Ablamin evliliği :(

Ablan döner kocasına o havayı sezdim. Karar versin çocuk isteyip istemediğini ona göre gitsin. Gerçi kumarda var diyorsunuz bu bile sebep için yeter aslında.

Bende sizler gibi düşünüyorum ama nedense ablamin vicdanı tavanlarda kendi haline üzeleceğine hala o adama üzüluyo bir yandanda böyle yapamayacağının farkinda bazıları cok cabuk kestirip alabiliyor ama nedense ablam cok farkli bi yerden bakio duruma ve kendi kendini en kötüsu allah katinda günaha girmekten korktugu icin geri adim atmakta kararsiz :KK43:

Ablanıza söyleyin bence;

Kendisine evliliğin en başından beri yalan söyleyen,
Tedaviyi reddeden,
Kumar oynayan,
Karısını bırakıp bırakıp giden,
Kazandığı para konusunda yalan söyleyen,
Ev sorumluluğu almaktan kaçınan,
Ablanıza şiddet uygulayan
Ablanızı insan yerine koymayan bir adamdan boşanmak sevaptır...

Birincirisi yazimda cok problem oldugunu sanmiyorum
İkincisi telefondan girdigim icin ancak bukadar yazdim
Üçüncüsü okumadiginiz birseyin altına yorum yaparak bi nevi dalga gecmeyin paragrafli gormediyseniz es gecin yorum yapmayin lutfen
İstediğim konuya yorum yaparım kimse keyfimin kahyası değil doğru düzgün paragraflı yazsaydı okurdum zaten :KK66:
zor bir durum var ortada sizin yaptığınız cok ayıp

Merhaba oncelikle iyi geceler arkadaslar ben ablam için konu açtim uzaktan insanlarin düsuncelerine bi nevi ihtiyacim var

Ablam 27 yaşinda 7 yildir evli hiç cocugu yok olmadu daha dogrusu doktora eşi hiç gitmedi nerdeyse ilk yillar ablam hep gitti ama eşi götürmedi ailem goturdu bazen yalniz gitti kocasina dediği zaman gitme doktora ilac kullanma ilac kullanarak kendine zarar verirsin gibisinden mırın kırın ediyodu ablam ilk 4 yıl tek başına mücadele verdi tabi iki yıl geçtikten sonra doktorlar eşinin gelmesi lazim artik desede eşi asla yanaşmadi gitmem etmem bende sorun yok falan die die yillar gecti tabi sonra ablam artik dayanamayıp tatlı dil care etmeyince tartisarak cocuk istedigini dilegetirdi surekli tartismalardan sonra eşi paramiz yok gidip calısayim geldiğimde gideriz deyip sehir disina cikip 3 ay calisip bir milyarla gelirdi ablam okadar calisiyon hani para deyince yok işler yoktu ustalar para vermedi yok efendim kış soguk gecti calisamadik gibilerinden bahaneler üretti (ablamin eşi sıva işi yapio buarada gunlugu en az 120 tl aylik 3 milyari gecio) Ablam yine cocuk istiyorum doktora gidelim dediginde yok yaz gelsin baska sehire gideriz dedi yaz geldi yok sonbaharda gideriz sonbahar geldi yok tekrar istanbula çalışmaya gidim 3 ay calisayim gelince gideriz deyip yillarca kandirdi bu sure zarfinda hic gitmedi tabi bu araada kumarda oynuyormuş oyuzden caliştigi paralar yok tabi gözzle görmedik ailesinden birkaç kişiden duyduk neyse ailesinin zoruyla istanbula ablamla gelip tahlil tuttu tabi aile resmen kolundan tutup göturdu tahlilde sperm 0 çıktı doktor birsuru tedavi yontemleri var zorlu surec ama imkansiz degil dedi bi ümit belki olabilir demesine ragmen enistem bidaha gitmedi yine para biriktirelim tedavilerimizi yapariz die kandirdi neyse konu cok uzun oldu kestirip anlatayim en sonunda ablamla tekrar tartışıyorlar ablam ne doktora gidiyosun ne tedavi oluyosun ne evine destek oluyosun gecelri disarda gezio tozuyosun beni tek basina evde birakiyosun eve gelince telefon basinda ya sanal aleme takiliyon yada okey oynuyosun ben hergun seni beklemekle geciriyom ne bi vakit geciriyoz sadece sen keyif yapion ben hapis hayati yasiyom diyerek konusmaya baslamis eşiyle tartışmislar adam küfür etmiş allah belani versin demis birsuru sey saymis ama ablamda bu sozlere ragmen susmamis oda karsilik vermis kocasi sofradaki kolayi meyvesularini ablama atmis yarin babanin evine gitmezsen allah senin bin belanı versin ablam terk edip geldi aradan bir hafta gecti esinin amcalari amcami aramis eve gelicez aksam faln amcamda siz tek gelmeyin enistemi de getirin demis aradan yarim saat gecmis tekrar aramis enistemin amcasi demis enistem demis ben ona bisey demedim kendisi çekipgitti ben onu gidip almam nasil gittiyse öylede gelsin amcamda demiş ne biz kızımızı veririz nede kendi gelir yarin gidin bosanma davasini acin demis ertesi gun enistem akrabalarını yollamis benim hic cocugum olmayacak ben yillar once biliyodum söylemedim beni böylekabul ediyorsa gelsin etmiyorsa boşanalim demis ablam cok uzgun benim emek gisterdigim kadar caba emek gosterse boyke olmazdi ben iki arada kaldim dio ama bosanmakta kararli esim hayirsiz biri sorun tek cocuk degil dio ama bi yandanda vazgecemio bosansam ne yaparım ya kotu bi hayat beni bekliyorsa ya eşimi yalniz biraktigim icin gunaha girersem diede korkuo

