Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Aslında olması gereken tedavi şekli.. bizim belki de ilk denemeden önce gitmemiz gereken doktormuş. Şu dakikada artık aylarca ilaç kullandıktan sonra tedaviye başlama sabrı yok bende 😕 herşey olsun bitsin istedikçe uzuyor da uzuyor..
Evet iste son cumle ayni kari koca halimiz🤪olsun bitsin daha da uzamasin, bizi 4 tane 3.gun embriyosuna birakan kader utansin😂😂

Benim anladığım Lucrin transfer ayında ortaya çıkabilecek riskleri azaltıyor (yumurtanın fazla ve erken büyümesi e2 vs) ve transfer ertelenmiyor böylelikle. Genel olarak anladığım da Bülent Hoca daha ilaçlı ve daha garantici gitmeye çalışıyor bence her aşamada, tedavi sırasında dozlar malum yüksek, progesteronu da kalçadan iğne olarak veriyor, Semra Hoca jel veriyor çoğunlukla. Hangi sistem iyi/başarılı/doğru/sağlıklı her ikisini de deneyen biri olarak karar verebilmiş değilim ama hikayemi biliyorsun yorumlayabilirsen yorumla 😂

Ben konuşmadım ama burada okuduğum örneklerde transfer hazırlığında Lucrin hiç görmedim, hasta uygunsa yani regl düzensizliği falan yoksa naturel transfer yapıyor, aksi halde estrofem başlatıyor ama önceki ay değil, transfer ayı..

Kafan karışık ise bence Neslihan hanımla iletişime geç Bülent Hoca olmasa bile doktorlardan biri ile telefonda görüştürsün seni, tekrar gitmelik bir durum değil ama artısını eksisini izah ederlerse belki karar vermen kolaylaşır. Ya da vardır bir bildiği hocanın diyip devam ediceksin. Bilemedim.

Evet eşim Ankara’lı ☺️ Orada bir genel cerrahın izini sürüyorlar şimdi 😂 Eylül sonuna kadar izinliymiş galiba, randevu alamıyorlar şu anda, o yüzden bizim tedavinin zamanı da netleşemiyor 🙄 adam ne tatil yapıyor bak genel cerrah ya, tüp bebekçi olaydı görürdüm ben onu! En fazla 10 gün 🤪😂

Iki merkezde farkli ama sanki bana memorial az ilac olunca daha mantikli geliyor.
Pzt gittigimde konustum, hoca lucrin oneriyor dediler. Ama lucrin istemezseniz siz bilirsiniz dedi. Su asamada bize birakiyorlar, bezdirdik onlari da🤪
Ben de cok bilemedim ama karar vermem gerekiyor...
Doktorun adini verirsen belki yardimci olabilirim, kendi muayenesi mi var yoksa hastanede mi?eski hacettepe ya da gaziya da ibni sinali filansa belki randevu icin faydam olabilir.

İlk defa duydum bu doktoru ve yaptığı işi.. ne için gerek duyduğunuzu tam anlayamadım ben hala.sizin 3 ngs li embriyonuz yok muydu? Transfer hazırlığınız başlamadı mı ne düşünüyorsunuz süreçle ilgili.. birşey kaçırdım yine sanki😊😊
Ya benim iki denemem de tuttu ilkinde ikizlerimin kalbi durdu, ikincinde kanamam oldu ve düşük yaptım. Benim tüp bebek sürecim gayet iyi gidiyor hersey yolunda giderken kayıplar yasıyorum. Histereskopi oldum rahimde birsey yok. Basıgıklık baskılayıcı serum kullandım gene düşük yaotım. Geçen sefer 7 embriyom vardı gayet kaliteleri iyidi ama dediğim gibi kayıp olunca acaba genetikte mü sıkıntı var diye düşününce doktorum 3 dondurulmuşum olmasına rağmen tekrar baştan tedaviye başladım 3 tane embriyoyumu genetiğe gönderdik 3ü de sağlam geldi demekki genetik de değilmiş dedi doktorum yani sebebi bulunamıyor kayıplarımın. Murat berksoya da benim durumumdaki hastalara özel tedavi uyguluyormuş tam olarak nedir Bende bilmiyorum.

