Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Diger merkezlerde on gorusmede muayenede olunuyor ve butun konular konusulmus oluyor. Bulent hoca maalesef ucretsiz on gorusme yapmiyor demek ki..
Yasiniz iyibariyla genetik teste gerek duyulacagini sanmiyorum, esiniz sperm testinde sorun yok ise kolaylikla kaliteli embriyoya ulasabilirsiniz.
Rahim tup filmi gerekecektir , rahim durumunuzu gorebilmeleri icin.
Size tavsiyem en basindan hocayla konusup maddi ve manevi olarak yipranmak istemediginizi belirtin.
Yumurta rezerviniz konusu en onemlisi, size rezerv hkknda bir sey soylendi mi? Adetinizin 2.gunu giderseniz yumurta rezerviniz hkknda muayenede fikriniz olur..
Rahim filmim var elimde yaklaşık 5-6 ay önce çekilmişti. Kadın doğum doktorum rahimde polip görünce rahim filmi de istemişti. Tüplerde sorun yok ikiside açık. Sadece karın boşluğunda biraz sıvı birikmesi var demişti filmi çeken doktor. Ama kadın doğum doktorum ve Ateş hoca önemsenecek seviyede değil sorun olmaz demişti. Şu an hormon ilacı kullandığım için adet göremiyorum. Onkoloji doktorum Bülent hocaya sorarsın ona göre ilacı bırakırsın demişti. Şimdilik randevu günümü beklemekten başka çarem yok.

Ben de guzel haberi tebrik etmekle baslayayim🌟cok sevindim, son zamanlarda aldigim en guzel haberlerden biri😍saglikla gelsin bebisler..
memorial gercektne hasta iliskilerinde cok basarili. Acibadem bu konuda bir eeyler yapmasi sart. Iletisim yoksunlugu var..
Bu durumda hanedeki diger kisiyi ikna edebilirsen eylul adetiyle devam edecek misin?

Eylül adetiyle değil de doktorun söylediği gibi Ekim’de mi gitsem onu düşünüyorum. Bu arada eşimin ablası ciddi bir operasyon geçirecek, Ankara’ya git-gel’lerimiz olacaktır, tarih Eylül sonu gibi görünüyor. Bir haftaya netleşir operasyon tarihi, ona göre bir plan program yaparız herhalde. Tedavi sorasında olmasa bile opu günü koca kişisi lazım malum 🤪

Bu arada senin kbb operasyonu ne zaman?

Yaaa çok sevindim kuzenin için. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah🙏
En kısa zamanda sende hamile kalırsın inşallah birlikte büyür kuzen çocukları🙏
Ayy kendi yakınım gibi sevindim resmen😄
Maşallah...

Çok teşekkür ederim darısı hepimizin başına 🙏
Gençliğimizden beri bebekli eş-dost’u gördükçe birbirimize takılırdık; “mutlaka aynı zamanlarda hamile kalıp bebek büyütmeliyiz yoksa emdi emmedi gak dedi guk dedi bekarken hiç çekilmiyor sürekli bebek muhabbeti” falan diye 😂 inşallah Allah dualarımızı kabul etmiştir 🙏
Onun sevincini kendiminki gibi yaşadım, inşallah kendim ve sizler için de aynı mutluluğu yaşamaya nasip etsin Allah 🙏

Ayyyyy ne güzel ..çok sevindim kuzenine.. onun da bilgilerini alalım☺ kaç yaşında ngs li mi kaç embriyo vs😊😊 hayırlı olsun. Darısı başımıza ..

Hastanenin yaklaşımı ne kadar güzel.hemşirelerde aramıyor doktorlar arıyor. Şimdi giderayak boklamak istemiyorum ama acıbademde böyle muhattap bulmak çok zor.
Bir toplama daha yapalım diyorlar bence bu regl ile git hiç vakit kaybetme.. o arada kontrole de gidersin kist için ki sanmıyorum bişey olsun..mozaiğin de durumu iyiymiş.. çok sevindim..
Hadi bakalım sıraya ☺☺

Kuzen 39 yaşında amh 0,70 tek yumurta vardı ilk gün, sonra geriden gelenler oldu küçüklü büyüklü 5 adet toplandı 2 tanesi 5. güne kaldı. Az yumurta olduğu için ngs’yi Önermişler ama ısrarcı olmamışlar. Embriyoların biri iyi diğeri pek umut vadetmeyen şekildeydi, ikisi birden transfer edildi ve pozitif! 🥰
Darısı başına bakalım haydi Allah yardımcın olsun şimdi tüm dualarımız seninle 🙏

Çok heyecanlıyım bugün . .dün iğne yapan hemşireye sordum bu iğneler biraz sinir yapar mı diye biraz mıııııııı dedi.. dün çok sinirliydim bugün de fena değilim.birazdan yine iğneye gidicem. Yarın buyuk gün aradılar saat 07.30 da orda olucaz. Hayırlısı olsun artık yapacagımızı yaptık gerisini allaha bırakıyoruz.

