Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Kızlar hastane aradı. 5 döllenen yumurtadan 2 si gelişimini tamamlamamış. 3 tane kaldı onunda 2 tanesi iyi görünüyormuş hayırlısıyla inşallah onlar devam eder
Nolur moralinizi bozmayin,2 tanesi inatci cikar buyumeye devam eder,siz onlara guvenin!ben her toplama sonrasi bu bekleme surecinde embriyolarimla konusuyorum:) siz birbirini cok seven iki insanin bebeleri olacaksiniz,bize gelmek istediginiz zaman bizim kalbimiz size acik,ruhunuz bizi ne zaman isterse biz burdayiz diye:) en onemlisi kendinizi iyi hissetmeniz,devam edebilmeniz icin kendinize inanmaniz lazim:)

aa aynı durumdaysak birbirimize ışık olabilirz canım.. benm durumumda olan kişilerle hiç karşılaşmadımda topikte
ama senin rahimdede mi yapışkanlık var canım
Evet kurtaj sonrasi maalesef olustu.bulent hoca cerrahi mudahaleleri hep en sona birakiyor,once yumurta bulalim bizim hedefimiz o:)

Evet kurtaj sonrasi maalesef olustu.bulent hoca cerrahi mudahaleleri hep en sona birakiyor,once yumurta bulalim bizim hedefimiz o:)

anladım canım ilk önce sağlıklı yumurtalar toplanıp donduruluyor ameliyat oluyorsun ve toplanan yumurtalar mı kullanılıyor.
bana bnlardan bahsetmedi doktor.
ben snradan araştırdım tüplerin alınması bile amh değerini düşürüyormuş..
bnm bu zamana kdr bu değerlere kimse bakmadı direkt tüp bebek diyolar
neye göre diyolar anlamadım ya
belki amh yok töbe estafurullah
anlamadım yaaa

Hiç tadım kalmadı moralim bozuldu kizlar neden az tepki veriyor ignelere folokuller 3. Kontrol yine igne verdi ama yine kucukler pazartesi yine kontrol olmayacak sanirim iptal ederler bu gidisle tedaviyi

Çok sağolun gerçekten. Daha umutluydum biraz bu durum umudumu kırdı. Çok şükür bunada tabiki. İnşallah dediğiniz gibi inatçı çıkarlar. Ne zormuş

Kızlar hastane aradı. 5 döllenen yumurtadan 2 si gelişimini tamamlamamış. 3 tane kaldı onunda 2 tanesi iyi görünüyormuş hayırlısıyla inşallah onlar devam eder

Moralinizi bozmayın inşallah 3’ü de sağlıkla gelişir Hiç endişelenmeyin nasılsa ngs yapılmayacak sizde, tekrar bir elenme söz konusu değil yani, 3 tane yeter de artar bile

Hiç tadım kalmadı moralim bozuldu kizlar neden az tepki veriyor ignelere folokuller 3. Kontrol yine igne verdi ama yine kucukler pazartesi yine kontrol olmayacak sanirim iptal ederler bu gidisle tedaviyi

İlaç/iğne ve dozlarını değiştirdiler değil mi?
Hangi ilaçlarla başlamıştınız? Dozları arttırarak reaksiyon alabilirler belki bozmayın moralinizi hemen

Moralinizi bozmayın inşallah 3’ü de sağlıkla gelişir Hiç endişelenmeyin nasılsa ngs yapılmayacak sizde, tekrar bir elenme söz konusu değil yani, 3 tane yeter de artar bile
Hiç bilmiyorum bu işlemleri.3. Sü ne orta dedi yinede onu da transfer ediyorlarmı acaba? 3.gün embriyosu transfer olunca ne zaman transfer ediyolar. İnşallah 3 üde gelişir. Çok sağolun. Allah dualarımız kabul eder inşallah

Bildiğim kadarıyla ediyorlar ama öncelikle iyi kalite olanları transfer ediyorlar. Yani 2 tane iyi kalite embriyon varken 3. orta kalite olan transfer edilmez sanıyorum. Yalnız burada okuduğum bir örnekte iyi kalitelerin transferinde başarı sağlayamayıp, yedeğe bırakılıp dondurulan orta kalite embriyo ile bebeği olanlar da var.

