Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Eşim çok pimpirikli bir adamdır. Huylandı bir yan etkisi vardır diye 🤔😂 Bir kere daha söylerim. Olmadı habersiz giderim napalım 😂
Ben oruçluyken mesela çok gergin oluyorum ve bunu sigaraya bağlıyorum. En büyük korkum bu aslında, asabi maymun gibi dolaşmak ortalıkta 😂
Evet harekete geçmeden daha detaylı bilgiler isterim senden 👍
😂😂😂Hiçbir yan etkisi yok.yan etki yapacak birşey almıyorsun ki..☺☺bugün 3.günüm 2 günü atlattım..gözlemlerim şöyle..canınız arada sigara istiyor ama sigaranın tadını falan değil ritüelini istiyor mesela çay kahve içerken mesela birini beklerken ..yani aslında boş kaldıgınızda sıkıldıgınızda aklınıza geliyor ama okadar kısa sürüyor ki..öyle 3 dk falan değil bence 50 sn falan.şimdi eşimde hazır oldugunda gidecek..beni görünce hayret ediyor özellikle dün çok stresli bir durum vardı içmedim ya daha da içmemm. .Bumin bitmiş dedim kendime..ama tabi yine de benim işim belliolmaz bi tane içiyim derim😂😂
Yani aslında olay kendiniz için en stressiz en dogru kararlı zamanı seçin ve bu olayı bir deneyin derim ben..gerisi sadece size kalmış.ve tekrarlıyorum emimimm siz benim gibi sigara içmiyorsunuz içmek değil yemekti benimki.. şimdi kuaföre gidicimmmm sonuçta sigaraya para vermiyorum artık 😂😂😂

Teşekkürler 🙏 😊 Evet tutup sıkıştırıyorum, doğrudur sanki daha az acırmış gibi geliyor bana da bu şekilde.

Sen şimdi boşver iğneyi falan bunlar önemsiz işler 😊 senin nasıl gidiyor? Sabahları mis gibi kalkmanın yanında başka etkileri var mı olumlu ya da olumsuz?
Biraz önce yazdım😂😂aynı anda yazıyomuşuz. . Bence bir an önce gitmelisin..ama dediğim gibi en dogru zamanda yap o zaman kadar da keyifle içme ben tiksinerek içiyordum artık zamanım gelmişti yer yoktu yani sigaraya artık.. ve eminim benim gibi içmiyorsun dur sen..sen bırak seni görünce eşinde bırakacak emin ol.bu sistem işe yarıyor..şu an beni görüp benim gittiğim yere gidecek 10 kişi var en az adamı zengin edicem😂😂😂😂

Anladım amuda kalkıp saplıcam! 🤪

Hayır ya gerçekten anladım 😂 benim ifadem saçma olmuş. Tekrar okuyunca anladım. Balerin miyim parmak ucuna kalkmak nedir 😂😂

Parmak ucu yerdeyken topuğu 45 derece açıyla yukarı çekerek dizimi kırıciiim ve vücut ağırlığım büyük oranda diğer bacağımın üstüne binmişkennn saplıcam ve o arada bızzzzt demeyi ihmal etmicem 🤓
Yarın zor bir gün beni bekliyor 😂😂😂
Hahh İste aynen boyle😂😂
Bzztt onemli , ben de yapArken ‘aaaa’ diyordum,4.sune gelince girmis olmasi gerekiyordu.iste kendimce birseyler bulmustum yoksa imkansiz bi durumdu benim icin o igneleri yapmak,kocadan da hayir olmayinca basimin caresine bakmistim🤪