Ay hadi inşallah 🥰🥰🥰
Heyecanlı ve stresli olman normal bence bunca uzun yol geldin, adeta yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin kolay değil ama lütfen pozitif olmaya çabala. Benim pek becerebildiğim birşey değildir ama kuzende gördüm ki işe yarıyor! İlk günden beri hamile gibi davranıp olacağına çok inandı karnını sevdi embriyolarla konuştu vs vs. İnanmak çok önemli. Allah’ın izniyle senin de güzel haberlerini alacağız, ilk hamilemizin sen olmanı yürekten diliyor ve istiyorum 🥰

İlgileri güzel gerçekten hastanenin. Hemşilerine ulaşmak ta iyi. Kist için bencede mutlaka git ertelenmesin işlerin. Ben bileydim giderdim. Kuzene çok sevindim. Ne ara transfer olmuştu unutmuşum. 2 tane transfer oldu sanırım

Bayramdan 1 önceki gün oldu transfer. Evet iki tane, birinden çok umutlu değillermiş bir ihtimal diye ikisini de koydular.

Kuzen 39 yaşında amh 0,70 tek yumurta vardı ilk gün, sonra geriden gelenler oldu küçüklü büyüklü 5 adet toplandı 2 tanesi 5. güne kaldı. Az yumurta olduğu için ngs’yi Önermişler ama ısrarcı olmamışlar. Embriyoların biri iyi diğeri pek umut vadetmeyen şekildeydi, ikisi birden transfer edildi ve pozitif! 🥰
Darısı başına bakalım haydi Allah yardımcın olsun şimdi tüm dualarımız seninle 🙏
Ay tablo bana çok benziyordu evet hatırladım

Merhaba arkadaşlar. Ben de adeti bekliyordum belki transfere başlarız diye. Doktorum beni ön görüşmeye çağırmıştı bugun gittim. Diyor erken gelseymişsin cyclo prognava ilaca ve 21. Gün lucrin iğne olman gerekirdi diye. Ama bilmediğimden gitmedim bir önceki ilk denememde naptığımı süreçleri tamamen unutmuşum. Hatta burdan bir arkadaş bana dedi lucrin iğneyi vuruldun mu diye Yok canımmmm ne iğnesi demiştim keşke arkadası dinleyip doktora o zaman sorsaymışım. Bu yüzden bu adette ilaç ve iğneyi yapıp daha bir sonraki adette hazırlanacakmışım transfere. Aslında bir taraftan iyi oldu da kardeşim hastanede yatıyor ona çok üzülüyordum bu stresle nasıl olur diyordum bir taraftan da ev tasıyacam. Ama bir taraftan da okullar açılacak dönem basında olaydı iyidi bir ay okula git sonra gitme herkes soracak edecek :KK43: ayy kafam çok karıştı. Ha birde doktorum dedi istersen Murat berksoya bir görünebilirsin malum önceden iki kaybım var sebebi belli değil bir hastası 4. Düşükten sonra gitmiş şu an 6 aylık ikizlerine hamileymiş ama her ay en az 30 bin bayıyormuş tedaviye offf gene kafam çok karışık gidemem param Yok ama aklım kaldı 😬😬😬 çok uzun yazdım su ara o kadar saçma yoğunluğum var ki bakıyorum ama yazamıyordum Kısacası Allah hepimizin yardımcısı olsun :)

Kardeşine çok geçmiş olsun her işte bir hayır vardır taşınma falan da varmış. Bence bu işte de bir hayır var. Allah hayırlısını doğru zamanda nasip etsin inşallah 🙏
Murat Berksoy’un uzmanlığı ne? Yani Bülent Hoca’nın yapmadığı ne yapıyor tam anlamadım? Tüp bebek tedavisi sırasında başka bir tedavi daha mı olunuyor?

