Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Bana da kalite için prp önerilmişti.Bence hiç bir halta yaramıyor sayı arttırıyor ama bunun bir önemi yok kaliteli olmadıktan sonra.Rabbim hepimize sabır versin
Amin deneme yanılma yoluyla işte bu işler nasip kısmet işi tabiki doktor önemli ilaç bilmem ne ama olmayınca olmuyor veya olunca da işte engel tanımıyor

Canim hangi marka kullaniyorsun.ubigunol ve omeoa dedigin.kac lira nerden aldin.benimde 4 yumurta oldu 2 si çöp 2 tane kaldı onlar da transfere gidemio 3.tedavi için bugün hazırlığa basliyim diyorum hapları alip

Omepa-Q10 takviyenin ismi, omega 3 ve ubiquinol formda CoQ10 içeriyor (coq10’in ubiquinol formu özellikle öneriliyor)

Multivitamini de Solgar aldım Female Multiple. Omepa’yı buradaki tavsiyeler üzerine aldım, ama multivitamini kafama göre, hatta prowomen alacaktım (buradan duymuştum) ama eczanede yoktu yakın içerik diye bunu aldım.
Eczaneden aldım bunları ama fiyatlarını hatırlamıyorum.
Bu arada bunlardı kullandım da faydasını gördüm gibi bir sonuç çıkmasın embriyolarım ngs’den sağlıksız gelince başladım.
2 embriyo neden transfere gidemiyor?

Evet cok soru olmus
Bende benzer sorunlar yasadigim icin o yuzden biraz fazla oldu.
2 yil onceki tedavide dollenmeme sorunu hic olmadi o zaman.
Prp sonrasi yasadiginiz bir problem mi oldu acaba?cunku kafamda surekli ayni soru var.
Bu gec buyume sorununuilk defa duyuyorum.daha onceden prpsonrasi yasayan olmadi..
Yeni tedavi yerine olanlari transferi dusunmedinizmi?
8 hucreli gayet guzel.

Hayır döllenmeme sorunu olmadı üstelik normal döllenme yapıldı . Burda mikrocip yapıldığı halde döllenmedi bana prp nin yumurtaya zarar verdiği fikrini doğurdu yani prp sonrası yumurta sayısı artmış ama kalite hiç değişmemiş bazılarında bazılarında ise benim gibilerde döllenmeme sorunu . Havuz yapıldığı için açıkcası transfer düşünmedim ama artık çok yoruldum aylardır ilaç kullanıyorum verdikleri vitaminleri aralıksız kullanın diyorlar ama zararı var sonucta fazlasının bilmiyorum kafam çok karışık . Genetik tarama için en az 6 embriyo lazımmış daha 6 yapacağız onu sonra 5. Güne gidiyorlar mı bekleyeceğiz sonra sonucu bekleyeceğiz acaba embriyolar geçti mi artık tüm bunlar kaç Ay sürecek ve daha ne kadar para gidecek düşünemiyorum bile . Benim eşimde DNA hasarı var muhakkak genetik yapmamız lazım demişti Bülent hoca ama bilmiyorum ne yapmalıyım

Diğer sayfalarda arkadaşın birinin de yumurta gelişimi yavaş olmuş yazmış 1 tane almışlar ya
Peki sizce neden geç büyüyorlar acaba ilaçların dozuyla mı alakalı yani muayene eden doktorlarda ilginç diyorlardı hep geç büyümelerine rezervin düşük olmasına bağladı Bülent hoca geç büyümesini ama bilmşyorum ki

Kendi adima Hicbir sey olmasa bile kesin bir seyler oldu prp sonrasi
Genetik icin 6 tane olsun diyorlar ama 3 taneyi de cozup 5.gune goturup devam edeni 5.gunden biyopsi alip genetige gonderebiliyorlar ..
Burda asil konu esinizin dna hasari, sperm dna hasari mi yoksa karyotip sonucu mu sorun var?
Ben kendi adima 3 toplama,1 prp sonrasi 3.gun dondurulan 4 tane embriyoyu hic genetikle filan ugrasmadan transfer yapacagim.
Bence hocayla 4. Toplama yerine eger ki genetik test kesin sart degil ise 3.gun dondurulanlardan 2 tanesini transferini gorusun...

Benim de rezervim dusuk,gec buyume sorun olmadi aksine prp sonrasi daha hizli buyuduler ,ilac dozu daha yuksekti .
Aslinda inanin onlar da bilmiyorlar bizler onlara prp sonuclarini gosteriyoruz:)

Sperm DNA hasarı var ama çok üzerinde durmadılar eşimdeki problemin çok ciddi bir sorun degil dediler anlamadım gitti ama genetik kesin yapılmalı denildi şimdi transfer yaptırıp negatif olursa korkusu da var çünkü rahimle ilgili bir problemim var mı yok mu onu da bilmiyorum . Dediğiniz gibi onlarda bilmiyor prp nin nasıl bir etkisi olduğunu ama bence prp den kaynaklı oldu Benim büyümeme sorunu veya döllenmeme hiç bilmiyorum nekadar karışık bir iş güya en iyisi diye gittim hastaneye ama yine tüm ihtimalleri nedenleri nasılları ben araştırıyorum

Bilmiyorlar ve bizler denek olduk :)) neyse ki 2.toplamadakiler dollenmis ve hucre sayisi iyi..
Hocayla gorusun kendisinden fikir alin ama eger ki genetik sarti yoksa gercekten 4.toplamayi yapmayin bence.
Tranfer yapip eger olmazsa o zaman 4.yu dusunun derim.