😂😂😂Hiçbir yan etkisi yok.yan etki yapacak birşey almıyorsun ki..☺☺bugün 3.günüm 2 günü atlattım..gözlemlerim şöyle..canınız arada sigara istiyor ama sigaranın tadını falan değil ritüelini istiyor mesela çay kahve içerken mesela birini beklerken ..yani aslında boş kaldıgınızda sıkıldıgınızda aklınıza geliyor ama okadar kısa sürüyor ki..öyle 3 dk falan değil bence 50 sn falan.şimdi eşimde hazır oldugunda gidecek..beni görünce hayret ediyor özellikle dün çok stresli bir durum vardı içmedim ya daha da içmemm. .Bumin bitmiş dedim kendime..ama tabi yine de benim işim belliolmaz bi tane içiyim derim😂😂
Yani aslında olay kendiniz için en stressiz en dogru kararlı zamanı seçin ve bu olayı bir deneyin derim ben..gerisi sadece size kalmış.ve tekrarlıyorum emimimm siz benim gibi sigara içmiyorsunuz içmek değil yemekti benimki.. şimdi kuaföre gidicimmmm sonuçta sigaraya para vermiyorum artık 😂😂😂
👏🏼👏🏼Bugun de bitiyor daha da icmezsin.
Transfere kadar da istek iyice azalir ,aklina bile gelmez.kafan rahat sekilde hamilelik baslasin💃🏻

Biraz önce yazdım😂😂aynı anda yazıyomuşuz. . Bence bir an önce gitmelisin..ama dediğim gibi en dogru zamanda yap o zaman kadar da keyifle içme ben tiksinerek içiyordum artık zamanım gelmişti yer yoktu yani sigaraya artık.. ve eminim benim gibi içmiyorsun dur sen..sen bırak seni görünce eşinde bırakacak emin ol.bu sistem işe yarıyor..şu an beni görüp benim gittiğim yere gidecek 10 kişi var en az adamı zengin edicem😂😂😂😂

Çok iyi gidiyorsun vallahi bravo 👏👏👏👏
Ben de az içmiyorum aslında iş hayatından ayrıldığımdan beri (yaklaşık 2 sene) farkettim ki yavaş yavaş 1 pakete çıkmış, soranlara hala 10 tane falan diyorum ağız alışkanlığı ama gerçek öyle değil 😵
Bu arada benim eşim sigara içmiyor 😂 10 yıl önce bırakmış, tabiki bırakmamı istiyor ama hepten ters teper diye baskı yapmıyormuş bana 😂 ama ara ara bıraktıktan sonra kendini nasıl Harika hissettiğini falan anlatıyor şimdilik.

Ben bir tek alkolle birlikte aşırı içtiğim akşamların ertesi gün tiksiniyorum, geri kalan zamanlarda 🚬 ❤️ Ben 😂

Kendini ödüllendirmenin tam zamanı. Şımart kendini 😉 stres halindeyken de içmediysen bitti bu iş 👏👏👏👏

Hahh İste aynen boyle😂😂
Bzztt onemli , ben de yapArken ‘aaaa’ diyordum,4.sune gelince girmis olmasi gerekiyordu.iste kendimce birseyler bulmustum yoksa imkansiz bi durumdu benim icin o igneleri yapmak,kocadan da hayir olmayinca basimin caresine bakmistim🤪

Evet aynen saplama hızı için bu taktik süper 👍 bızzzt veya aaaa veya uuuuu hepsi olur okuyanlar varsa kendilerine en yakın efekti kullanabilirler 😂
Biz yaptıysak herkes yapar 👊

Ben de az içmiyorum aslında iş hayatından ayrıldığımdan beri (yaklaşık 2 sene) farkettim ki yavaş yavaş 1 pakete çıkmış, soranlara hala 10 tane falan diyorum ağız alışkanlığı ama gerçek öyle değil 😵
Bu arada benim eşim sigara içmiyor 😂 10 yıl önce bırakmış, tabiki bırakmamı istiyor ama hepten ters teper diye baskı yapmıyormuş bana 😂 ama ara ara bıraktıktan sonra kendini nasıl Harika hissettiğini falan anlatıyor şimdilik.

