Ablamin evliliği :(

boşansın bence. adam sorunu yıllar önce biliyorken bile söyleyip beni böyle kabul edecek misin diye sorması lazımdı bence benim görüşüm o.
ayrıca diğer olan şeyler de hiç hoş değil. yaşı da genç hayatına baksın ablan kendini yakmasın..

Ben de bu zihniyeti anlayamıyorum ya adam kumar oynasın , ablanızı kandirsın hakaret etsin üstüne üstlük paşamız tenezzül edip gelmesin akrabalarını göndersin siz de oturun bu odunu düşünün. Ablanız da günah a mi giriyorum diye onu düşünsün şaka gibi ya Allah aşkına azıcık güçlü olun azıcık dik durun. O odun acaba ablaniza bunları yaparken hiç günaha gireceğini düşündü mu?

Merhaba oncelikle iyi geceler arkadaslar ben ablam için konu açtim uzaktan insanlarin düsuncelerine bi nevi ihtiyacim var

Ablam 27 yaşinda 7 yildir evli hiç cocugu yok olmadu daha dogrusu doktora eşi hiç gitmedi nerdeyse ilk yillar ablam hep gitti ama eşi götürmedi ailem goturdu bazen yalniz gitti kocasina dediği zaman gitme doktora ilac kullanma ilac kullanarak kendine zarar verirsin gibisinden mırın kırın ediyodu ablam ilk 4 yıl tek başına mücadele verdi tabi iki yıl geçtikten sonra doktorlar eşinin gelmesi lazim artik desede eşi asla yanaşmadi gitmem etmem bende sorun yok falan die die yillar gecti tabi sonra ablam artik dayanamayıp tatlı dil care etmeyince tartisarak cocuk istedigini dilegetirdi surekli tartismalardan sonra eşi paramiz yok gidip calısayim geldiğimde gideriz deyip sehir disina cikip 3 ay calisip bir milyarla gelirdi ablam okadar calisiyon hani para deyince yok işler yoktu ustalar para vermedi yok efendim kış soguk gecti calisamadik gibilerinden bahaneler üretti (ablamin eşi sıva işi yapio buarada gunlugu en az 120 tl aylik 3 milyari gecio) Ablam yine cocuk istiyorum doktora gidelim dediginde yok yaz gelsin baska sehire gideriz dedi yaz geldi yok sonbaharda gideriz sonbahar geldi yok tekrar istanbula çalışmaya gidim 3 ay calisayim gelince gideriz deyip yillarca kandirdi bu sure zarfinda hic gitmedi tabi bu araada kumarda oynuyormuş oyuzden caliştigi paralar yok tabi gözzle görmedik ailesinden birkaç kişiden duyduk neyse ailesinin zoruyla istanbula ablamla gelip tahlil tuttu tabi aile resmen kolundan tutup göturdu tahlilde sperm 0 çıktı doktor birsuru tedavi yontemleri var zorlu surec ama imkansiz degil dedi bi ümit belki olabilir demesine ragmen enistem bidaha gitmedi yine para biriktirelim tedavilerimizi yapariz die kandirdi neyse konu cok uzun oldu kestirip anlatayim en sonunda ablamla tekrar tartışıyorlar ablam ne doktora gidiyosun ne tedavi oluyosun ne evine destek oluyosun gecelri disarda gezio tozuyosun beni tek basina evde birakiyosun eve gelince telefon basinda ya sanal aleme takiliyon yada okey oynuyosun ben hergun seni beklemekle geciriyom ne bi vakit geciriyoz sadece sen keyif yapion ben hapis hayati yasiyom diyerek konusmaya baslamis eşiyle tartışmislar adam küfür etmiş allah belani versin demis birsuru sey saymis ama ablamda bu sozlere ragmen susmamis oda karsilik vermis kocasi sofradaki kolayi meyvesularini ablama atmis yarin babanin evine gitmezsen allah senin bin belanı versin ablam terk edip geldi aradan bir hafta gecti esinin amcalari amcami aramis eve gelicez aksam faln amcamda siz tek gelmeyin enistemi de getirin demis aradan yarim saat gecmis tekrar aramis enistemin amcasi demis enistem demis ben ona bisey demedim kendisi çekipgitti ben onu gidip almam nasil gittiyse öylede gelsin amcamda demiş ne biz kızımızı veririz nede kendi gelir yarin gidin bosanma davasini acin demis ertesi gun enistem akrabalarını yollamis benim hic cocugum olmayacak ben yillar once biliyodum söylemedim beni böylekabul ediyorsa gelsin etmiyorsa boşanalim demis ablam cok uzgun benim emek gisterdigim kadar caba emek gosterse boyke olmazdi ben iki arada kaldim dio ama bosanmakta kararli esim hayirsiz biri sorun tek cocuk degil dio ama bi yandanda vazgecemio bosansam ne yaparım ya kotu bi hayat beni bekliyorsa ya eşimi yalniz biraktigim icin gunaha girersem diede korkuo

