Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Selam hayırlı olsun tedavin.. 2.ci de indirim oluyor mu bilmiyorum ama ben havuz yaptırmıştım 2.indirimli oldu öyle çok bi indirim değil zaten transfere kadar gebelik iğnesiydi kasılma iğnesiydi onu karşılıyorlar
Genetik için 1 embriyo 1900 civarıydı ben yaptırdımda..transfer yapıldıktan sonra hala embriyonuz varsa 1900 civarı dondurma transfer sırasında embriyonuzu çözdürmek için de 1900 civarı para alıyorlar..
Başarısız tedaviden sonra para iadesi yok bu merkezde..kolay gelsin..

Genetiğe kaç embriyo gidiyor? Eger onlar kaliteliyse onları transfer ediyorlar degil mi? Ne kadar bekliyorsun genetik sonucu için? Bir de indirim yaklaşık ne kadar oldu?
Cok soru sordum ama kusura bakma

Kızlar herkese merhabalar. Bende uc asılama yaptırdım. Ikincisi tutmustu fakat bebegimi düşürdüm.simdi bulent tiras hocada tup bebek yaptirmaya karar verdik. Istanbul disinda olduğumuz icin bulunduğum sehirdeki doktor on muayene ve yumurta kontrollerimi yapıyor. Bulent hoca ile hic konusma firsatimiz olmadi.doktorumuz ile irtibat halindeler. Bizlere hemsiresinin numarasi verildi..bugun ilk ignemi vuruldum.asilamaya gore birz daha dozlari yuksek.acikcasi sureci hic bilmiyorum.bu da beni korkutuyor yumurta toplama ortalama kacinci gunde oluyor ve embriyolar ne zaman transfer ediliyor? yumurta toplamada anestezide tam mi uyutuluyor? Bir de ağrılı islemler mi? Surec hakkinda bilgi verebilirmisiniz.rahatlamaya ihtiyacim var. Cok gerginim. Bu aralar Herseye ağlıyorum

Oncelikle kolay gelsin. Ben de sehir dısından gitmiştim ama aslında ilk muayeneyi bulent hoca kendi yapıyor ve sonrasında iğnelere başlanıyor. Ben de oyle olmustu en azından. Benim yumurta toplama iğnelere başladıktan 10 gün sonra oldu, transferim de toplamadan 6 gun sonra yapılmıştı. Aslında toplamda 2 haftalık bir süreç ama biraz yorucu ve yıpratıcı malesef.
Dozlar senin rahmine ve yumurtana gore ayarlanıyor o yuzden herkeste farklı. Benim dozlarım da yüksekti yasım dolayısı ile.
Umarım olumlu sonuc alırsın, hayırlı olsun simdiden

Bu arada yumurta toplama anestezili ama transfer degil, aşılama ile aynı oluyormus transfer. Gerci ben aşılamada dayanamamıştım ağrıya ve anestezi istemiştim ama transferin cok rahat geçmişti. Tek sorun idarara sıkışık olman gerekiyor ve transfer sonrası da yarım saat kadar o sıkışıklıkla bekliyorsun. Ben hiç bı kadar zorlanmamıştım :)

Merhaba
Henüz daha sabah yumurta toplamadan çıkmış birisi olarak sorularına yanıt vermek istedim. Öncelikle herşeyden önemli gergin olmamak ve sürece güvenmek.Sen ne kadar sürece güvenirsen süreçte sana öyle cevap verir. Yumurta toplama süreci tamamen yumurtalarının o ay verdiği cevaba baglı. Ben toplamda 4 toplama yaptırdım. İlkinde sadece 1 hafta iğne kullandım ve hemen toplama yapildi. Ancak ondan sonraki toplamam 12 gun surdu. Bir sonraki 13 gun ve bugun ki toplamam icin 16 gun ilac kullandim cunku yumurtam gec cevap verdi. Embriyo transferim hic olmadigi icin net birsey soyleyemem ama benim donmus embriyolarim icin 1,5 aylik bir surec sonra transfer olacagi bilgisini aldim. Yumurta toplamada tamamen uyuyorsunuz ne agri, ne aci hicbirsey hissetmiyorsunuz. Toplamda 15-20 dk surmuyor bile. Kendinizi rahatlatmaya ve herseyi guzel dusunmeye ihtiyaciniz var. bu surecte yapableceginiz en iyi katki bu vucudunuza. Umarim yardimci olmustur bilgiler.
Sevgiler

