Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Sizin 3 opu olup 3.gun dondurulan 11 tane mi olmustu?
Bulent hocanin konusmak istedigi konu bu muymus, zaten genetik karari alinmamis miydi?
Genetik sonucu sagliksiz cikabilir bilgisi vermek icin gorustuler o zaman .
Aynen. Sanırım genetikten hiç dönmeyince sorun oluyor diye bir kez daha teyit ediyorlar. İster 3.gün transferi ister 5.gün transferi ya da genetiğe gönderme seçeneklerini sunuyorlar. Ben siz ne düşünüyorsunuz dedim. Ben genetiğe gönderilmesi taraftarıyım dedi. Sayı ve embriyo kaliteleri iyi geri dönüş olacağını düşünüyorum ama son karar sizin dedi.
Yani aslında sonradan biz demiştik demek için yapılan bir görüşme bu. Ama yine de fikrimizin alınması hoşuma gitti doğrusu

Bastan gorusmus olmalari cok guzel, umarim 5.gune hepsi gider
Merkez bayramda acik olacakmiymis?

Sormadım ama bayramdan sonra işlemler devam edecek dediklerine göre çalışmıyorlar sanırım.
Laboratuvarın durumuna göre ya 15inde ya da 19unda çözdüreceklermiş benim bebeleri
Opu , transfer olan icin acik olmamalari ilginc, nobetci oluyordur , sonucta ticari muessese
Sizin 3.gun embriyolarin kalitesi olarak bilginiz var mi? Kendi 4 tanemin durumu icin cikarim yapabilirmiyim acaba diye soruyorum

Opu , transfer olan icin acik olmamalari ilginc, nobetci oluyordur , sonucta ticari muessese
Sizin 3.gun embriyolarin kalitesi olarak bilginiz var mi? Kendi 4 tanemin durumu icin cikarim yapabilirmiyim acaba diye soruyorum
Muhakkak birileri vardır. Çünkü Neslihan hanım bayram için memlekete gidecektim ama planlar değişti gidemiyorum dedi
Kalite olarak net bir şey bilmiyorum. Yani şu ab lerini falan. Sadece ben bu embriyolardan olumlu sonuç alacağımızı düşünüyorum dedi

Kararınız hayırlı olsun inşallah birkaç tane sağlıklı dönüş olur
Ben de merak etmiştim Hoca görüşmek istiyor dediklerinde neyse iyi plan program için çağırmışlar
Benim şimdiki merkez yanaşmıyor yapmadı ama 4. günde iyi gitmeyenleri dondurma olayını sordunuz mu? Ne düşünüyorlar acaba Benim embriyolog gebelik ihtimali düşük 1-2% dedi ama bizim oran zaten yerlerde, 1-2% de olsa şans şanstır Acaba Acıbadem’in bakış açısı nasıl

Ben anlamadım kimin gebelik ihtimali düşük neye göre dediler..bir de sizin neden 3.gün dondurması yapmadılar onu atlamışım sormayı.. hiç mi 3.güne gelen embriyo yok 11 taneden?

Hayirli haberlerinizi alalim

Sormadım
Açıkçası zaten 5.güne gidemeyenlerin transfer edilse de olumlu sonuçlanacağını düşünmüyorum. Kafamda zaten iyi durumda değillermiş ki devam edemediler fikri hakim
Hoca bazı hastalar ben transferi kesin deneyimlemek istiyorum diyor o yüzden 3.gün transferi yapılabilir zaten 3.güne gelen embriyolar var dedi.
Daha önce transfer deneyimim var üstelik olumsuz. Ben en sağlıklısı nasılsa öyle olsun dedim. O da tabii ki genetik dedi.
Elimiz boşta çıkabiliriz bu uzun süreçten ama nasip

Ben anlamadım kimin gebelik ihtimali düşük neye göre dediler..bir de sizin neden 3.gün dondurması yapmadılar onu atlamışım sormayı.. hiç mi 3.güne gelen embriyo yok 11 taneden?

Benim 5. güne gidemeyen 2 embriyom gibi, gidişatı kötü olup geriden gelen embriyoların gebelik verme ihtimali düşükmüş. Başka embriyo yok ise belki kullanıyorlardır. Benimkileri dikkate almadılar.

