Ablamın Amirinden Hoşlanıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kuzenimden gözlemlediğim kadarıyla bu savcı-hakim rütbesi ile kaymakam, vali, emniyet amiri, istihbarat vs içiçeler.
Bu nedenle ben olsam pek bulaşmazdım. Neticede telefonlar dinlenecek, sosyal medya takibi vs. Ne gerek var?
Mikroskop altında inceleniyormuş gibi yaşamayı istemem doğrusu. Tabi tercih meselesi.

Ya gerçekten bu işler sıkıntılı 😅 ben hiç girmem o işlere .
bir arkadaşı diğer arkadaşın erkek kankasıyla buluşturmuştuk.kız çok beğenmişti ama çocuk onların yanında olan diğer kızdan hoşlanmış.beğenilmeyen kız o günden sonra beğenilene düşman oldu.beğenilen de çocuğu istemedi.sonuçta herkes yalnız kaldı iyi mi? :rolleyes:

bir arkadaşı diğer arkadaşın erkek kankasıyla buluşturmuştuk.kız çok beğenmişti ama çocuk onların yanında olan diğer kızdan hoşlanmış.beğenilmeyen kız o günden sonra beğenilene düşman oldu.beğenilen de çocuğu istemedi.sonuçta herkes yalnız kaldı iyi mi? :rolleyes:
Tüm oklar sana dönmedi mi ceycey 🤣 ortalık karışmış

Merhaba KK, sitedeki ilk konumu okumaktasınız. :KK52:

26 yaşındayım. Ablam adliyede, savcılık kaleminde zabıt katibi olarak çalışıyor. Meslekte 10. yılı. 2 yıl önce, yeni atanan bir savcıyla birlikte çalışmaya başladılar. 2 yıldır savcısının ne kadar iyi olduğunu, nasıl iyi iş yaptığını, öncekilere benzemediğini anlatıyor. Diğer personel de çok memnunmuş, adam zaten tam emin değilim ne olduğuna ama bir sınavda birinci olmuş ve buraya atanmayı kendi seçmiş, hatta kendine yazık etti avukat olsa köşeyi dönerdi şimdiye falan diye konuşuyolarmış, ablam anlattı. Eh bekârmış, onu da ilave etti sjsj.

Yalan yok, ilgimi çekmedi değil ama geçen hafta ablamın yanına adliyeye giderken asla aklımda savcı beyi görürüm gibi bir düşünce yoktu. Sonuç: 40 dk kadar odasındaydım, çaylar içildi, annesi kek yapmış sjsjs ikramlar yenildi, tabii ablam da yanımdaydı ve kesinlikle anlattığı kadar var ya :halay:. Özetle müthiş bir beyefendilik, on numara bir hitabet, çocuğun kültür ve görgüsünü şap diye anlayacağınız cümleler; ağzı kulaklarında dinleyen ben... :KK28: Tanımadığım birinin yanında, bunca resmiyetin içinde bu kadar rahat hissedebilmek çok tuhaf geldi.

Sadede gelecek olursak hanımlar, ben bir parça vuruldum bu beye. Ablamın ağzını yokladığım kadarıyla normalde her gelene böyle değilmiş, anca samimi arkadaşlarıyla sohbet muhabbet oluyormuş, şansıma adli tatil olduğu için iş yokmuş. Başka bazı şeyler de biliyorum hakkında ama uzatmayayım soruyu. (Soru başlığına "âmir" yazmamın sebebi "Savcının mesleğine mi âşık oldun?" tepkilerini önlemek. Hiçbir ilgisi yok, makam odasında değil de çay bahçesinde tanışsaydık, adamın savcı olduğunu da bilmeseydim bile şu an bu konuyu açmıştım. Ablamın işi gereği tanışmamız kolaylaştı sadece. Ayrıca güzel bir mesleği olması her zaman artı puandır.)

Şimdi bu dostunuz ne yapsın, ne etsin?
Bence olir neden olmasın. Bekarsa orada biriyle tanismasi zor zaten. Yani rakibiniz az. Sizi de beğendiyse bir şekilde size ulasır. Ha talimatla is yapan bir meslek eski degeri yok haliyle . Ama siz begendiyseniz sorun yok

Bence tavlasın tavlaya biliyorsa saygı duyarım 👍 Dilerim mutlu olur...
bence güzelce giyinsin saçlarını yapsın fresh.hafif bir makyajla ablayı tekrar ziyarete gitsin.eline bir kitap alsın klasından.fırsat buldukça okuyor imajı çizsin.kek sakın götürmesinn.

aynen öyle.samimiyetim olmayan bir komşu kek getirse ona bile şok olurum.acaba içine bir şey mi kattı beni zehirleyecek mi derim acaba amacı ne derim kurarım da kurarım kafamda :KK53:
Hadi komşu getirse bir nebze belki de şu durumda kek götürüp birde anneniz ile aşık atmak gibi olmasın efenim demek buram buram boş insan kokuyor 🫣 Ablasının hayatını da karartacak

Bu yüzden hiç girmiyorum bu işlere. Kimin nereye deyeceği belli değil , çok sıkıntı .😶

🤭🤭🤭 Hemen poaça börek kek olmaz...
Taktik ağırlıklı gitsin... Ceycey veriyor taktikleri... Ben olsam düz direk badozlama söylemiştim 🤷
Yani en normali, en güzel halinle oraya bir kez daha gitmek olur. Bodozlama söyleme konusunda şu an için çekimserim, gaz versem yapacak gibi duruyor. 😆😆

İlişki ilerlesin kek mek yenir. İlk defa kek ile adam tavlayan birini duyuyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X