Ablamın Amirinden Hoşlanıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İyi bir işi olan erkeğin peşine düşmek bana biraz çiğ geliyor. Bilmiyorum belki konu sahibi gerçekten kişiliğinden hoşlanmıştır ama burada gördüğüm böyle açılan konuların yüzde 80 90'ı iyi bir mesleği olan erkekler hakkındaydı.
Teşekkürler. Sonuçta iyi bir mesleği olan erkeklerle birlikte olan kadınların tamamı sırf meslek yüzünden öyle değiller. Öyle olmayanlardan biri de ben olacağım. Ha şu var ki, çok da güzel mesleği var oyş yani 😁🥰. Bunu inkar etmiyorum ben.

Pekâlâ, haksızsınız diyemeyeceğim. Sonuçta oraya mesleği ne olursa olsun çok aşığımmm yazmadım, aksine iyi bir mesleği olması ondan etkilenmemede pay sahibi, belirttim zaten
Çabuk önyargılı oluyorum ama, zihniyetinizi sevmedim.
Aaa bunu yazmadım beeen! Ablamla bir ara sohbet ederken şey demiş (Bu arada ablam onun da büyüğü): "Okulu bitirdik, işi bulduk, doktorayı yaptık, bir de başımızı bağladık mıydı tamam, ben bu dağ başına (Yaşadığımız yer dağ başı) hayırlısını isteye isteye geldim, bir gün eşten yana da hayırlısı çıkar inş".
Şu mesajı da okuyunca net anlaşılıyor ki, adamla tanışmaya gitmişsiniz adliyeye. En baştan kafanızda kurmuşsunuz yani. Olabilir tabiki yanlış bir şey değil ama, öyle spontan gidip tanışmış gibi de anlatınca eğreti duruyor.

Ne güzel bir yazı diye önce methiye, metindeki çok karakteristik haşiye ardından da çok mütevazi bir seciye diyecektim ki TDE mezunu meslektaş hocamızmış. (El yazım klavye yazımdan daha düzenlidir özenemiyorum klavyede sizin gibi.😅)

İnşallah olur sizden. En yakın arkadaşlarımdan biri de eşi savciiiii çok mutlular..

Benim eşim hâkim . Biz okul donemimizde arkadaştık sonrası sonra oldu. Eşim için adliyeye gittiğimde izlenimlerim oldu. Sana aktarmak isterim.hakim ve savcılar herkese resmiler. Odasında çay içsen bile o sana o gözle bakacagini sanmıyorum.baska bir ortama girip konusma ortamı hazırlayabilirsiniz. Benden sana tavsiye ablaniz bu ortamı olusturabilir.

Senin yapabileceğin pek bir şey yok. Adam beğense bile astının kardeşisin.
İşyerinde dedikoduya mahal vermemek için bile nötr durabilir sana karşı.
Benim eniştem hakim, kuzenimi arkadaşlarının tanıştırmasıyla buldu.
Yine yukarıdaki arkadaş gibi bir arkadaşım savcı olarak atanmıştı, bana açıldı, dediğim gibi arkadaşım.
Seni beğenmiş olsa bile işyerinden ablanın ağzını arayacağını falan sanmam. Dolayısıyla bir tepki göremesen bile seninle ilgilisi olmayabilir. Mesleki çekinceleri olabilir.

Merhaba KK, sitedeki ilk konumu okumaktasınız. :KK52:

26 yaşındayım. Ablam adliyede, savcılık kaleminde zabıt katibi olarak çalışıyor. Meslekte 10. yılı. 2 yıl önce, yeni atanan bir savcıyla birlikte çalışmaya başladılar. 2 yıldır savcısının ne kadar iyi olduğunu, nasıl iyi iş yaptığını, öncekilere benzemediğini anlatıyor. Diğer personel de çok memnunmuş, adam zaten tam emin değilim ne olduğuna ama bir sınavda birinci olmuş ve buraya atanmayı kendi seçmiş, hatta kendine yazık etti avukat olsa köşeyi dönerdi şimdiye falan diye konuşuyolarmış, ablam anlattı. Eh bekârmış, onu da ilave etti sjsj.

Yalan yok, ilgimi çekmedi değil ama geçen hafta ablamın yanına adliyeye giderken asla aklımda savcı beyi görürüm gibi bir düşünce yoktu. Sonuç: 40 dk kadar odasındaydım, çaylar içildi, annesi kek yapmış sjsjs ikramlar yenildi, tabii ablam da yanımdaydı ve kesinlikle anlattığı kadar var ya :halay:. Özetle müthiş bir beyefendilik, on numara bir hitabet, çocuğun kültür ve görgüsünü şap diye anlayacağınız cümleler; ağzı kulaklarında dinleyen ben... :KK28: Tanımadığım birinin yanında, bunca resmiyetin içinde bu kadar rahat hissedebilmek çok tuhaf geldi.