Merhaba,
Tedaviniz hayırlı olur ve güzel sonuçlanır inşallah
Aslında tedavideki süreçler kişiden kişiye tamamen değişken. Herşey normal giderse foliküllerin ilaçlara verdiği tepkiye göre ortalama 10-12-13 gün sonra yumurta toplama (opu) oluyor. Opu’ya 36 saat kala yumurta çatlatma iğnesi yapıyorsunuz, ertesi gün iğnesiz geçiyor ve bir sonraki gün opu..
Opu; anestezi deniyor ama hafif sedasyon diye nitelendirilen nispeten hafif versiyonu, bayılması da ayılması da kolay. Yaklaşık 1 saat sonra kalkıp hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Çok yumurta toplanırsa (ki inşallah öyle olur) opu’ya 1-2 gün kala karında hafif bir doluluk hissi ve baskı olmuştu bende ( bu süreçte çok ağır işler önerilmiyor) ve opu sonrası 1-2 gün de regl sancısından daha hafif bir genel rahatsızlık durumu oluyor.. ama ağrı sancı gibi katlanılamayacak bir şey değil. Tüm bu süreçte bol su içmeye çalışın, faydası oluyor. Yeterki bol bol sağlıklı yumurtanız olsun o birkaç günlük sıkıntıyı öpüp başınıza koyarsınız (Tecrübeyle sabit)
Tedavi programınız nedir bilmiyorum ama yaşınız gençse (ki aşılamalar denendiğini göre genç olduğunuzu tahmin ediyorum) ve embriyolara genetik test yapılmayacaksa, rahime müdahale (histereskopi veya herhangi bir operasyon) gerektiren herhangi birşey yoksa (polip, yapışıklık vs) embriyoların 5. güne gidişini izliyorlar. Ve 5. güne gidenleri taze transfer edebiliyorlar, bu 3. gün de olabiliyor, embriyoların durumuna göre..
Ama yaşınız ileriyse ve/veya başarısız denemeler nedeniyle embriyolara genetik test isterseniz süreç değişiyor, o zaman embriyolar 5. güne gittikten sonra biyopsi alıp genetik teste gönderiyorlar, sonuç 20 gün kadar sonra geliyor ve transfer süreci de takip eden 2. regl ile başlıyor.
Hiç ağlamayın pozitif ve umutlu olmaya çalışın, karnınızı sevin, dua edin..
Ben de 3. deneme için gün sayıyorum.
İlk denemede sizin gibi sürece ve vereceği rahatsızlıklara karşı kaygılıydım, hatta ilk deneme boyunca iğnelerimi kendim yapamamıştım bile ama şimdi biliyorum ki iğneler opu vs bu yolda katlanılan en küçük detaylarmış bu yüzden önümüzdeki 10-15 günde iğnelere, sürece ve hiçbirşeye takılmayın. Pozitif olmaya çalışın, sonuca ve anneliğe odaklanın.
Benim naçizane verebileceğim bilgi ve tavsiyeler bu kadar
Umarım herşey gönlünüzce olur..

Tedaviniz hayırlı olsun
Havuz yapılıyor herhalde?
Opu’dan Sonra haberler nasıl? kaç tane toplandı kaç tane döllendi? İnşallah hepsi sağlıklıdır ve 5. günü görürler. Şimdi bu opu’dan sonra, önceki opu’da 3. gün dondurulanlar 5. güne mi gidecekler hep beraber? Yoksa başka opu planlanıyor mu?
Ya da belki önceki tedavileriniz başka merkezdeydi bilemiyorum aklıma geldiğince sordum işte
@2be ortalıkta görünmüyor soru sormak bana düştü

Yaa evet ben de hiç transfer göremedim ama sıkışıklık durumu varmış bahsediyor yaşayan arkadaşlar

Yaşım dolayısı ile demişsiniz merak ettim sorulmaz ama yaş kaç?
Bülent Hoca ben gibi yaşlılara direk embriyolara genetik test öneriyor da, yaş gerçekten ileri ise 6. gün taze transfere nasıl ikna ettiniz onu soracaktım

Genetiğe kaç embriyo gidiyor? Eger onlar kaliteliyse onları transfer ediyorlar degil mi? Ne kadar bekliyorsun genetik sonucu için? Bir de indirim yaklaşık ne kadar oldu?
Cok soru sordum ama kusura bakma

Y Yazalaz şimdi test için gün sayıyor buralara bakmıyor olabilir girmişken bildiğimce ben cevaplayayım