Murat bey e Bulent hoca tarafindan yonlendirilmis bir tanidik olmustu, dediginiz gibi serum uygulandi, beslenme duzeni uygulandi, cok dikkat ediyordu, mitokondri ile ilgili serum yapilmisti. Cok detayli konusmamistim ama gidip geldigini hatirliyorum.
Evet sanırım öyle bir tedavi ama dediğim gibi aşırı masraflı bir tedavi. Bülent hoca yönlendirdi ama uyardı da çok masraflı altından kalkabilirse gitsin denesin demiş dokturuma. Tabi önce iki embriyo transfer edelim aynı sonuç olursa o zaman bir görünsün mutlaka demiş. Acaba tanıdıgınızın sonucu ne oldu ?

Aslında olması gereken tedavi şekli.. bizim belki de ilk denemeden önce gitmemiz gereken doktormuş. Şu dakikada artık aylarca ilaç kullandıktan sonra tedaviye başlama sabrı yok bende 😕 herşey olsun bitsin istedikçe uzuyor da uzuyor..
Ya aslında imkanınız varsa mutlaka bir görünün derim, Ben maddi olarak altından kalkamayacağım için düşünmüyorum gitmeyi ama aklımdan da çıkmıyor. Ne yazık ki süreç çok sabır istiyor. Hepimize Allah güç sabır versin 🙏

Evet sanırım öyle bir tedavi ama dediğim gibi aşırı masraflı bir tedavi. Bülent hoca yönlendirdi ama uyardı da çok masraflı altından kalkabilirse gitsin denesin demiş dokturuma. Tabi önce iki embriyo transfer edelim aynı sonuç olursa o zaman bir görünsün mutlaka demiş. Acaba tanıdıgınızın sonucu ne oldu ?
Onunki ileri yastan dolayi kaliteli embriyoya ulasmak icindi, ama ulasilamadi maalesef..😔

Ya benim iki denemem de tuttu ilkinde ikizlerimin kalbi durdu, ikincinde kanamam oldu ve düşük yaptım. Benim tüp bebek sürecim gayet iyi gidiyor hersey yolunda giderken kayıplar yasıyorum. Histereskopi oldum rahimde birsey yok. Basıgıklık baskılayıcı serum kullandım gene düşük yaotım. Geçen sefer 7 embriyom vardı gayet kaliteleri iyidi ama dediğim gibi kayıp olunca acaba genetikte mü sıkıntı var diye düşününce doktorum 3 dondurulmuşum olmasına rağmen tekrar baştan tedaviye başladım 3 tane embriyoyumu genetiğe gönderdik 3ü de sağlam geldi demekki genetik de değilmiş dedi doktorum yani sebebi bulunamıyor kayıplarımın. Murat berksoya da benim durumumdaki hastalara özel tedavi uyguluyormuş tam olarak nedir Bende bilmiyorum.
Hımmm anladım. .evet o zaman araştırılması gereken bir durum tabi.. bize de bilgi verin ilgimi çekti şuan😊

Onunki ileri yastan dolayi kaliteli embriyoya ulasmak icindi, ama ulasilamadi maalesef..😔
Off çok üzüldüm ya. Doktorum da bana evet böyle bir seçenek var gitmek istersen sana kalmış ama mutlaka git ya da gitme diyemem dedi. Dokturum insanlar evini arabasını satıp tonla para döküyor bel bağlıyor umutlanıyor olmayınca büyük hayal kırıklığı yaşıyor dedi. Kanıtlanmış ya da önümüzde büyük oranda olumlu sonuçlar Yok o yüzden mutlaka git çok iyi diyemem ama giden de var dedi. Ya aslında hersey nasip kısmet. Rabbim ol derse olur. Benim daha yeni şahit olduğum 42 yasında kadın tek embriyo zar zor elde etmiş genetiğe göndermiş ve sağlıklı dönüş sonuç bebeği kucağında. O bu su doktor hep aynı prosedür hepimizde aslında. Allahtan istiyoruz hepimiz. Su doktora keşke gidebilseydim demiyorum, Allahım senden istiyorum diyorum. Rabbim hepimizin duasını kabul eder inşallah 🤲