Kizlar fikirlerinize ihtiyacım var cok uzun oldu ama inanin cok azinu yazdım hatta
Ablanıza şunu söyleyin. O ilaç kullanırken umut ederken bu adam olmayacağını biliyordu ablanı za acısı mi Hayır!
Çalışıp parasini kumarda yedi ablanı za acıdı mi Hayır!
Ablanı za hapis hayatı yaşattı ablanı za acısı mi Hayır!
Allah herseyi görüyor. O en adil olan ne günahı Allah aşkına.

pislik adam. alana ne kdar üzüldüm. kandırmış resmen :KK43: bence ablan adamın değil adam ablanın günahına girmiş 7 yılı gitmiş bu sürede tedavi olsalar belki çocukları olurdu belki gerçeği söyleseydi evlat filan edinirlerdi veya ablan onu çocuksuz kabul ederdi ama yalan söylemiş bunun affı yok..

Bi komşumuz vardı.Kadın yıllarca bebek için doktor doktor gezdi.. Eşi hiiiç yanaşmadı ve üstelik karısını suçladı.. İlişkilerinin 5-6 yılında kadın dayanamayıp bosanma davası açtı.En sonunda bir süre ayrılık sonrası adamın aklı basına geldi doktora gittiler.Cok kısa bir tedavi sonrası şimdi ikinci cocuklarını seviyorlar.Belki tedavi olunabilir bişeydir ayrı ama..

İlişkilerinde başka sorunlar varmış.. Sanırım adam sorunu gizleme yolunu başka yollara vurarak bulmuş.Ablanızı çok büyük aldatmış.. Yazıktır.. Bunu kabullenebiliyor mu?

Merhaba oncelikle iyi geceler arkadaslar ben ablam için konu açtim uzaktan insanlarin düsuncelerine bi nevi ihtiyacim var

Ablam 27 yaşinda 7 yildir evli hiç cocugu yok olmadu daha dogrusu doktora eşi hiç gitmedi nerdeyse ilk yillar ablam hep gitti ama eşi götürmedi ailem goturdu bazen yalniz gitti kocasina dediği zaman gitme doktora ilac kullanma ilac kullanarak kendine zarar verirsin gibisinden mırın kırın ediyodu ablam ilk 4 yıl tek başına mücadele verdi tabi iki yıl geçtikten sonra doktorlar eşinin gelmesi lazim artik desede eşi asla yanaşmadi gitmem etmem bende sorun yok falan die die yillar gecti tabi sonra ablam artik dayanamayıp tatlı dil care etmeyince tartisarak cocuk istedigini dilegetirdi surekli tartismalardan sonra eşi paramiz yok gidip calısayim geldiğimde gideriz deyip sehir disina cikip 3 ay calisip bir milyarla gelirdi ablam okadar calisiyon hani para deyince yok işler yoktu ustalar para vermedi yok efendim kış soguk gecti calisamadik gibilerinden bahaneler üretti (ablamin eşi sıva işi yapio buarada gunlugu en az 120 tl aylik 3 milyari gecio) Ablam yine cocuk istiyorum doktora gidelim dediginde yok yaz gelsin baska sehire gideriz dedi yaz geldi yok sonbaharda gideriz sonbahar geldi yok tekrar istanbula çalışmaya gidim 3 ay calisayim gelince gideriz deyip yillarca kandirdi bu sure zarfinda hic gitmedi tabi bu araada kumarda oynuyormuş oyuzden caliştigi paralar yok tabi gözzle görmedik ailesinden birkaç kişiden duyduk neyse ailesinin zoruyla istanbula ablamla gelip tahlil tuttu tabi aile resmen kolundan tutup göturdu tahlilde sperm 0 çıktı doktor birsuru tedavi yontemleri var zorlu surec ama imkansiz degil dedi bi ümit belki olabilir demesine ragmen enistem bidaha gitmedi yine para biriktirelim tedavilerimizi yapariz die kandirdi neyse konu cok uzun oldu kestirip anlatayim en sonunda ablamla tekrar tartışıyorlar ablam ne doktora gidiyosun ne tedavi oluyosun ne evine destek oluyosun gecelri disarda gezio tozuyosun beni tek basina evde birakiyosun eve gelince telefon basinda ya sanal aleme takiliyon yada okey oynuyosun ben hergun seni beklemekle geciriyom ne bi vakit geciriyoz sadece sen keyif yapion ben hapis hayati yasiyom diyerek konusmaya baslamis eşiyle tartışmislar adam küfür etmiş allah belani versin demis birsuru sey saymis ama ablamda bu sozlere ragmen susmamis oda karsilik vermis kocasi sofradaki kolayi meyvesularini ablama atmis yarin babanin evine gitmezsen allah senin bin belanı versin ablam terk edip geldi aradan bir hafta gecti esinin amcalari amcami aramis eve gelicez aksam faln amcamda siz tek gelmeyin enistemi de getirin demis aradan yarim saat gecmis tekrar aramis enistemin amcasi demis enistem demis ben ona bisey demedim kendisi çekipgitti ben onu gidip almam nasil gittiyse öylede gelsin amcamda demiş ne biz kızımızı veririz nede kendi gelir yarin gidin bosanma davasini acin demis ertesi gun enistem akrabalarını yollamis benim hic cocugum olmayacak ben yillar once biliyodum söylemedim beni böylekabul ediyorsa gelsin etmiyorsa boşanalim demis ablam cok uzgun benim emek gisterdigim kadar caba emek gosterse boyke olmazdi ben iki arada kaldim dio ama bosanmakta kararli esim hayirsiz biri sorun tek cocuk degil dio ama bi yandanda vazgecemio bosansam ne yaparım ya kotu bi hayat beni bekliyorsa ya eşimi yalniz biraktigim icin gunaha girersem diede korkuo