Son durumlar ,ameliyat isi kesinlesti.histereakopi yapilacak..yapisiklikicin hem spiral hem jel oneriliyor,ayrica halk dilinde rahim buyutme olarak da ifade edebildigimiz bir islem daha yapilmasi gerektigini soyledi Bulent hoca .hoca 3.gun embriyo transferi konusunda serbest birakti ,ama baska bir doktor genetiksiz yapma dedi.kafam biraz karisti:))
Sizler de ne var ne yok?
Y Yazalaz sende durumlar nasil?

Biz de bugün eşimle konuştuk, yazı rahat geçirelim sonra bakarız demiştik ama böylelikle NGs vs derken 2020 ‘yi buluruz diye düşündük ve ilk regl ile yaza bir 15 gün ara verip opu’yu halledip sonra yaz sonuna kadar NGs cevabı bekleriz dedik, tabi herşey yolunda gider de gönderecek kadar embriyomuz olursa.. Az olursa direk transfer de düşünebiliriz. Hatta çok embriyomuz olursa 2 tane ngs’ye göndermeden ayırtsak mı acaba diye de düşünüyoruz.

Bu NGs olayı gerçekten çok düşündürücü. Dün Harika bir bebek sevdim 5 aylık, çift 41-60 yaşlarındalar. Ngs’siz 2. transferde tutmuş, onların doktoru çifte karyotip yaptırıp sorun yoksa NGs önermiyormuş.
Bir yakınım da 39-55 yaşındalar, az embriyo olduğu için onlar da ngs’siz transfer yapacaklar. Hem de az yumurtası olan herkese havuz+NGs önerilen bir merkezde. Tanıdık aracılığıyla gittiler, havuz yönteminin adı bile geçmemiş valla, NGs de önerilmiş ama ngs’siz koymayalım diye bir ifade yok.
Etkilemek ve etkilenmek istemiyorum ama pozitif örnekler var, tabi olumsuz örnekler ve sonrası travmalar da çok. Karar vermek güç

Reactions: 2be

Operasyon tarihi belli mi peki?

Genetik için embriyo sayısından ziyade kalitelerine de bakıyorlar sanırım. Benim 2 opudan 8 tane embriyom oldu. Ama 3. Opu kararı alındı. Doktoru devam mı tamam mı diye aradığımda kalitelerine bakayim öyle karar verelim demişti.

Bunu ilk defa duyuyorum. Benim 5 tanenin 2 tanesi iyi kaliteydi diğerleri orta. Hiç demediler bir opu daha yapalım falan. Acıbadem’desiniz değil mi?

Ne kadar erken o kadar iyi bence de.eylulde beli mi olur transfer yaparsin.
Benim senden umudum var,ikinci de bulacaksin.
Ngskonusuzaten benimicin bilinmezligini koruyor.sayi az olunca hic cesaretim yok sadece iyi olacagina inanip yapacagim artik
Umarim ben de olumlu bir ornek olabilirim..
Bu seferki toplamada daha tecrubelisin zaten 3.gun gelisiminden 5.gune gidecekleri az cok bilirler bence biraz embriyogla oyle konusulabilir ,umut vaadedenvarsa heba edilmesin..
Ama senin sayi olarak sorun cikacagini sanmiyorum ve o saglikli embriyo bu sefer cikacak..

Genetik icin 5.gun embriyosu ve biyopsi alinabilecek olmasi gerekli diye biliyorum.
Sizin 8 adet embriyonuz kacinci gun acaba?

İnşallah bakalım deneyip göreceğiz, teşekkürler olumlu düşüncelerin için, bizim yaşlarda yumurtası çok olan birçok örnekte ngs engeline takılıyor embriyolar. Ben artık gerçek potansiyelin 1-2 tane olduğunu düşünüyorum. Yumurtası çok olanın da az olanın da NGs sonucu 1 ya da 2.

Bakalım 1 kere daha ngs’li denerim, yine olmazsa yaradana sığınıp 3.gün taze transferi denerim valla kim ne derse desin

Ben sende son opu sonrası 3. gün transferi gündeme geldiği sıralarda bir doktora gitmiştim hatırlarsan -Ziya Bey; 3. gün embriyolarına inanan-, o zamanlardan beri çok inanıyorum, senin olayla eş zamanlı idi dr görüşmem, belki de bu yüzden etkilendim ve senin de başarılı olacağına inandım. Başta kararsızdın çok etkilemek istemedim ama kararını vermişsin artık. Rahatlıkla söyleyebilirim. İnşallah hep içime doğan olacak. İnan ve devam et, vücuduna güven. Allah, şans, iyi enerjilerin hepsi yanında olsun

@Ykthkmhn sende ne var ne yok nasıl gidiyor yeni merkezi öneriyor musun?
@Ykthkmhn sende ne var ne yok nasıl gidiyor yeni merkezi öneriyor musun?
Bende geçen pazartesi başladım tedaviye. 225 doz gonalf alıyorum. Yarın tekrar gidicem. Bu ay 6 tane folikül gözüktü. Ama düşük doz olduğu için tedavi hoca zaten 3 taneyi hedefledi. Şuanda 16.5 mm lik 1 tane aday var. Diğerleri 12mm 11mm 10.5 ve 8 mm gibi ilerledi. Bugün kü durum gonalf ve cetrotide devam. Benim rahim filmim yenilenince histereskopi olabilir demişti hoca kavite bozukluğundan. Şuan görünen plan 1 tane oluşursa emnriyoyı dondurup histeroskopi somraki ay transfer. Donmuşla şansımız artar hem dedi . Ben bilemiyorum. Keyfim az 1 tanecik var elimde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…