Genetiğe 5. güne kaç embriyonuz kaldı ise o kadarı gidiyor, ama genetikten sağlıklı gelme oranları (yaşa göre) aşağı yukarı belli olduğu için az yumurta toplanması durumunda peş peşe opu yapıp toplamda yaklaşık 6-7 tane 5. gün embriyosuna ulaştıktan sonra biyopsi alıp teste göndermek hedeflenebiliyor.
Genetik testte kaliteden ziyade embriyoların genetiğini inceliyorlar, bazen kaliteli bir embriyo genetikten sağlıksız gelebiliyor, veya tam tersi orta kalite bir embriyo genetik testten sağlıklı dönebiliyor. Ve evet genetikten sağlıklı dönen embriyonun transferinin daha başarılı olduğu, en aZından düşük veya sağlıksız bebek dünyaya getirme ihtimallerini ekarte ettiğini söylüyorlar.
Genetik sonucu yaklaşık 20 günde geliyor, yanıt gelene kadar siz ilk reglnizi olmuş oluyorsunuz, cevaptan sonraki ilk Regl ile (opu’dan sonraki 2. regl oluyor) irtibata geçiyorsunuz, cevaptan sonra 2. (Opu’dan sonra 3.) Reglnin 19-21. Günü bir iğne ve 3.regl takibi ile transfer. Ben olamadım ama Bülent Hoca’nın takibindeki hastalarda durum bu
İndirim konusuna gelince. Acıbadem para konularında biraz kayıtsız ama bence onlar söylemese de siz talep edin.
Ben ilk tedavimi Acıbadem’de oldum, genetik teste giden 5 embriyomdan bir tane bile sağlıklı gelmedi para konusunu sordum “alacak-verecek kalmadı, transfer parası embriyo dondurma parasına sayıldı” dediler. Bir daha da ne arayan oldu ne de soran. Oysa sonradan öğrendim ki birçok merkez (şu anda tedavi olduğum da dahil) transfer olmazsa para iadesi (benimkinde 20%) yapıyor ve 2. tedaviye aynı merkezde devam ederseniz tekrar bir indirim yapıyor. Mutlaka indirim isteyin! Hatta tedaviye başlamadan önce konuşun. Tedaviye başladıktan sonra malesef elimiz zayıflıyor pazarlık konusunda
Hakkınızda hayırlısı inşallah en kısa sürede bebeğinize kavuşursunuz

Benim ilk tedavim negatif ve hiç bişey geri almadım.. kanda genetik testi mi dediler size ben tıp fakültesinde yaptırdım 2 ayda çıkıyor sonuçlar özelde pahalı

Genetik sonuçlarına hastaneden bir cevap ya da bilgi geldi mi?
Transferden sonra negatif e para iadesi vermeyebilirler zira transfer olamadan genetik test sonucuna da para iadesi yok malesef

Merhaba, cevabiniz icin tesekkur ederim. Evet gercekten insan gitgide hassaslasiyor. Sureci takmamaya calismak imkansiz gibi birsey..rabbim hepimizin gönlüne göre versin inşallah.

Bazi doktorun eli gercekten cok ağır oluyor.bazisinin ki hafif. Ilk iki asilamam gayet rahat geçmişken ucuncu asilamam da gercekten bayagi bir bağırmıştım:) umarim bu sefer transfer gunu agrisiz gecer

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Icime su serpiyor yazdiklariniz.. Kendimi rahatlatmaya calissam da bir saatten sonra yine ayni stres duygu yoğunluğu icimi kapliyor. Elimde olmadan.. aslinda cok rahat bir insandim fakat bu surecler beni bambaska biri haline dönüştürdü. Herseyin hayirlisi

Merhaba. Uzun uzun herseyi açıklayarak yazmissiniz.tesekkur ederim. Kafamda az cok birseyler oturuyor sayenizde..korkularimda biraz biraz hafifliyor..yasim 30. Fakat 4 senelik evliyiz. 3senedir cocuk sahibi olmayi denememize ragmen olmadi. Hersey normal sıkinti yok. Doktorumuz bile hayret ediyor. Ama nasip iste..dusuge kadar cok fazla bir uzuntum yoktu fakat aci kayiptan sonra kendimi toparlamam biraz zor oldu. Hala daha ne yazik ki yarasi yuregimde.rabbim kimseye yasatmasindoktorumuz bir asilama daha deneyelim dedi fakat dhaa fazla yipranmak istemedigimiz icin bu yolu tercih ettik. Gerci bunda da sonuc belli değil ama ne bileyim Allah büyük..bir de bu yontemi deneyelim dedik..bulent hocayi hic bilmiyorum tanımıyorum da tanidigimiz araciligi ile kendisine ulastik. Isini iyi yapan bir doktormus kendisi. Farkettigim kadari ile de oyle. Burdaki doktorum ile surekli irtibat halindeler. Hayırlısı bakalim. Yeni yontem yeni hastane. Heyecan yapmamak elde değil anestezi alirken tamamen soyunuyor muyuz acaba? Bir de ucreti nakit olarak mi ödüyoruz?

Genetik sonuçlarına hastaneden bir cevap ya da bilgi geldi mi?
Transferden sonra negatif e para iadesi vermeyebilirler zira transfer olamadan genetik test sonucuna da para iadesi yok malesef
Evet bende yüksek dozda kan sulandırıcı kullanılacakmış ayrıca bi tedavisi yokmuş ikinci bi transfere hazır olduğunuzda iletişime gecelim dedik bıraktım öyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…