Yaaa çok sevindim kuzenin için. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah🙏
En kısa zamanda sende hamile kalırsın inşallah birlikte büyür kuzen çocukları🙏
Ayy kendi yakınım gibi sevindim resmen😄
Maşallah...

Sende durum ne? Hastaneden haber geldi mi ya da sen aradın mı?

Kardeşine çok geçmiş olsun her işte bir hayır vardır taşınma falan da varmış. Bence bu işte de bir hayır var. Allah hayırlısını doğru zamanda nasip etsin inşallah 🙏
Murat Berksoy’un uzmanlığı ne? Yani Bülent Hoca’nın yapmadığı ne yapıyor tam anlamadım? Tüp bebek tedavisi sırasında başka bir tedavi daha mı olunuyor?
Dün sekreteriyle konuştum bilgi aldım. Yumurta toplama öncesi kadını ve erkeği hazırlıyormuş. Yumurta ve sperm kalitesi için kişiye özel beslenme ve ilaç tedavisi uyguluyormuş. Ben düşüklerim için gidecektim. Bana Bülent hocanın herkese uyguladığı serumu kişiye özel doz ayarlayıp veriyormuş tabi bunları belirlemek için bazı testler yaptırıyormuş bu testler Almanya’ya gönderiliyormuş. Kişinin durumuna göre serumların tozunu ayarlayıp 9 ay boyunca takibini yapıyormuş. Açıkcası kişiyi tanıyıp ona göre tedavi. Öyle konuştu sekreteri. Ben konu açtım bununla ilgili ama hiç dönüş alamadım pek, kendisiyle ilgili olumlu olumsuz yoruma sahip değilim. Yalnız tek bildiğim çok maliyetli. Her ay 30bin civarda masraf oluyormuş.

Rahim filmim var elimde yaklaşık 5-6 ay önce çekilmişti. Kadın doğum doktorum rahimde polip görünce rahim filmi de istemişti. Tüplerde sorun yok ikiside açık. Sadece karın boşluğunda biraz sıvı birikmesi var demişti filmi çeken doktor. Ama kadın doğum doktorum ve Ateş hoca önemsenecek seviyede değil sorun olmaz demişti. Şu an hormon ilacı kullandığım için adet göremiyorum. Onkoloji doktorum Bülent hocaya sorarsın ona göre ilacı bırakırsın demişti. Şimdilik randevu günümü beklemekten başka çarem yok.
Rahim acisindan polip varsa belki alinmasini dusunebilirler, hepsine Bulent hoca karar verir tabi ki.
Randevu aldiniz mi?

Eylül adetiyle değil de doktorun söylediği gibi Ekim’de mi gitsem onu düşünüyorum. Bu arada eşimin ablası ciddi bir operasyon geçirecek, Ankara’ya git-gel’lerimiz olacaktır, tarih Eylül sonu gibi görünüyor. Bir haftaya netleşir operasyon tarihi, ona göre bir plan program yaparız herhalde. Tedavi sorasında olmasa bile opu günü koca kişisi lazım malum 🤪

Bu arada senin kbb operasyonu ne zaman?
Es durumundan ankarali olma durumu var mi? Gecmis olsun, insallah operasyon basarili gecer..
Ekim adeti de olur, bu arada vucut alinan hormonlardan arinir..koca da ikna olmus olur..:))
Benim fikrim hala lucrin konusunda kararsizim. Memorial lucrin yapiyor mu? Sen hic konustun mu ?
Lucrin olmazsa beklenen adet 30 agustos , o zaman direk transfer icin estrofem olacak.
Lucrin olursa bekleme suresi olacak o arada kulak isini halledecegim..
Au anda lucrin konusunda kararsizim. Gerek var mi diye?

Ay hadi inşallah 🥰🥰🥰
Heyecanlı ve stresli olman normal bence bunca uzun yol geldin, adeta yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin kolay değil ama lütfen pozitif olmaya çabala. Benim pek becerebildiğim birşey değildir ama kuzende gördüm ki işe yarıyor! İlk günden beri hamile gibi davranıp olacağına çok inandı karnını sevdi embriyolarla konuştu vs vs. İnanmak çok önemli. Allah’ın izniyle senin de güzel haberlerini alacağız, ilk hamilemizin sen olmanı yürekten diliyor ve istiyorum 🥰
Ağlıcam teşekkür ederim.inşallah😊😕😊😕