Y Yazalaz hadi uyu artik, sabah isin var senin anne olacaksin😍
Ayyyyyy çok tatlısınnnnn😊😊😊 hiç uykum yok.😂 sabaha kadar dua ederek uyuyorum günlerdir..bi uyanıyorum ellerim karnımda😊
O kadar zorlandım ki bu sefer üstüste opu ilaçlar iğne.. yeni yeni sakinleşiyorum bugün. Progesteron çok ağır geldi... Allahım isteyen herkese tez zamanda saglıkla ve yıpranmadan huzurla keyifle nasip etsin inşallah.🙏🙏🙏🙏🙏

Niye bu kadar pahalı yapıyorlar ki biraz makul tutsalar isteyen faydalansa nolur yani😕

Hımmm anladım. .evet o zaman araştırılması gereken bir durum tabi.. bize de bilgi verin ilgimi çekti şuan😊
Ayyy param yetmiyor araştırmaya 😂😂 dün sekreteriyle konuştum muayene parası 600, bir kaç test istiyor onlarda bi 3-4 bin tutuyormuş. Test sonuçlarına göre bazı serumlar varmış dozlarına göre farklıları varmış kişinin test sonucuna göre haftalık ilk zamanlarda uygulanıyormuş. Serumun fiyatları da 1000 ila 4000 arasında değişiyormuş. Ayda da 4 kez düşünce :)

Niye bu kadar pahalı yapıyorlar ki biraz makul tutsalar isteyen faydalansa nolur yani😕
Yani bencede :) yazık bize valla 3. Tedavi iyice maddi olarak belimiz büküldü. Birde ben bu zamanda ev kredisine girdim. Ayy bilsem olacak ev araba hiçbir şey gözüme gelmez de bilemiyor ki insan. Transfer yarın mı ?

Ayyyyyy çok tatlısınnnnn😊😊😊 hiç uykum yok.😂 sabaha kadar dua ederek uyuyorum günlerdir..bi uyanıyorum ellerim karnımda😊
O kadar zorlandım ki bu sefer üstüste opu ilaçlar iğne.. yeni yeni sakinleşiyorum bugün. Progesteron çok ağır geldi... Allahım isteyen herkese tez zamanda saglıkla ve yıpranmadan huzurla keyifle nasip etsin inşallah.🙏🙏🙏🙏🙏
Insallah yarin bulusmus olacaksiniz ve yarin gece birlikte uyuyacaksiniz😍
Tum kalbimle diliyorum, dualarimdasin, sen bizim ilk annemiz olacaksin, yarin transferden sonra konus icerdekiyle teyzeler seni bekliyor dersin:))
Senin daha onceko tedavilerinde progesteron kalcadan igne var miydi?

Off çok üzüldüm ya. Doktorum da bana evet böyle bir seçenek var gitmek istersen sana kalmış ama mutlaka git ya da gitme diyemem dedi. Dokturum insanlar evini arabasını satıp tonla para döküyor bel bağlıyor umutlanıyor olmayınca büyük hayal kırıklığı yaşıyor dedi. Kanıtlanmış ya da önümüzde büyük oranda olumlu sonuçlar Yok o yüzden mutlaka git çok iyi diyemem ama giden de var dedi. Ya aslında hersey nasip kısmet. Rabbim ol derse olur. Benim daha yeni şahit olduğum 42 yasında kadın tek embriyo zar zor elde etmiş genetiğe göndermiş ve sağlıklı dönüş sonuç bebeği kucağında. O bu su doktor hep aynı prosedür hepimizde aslında. Allahtan istiyoruz hepimiz. Su doktora keşke gidebilseydim demiyorum, Allahım senden istiyorum diyorum. Rabbim hepimizin duasını kabul eder inşallah 🤲
Kolaylikla olsun insallah hepimiz icin..
Maddi olarak imkan varsa murat beye gidip gorusulebilir..murat berksoy benim
Bildigim bahceci ile calisirdi, sonra kendi yerini acti zorluda. Simdi bahceci , acibadem hastalari yonlendiriyorlar.

X