Kizlar fikirlerinize ihtiyacım var cok uzun oldu ama inanin cok azinu yazdım hatta
Dürüst olmak gerekirse ben de erkek olsam taaaam ablanız gibi enayi ve salak bir karım olsun isterim. Ya eve uğramayan, evine bakmayan, ne saygı ne sevgi gosteren, iş durumu zor olan ve hepsi üzerine terbiyesiz olan bir adamdan bir de cocuk yapmaya uğraşıp bir de bunun için dil dökmenin benim sözlüğümde enayilikten başka karşılığı yok. Hasbel kader adam tedavi olmaya yanaşsa cocuk da yapacak ablanız yani bravo. Bi de günaha falan girerim diye düşünüyormuş ya kadınların böyle kafanısını yıkayanları taksim meydanında ateşe vermek geçiyor içimden. Sabah sabah çok sinirlendim ya eniştenize bir ablanıza iki. Ayrılsın gitsin Allah karsısına hayırlı birini çıkartır belki bu sefer de çocuk sahibi olabilir.

Daha evine bile bakmayan adamdan ne koca olur ne baba. İnşallah geri dönmez de boşanır ablanız. Dönerse aynı hatayı 2. kez yapmış olur, temelli yazık eder kendine.

adam muhtemelen ablanızı da aldatıyor çünkü 3 ay gidip gelmemesi herşeyi saklaması geceleri sürekli gezmelere gitmesi normal değil

ablanız vicdan muhasebesi yapacaksa çocukla değil onu haksız olduğu helde hep ezmesi ve hiç yerine koyması üstüne evden kovmasıyla vicdan muhasebesini yapsın
çocuğu olsa da olmasa da böyle hayırsız adamın yanında gençliğini harcamasın
yaşı daha 27
benim 34 yaşında ki kuzenim eşi öldükten 7 yıl sonra bir ay sonra düğünlü evlenecek(nüfusu 200 000 li küçük bir ilde yaşıyorlar)
27 yaş herşey bitmiş bir yaş olsa dahil
eziklenerek hor görülerek değer verilmeden hayat yaşayacağına
kursa gitsin el sanatı kazansın, ekmeğini tutsun sonra kadın iyi olduktan sonra görücüsü muhakkak oluyor küçük yer olsada

kesin günaha girer:KK53::KK53::KK53:
element uydurmaya gerek yok.

ne emek ya kötü bir hayat beni bekliyorsa..zaten kötü bir hayat yaşıyor belki boşanıp güzel bir hayat yaşıcak yaşı da genç.bence hemen boşanıp yeni bir hayata başlasın.

En başta by bir yalan söyleyerek başlamış zaten hic dusunmesin ablan bence dönünce ne olacak bu adam degismez en iyisi herkes kendi yoluna

enteresan bi şekilde bu kadar gereksiz detaylandırılmış bi konuyu efsunlanmış gibi sonuna kadar okudum.:silah:

klasik sorunun kendisinde olduğunu kabul etmeyen erkek kafası. 7 yıl boşu boşuna oyalanmış ablan. çocuk olsada sorumsuz bi adamla nasıl geçecek ömrü iyi düşünsün.

X