Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Hoca tatilde... kan tahlili yaptiklari icin aliyorlar tamam alsinlar ona lafim yok ama insaf 350 lira nedir bir test icin!
Histereskopi olacam da once bu adet kanamasi nedir onu anlamam lazim, aciklama vok mantikli gelmiyor.

Hoca tatilde... kan tahlili yaptiklari icin aliyorlar tamam alsinlar ona lafim yok ama insaf 350 lira nedir bir test icin!
Histereskopi olacam da once bu adet kanamasi nedir onu anlamam lazim, aciklama vok mantikli gelmiyor.
Bana da transfer öncesi serum ve iğne önerdiler.1000 tl biri 1100 tl biri.. araştırmalarım neticesinde serum denen şeyin eczane fiyatı 30-40 tl..biraz insafsızlık bu gerçekten.mecbur yaptırıcam tabi riske atmak istemem yararı varsa ama dışarda yapılabiliyorsa bu fiyatlara onu da bize söyleseler keşke sonuçta herkesin çok parası oldugu için yaptırmıyor tüp bebeği.biraz insaf diyorum sadece.

2 2be çok şaşırdım ve üzüldüm nasıl çatlar ki 12 mm. Ve çatlama ihtimali varsa cetrotide neden verilmedi? Ya da verildi mi cetrotide onu anlayamadım. Yumurtanın gittiğine mi yanarsın paranın gittiğine mi yoksa kurumun özellikle böyle zamanlardaki kayıtsızlığına mı
Kanama ne zaman başladı muayeneden önce mi? Çatlayıp çatlamadığı tam anlaşılamıyor mu muayenede?

Acıbadem gerçekten para alma konusunda biraz arsız. Hicap duyar insan yahu tonla para almışsın zaten neden test parasına tenezzül ediyorsun. İşte ondan 300 bundan 500 totalde kimbilir ne rakamlara çıkıyor.

Özel sigortan varsa histereskopi işini önden bir araştır derim, tüp bebek merkezlerinde tedavisi süren hastaların aynı merkezde (kayıt kadın doğum servisinde bile olsa) sigorta direk ödemiyormuş. Kuzenim Memorial’da histereskopi oldu biliyorsun, özel sağlık sigortası geçmedi. Sigortacıya gönderip parayı gelme alma umuduyla hastaneden evrakları aldı ama hastane yetkilisi şimdiye kadar bu şekilde alabilen olmadı demiş (belki poliçeye de bağlıdır bilemiyorum) Ama tüp bebek merkezi değil de başka bağımsız bir hastanede yapılsa sanıyorum ki özel sigorta direk karşılayabilir. Güvendiğin bir doktor varsa histereskopini sigortanın karşılayabileceği bir hastanede düşünebilirsin.
Yaptır operasyonunu koydur embriyolarını ben güveniyorum onlara hiç bozma moralini bunlar hep sınav. Allah yardımcımız olsun düşe kalka mutlu sonra ulaşacağız hepimiz umudunu tazelemeye yeni yolunu çizmeye bak

Reactions: 2be

O yumurtanın çatlayıp çatlamadığına ve kanamanın kaynağından emin olmak lazım ya hemen bir randevu mu alsan Bahçeci veya Memorial’a?? Ya da aklında neresi varsa?

Bende bugun opu oldum 8 yumurta var demıslerdı pazar gunu 3 tane toplandı cok canım sıkkın sansım cok az

Nasıl yani? 8 toplandı da 3’ü mü olgun çoktu? Herhalde öyle olmuştur aradaki fark çok fazla çünkü yanılgı gibi değil.
Umutsuz olmayın 1 sağlıklı embriyo yetiyor evlat sahibi olmaya. Kaç yaşındasınız genetik tarama yapılacak mı embriyolara?

tesekkurler

canım bencede bşr randevu al bahçeciye ben de bahçecide mehmet beyde tedavi oluyorum mesela

Histereskopi özel sigorta karşılamıyor.tanıdık doktor başka bir şey yazarsa karşılayabilir.tonla para ödeniyor sigortaya..önceden sigortadan provizyon almak lazım verirse operasyona rahat girersiniz.genelde sonradan ödenecek denildiğinde bir sorun çıkarıyorlar.aklınızda olsun.

Histereskopi genel olarak yapılış yöntemi midir nedir ben anlamadım, rahimde şekil bozukluğu da olsa miyom da olsa yapışıklık da olsa histereskopi deniyor. 4-5 bin liralık hikaye yani öncesinde araştırmaya doktorla konuşmaya değer. Dediğin gibi sonrasında parayı alabilen olmamış
Doktor histereskopi değil de “....” operasyonu yazsa sigorta ödüyor, histereskopi yazsa ödemiyor son anladığım bu.
Ve bir tüp bebek merkezi çatısı altında ölsen özel sigorta su vermiyor, bir de bu...

O yumurtanın çatlayıp çatlamadığına ve kanamanın kaynağından emin olmak lazım ya hemen bir randevu mu alsan Bahçeci veya Memorial’a?? Ya da aklında neresi varsa?
Bence catlamadi hala orda. Kanama icin de bir doktorun yorumu hormonlarin dengesi sasmis olabilir ignelerden dedi. Zaten biraz premenapoz durumun var,denk gelmis olabilir belki dedi.

Histereskopi icin sigortanin odeme yapmamasina sasirdim. Belki tup bebek bolumunden istem yapildigi icin onay orasi kanaliyla verildigi icin yapmayabilir ama emin degilim.
Benim bildigim bulent hoca sigorta ile anlasmali ama hepsini odemiyor,25% kadari doktor farki olarak cikmisti.benin kurtajda fark cikti ama sonra faturayi sigortaya verince odemisti.
Ama yine sormak gerek histereakopi de nasil olur diye../

Histereskopi hicbir sekilde odenmiyor mu? Bunukesin ogrenmem gerek.

Histereskopi hicbir sekilde odenmiyor mu? Bunukesin ogrenmem gerek.
Histeroskopi nin çeşitleri var anladığım kadarıyla..yapışıklık diye yazarlarsa ödemeyebilir..çizik atmak içinse de ödemiyor onu net biliyorum .Polip miyom vs yazarsa rapora ödüyor.tabi doktorun küçük bir parça alıp patolojiye yollaması lazım.Polip vs yazınca pataloji sonucunu istiyor sigorta o da doktor için kolay bi mesele.önemli olan doktorun niyeti.acıbadem böyle bişey yapar mı bilemedim. Sen bülent beye mi yaptıracaksın..?

Ben sigortadan alirim diye rahattim aslinda:) bulent hoca nin fark faturasini da verip alirim demistim ama simdi durum boyleyse degisir hersey.

Ben sigortadan alirim diye rahattim aslinda:) bulent hoca nin fark faturasini da verip alirim demistim ama simdi durum boyleyse degisir hersey.

Yaptırmadan önce hastane ve sigorta şirketinden teyidini al istersen. Belki Bülent Hoca’nın özel bi anlaşması falan vardır.

Yaptırmadan önce hastane ve sigorta şirketinden teyidini al istersen. Belki Bülent Hoca’nın özel bi anlaşması falan vardır.
Acentaya sordum ,yarin bilgi verecek.hastane sigorta konusuna karismiyorz demisti.netlestirmeden orda yaptiramam..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…