Kizlar fikirlerinize ihtiyacım var cok uzun oldu ama inanin cok azinu yazdım hatta
İnanın ablanız boşansa bundan daha kötü bir hayatı olamaz.

Ablanızın dini bilgilerinde bir sorun var. Boşanmak günah değil. Önce bunu anlamalı.Neresinden tutarsan tut elinde kalan insan. Hesapcı, mal kaçıran bir adammış aynı zamanda. Ablanız koca diye bu adama nasıl sırtını dayayacakmış bundan sonra. Böyle bir adam tedavide olmaz. Ablanız kendine yazık etmesin. Ailesi olarak destek olun.

Var
Eniştem kendine ait bazi mal varliklarinu erkek kardesinin uzerine geçirdi traktörü vardi 3 kardeş ortak onu arsasını kardesinin uzerine yaptı gecen sene (zamanında teyzem esinden bosandigi zaman mahkeme teyzeme 11 milyar esinden mal bölusumu yaptigini biliyo) buyuzden kendini garantiledi birde

Artık mal kaçırmak diye bir şey yok. Ispatlanirsa yine bölüşülür.
Gençliğini kurtarmaya baksın.

Virgül, nokta, paragraf yok ama çok akıcı bence. :d
Konu sahibi bence ablanın arkasında durun ve korkusunu geçirin. Resmen boşanmamak için kendine bahaneler buluyor. maddi manevi arkasında durmanız lazım bu adamdan kurtulabilmesi için. Eğitimi var mı, çalışıyor mu?

ablaniz daha çok genç hemen b osansin o manyakdan.çocuğu olmayabilir neden mücadele etmiyor kumar hakaret daha ne istersen var bu adam dan ne koca ne baba olur.kurtulsun sizde destek olun unutur biter.yalancı kendine köle arıyor bassin tekmeyi ne günahı sevabi bile var...

Adam en başından beri çocuğu olmayacağını sıfır Sperm olduğunu biliyormuş bence. Bir kadının hayatını çok güzel mahvetmis.

Şimdi gerçekci düşünmek lazım. Ablan ile eşi arasında öyle tatlı bir muhabbet de yok. Yani çocuğumuz olmuyor biz bize yeteriz. Sensiz yaşayamam durumu yok. Bence ayrılsinlar. Bu adamın kahrini boşuna çekmesin.

Ayrılık o kadar da korkunç birsey değil. 3-4 yıl içinde uygun birini bulup evlenip mis gibi anne olabilir.

Nokta virgül kullanmak zor mu ya?
Zorda olsa konuyu anladım.
Ablanın zaten hayatı kötü bu durumdan daha kötüsü ne olabilir ki?
Adam çocuğu olmayacağını bile bile ablandan gizlemiş.
Ablan bu durumu kabullenirse cocuksuz olmayı ancak öyle devam edebilir.

X