Dün sekreteriyle konuştum bilgi aldım. Yumurta toplama öncesi kadını ve erkeği hazırlıyormuş. Yumurta ve sperm kalitesi için kişiye özel beslenme ve ilaç tedavisi uyguluyormuş. Ben düşüklerim için gidecektim. Bana Bülent hocanın herkese uyguladığı serumu kişiye özel doz ayarlayıp veriyormuş tabi bunları belirlemek için bazı testler yaptırıyormuş bu testler Almanya’ya gönderiliyormuş. Kişinin durumuna göre serumların tozunu ayarlayıp 9 ay boyunca takibini yapıyormuş. Açıkcası kişiyi tanıyıp ona göre tedavi. Öyle konuştu sekreteri. Ben konu açtım bununla ilgili ama hiç dönüş alamadım pek, kendisiyle ilgili olumlu olumsuz yoruma sahip değilim. Yalnız tek bildiğim çok maliyetli. Her ay 30bin civarda masraf oluyormuş.
İlk defa duydum bu doktoru ve yaptığı işi.. ne için gerek duyduğunuzu tam anlayamadım ben hala.sizin 3 ngs li embriyonuz yok muydu? Transfer hazırlığınız başlamadı mı ne düşünüyorsunuz süreçle ilgili.. birşey kaçırdım yine sanki😊😊

Murat bey e Bulent hoca tarafindan yonlendirilmis bir tanidik olmustu, dediginiz gibi serum uygulandi, beslenme duzeni uygulandi, cok dikkat ediyordu, mitokondri ile ilgili serum yapilmisti. Cok detayli konusmamistim ama gidip geldigini hatirliyorum.

Aslında olması gereken tedavi şekli.. bizim belki de ilk denemeden önce gitmemiz gereken doktormuş. Şu dakikada artık aylarca ilaç kullandıktan sonra tedaviye başlama sabrı yok bende 😕 herşey olsun bitsin istedikçe uzuyor da uzuyor..

Es durumundan ankarali olma durumu var mi? Gecmis olsun, insallah operasyon basarili gecer..
Ekim adeti de olur, bu arada vucut alinan hormonlardan arinir..koca da ikna olmus olur..:))
Benim fikrim hala lucrin konusunda kararsizim. Memorial lucrin yapiyor mu? Sen hic konustun mu ?
Lucrin olmazsa beklenen adet 30 agustos , o zaman direk transfer icin estrofem olacak.
Lucrin olursa bekleme suresi olacak o arada kulak isini halledecegim..
Au anda lucrin konusunda kararsizim. Gerek var mi diye?

Benim anladığım Lucrin transfer ayında ortaya çıkabilecek riskleri azaltıyor (yumurtanın fazla ve erken büyümesi e2 vs) ve transfer ertelenmiyor böylelikle. Genel olarak anladığım da Bülent Hoca daha ilaçlı ve daha garantici gitmeye çalışıyor bence her aşamada, tedavi sırasında dozlar malum yüksek, progesteronu da kalçadan iğne olarak veriyor, Semra Hoca jel veriyor çoğunlukla. Hangi sistem iyi/başarılı/doğru/sağlıklı her ikisini de deneyen biri olarak karar verebilmiş değilim ama hikayemi biliyorsun yorumlayabilirsen yorumla 😂

Ben konuşmadım ama burada okuduğum örneklerde transfer hazırlığında Lucrin hiç görmedim, hasta uygunsa yani regl düzensizliği falan yoksa naturel transfer yapıyor, aksi halde estrofem başlatıyor ama önceki ay değil, transfer ayı..

Kafan karışık ise bence Neslihan hanımla iletişime geç Bülent Hoca olmasa bile doktorlardan biri ile telefonda görüştürsün seni, tekrar gitmelik bir durum değil ama artısını eksisini izah ederlerse belki karar vermen kolaylaşır. Ya da vardır bir bildiği hocanın diyip devam ediceksin. Bilemedim.

Evet eşim Ankara’lı ☺️ Orada bir genel cerrahın izini sürüyorlar şimdi 😂 Eylül sonuna kadar izinliymiş galiba, randevu alamıyorlar şu anda, o yüzden bizim tedavinin zamanı da netleşemiyor 🙄 adam ne tatil yapıyor bak genel cerrah ya, tüp bebekçi olaydı görürdüm ben onu! En fazla 10 gün 🤪😂

X