Sadede gelecek olursak hanımlar, ben bir parça vuruldum bu beye. Ablamın ağzını yokladığım kadarıyla normalde her gelene böyle değilmiş, anca samimi arkadaşlarıyla sohbet muhabbet oluyormuş, şansıma adli tatil olduğu için iş yokmuş. Başka bazı şeyler de biliyorum hakkında ama uzatmayayım soruyu. (Soru başlığına "âmir" yazmamın sebebi "Savcının mesleğine mi âşık oldun?" tepkilerini önlemek. Hiçbir ilgisi yok, makam odasında değil de çay bahçesinde tanışsaydık, adamın savcı olduğunu da bilmeseydim bile şu an bu konuyu açmıştım. Ablamın işi gereği tanışmamız kolaylaştı sadece. Ayrıca güzel bir mesleği olması her zaman artı puandır.)

Şimdi bu dostunuz ne yapsın, ne etsin?
İnstagramdan istek atsın :)
Bi bahaneyle adama yazsin adam lafi uzatir gorusmeye cabalarsada hayirli olsun :)

Ben bekarken flörtöz biriydim :KK8: ben yerinizde olsam karakterine dair tüyolar arardım. Hangi burç olduğu önemli. Çevresindekilerin gördüğü ilkeleri, kırmızı çizgileri, eğlence anlayışı önemli. Bunlara göre kafamda ortalama bir profil yaratıp onu bu özelliklerin tümüyle sevip sevemeyecegimi tartardim. Tartı sonucunu beğendiysem ve paralel özellikler arz ediyorsak ona kendimi çaktırmadan tanıtmaya çalışırdım. Mesela ben o kek muhabbetinden sonra daha güzel bir kek yapar, annenizle aşık atmak gibi olmasın ama o günkü beni agirlamaniza teşekkür etmek istedim falan der ikili ilişkiyi baslatirdim. Ama bir iki adım attıktan sonra ortadan genelde kaynolurdum çünkü ilgiye alışan ve bundan hoşlanan erkekler aynı ilgiyi görmek için sizi çevresinde tutmaya çalışıyorlar genelde. Siz de sazan gibi atlamamis oluyorsunuz. Ama ondan ilgi görmezsem de mal bulmuş magribi gibi poposunda dolasmadim kimsenin. Ah eski günler :KK51:

Yanlış anlamayın niyetiniz belki o değildir ama ben olsam pazartesi de gitmezdim. Doktorlar/Hakim&Savcılar statülerinin farkındadır genel anlamda ve gelen kadınların ne için geldiğini bilir. Bir defa denk gelinmiş gidilmiş, hoşlandıysa o sizi sorar zaten. Sormuyorsa da gözüne kendinizi sokmanın alemi yok. Çiğ duruyor ve niyeti yoksa da biraz komik görünüyor. Bazen sırf yakısıklı diye aynı gün saçma sapan nedenlerle aynı doktora gelip muhabbet açmaya çalışan hastalar oluyor vs. Hiçbiri salak degil ve ben asla ciğerci kedisi gibi gitmezdim.

Ben bekarken flörtöz biriydim :KK8: ben yerinizde olsam karakterine dair tüyolar arardım. Hangi burç olduğu önemli. Çevresindekilerin gördüğü ilkeleri, kırmızı çizgileri, eğlence anlayışı önemli. Bunlara göre kafamda ortalama bir profil yaratıp onu bu özelliklerin tümüyle sevip sevemeyecegimi tartardim. Tartı sonucunu beğendiysem ve paralel özellikler arz ediyorsak ona kendimi çaktırmadan tanıtmaya çalışırdım. Mesela ben o kek muhabbetinden sonra daha güzel bir kek yapar, annenizle aşık atmak gibi olmasın ama o günkü beni agirlamaniza teşekkür etmek istedim falan der ikili ilişkiyi baslatirdim. Ama bir iki adım attıktan sonra ortadan genelde kaynolurdum çünkü ilgiye alışan ve bundan hoşlanan erkekler aynı ilgiyi görmek için sizi çevresinde tutmaya çalışıyorlar genelde. Siz de sazan gibi atlamamis oluyorsunuz. Ama ondan ilgi görmezsem de mal bulmuş magribi gibi poposunda dolasmadim kimsenin. Ah eski günler :KK51:
Flörtöz olmak böyle bir şey değil yalnız hanımefendi, siz çok yanlış anlamışsınız flörtöz olmayı verdiğiniz tavsiyeler aşırı banal :KK70:

Kek goturme olayı kötüymüş ya, direk sana asiliyorum mesajı ve kötü bir imaj.

Kek götürmek ve annenizle aşık atmak gibi olmasın diye laf çarpmak.. Owwww..

Eşinizin mesleği nedir? Bekir Bozdağ'ın karısı çıkıyormuşsunuz :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X