de yapılabilir” dedi.
Dün bir yayınlanmış çalışma okudum, IMSI ‘de spermler çok büyütülerek bakıldığı için morfolojik sıkıntısı olanlar elenebiliyormuş, mikroçipte de işte engeli aşabilen hızlılar seçilebiliyormuş ki bu hızlılar DNA ‘sı iyi spermler olarak değerlendiriliyormuş. Dedim ne yöntem varsa yapın bu spermlere elensin elensin iyileri kalsın O da “bize en fazla 20 tane gerekse her türlü bulunur iyileri” dedi.

Başlarken bir doz antibiyotik verdiler hem eşime hem bana, tek doz.

Sonrasındaki ilaçlar da aynı; baskılama için cetrotide ve çatlatma için ovittrelle ya da lucrin (hangisi olduğuna zamanı geldiğinde karar verilecekmiş)

Şimdi İdil eczanesini aradım; Gonal F 400 tl cetrotide 140 tl
Bir tanıdık eczane var 0 karla veriyor ama üşendim şimdi gitmeye, sorarsam da ondan almak zorunda kalabilirim.
Oturdum cafede kahve içip düşünüyorum napsam diye

Bu arada ilk günden fark ediyor mu sabah kalkma hali? Ne fark oluyor? Ağzının tadı mı daha iyi oluyor?
Evet 1 günle bile farkediyor o kadar rahat uyanıyosun ki..dinç kaygısız ağzının tadında da değişiklik var tabi.ama en güzeli müthiş güzel bir hisle uyanmak.yorgun değilsin mutsuz değilsin.ben de ikisi de vardı ve sigaradan oldugunu düşünüyordum öyleymiş gerçekten. .
Şuan aklımda olan tek şey dün bırakmadan bikaç sigara daha içseydim keşkebırakacağıma ihtimal vermediğimden çok az içmiştim
Kahve içtim ilk kez biraz canım istedi ama yakmadım tabiki.hemen geçti..
Bir su veriyo fıs fıslı canın sigara istediğinde onu sıkıyosun dil altına..ben dün 1 kere kullandım bugün daha kullanmadım.. Bu su bitkisel benim frekansıma göre ayarlanmış homeopatik bir sıvı..gerçekten etkisi oluyo..
Karar verince konusuruz detaylı..Bu arada ben de zaten içmiş ya da içmemiş olurum

İlaçların az olması güzel..bence sen de yapabilirsin bunları..ben yerinde olsam tanıdık eczaneden alırdım..2.seferde ben öyle yaptım ki benim 2.sefer ilaçlarım 10 bin falan tutacakmış oralardan alsam... üşenmedim taaa Saraçhaneye gittim ilaçları almaya valla☺
Ya erkek kişisinden illaki sperm çıkıyo herkonuda şanslı olan onlar bütün dert tasa bizim.. o konuyu bence hiç düşünme derim..

NGs konusunda da gerçekten 5 taneden hiç gelmemesi anormal değil benim de 1 geldi biliyosun..zaten bana ya 1 gelir ya sıfır demişlerdi. . O yüzden o 1 çok değerli.umarım bu sefer daha çok embriyo gider ngs ye ve geri dönüşü harika olur..

Benim yerime sigara da iç kahveyle

Yeni tedaviniz hayırlı olsun..

Reactions: 2be
Yuppii bugunun bitmesine az kaldi. Sanki sigara ile vedalasmissin gibi. Biraz daha sabret olacak, yarin bugunden daha kolay olacaktir
O kadar kalin igne nedir yahu, yok ben yapamam heraldeo asamaya geleyim insallah..

Belki bu sefer daha az dozaj ilacla daha iyi cikar.. basla bakalim ben asil igne isini merak ediyorum:))
Haberdar et bizi yapabildin mi kendine
Sperm konusunda bulunur 10 mio diyorsun cikar arasindan.. bir sekilde dolleyecek kadari cikar.
Antibiyotik neden veriliyor ki ama vardir mantikli bir nedeni..
Hadi bakalim yeni baslangic devamini sabirsizlikla bekliyorum..

Eşim çok pimpirikli bir adamdır. Huylandı bir yan etkisi vardır diye Bir kere daha söylerim. Olmadı habersiz giderim napalım
Ben oruçluyken mesela çok gergin oluyorum ve bunu sigaraya bağlıyorum. En büyük korkum bu aslında, asabi maymun gibi dolaşmak ortalıkta
Evet harekete geçmeden daha detaylı bilgiler isterim senden

Tabi ya değerli olmaz mı. Pırlanta o pırlanta inşallah yavrun olacak o senin

Tanıdık eczaneye sordum, ben de üşenmedim gittim aldım, ilaç başına 75 tl gibi bir fark var ama totalde bir hayli fark edecektir. Gördüm ki İdil eczanesinin fiyatları da nispeten insaflı. Acıbadem’in anlaşmalı eczaneleriyle de aynı kıyaslamayı yapma şansım olmuştu ilk tedavide, oradaki makas daha açıktı.

Evet ngs için bizim yaş 7-8’de 1 gibi düşünmek daha gerçekçi imiş son tahlilde anladığım.

Benim yerime sigara da iç kahveyle

İçiyorum içiyorum elimde sigarayla geziyorum resmen. Çünkü geçen sefer iğnelere başladıktan sonra sigara çok midemi bulandırmıştı randımanlı ve keyifli içememiştim. Şimdi yine aynısı olur diye başlamadan stok yapıyorum
Beyin bedava

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…