Memorial genelde 5. güne bekletiyor. 5’e Gidemeyenleri dondurduklarını hiç duymadım. Benim 11’den 4 adet döllenmişti zaten. 2’si gitti 2’si kaldı.
Acıbadem ‘de de benim 7 tane embriyom çöpe gitti bu şekilde 3’ten 5’e giderken. 3. günde 12 tane embriyom vardı, 5. güne 5 tane kalıverdi.. o 7 tane dondurulsaydı şansımı denerdim. Ki Acıbadem 3. gün embriyosuna sıcak bakıyor transfer ediyor bir sürü örnek biliyoruz. Bana orası da yapmadı. Sanırım dosyada ngs’li transfer yazdığı için 5. güne gidemeyenleri dikkate almadı onlar da.
Yüksek amh’ın da dezavantajları.. Amh’ı gören ne taze transfer ne NGs siz transferi seçenek dahilinde bile görmüyor.
Ama yazık yani bu kez de sağlıklıyı bulamazsak -ki şansımız çok yüksek durmuyor- toplam 29 yumurta toplanmış ve 3. günü görmüş 16 embriyo harcanmış olacak
Onun ihtimali düşük bunun ihtimali düşük de ngs’den sağlıklı bulma ihtimali çok yüksek sanki bende oran şu anda 0%
Bu 2 taneden 1’i sağlıklı gelirse 9’da 1 yani 11,11% hhmmm güzel bir oran

Aslına bakarsan benim amh düşük. Ama 4 tane döllenende 2 si 4.günw dayandı ama 5.günü beklediler ki ben histeroskopi olayım . Baika yer olsa transfer ederdi sonuçta benden dondurma parası almıyorlae. Ama bi maliyet . Histetoskopi sebebimde öyle her drun düşüneceği bir sebep değildi. Kurum bebeğin tutmasına bakar erken doğum riskiyle ilgilenmez sonuçta. Orası pek te 3.gün fikrini sevmiyor dediğin gibi. Ama acıbademde bana fikrimi bile sormadan 4.güne giden 4 taneden iyi olan 2 taneyi hemen transfer ettiler.tuhaf kimin ki doğru bilemiyorum. 3.gün transferi benim tercihim değildi. Hoca demiş ama S Sebby fikrimi sorcak bir muhatap bile yoktu

Evet benim embriyolog da sizin gibi düşünüyor.
Kaldı ki şimdi aklıma geldi, Memorial transfer yapmazsa 20% parayı iade ediyor. Yani gerçekten gebelik ihtimali görseler transferi yaparlar neden para iadesi falan yapsınlar.

Ben henüz transferi deneyimleyemediğim için az da olsa şans şanstır diye düşünüyorum ama tabi mantıklı olan bu değil kimse önermediğine göre
3. gün transferine yine de hala çok inanıyorum, rahimde 5’e gitmede dışarıda olacağından daha başarılı olacağı inancındayım, ama döllendikten sonra bölünmede gelişmekte zorlanan geriden gelen değil 3. günde olması gerekenin en iyisi olan 3. gün embriyonun transferine. Hala da aklım bu tedavi yönteminde ama dediğiniz gibi “en sağlıklısı hangisi ise o olsun” dediğimizde ngs’ye dönüyoruz mecburen.

Evet az önce yazdım ben de. Embriyonun gebelik oluşturma ihtimali düşük de olsa transfer edip göndermek varken etmeyip 5’e giden veya ngs’den sağlıklı dönüş olmazsa para iadesi yapıyorlar. Bu nedenle tedavide hata ihtimaline birşey diyemem insan sonuçta hepsi, ama göz göre göre yanlış birşey yapacaklarını düşünmüyorum.

Acaba bu mesajın altına kim ne durumda yazsak ve toparlasak mı benim iyice kafam karıştısonra ben onları 1 postta toplarım..
MeSela. .

Yaş. .39
Kaçıncı deneme... 3
Merkez doktor.... acıbadem bülent tıraş
Embriyo durumu. .. ngs li 1
Son durum... transfer bekliyor (tahmini 20-21 ağustos)

Bu liste iyimis:) karisiyor herkes..
Yaş. 42
Kaçıncı deneme... 3 Opu
Merkez doktor.... acıbadem bülent tıraş
Embriyo durumu. .. 3.gun 4embriyo
Son durum... adet olmayi bekliyor, transfer olmak istiyor.
İyi bayramlar

Sanırım bu konuda aldıkları şikayetler doğrultusunda çalışma şekillerini güncellemişler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…