Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Havuz da 1 ay dinlenme süresi var toplamadan sonraki 2. Regl de tekrar iğneler işinize karışmak gibi olmasın ama sanki bir toplama daha yaptırmak daha mı uygun . Gerçi sizde yumurta sayısında problem Yok bizim yumurta sayımızdaki problem varda ne oluyor bu işte sağlıklı yumurta ve sağlıklı embriyo bulmak önemli yoksa sayı çok önemli degil . Sadece sayı elde var düşüncesi ile rahatlama yapar inşallah diğer embriyonuz sağlıkla gelir .
Peki diğeri sağlıkla gelince ne yol düşünüyorsunuz tek transfer mi ?

Ay Allah söyletmiş olsun çok teşekkür ederim, diğeri sağlıklı gelirse ikisini birden transfer isterim çünkü mozaik olanda zaten başarı şansı düşükmüş
Evet sayı önemli değil, bu yaşta sağlıklıyı bulmak her türlü zor tekrar deneyeceğiz mecburen

Acibadem 2.adet ile yapiyor,memorial da uygulama nasil bilmiyorum ama Bebegimhadi bahcecide opu sonrasi tarlusal ile adet gorup tekrar 5 gun sonra yeni opuya girdigini soylemisti. Farkli tedavi protokolleri yapilyor.
E Elexus . Sen diger embriyodan haberi al bakalim da sonraki surece karar verirsin. Benim arastirdigim doktor Ulun Ulug... tam arastirmalarim tamamlaadi ama kendisiyle gidip gorusecegim.

Saglikli gelirse zaten tek embriyo transferi olmuyor mu?
Uygulama oyle demistiniz gibi hatirliyorum..

Saglikli gelirse zaten tek embriyo transferi olmuyor mu?
Uygulama oyle demistiniz gibi hatirliyorum..

Genel uygulama o ama 2 embriyo varsa ve birinin durumu pek iç açıcı değil ise 2 tane transfer ediyorlar. Bugün yine bir örnek daha okudum. Gebelik için çok umut vadetmeyen embriyoları sağlam ile birlikte koyuyorlar.

Duymuştum ismini. Bak bakalım.
Evet Cuma’ya kadar bekleyip duruma göre aksiyon alıcaz ama eşimi nasıl ikna edicem orası meçhul Gıdanın bile hormonlusunu eve sokmamaya çalışan adamın başına neler geldi

Genel uygulama o ama 2 embriyo varsa ve birinin durumu pek iç açıcı değil ise 2 tane transfer ediyorlar. Bugün yine bir örnek daha okudum. Gebelik için çok umut vadetmeyen embriyoları sağlam ile birlikte koyuyorlar.
Digeri saglam gelirse tek olarak transfer daha mantikli.
Eger ikiside mozaik cikarsa o zaman ikisi koyulabilir ama saglikli elde etmisken tek transfer diye dusunuyorum

Tup bebek olarak degil yumurta takibi ile tek catlatma ignesi ile denesen 2 ay filan. Kasimda yeni tedaviye baslasan mesela. Hem vucut biraz da toparlanir.. esin buna sicak bakabilir belki..

İnşallah hakkınızda hayırlısı ile

Tup bebek olarak degil yumurta takibi ile tek catlatma ignesi ile denesen 2 ay filan. Kasimda yeni tedaviye baslasan mesela. Hem vucut biraz da toparlanir.. esin buna sicak bakabilir belki..

Ya ona kalsa zaten hep doğalcı da 1% morfoloji ile çok zor bizim. Ancak yumurta takibi ve çatlatma iğnesiyle 1 taneyi toplatarak olur mu onu soracağım. Opu’nun zararını sormak lazım. Sonuçta biryerler deliniyor onda da. Belki sık yapılması sakıncalıdır.

SiZlerde de oluyor mu acaba ? Mesela bir tanıdık tedaviye başlıyor hemde öyle biz gibi popüler yerlerde bile degil başladığı ay Veya diğer ay hopp olumlu( olsun çok olumlular olsun asla gözüm Yok .)
Ben Ocak’tan beridir gidiyorum daha ortada bişey Yok nasıl yapıyorlar diye hayretle izliyorum
Bende mi sorun var ( zaten sorun var diye tedavideyim o ayrı da )
Millet şakır şakır yapıyor alıyor pozitifi diyorum biz bekle bekle bekle

Neden? Sağlıksız olan sağlıklının tutunma ihtimalini mi düşürür?
1 tane tuttu diyelim hangisi tuttugunu bilecekmiyiz:) tutan icin amniyosentez yine yapilacak
2 tane tutti diyelim, mozaik olan icin amniyosnentez yapilacak
Her kosulda amniyo var, elinde saglikli varken riske gerek yok ki zaten..

Opunun zararini bilmiyorum ama cok efficent degil bence..1 tane icin opuya gir cik yorucu,kac ayda toplarsin bir seferde cikarttiklarini..
Bir kac ay catlatma ignesi ve spontan denemek daha dogru gibime geliyor..

Ben kendi adima diyebilirim ki yumurta rezervi 1-2 adet olan ve genetik uygulanacak hastalar icin acibadem hastalara umut vermek icin 3.gun donduruyor. Bu uygulama da benim guvenimi sarsiyor..
Tek bir doktor gozetiminde olmanin belki etkisi olabilir sonuclarin iyi olmasi.

Aynen öyle mesela arkadaşın birine demişki doktor sayı az her ay havuz yapalım diye iyice strese sokmaya gerek Yok eldekilerle en iyisini yapmaya çalışalım netice de 2 tane embriyo transferi ve ikisi de tutundu .

Hsg sonucu icin bir sey dediler mi?
Seninkiler 3.gun dondurulmus 11 tane vardi degil mi, bence pzt acip 5. Gune bekletirler. Insallah hepsi gitsin 5.gune ve genetige gonderecek cok sayin olsun.
Yok şükür birşey çıkmadı.
"Kanallar açık rahim şekli normal. Başka birşey söylemeye çalışmak öküzün altında buzağı aramak olur" dedi
Evet 11 tane. Bayramdan sonra perşembe veya pazartesi demişlerdi laboratuvar durumuna göre.
Bekliyorum bakalım aramalarını. Pazartesi onlar aramazsa ben ararım tahminimce...

Doğal yolla hamile kalmak zaten başlı başına bir mucize. Ama onlar hamile kaldıklarını bilmediklerinden sıkıntı olmuyor herlade.Biz herşeyi düşünerek hormonların dengesini bozuyoruz.

Benim çevremde tüp bebek tedavisi olan herkes ilk denemesinde hamile kaldı. Ben de tedaviye başladığımda o kadar emindim ki kesin olacak diye
Transfer sonucu olumsuz olunca inanamadım. Dönüp dönüp teste bakıyordum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…