3. gün embriyosu eğer dondurulmazsa 3. Gün transfer edilir herhalde ben de bilmiyorum

Sizin tup bebek yapmaniza neye gore karar versi antalyadaki doktorunyz? Sorun ne olarak belirtildi? Tup bebek tedavisine baslamadan once dosyaniz icin amh /fsh ,esinizin sperm testi gibi testler istenir,size sadece rahim filminize gore karar verildiyse o zaman rezerviniz hakkinda bilgileri ne kadardir?
Benim durumum icin benim yumurtalik reservim az,her gecen gun azaliyor malum her regl de mevcuttan gidiyor o yuzden bu sureci yumurta toplayarak gecirip daha sonra operasyon kismini gecilecek,tabi daha genetik kisminda basari ile gecmeleei lazim:) yani yol uzun ama aci yoksa kazanc yoktur misali:)

Embriyolar 3.gune gelenler icin 4kalite siniflandirma var.1en iyi 4 en kotu olarak.sizin 3.gune gelen embriyolaraniz icin kalite siniflandirmasi da dna hasari var mi? Hucre bolunmesi simetrik mi? Hucreler dogru sayida bolunmus mu? Bu duruma gore kendi icinde siniflandirilip kalite bilgisi verilir.benim bildigim 3.gun embriyosu ama sizinkiler 5.gune gidecekse onlar icin siniflandirmayi bilmiyorum.
Transfer zamanina gore sizin rahminizin uygun olmasi onceliklo sart.

Hemen umitsizlige kapilmayin! Mesela benimkiler de hizli buyuyen cinstendi,hizli tepki verip fazla buyuyorlardi,sizinkiler biraz tembel belki:) sali gunu mu kontrol?

İlaç/iğne ve dozlarını değiştirdiler değil mi?
Hangi ilaçlarla başlamıştınız? Dozları arttırarak reaksiyon alabilirler belki bozmayın moralinizi hemen
Fostimon 150 lik 2 toz 1 su
Merionol 150 lik 2 toz 1 su
Humatrope 72 iu 0.5 gece 1 kez
5 gun
Fostimon 150 lik 2 toz 1 su
Merionol 150 lik 2 toz 1 su
Humatrope 36 lik gece 1 mm lik
2 gun
Simdide yine 2 gun en son kullandiklarimi verdiler bide catlamasin diye bi igne sanirim pazartesi yine gitcem normal mi bu gidisat

Humo 72 lik 36 lik arasinda dozaj olarak fark yok aslinda sadece 72 likten daha az cekiyorsunuz enjektore ama aldiginiz doz aslinda temelde ayni:) eczane 36 elinde olmadigi zaman 72 lik veriyor.
Fostimon ve merional 150 bende ayni protokol uygulandi,2 toz 1 su seklinde.
Koruyucu igne de vermisler,gonul rahatliligiyla devam..
Su anda hersey normal,telas etmeyin,ben ayni yoldan gectim:) o folikuller buyuyecek.

Yok oyle hareketsizliginizin etkisi degildir,sizin folikuller ilaclara gec cevap veriyor biraz, insulin ilaclarini kullanmadiginiz icin etkilenmis olur muymus,onu sordunuz mu?
Onu sormadim ama etkisi olabilir tabi peki bu islem ne kadar daha devam etcek 8 gun oldu

Humatrope u arttırmışlar anladığım kadarıyla, büyüme hormonu demişlerdi bana. Çatlamasın diye iğneye başladılarsa büyüyenler vardır diye düşünüyorum sonuçta belli bir büyüklüğe gelmeden çatlamıyor. Bence hiç strese sokmayın kendinizi. Ne yaparsak yapalım zaten pek sonucu değiştiremiyoruz. O yüzden pozitif düşünüp söylenenleri yapmaya devam inşallah Pazartesi beklenen gelişmeyi sağlamış olurlar

Onu sormadim ama etkisi olabilir tabi peki bu islem ne kadar daha devam etcek 8 gun oldu

Benim 13. Günde toplanmıştı yumurtalarım, son kontrollerim iki gün üst üsteydi, gidişata göre 1 gün ileri ya da geri gidebiliyor anladığım kadarıyla.

Reactions: 2be
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…