Ben bir tek alkolle birlikte aşırı içtiğim akşamların ertesi gün tiksiniyorum, geri kalan zamanlarda 🚬 ❤ Ben 😂
1 paket bişi değil keşke bende 1 paket içsem bırakmazdım😂😂20 tanecik😁😁 benim 2 Paketi geçiyordu.utanıyorum söylemeye valla.olacak iş değildi .sen bırakmak iste çok rahat bırakırsın bence şu embriyo bi gelsin 50 dk da bızt bızt😂😂😂bugün annemlere de ilan ettim nasıl sevindiler anlatamam annemm kesin kuran falan okutur Adak adamıştır😂😂😂
Bu arada kilo alırım diye düşünme onu da sordum kilo almaman için de bi frekans varmış..onu da ayarlıyorlar..abur cubur yemedim 2 gündür.nasıl besleniyorsam öyle extra bi yemek yemedim..aklında olsun 😊

Ben bir tek alkolle birlikte aşırı içtiğim akşamların ertesi gün tiksiniyorum, geri kalan zamanlarda 🚬 ❤️ Ben 😂
Klasik daha az soyleniyor ben hatta bulent hocaya 2018 ocak ayinda gittigimde bile sayiyi az soylemistim:)
Sen hazir oldugunda dene bakalim, ama su tedavi suresince igrenme durumu oldu mu yine?oyle durum varsa kar kardir aslinda..

1 paket bişi değil keşke bende 1 paket içsem bırakmazdım😂😂20 tanecik😁😁 benim 2 Paketi geçiyordu.utanıyorum söylemeye valla.olacak iş değildi .sen bırakmak iste çok rahat bırakırsın bence şu embriyo bi gelsin 50 dk da bızt bızt😂😂😂bugün annemlere de ilan ettim nasıl sevindiler anlatamam annemm kesin kuran falan okutur Adak adamıştır😂😂😂
Bu arada kilo alırım diye düşünme onu da sordum kilo almaman için de bi frekans varmış..onu da ayarlıyorlar..abur cubur yemedim 2 gündür.nasıl besleniyorsam öyle extra bi yemek yemedim..aklında olsun 😊

Oo baya çok içiyormuşsun gerçekten, buna rağmen bitti gitti ya maşallah 🧿
Kilo alma işini soracaktım biraz zaman geçmesini bekliyordum 😂 almaya başladıysan demotive olma diye sormuyordum 😂😂 neyse kilo da almıyorsun. Süper! 👍

Klasik daha az soyleniyor ben hatta bulent hocaya 2018 ocak ayinda gittigimde bile sayiyi az soylemistim:)
Sen hazir oldugunda dene bakalim, ama su tedavi suresince igrenme durumu oldu mu yine?oyle durum varsa kar kardir aslinda..

A iyi yalnız değilim az söyleme konusunda ☺️

Evet ben yine dünden beri sigarayı pek randımanlı içememeye başladım. Günseli hanım “bırakamazsan bile 1-2 taneye düşür” dedi. (1-2 tane için Bülent Hoca’dan da izin almıştım 🥰) dün toplasan 2-3 tane ancak içmişimdir, yakıyorum ama içemiyorum, yarıda söndürüyorum. Bunu bile bile sonra tekrar yakıyorum. Halbuki ne kadar güzel 12-13 gün can istemeyecek bıraksana dimi. Yok 😡 kızıyorum kendime ama yapamıyorum ben de yardım alıcam herhalde öyle görünüyor.

• Beğen
Reactions: 2be
Y Yazalaz ne güzrl bir karar almışssın. Ama istemek mühim olan. Eşime bahsettimde nerdee 😭 bende çarşamba histeroskopi oluyorum. 🙏
Aynen isterse olur ama sen hamile kalinca kokudan rahatsiz oluyorum filan deyince belki birakmaya karar verebilir..Histereskopiyi sisli de mi olacaksin?histereskopi icin endise etme. Transfer oncesi son islem gibi dusun..
Oranin histereskopi maliyeti nedir?ozel saglik sigortasindan karsilanma durumu var mi?
Yine benim sorular🙈😂

A iyi yalnız değilim az söyleme konusunda ☺️

Evet ben yine dünden beri sigarayı pek randımanlı içememeye başladım. Günseli hanım “bırakamazsan bile 1-2 taneye düşür” dedi. (1-2 tane için Bülent Hoca’dan da izin almıştım 🥰) dün toplasan 2-3 tane ancak içmişimdir, yakıyorum ama içemiyorum, yarıda söndürüyorum. Bunu bile bile sonra tekrar yakıyorum. Halbuki ne kadar güzel 12-13 gün can istemeyecek bıraksana dimi. Yok 😡 kızıyorum kendime ama yapamıyorum ben de yardım alıcam herhalde öyle görünüyor.

