Ablamın düğünü

Bu soruyu sorabildiğinize göre çalışmadınız ve atanma ihtimaliniz yok diye düşünüyorsunuz.
Çalışmadan atanmak pek mümkün değil, girmeseniz de olur.

Aksi halde ben ablama çok kızar ve kırılırdım, şehirdeki bütün salonlar mı doluydu, yakın akraba bile düşünülür, kardeşin sınav gününde de düğün yapılmaz yani.

Yardımınıza ihtiyacım var benim 23 temmuzda KPSS sınavım var ablamda düğünü o güne alabildi .Çünkü yer doluydu . Ağustos da dolu ileri tarihe diğer kardeşin düğünü var daha fazla ilerleyemez . Düğün akşam 7 de bana akıl verin sınava gireyim mi ablamın yanında mı olayım bütün gün
Tabiki sinava gir

Senin bir ömür hayatın, işin, kariyerin, kazanacağın para, geçimin söz konusuyken cidden ablanın kociş bulduğu için iki göbek atacağı düğününün sadece “kuaför” kısmında olamayacağını sorun ederek bu soruyu mu soruyorsun?
Bence de boşver iş neymiş ablanın kocişi için yapacağı hazırlık daha önemli senin hayatından 😍

Kpss sınavı çok önemli ve meşakkatli bir sınavdır. Girsem mi girmesem mi dediğine göre hazırlanmadın. Ama benim kardeşim olsa sınavına girmesini isterdim. Düğünden daha önemli bence

İnsan kardeşinin sınav gününe de düğün koymaz ya. Zaten sınav tarihleri aylar öncesinden belli oluyor. Ablamın evlendiği yıl KPSS’ye girdim. Bırakın sınav gününe denk getirmeyi, hazırlıklarla ilgilenirken çalışmam bölünmesin diye sınavdan sonraki bir zamana aldılar günü. İki sene sonra ben evlenirken de ablam girecekti sınava. Tarihi yine sınava göre belirledik, salonu tuttuk. Sonra neden hatırlamıyorum sınav tarihlerinde değişiklik oldu, ben de düğün tarihimi ona göre değiştirdim.

Sınava girmemek gibi bir seçenek gerçekten canını dişine takmış, çalışmış biri için söz konusu olamaz. Ama siz pek öyle sağlam hazırlanmadınız galiba. Yine de sınava girmenizi öneririm. Hiçbir şey olmasa tecrübe olur sizin için.

Bunu sormanız çok saçma ablanızın da snava girmeniz taraftarı olması gerek. Snava girin ordan geçersiniz yani bu da soru mu? Ne yapacaksınız orda tüm gün dikilip başka insan yok sanki düğünde. Yardım edecekseniz yardım edecek başkası da bulunur ama sizin yerinize snava girebilecek biri yok

Ben olsam önce sınava girerim ki düğüne de yetiseceksiniz
Benim arkadaşımın finalleri yaz okulundaki ablasının dugunune denk gelmişti başka vır şehirde hem de gidemedi maalesef ablası da anlayış gosteri

2.5 da da var eğitim bilimleri kuaförde yanında olamayacağım
Nisan kuaforunde yanindaydin. Kına kuaforunde yanında olacaksın. Ne var yani düğünde olmasan.
Deli misin sen, bir senelik emeğin çöp mu olsun?
Sabah sınava gir, sonra bütün gün yanında ol.
Evlenen ablan, sen değil.
O özel gününde yanında yakın arkadaşları olur zaten, seni çok da aramaz. Merak etme

X