Neyse en azindan tedavi suresince azaltmis oluyorsun🏋️‍♂️Ne zaman hazir hissedersen o zaman birakacaksin.
Nasil gidiyor igneler? Kontrole gittin mi?

Y Yazalaz ne güzrl bir karar almışssın. Ama istemek mühim olan. Eşime bahsettimde nerdee 😭 bende çarşamba histeroskopi oluyorum. 🙏

Hadi hayırlısıyla bir adım daha yaklaşıyorsun 🙏 inşallah iyi geçer, birkaç da çizik atıversinler girmişken diyeceğim ama atarlar herhalde ☺️
Transfer hazırlığı bir sonraki regl ile mi başlıyor?
Memorial’da da aynı mı acaba hazırlık süreci? Acıbadem’de bana Y Yazalaz ‘ınki gibi ngs’den sonraki reglnin 21. Günü Lucrin, bir sonraki regl ile transfer demişlerdi. Senin plan nasıl söylediler mi?

Neyse en azindan tedavi suresince azaltmis oluyorsun🏋️‍♂️Ne zaman hazir hissedersen o zaman birakacaksin.
Nasil gidiyor igneler? Kontrole gittin mi?

İlk günkü iğnenin giriş yeri hafif morarmış 😂 ama geniş bir yer değil, iğne ucu kadar. Dünkünü çok iyi yapmışım bulamıyorum şu anda yerini 😂 bugün de yapacağım ve kontrol yarın.
İlk iğnenin olduğu akşam mısır patlatma efektleri başlamıştı aşağılarda ama dün ve bugün bir çalışma hissetmiyorum. Bakalım göreceğiz ne alemdeler ☺️

A iyi yalnız değilim az söyleme konusunda ☺

İşte ben de öyle oluyordum kendim bırakmaya çalışınca ay bi tane yakıyım diyorum artık onu demiyorum. Ama bu işin olayı bol su içmekmiş .biraz önce aradılar dedim sigara içmedim ama sürekli uykum geliyor dediler ki kaç litre su içiyorsun normalde ben çok az su içerim 1 lt falan dedim olmaz dedi hemen 2.5 Lt su içmeye başlamalısınız ilk 2 gün uyku yapar normal ama 3.gün yapmamalı yarın yine arıcak..
Kısaca kolayı zor yapmakta üzerime yok yine iyi dayanmışım ona ragmen..
Bence sen çok kolay bırakırsın.ben iğne yaparken de hız kesmemiştim..

Bırakmayı istemesi lazım evet umarım ister😊
Çok rahat edecek.ben de umarım devam ederim bu şekilde..
Histeroskopi de başarılar..endişe etme daha önce yaptırmadıysan kolay bir işlem.. hayırlısı olsun💕💕🙏🙏

Hadi hayırlısıyla bir adım daha yaklaşıyorsun 🙏 inşallah iyi geçer, birkaç da çizik atıversinler girmişken diyeceğim ama atarlar herhalde ☺
Transfer hazırlığı bir sonraki regl ile mi başlıyor?
Memorial’da da aynı mı acaba hazırlık süreci? Acıbadem’de bana Y Yazalaz ‘ınki gibi ngs’den sonraki reglnin 21. Günü Lucrin, bir sonraki regl ile transfer demişlerdi. Senin plan nasıl söylediler mi?
Lütfen bana şu nick etiketleme olayının nasıl oldugunu anlatınız😀😀 herkes kullanmış ben nasıl bilmem😂😂😂

X